Władze
Wiesław Pardyka
wpardyka@naleczow.pl
Justyna Kuzioła
justyna.kuziola@naleczow.pl
Dorota Denka
skarbnik@naleczow.pl
Anna Krzesińska
sekretarz@naleczow.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Nałęczowie
Poniedziałek
7.30 - 15.30
Wtorek
7.30 - 15.30
Środa
7.30 - 15.30
Czwartek
7.30 - 15.30
Piątek
7.30 - 15.30
Restauracja Termy Pałacowe ul. Paderewskiego 1 a, tel.: 81/ 50 14 456 wew. 0112 https://uzdrowisko-naleczow.pl/obiekty/termy-palacowe/restauracja-termy-palacowe/ mail: restauracjatermy@zlun.pl Restauracja Termy Pałacowe, znajdującej się na parterze obiektu noclegowy Termy Pałacowe, umiejscowionego w otoczeniu nałęczowskiego Parku Zdrojowego. Komfortowa lokalizacja oraz – przede wszystkim – świetnie skomponowane menu sprawiają, że restauracja cieszy się uznaniem nie tylko gości hotelowych, ale także turystów, przebywających w Nałęczowie oraz jego mieszkańców, którzy często celebrują u nas rodzinne posiłki. Wyśmienite menu O doznania kulinarne Gości dba doświadczony zespół kucharzy. W menu restauracji królują klasyki polskiej kuchni, proponowane są także potrawy kuchni regionalnej i międzynarodowej. Swoje ulubione smaki odnajdą tu zarówno miłośnicy mięsnych potraw, jak i zwolennicy kuchni wegetariańskiej, a także amatorzy ryb. Oprócz dań a’la carte, kuchnia poleca również codziennie inne danie dnia. Na Gości czeka także drink bar z bogatym wyborem trunków. Przyjęcia okolicznościowe Restauracja w Termach Pałacowych to także doskonałe miejsce na organizację bankietów, rodzinnych imprez okolicznościowych czy firmowych spotkań integracyjnych. W przypadku przyjęć, menu ustalane jest indywidualnie, zgodnie z życzeniami naszych Gości. W Hotelu Termy Pałacowe mają oni ponadto do dyspozycji komfortowe pokoje i apartamenty, basen, a także gabinety spa i odnowy biologicznej, co pozwala zaplanować fantastyczne przyjęcie z noclegiem i atrakcjami w prozdrowotnym klimacie Nałęczowa.
Klub Atrium ul. Grabowa 1; Tel: +48 (81) 50-14-456 wew. 0102 https://uzdrowisko-naleczow.pl/obiekty/kompleks-wodny-atrium/ mail: atriumbar@zlun.pl Bar usytuowany jest w centrum Parku Zdrojowego. Na miejscu organizowane są wieczorki taneczne z muzyką na żywo. Do dyspozycji Gości i Kuracjuszy są 2 nowocześnie urządzone sale taneczne, bar oraz taras letni. W ofercie bogaty wybór alkoholi, lokalne piwo oraz mała gastronomia.
Sanatorium Jesienna Rezydencja ul. Kościuszki 8 tel.: 81/50 16 027; mail:rezerwacje@zlun.pl, https://uzdrowisko-naleczow.pl/ Jesienna Rezydencja położona jest na terenie ogrodu, który zachęca do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Obiekt usytuowany jest w odległości 900 m od Parku Zdrojowego, w sąsiedztwie sanatorium Fortunat, gdzie można zamówić smaczne posiłki, również dietetyczne. Oferowane są tam również zabiegi, wykonywane przy zastosowaniu najnowszych metod rehabilitacji i odnowy biologicznej, przewidziane w ofercie pakietów pobytowych. W Rezydencji znajduje się 115 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych z balkonami oraz dwukondygnacyjnych apartamentach, które wyposażone są w aneks kuchenny, telewizor, telefon, czajnik i dostęp do Internetu.
Sanatorium Fortunat ul. Kościuszki 7 tel.: 81/50 16 027; mail:rezerwacje@zlun.pl, https://uzdrowisko-naleczow.pl/ Sanatorium Fortunat położone jest w odległości 900 m od Parku Zdrojowego, na ogrodzonej posesji, z małymi parkiem, alejami do spacerów i altaną. W obiekcie znajduje się 126 miejsc noclegowych. Większość pokoi w Fortunacie, to pokoje jednoosobowe z balkonami, wyposażone w telefon, telewizor i czajnik bezprzewodowy. Posiadamy też pokoje, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na obiekcie znajduje się przestronna jadalnia oraz część zabiegowa i sala do ćwiczeń, wyposażona w sprzęt do rehabilitacji. Obok obiektu jest parking płatny, z możliwością rezerwacji miejsca parkingowego.
Szpital Kardiologiczny ul. Górskiego 5 tel.: 81/50 16 027; mail:rezerwacje@zlun.pl, https://uzdrowisko-naleczow.pl/ Specjalistyczny obiekt szpitalny z poradnią oraz gabinetami do diagnostyki i rehabilitacji kardiologicznej wyposażonymi w nowoczesny sprzęt. Szpital jest również przystosowany do prowadzenia rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Nad zdrowiem oraz bezpieczeństwem leczenia przez całą dobę czuwa personel medyczny. Ponadto na miejscu znajduje się jadalnia oraz część zabiegowa. W szpitalu znajduje się 164 miejsc noclegowych (pokoje: 1, 2, 3-osobowe z łazienką i WC).
Sanatorium Pawilon Angielski ul. Małachowskiego 1 tel.: 81/50 16 027; mail:rezerwacje@zlun.pl, https://uzdrowisko-naleczow.pl/ Pawilon Angielski to kameralny, elegancki obiekt sanatoryjny, położony na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie, tuż obok Pałacu Małachowskich.W Pawilonie znajduje się 30 dwuosobowych pokoi ( 60 miejsc noclegowych), z których każdy wyposażony jest w czajnik, lodówkę, telefon oraz telewizor. Obiekt przygotowany jest również na przyjęcie Gości na wózkach inwalidzkich. W Pawilonie Angielskim funkcjonuje jadalnia oraz sala do wypoczynku, która może być miejscem spotkań w gronie znajomych. Na miejscu znajduje się również kompleks zabiegowy, gdzie wykonywane są masaże wodne i suche, kąpiele oraz elektrostymulacja (zabiegi ustalane w konsultacji z lekarzem).
Obiekt noclegowy Stare Łazienki ul. Grabowa 4 tel.: 81/50 16 027; mail:rezerwacje@zlun.pl, https://uzdrowisko-naleczow.pl/ Stare Łazienki to jeden z najpiękniejszych zabytków Nałęczowa i bez wątpienia – najpiękniejszy budynek uzdrowiskowy. Usytuowany w nałęczowskim Parku Zdrojowym zachwyca architekturą w stylu klasycystycznym z początku XIX wieku. W 1957 obiekt wpisano do rejestru zabytków. Po generalnym remoncie, zakończonym w styczniu 2020 r., znajduje się tu nowoczesny i elegancki hotel uzdrowiskowy. Obiekt posiada 46 miejsc noclegowych. Przestronne pokoje z łazienkami urządzono nowocześnie, zachowując jednak nawiązania do stylu klasycystycznego, w którym powstał budynek. Ogólnodostępne wnętrza z licznymi sztukateriami, kolumienkami oraz dekoracyjnymi stropami odnowione zostały pod opieką konserwatora zabytków. Goście Starych Łazienek mają do dyspozycji również salonową salę restauracyjną, w której serwowane są posiłki. Z troską o detale renowacji poddana została również fasada budynku – imponująca elewacja dwukondygnacyjnego budynku z piętrową wieżą zwieńczoną kopułą.
Obiekt noclegowy Termy Pałacowe ul. Paderewskiego 1a tel.: 81/50 16 027; mail:rezerwacje@zlun.pl, https://uzdrowisko-naleczow.pl/ Obiekt Termy Pałacowe to połączenie tradycji i nowoczesności. Umiejscowiony w otoczeniu malowniczego Parku Zdrojowego, sprzyja relaksowi na łonie natury, spacerom oraz wycieczkom pieszym i rowerowym. Do dyspozycji gości oddanych zostało 140 miejsc noclegowych, w komfortowo urządzonych pokojach. Wszystkie są klimatyzowane i wyposażone w sejf, czajnik elektryczny oraz telewizor. Posiadamy również pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz apartamenty i pokoje VIP. Ponadto ośrodek oferuje bardzo szeroki wachlarz zabiegów odnowy biologicznej z zakresu hydroterapii, zabiegów cieplnych i elektrycznych, a także zabiegów SPA i Day SPA. Łącznie, na terenie obiektu znajduje się 8 gabinetów kosmetycznych, 11 gabinetów zabiegowych odnowy biologicznej, salon fryzjerski oraz basen ze stanowiskami do aqua aerobicu. Wyjątkowym miejscem na mapie kulinarnej Nałęczowa jest również Restauracja Termy Pałacowe.
Restauracja „Niebo i las”
Restauracja "Niebo i las"Spotkaj się z nami w Niebo i las – gdzie restauracja, biostaw, ogród, szlak mocy płynnie się ze sobą łączą. Od wczesnych godzin porannych, do późnych godzin wieczornych, jest to centralne miejsce kulinarnych doznań, relaksu, wspólnej biesiady. Przez cały dzień serwujemy świeże i smaczne przysmaki. W naszej filozofii, jedzenie jest dla nas kluczowe. Musi dostarczać życiowej energii. Ma być zdrowe i pyszne. Restauracja Niebo i las to także nasza „scena” dla częstych wydarzeń – od codziennych spotkań o zachodzie słońca, po wyluzowane wieczory, wypełnione rytmami muzyki w tle. Restauracja znajduje się na terenie Eko Resortu Łubinowe Wzgórze, który w swojej filozofii jest bardzo blisko natury. Mamy ogromny szacunek do wszystkiego, co wzmacnia siły witalne człowieka. W naszej karcie znajdziecie produkty od lokalnych dostawców oraz wiele wyrobów, które powstają w naszej kuchni. To wszystko w połączeniu z młodym, ciekawym gastronomicznego świata zespołem tworzy nasz koncept.
Zielona Willa „Nagórze” przy Alei Lipowej 27 oddaje do Państwa dyspozycji stylowe wnętrza, które zapewnią Państwu wrażenia estetyczne oraz przeniosą Państwa w XIX wiek. Historia kawiarnio – restauracji Zabytkowe Podziemia związana jest z historią willi. Nazwa willi pochodzi od nazwiska ziemianina Józefa Nagórskiego dla którego została zbudowana w 1882 roku w stylu szwajcarskim. Styl szwajcarski dotarł do Nałęczowa w latach 80 – tych XIX stulecia. Ówczesny właściciel Nałęczowa Michał Górski zadbał o wprowadzanie tego stylu w tutejszym uzdrowisku. Szwajcarska architektura stanowiła w całym kraju obowiązujący kanon „kurortowy”. Wille stawały się pensjonatami. Z radością wynajmowano pokoje dla kuracjuszy. Bywalcy integrowali się poprzez urządzanie uroczystości jubileuszowych, spotkań towarzyskich oraz wieczorków karnawałowych. W 1910 roku nowymi właścicielami willi zostali Waleria i Wincenty Bulzaccy – obywatele ziemscy z Warszawy. Rodzinę Bulzackich można znaleźć wśród Potomków Sejmu Wielkiego poprzez małżeństwo córki Walerii Justyny z arystokratą Aleksandrem Komarnickim. Bulzaccy również kontynuowali tradycję spotkań gości ze świata literatury wśród których bywał Stefan Żeromski. Tytułem spadku posiadłość przejęła córka Walerii i Wincentego – Anastazja z Bulzackich Księżopolska – pianistka, absolwentka konserwatorium w Petersburgu, koncertująca z Ignacym Janem Paderewskim – światowej sławy pianistą i kompozytorem. W latach 50 – tych XX wieku willa przeszła na własność siostrzenicy pianistki – […]
Zabytkowe Podziemia to lokal w którym można się przenieść wehikułem czasu w XIX wiek. To nietypowe miejsce na organizację przyjęć oraz spotkań biznesowych. Oferujemy smaczną, domową kuchnię oraz smakowite ciasta i desery według staropolskiej receptury. Aromatyczna kawa oraz herbata w stylowej filiżance dostarczyć może ciekawych wrażeń estetycznych czego dopełnieniem może być nałęczowska fauna i flora otaczająca nasz taras. Godziny otwarcia wtorek – niedziela 12-20 strona internetowa : www.zabytkowepodziemia.pl tel. 667 441 555, 665 311 222 adres: Lipowa 27, 25-150 Nałęczów
Łubinowe Wzgórze Eko Resort & Natural SPA jest jedynym polskim resortem odpowiadającym na aktualne potrzeby klientów – troskę o własne zdrowie i samopoczucie, o energię. Naszym celem i zakładanym efektem dla Klienta – odbiorcy produktu jest od-bodźcowienie, regeneracja sił, relaks, wszystko to przy wsparciu bardzo dobrego jedzenia. Kompleks zlokalizowany jest na wzgórzu, z dala od zgiełku, hałasu, tłumów. Otoczony jest ogrodem, lessowymi wąwozami i hektarami łąk, pól, lasów. Nasi goście odnajdują tu spokój, głęboki relaks, nie tylko dzięki programowi zabiegów, ale przede wszystkim dzięki naturalnemu wkomponowaniu atrakcji w rzeźbę terenu. Powracamy do prostych i bardzo skutecznych metod relaksacji. Stworzyliśmy spójny ekologiczny charakter budynków, zdrowej kuchni, terenu. Wszytko w imię poprawy i utrzymania dobrej kondycji psycho-fizycznej. Łąki 45A, 24-160 Wąwolnica tel. 512-371-309 www.lubinowe.pl e-mail: recepcja@lubinowe.pl
Adres: ul. St. A. Poniatowskiego 24-150 Nałęczów Prześliczne szkolne wzgórze. Na froncie placu, tuż za drogą, wznosi się piękny, murowany dom. Ściany z szarego kamienia fugowane cementem, mocny dach łamany od wyglądków i balkonów, weranda podparta przez łukowate arkady”. To fragment „Róży” Stefana Żeromskiego z opisem tej wspaniałej budowli wzniesionej staraniem pisarza w 1907 roku. „Żeromski dał Nałęczowianom śliczny dom. Zbudowany według planów Jana Witkiewicza, salę frezem ozdobił malarz Kazimierz Młodzianowski. Matki pracujące mogły oddawać dzieci rano, a zabierać pod wieczór umyte, uczesane, opowiadające radośnie „czego się nauczyły”. Te słowa zapisane w pamiętniku Henryki Witkiewiczowej potwierdzają zaangażowanie pisarza w dzieło budowy tej pionierskiej na owe czasy placówki wychowawczej, na którą pisarz przeznaczył honorarium za „Dzieje grzechu” i dochód z wydanej książki „Na nową szkołę”. Ochronką opiekowało się założone przez Żeromskiego Towarzystwo Oświatowe „Światło”. Budowla powszechnie zwana „Domem Światła” służyła zarówno dzieciom, jak i dorosłym, odbywały się w nim odczyty, spotkania, działała biblioteka. Po śmierci syna Żeromskich Ochronkę nazwano imieniem Adama Żeromskiego. Zgodnie z wolą pisarza placówka ma służyć społeczności Nałęczowa. Przez wiele lat funkcjonowało w niej przedszkole. Obecnie siedziba Muzeum Bolesława Prusa.
Ośrodek wypoczynkowy Natura zaprasza wszystkich szukających ciszy oraz zdrowej kuchni. Naszym atutem jest tradycyjna Polska kuchnia, rodzinna atmosfera oraz położenie w urokliwej części Nałęczowa. Kameralność, życzliwość oraz indywidualne podejście do potrzeb wypoczywających, dbałość o szczegóły wyposażenia sprzyjają dobremu wypoczynkowi. Na terenie posesji znajduje się duże oczko wodne z miejscem do wypoczynku i parking.Pokoje wyposażone są w łazienki, stylowe umeblowanie oraz TV SAT.Część posiada również balkony.Miejscem sprzyjającym rozmowie oraz odprężeniu jest kominek z kącikiem prasowym. Cennik: Ceny zaczynają się od 40zł bez wyżywienia lub 100zł z pełnym wyżywieniem za dobę.Bez ograniczeń dla wypoczywającego oferujemy herbatę,herbaty owocowe i kawę .W cenę pobytu wliczony jest ogrodzony oraz zamykany na noc parking.Dla chętnych udostępniamy rowery oraz grill.Odpłatnie oferujemy lecznicze bądź relaksujące masaże.
Patataj to przedsięwzięcie rodzinne, stworzone z przekonania właścicieli, że restauracja może być miejscem, które odwiedza się tak jak dom dobrych znajomych. Tej idei podporządkowana została kuchnia – fantastyczne pierogi z cielęciną i masłem szałwiowym, niesamowity smak polędwiczki wieprzowej w sosie z kurek z dodatkiem własnoręcznie robionych kopytek czy niezapomniany smak lodowego nugatu polanego musem malinowym – to tylko „namiastka” z dań proponowanych przez szefowa kuchni. Do wspaniałej kuchni proponujemy wina, których bezpośrednim dostawca i doradcą w ich doborze jest „Mielżynski” w Warszawie. Wystrój wnętrz nawiązuje do tzw. domu szwajcarskiego typowego dla XIX-wiecznej zabudowy Nałęczowa oraz do drewnianych domów charakterystycznych dla okolic – bogate jest w ręcznie robione stoły i kredensy, gobeliny, wiklinowe fotele, litografie ilustracji Michała Elwiro Andriolliego do „Pana Tadeusza”. A w ogrodzie cisy, hortensje, róże, bzy i jaśminy. Europejska prowincja… Mamy nadzieję, że po pobycie w restauracji Patataj będą Państwo nas mile wspominać, a przede wszystkim wracać w wolnej chwili…
Kwatera Prywatna Willa „Faustynka” położona jest w zacisznym, zielonym zakątku centrum Nałęczowa, jednej z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w kraju. Malownicze położenie oraz styl idealnie oddają niepowtarzalny, kojący nałęczowski klimat, a przytulne i komfortowo wyposażone pokoje pozwolą się rozkoszować wypoczynkiem. Do Państwa dyspozycji oddajemy cztery pokoje na piętrze nowo wybudowanego obiektu. Wszystkie pomieszczenia są wyjątkowo przytulne, a ich komfortowe wyposażenie zapewni maksimum prywatności i swobody. Wyposażenie pokoi jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego turysty, dlatego w każdym pokoju znajduje się: – łazienka z pełnym węzłem sanitarnym – dostęp do internetu przez WiFi – telewizor – czajnik – lodówka Zachęcamy również do korzystania z: – ogólnodostępnej kuchni – dużego ogrodu z miejscem na wieczornego grilla – pokój zabaw Atrakcje w ogrodzie: plac zabaw, piaskownica, trampolina, huśtawka, zjeżdżalnia MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA ROWERÓW ( W POSIADANIU NOWO ZAKUPIONE ROWERY FIRMY GIANT) możliwość wynajęcia sali na konferencję lub zorganizowania imprez okolicznościowych
„ Karczma Nałęczowska” to nie tylko lokal na wesele czy imprezy firmowe, ale także przystań i relaks dla całej rodziny. W ofercie naszego menu znajdą Państwo dania tradycyjnej kuchni polskiej z wieprzowiny, wołowiny, ryb i cielęciny, ale przede wszystkim z dziczyzny. Magda Gessler podczas Kuchennych Rewolucji zaproponowała potrawy z wyśmienitych ryb ze stawów pobliskiego Opola Lubelskiego i długoletnich inspiracji myśliwskich właścicieli restauracji. Doskonałym zwieńczeniem posiłku są pachnące domowe ciasta oraz duży wybór kaw i aromatycznych herbat.
Malowniczo położony Nałęczów, to idealne miejsce na wypoczynek. Pokoje na Wiejskiej położone są na skraju Parku Zdrojowego, bardzo blisko Term Pałacowych, Atrium SPA i Centrum Nałęczowa . Położenie kwatery to wiejskie klimaty, w bliskim sąsiedztwie kurortu z jego atrakcjami. Dla turystów przygotowaliśmy sześć komfortowo wyposażonych pokoi z pełnym węzłem sanitarnym,oraz salon z aneksem kuchennym(w 100% wyposażony) i przestronną jadalnią. Za domem bardzo duże podwórko z ławkami i stołami, huśtawką, piaskownica i miejscem na grilla. Przed domem znajduje się parking dla gości. W całym obiekcie udostępniamy bezprzewodowy internet WiFi. Doba hotelowa zaczyna się o 14.00 (w dniu przyjazdu), a kończy o godz. 11.00 (w dniu wyjazdu).
Restauracja „ROKO” zlokalizowana jest w zabytkowej, XIX- wiecznej willi w ścisłym centrum Nałęczowa, tuż przy głównym wejściu do Parku Zdrojowego.Oferujemy dobrą, tradycyjną kuchnię oraz bogaty wybór dań i napojów. Organizujemy różnego typu imprezy okolicznościowe: bankiety, chrzciny, imieniny oraz inne uroczystości na specjalne życzenia klientów. Chętnie współpracujemy z zorganizowanymi grupami i wycieczkami. Dostosowujemy menu do życzeń naszych klientów i uwzględniamy możliwość negocjacji cen. Kibiców zapraszamy do wspólnego oglądania wszystkich wydarzeń sportowych na wielkim ekranie ze wszystkich dostępnych w Polsce stacji TV. Zapewniamy miłą i profesjonalną obsługę. Serdecznie zapraszamy.
Restauracja i kawiarnia „Ewelina” mieści się w zabytkowej willi „Pod Matką boską” zbudowanej w stylu włoskim około 1882 roku. Atmosferę „Eweliny” tworzy nie tylko dawny budynek ale też duży hektarowy ogród ze stolikami dla gości. W karcie menu dania kuchni polskiej a w kawiarni bogaty wybór ciast i tortów, wszystko przygotowywane na miejscu. Nasza oferta zmienia się wraz z porami roku, i tak latem serwujemy ciasta z owocami i pianką na ciepło i wiele innych. Zimą królują makowce, pączki….no i kremówki przez okrągły rok. Pensjonat „Ewelina” mieści się w zabytkowej willi „Pod Matką Boską” zbudowaną około 1882 roku. Willa jest otoczona dużym, hektarowym ogrodem, który jest doskonałym miejscem wypoczynku dla naszych gości. Pensjonat ma długą tradycję, jeszcze w czasie zaborów w latach 1900 – 1910 odwiedzał go Bolesław Prus, o czym świadczy pamiątkowa tablica na północnej elewacji budynku. Obecnie pensjonat posiada 8 atrakcyjnych pokoi z łazienkami. Szczególnym zainteresowanie gości cieszy się apartament z wieżyczką.
Dawne Łazienki Żelaziste wzniesione w latach 1817-1820, o których uruchomieniu w 1821 r. donosił „Kurier Warszawski”. Kąpieli zażywali tu ks. Adam Kazimierz Czartoryski i bp. łucki Kacper Cieciszowski. Rozbudowane pod koniec XIX w. wg projektu Karola Kozłowskiego, spalone podczas II w. św., zostały odrestaurowane w latach 60. XX wieku. Obecnie w zmodernizowanym budynku znajdują się pokoje gościnne oraz gabinety zabiegowe. Kontakt: tel. (81) 501 43 56, wew. 400.
Sanatorium Książę Józef ul. Kasztanowa 6 tel.: 81/50 16 027; mail:rezerwacje@zlun.pl, https://uzdrowisko-naleczow.pl/ Sanatorium Książę Józef to zabytkowy budynek, z odrestaurowanymi wnętrzami i nowoczesnymi udogodnieniami dla Gości. Jego ogromnym atutem jest położenie – zlokalizowany jest w centrum Parku Zdrojowego, a z okien budynku rozpościera się widok na staw, który odwiedzają ptaki. Sanatorium dysponuje 68 pokojami (131 miejsc noclegowych), są to pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartament z tarasem. Każdy z pokoi wyposażony jest telewizor, telefon i czajnik bezprzewodowy. W większości pokoi w skrzydle wschodnim znajduje się także lodówka. Ponadto na miejscu znajduje się jadalnia oraz część zabiegowa. W sanatorium mieszczą się też specjalistyczne gabinety lekarskie grupy „Luxmed”, Ośrodek Chirurgii Oka profesora Z. Zagórskiego oraz Ośrodek Ortopedii i Traumatologii „ARTHROS”
Hotel Zapraszamy do kameralnej Restauracji w Villa Aurelia Hotel & Spa, z pięknym widokiem na otaczającą zieleń. Serwujemy dania z autorskiej karty menu, pełnej polskich smaków i specjałów kuchni europejskiej podanej w formie fusion. Nasza kuchnia to lekkie, zdrowe oraz ciekawie skomponowane dania w asyście aromatycznych ziół i świeżych warzyw. Smak, zapach i wygląd potraw zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających smakoszy, a miły i profesjonalny personel zadba o to, aby z przyjemnością chcieli Państwo do nas wracać. Zapraszamy na pyszne desery przy wyśmienitej kawie i aromatycznej herbacie. Latem mogą Państwo podziwiać malownicze aleje i urokliwe wille Nałęczowa z tarasu zewnętrznego. Villa Aurelia Hotel & SPA to wspaniałe miejsce na organizację przyjęć okolicznościowych i eleganckich bankietów.
„W KRAINIE ALICJI” Nałęczów to magiczne miejsce, w którym odnajdziesz świat ciszy, wytchnienia i relaksu. Każdego z Gości, który przekroczy nasz próg czeka niezapomniany pobyt w krainie marzeń. „W Krainie Alicji” pensjonat butikowy- to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Przepiękne wnętrza, uroczy, bajkowy ogród. Poczuj ten wyjątkowy, uzdrowiskowy klimat Nałęczowa, rozkoszuj się przepięknymi widokami roztaczającymi się z charakterystycznych nałęczowskich pagórków i spaceruj słynnymi, lessowymi wąwozami. Bez względu na porę roku i aurę za oknem, wypoczynek w Nałęczowie to zawsze idealny pomysł na wyjazd. Każda pora roku spędzona w Nałęczowie to czas chwil spędzonych na świeżym powietrzu, wycieczek rowerowych i długich, pieszych wędrówek po Krainie Lessowych Wąwozów. Nasz obiekt dzięki położeniu gwarantuje ciszę i komfort wypoczynku, dyskrecję i swobodę, z dala od zgiełku panującego w Nałęczowie. Jeśli więc planujesz urlop to idealnie trafiłeś bez względu na porę roku.
Gmina Nałęczów ze względu na walory przyrodnicze i ciekawe ukształtowanie terenu jest znakomitym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Przez teren gminy przebiega klika tras rowerowych wyznaczonych przez organizacje rowerowe regionu. Gmina Nałęczów również opracowała trasę rowerową o nazwie Jastrzębi Szlak. Poniżej prezentujemy trasy rowerowe, które przebiegają przez miasto Nałęczów lub tereny gminy Nałęczów: 1. Trasa rowerowa Jastrzębi Szlak – trasa nieoznakowana, dostępna na urządzeniach mobilnych 2. „Lublin – Nałęczów – Kazimierz Dolny” – trasa oznakowana kolorem czerwonym 3. Szlak Nałęczów – Gutanów – trasa oznaczona kolorem niebieskim 4. Trasa BTR1: Nałęczów – Wąwolnica – Niezabitów – Wojciechów – Nałęczów (28,13 km) 5. Trasa BTR2: MTB mini – Nałęczów – Wąwolnica – Bartłomiejowice – Rąblów – Wawolnica – Łubki – Nałęczów (31,73 km) 6. Trasa BTR3: Nałęczów – Czesławice – Ludwinów – Garbów – Gutanów – Góry – Olszowiec – Bronice – Drzewce – Nałęczów (38,30 km) 7. Trasa BTR4: MTB medio – Nałęczów – Wąwolnica – Bartłomiejowice – Rąblów – Kazimierz Dln. – Wąwolnica – Łubki – Nałęczów (63,30 km) 8. Trasa czarny łącznik (Nałęczów ul. Stanisława Augusta Poniatowskiego – Bronice) – oznaczona kolorem czarnym
Sadurki 106, 24-150 Nałęczów 3 dyrektor: Grzegorz Filip
Piotrowice 107, 24-150 Nałęczów 3 dyrektor: Iwona Góra
Drzewce Kolonia 82a, 24-150 Nałęczów 3 dyrektor: Renata Koput
Muzeum Bolesława Prusa
Muzeum Bolesława PrusaMuzeum Bolesława Prusa ul. St. A. Poniatowskiego 39, 24-150 Nałęczów OCHRONKA Muzeum mieści się w budynku Ochronki. Wspaniała budowla podniesiona do rangi zabytku, zbudowana według projektu Jana-Koszczyc Witkiewicza. Murowana z wapieni i cegły w stylu zakopiańskim. Muzeum początkowo znajdowało się na parterze Pałacu Małachowskich – ulubionym miejscu Bolesława Prusa, gdzie w pokoju na piętrze, a później na parterze od północno-zachodniej strony mieszkał i pisał „Lalkę”, „Placówkę” oraz „Kroniki”. Pod koniec 2017 roku muzeum przeniesiono oraz uroczyście otwarto w nowym miejscu, budynku dawnego przedszkola im. Adama Żeromskiego. Ekspozycja zawiera pamiątki, jakie pozostawił po sobie związany z uzdrowiskowym miasteczkiem Bolesław Prus, m.in. bogate zbiory rękopisów i listów twórcy Kronik Tygodniowych o Nałęczowie oraz liczne osobiste pamiątki po nim i jego rodzinie. Odtworzono też biurko pisarza, na którym stoi maszyna do pisania podobna do tej, której używał twórca polskiej literatury. Co roku w Nałęczowie organizowane są tzw. Majówki z Panem Prusem zainicjowane w 1999 roku przez Panią Halinę Bukowską, ówczesną prezes Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa, nawiązując w ten sposób do tradycji polskich majówek organizowanych w uzdrowisku na przełomie XIX i XX wieku. Ochronka Muzeum w Nałęczowie
HARMONOGRAM_Naleczow_wielorodzinna_bloki
ul. Spółdzielcza 17, 24-150 Nałęczów 3, tel. (081) 501 46 03
Willa Anna położona w centrum Nałęczowa. Komfortowe warunki i przystępna cena. Idealne warunki do wypoczynku rodzinnego lub na wypad z przyjaciółmi. Oferujemy pokoje 1, 2 i 3 osobowe na ul. Kolejowej 13 oraz pokój 2 osobowy z łazienką i aneksem kuchennym oraz apartamenty „dla dwojga” i „rodzinny” na ul. Spółdzielczej 9 Świadczymy również usługi przewodnickie: Nałęczów, Kazimierz, Puławy, Lublin, Kozłówka
Kwatera prywatna-agroturystyka 4 osobowy apartament w spokojnej i urokliwej części Nałęczowa
Oferujemy: Bogate menu- część codziennie zmienna Obiady abonamentowe Dania dnia Zestawy dla dzieci Posiłki regeneracyjne dla firm (catering i na miejscu) Przyjęcia okolicznościowe (komunie, imieniny, imprezy żałobne i inne) Obsługujemy grupy wycieczkowe Wyroby garmażeryjne Istniejemy już blisko 25 lat. Różnorodna oferta skierowana jest dla każdego:dla zdrowego,dla chorego,dla młodego,dla starszego. Oferujemy coś taniego,coś droższego,coś znanego,coś nowego
Muzeum Stefana Żeromskiego
Muzeum Stefana ŻeromskiegoMuzeum Stefana Żeromskiego ul. Stefana Żeromskiego 8, 24-150 Nałęczów Muzeum Stefana Żeromskiego mieści się w dawnej pracowni pisarza, zbudowanej za powieść „Popioły” w 1905 roku. Autorem projektu Chaty jest Jan Koszczyc-Witkiewicz, realizator wielu innych projektów na terenie Nałęczowa, m. in. Ochronki ufundowanej przez pisarza dla nałęczowskich dzieci w 1907 roku. Chata reprezentuje styl zakopiański, zbudowana jest z bali kładzionych na zrąb, kryta gontem, wewnątrz jednoizbowa. Powstawały w niej rozdziały „Dziejów grzechów”, „Duma o hetmanie”, „Słowo o bandosie”, była miejscem spotkań działaczy skupionych wokół Żeromskiego w Towarzystwie Oświatowym „Światło” w latach 1906-1908. Najstarsze muzeum literackie na ziemi lubelskiej – Muzeum Stefana Żeromskiego, otwarte zostało 17 czerwca 1928 roku, staraniem żony pisarza, Oktawii z Radziwiłłowiczów Żeromskiej. Jego głównym atutem jest zachowane oryginalne wyposażenie pracowni pisarza – meble, pamiątki osobiste, fotografie rodzinne, obrazy i rysunki znanych mistrzów, a także samego Stefana Żeromskiego i jego żony. Nieopodal, w ogrodzie, znajduje się Mauzoleum Adama Żeromskiego, zbudowane wg projektu Jana Koszczyc-Witkiewicza, w którym spoczywa zmarły przedwcześnie jedyny syn pisarza. Muzeum Stefana Żeromskiego
W miejscu, w którym stoimy, droga prowadząca do nałęczowskiego majątku łączyła się ongiś z traktem handlowym Lublin – Kazimierz Dolny. I właśnie u zbiegu tych dróg wystawiono jedyny w swoim rodzaju pomnik. W górnej części monumentu znajduje się rzeźba wyobrażająca zwycięską walkę św. Michała Archanioła z szatanem, w dolnej zaś znajduje się kamienny sarkofag. Wbrew obiegowej nazwie „kapliczka”, mamy tu do czynienia raczej z epitafium. Trudno jednoznacznie wskazać, czyje doczesne szczątki upamiętniono w tak niecodzienny sposób. Badacze przeszłości wskazują na kasztelana lubelskiego Felicjana Eleutera Gałęzowskiego herbu Tarnawa. Gałęzowski, właściciel tych dóbr, zasłużył się wystawieniem nowej świątyni w Bochotnicy. Jak to zwykle bywa, ustalenia naukowców kłócą się z tradycyjną mądrością ludową. Nie ujmując w niczym wielmożnemu Panu Kasztelanowi, złożono tu ponoć zmarłego znacznie szlachetniejszego pochodzenia… Kiedy po zabójstwie biskupa krakowskiego, Stanisława Szczepanowskiego, król Bolesław II Śmiały został wygnany ze swego królestwa, po wieloletniej tułaczce powrócił do kraju w przebraniu mnicha. Osiadł wówczas pod Bochotnicą, jako pustelnik odbywając dożywotnią pokutę za swą zbrodnię. Zmarł nieopodal, a w miejscu pochówku króla-wygnańca po latach wzniesiono wymowny pomnik.
Informacje o obiekcie: Doskonała Lokalizacja, Willa Jagódka znajduje się Niedaleko od Parku Zdrojowego (ok. 100m) Na Posesji można skorzystać z grilla, który jest zadaszony znajduje się również bezpłatny parking, jest czysto, miło i przyjemnie 😉 Właścicielką obiektu jest Osoba, która może udzielić rad związanych z fizjoterapią. Kontakt: Adres: Nałęczów, ul A. Struga 6 Nr telefon: 609097151
Rodzaj obiektu – kwatera prywatna Willa Borowianka to ładny, modrzewiowy parterowy dworek z poddaszem w stylu szwajcarskim, wybudowany w 1900 roku. Nazwa Wilii pochodzi od nazwiska rodowego fundatorki i pierwszej właścicielki. W 2000 roku została generalnie odnowiona. Willa posiada trzy werandy z roślinnym i geometrycznym ornamentem. Na szczycie werandy w ścianie frontowej Willi widnieje tabliczka z nazwą „BOROWIANKA”.
Willa Raj to zabytkowy, stuletni obiekt, kilka lat po remoncie. Jej lokalizacja w centrum Nałęczowa, w pobliżu parku zdrojowego, zespołu basenów w uroczym romantycznym ogrodzie stanowi doskonałe miejsce do odzyskania dobrego samopoczucia. Największym walorem Willi Raj są wykonywane tu zabiegi – medycyny estetycznej, zabiegi wyszczuplające, leczenie obrzęków kończyn dolnych, masaże lecznicze i relaksacyjne oraz zabiegi kosmetyczne. Wygodne pokoje jedno lub dwuosobowe – każdy wyposażony w łazienkę i telewizor oraz dwa przestronne apartamenty. Dla zmotoryzowanych możliwość bezpłatnego parkowania samochodu. Kontakt Tel.kom. 668 127 745 tel: 81 50 15 699 wellness.spawraju.pl e-mail: oob-feniks@home.pl Adres: 24-140 Nałęczów ul. Lipowa 15 Recepcja i rezerwacje telefoniczne: 8.00 – 20.00
Restauracja Hotelu Przepióreczka położona jest w centrum Nałęczowa tuż obok wejścia do Parku Zdrojowego. Atmosfera restauracji, urozmaicone i smaczne dania oraz profesjonalna obsługa to nasz przepis na udany obiad rodzinny, przyjęcie okolicznościowe, wesele, chrzciny czy komunie. Ponadto oferujemy pyszne dania obiadowe i kolacje podczas szkolenia, konferencji czy imprezy firmowej. Restauracja Hotelu to idealny lokal na wesele w Nałęczowie, jak i miejsce na aromatyczną kawę, popołudniową herbatę, kufel piwa i odprężenie po długim dniu pracy lub intensywnym zwiedzaniu Nałęczowa i Krainy Lessowych Wąwozów. W hotelowej restauracji serwujemy: bogate śniadania w formie bufetu lunche romantyczne kolacje przy świecach uroczyste obiady rodzinne, imprezy okolicznościowe i spotkania biznesowe dania dla osób indywidualnych posiłki dla zorganizowanych grup pielgrzymkowych, turystycznych, wycieczkowych i szkolnych nawet powyżej 100 osób Serwujemy dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Proponujemy dania dla wegetarian, wegan oraz osób na diecie bezglutenowej. W okresie letnim zachęcamy do konsumpcji na przestronnym tarasie z wyjściem na Park Zdrojowy w Nałęczowie. Tuż obok tarasu hotelowego stworzono miejsce z myślą o najmłodszych Gościach – duży plac zabaw. Zimą z kolei – organizujemy wigilie firmowe, catering, kuligi oraz wspólne biesiady przy ognisku z grzańcem i kiełbasą w naszej drugiej restauracji – Karczmie Nałęczowskiej.
Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe Energetyk zlokalizowane jest tuż obok Parku Uzdrowiskowego. Obiekt przygotowany jest do obsługi grup zorganizowanych oraz Gości indywidualnych. Do dyspozycji Gości przygotowanych jest 120 miejsc noclegowych: 14 pokoi jednoosobowych, 26 pokoi dwuosobowych, 14 pokoi trzyosobowych, 6 apartamentów, każdy pokój wyposażony w łazienkę, tv-sat, telefon, internet bezprzewodowy. Organizatorzy konferencji, szkoleń i imprez firmowych mają do dyspozycji 7 wielofunkcyjnych, klimatyzowanych i profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych, mogących pomieścić od 5 do 200 uczestników. Organizujemy również przyjęcia weselne, komunie oraz inne przyjęcia okolicznościowe, a także uroczyste kolacje, bankiety, cateringi, czy imprezy integracyjne. Zapraszamy do klimatycznej kawiarni i restauracji „Amperia Cafe”, gdzie serwujemy smakowite dania, wyśmienite desery, aromatyczną kawę oraz wina z różnych zakątków świata.
Willa Samoniówka Komfortowe pokoje do wynajęcia ulica 1 go Maja 26 24-140 Nałęczów Tel. 81 501 47 47 Tel. Kom. +48 607 507 879 Jeżeli nie możesz się dodzwonić, proszę napisz sms. e-mail: biuro@samoniowka.pl www: http://www.samoniowka.pl/
Poniatowskiego 8 24-150 Nałęczów
ul. Spółdzielcza 17 24-150 Nałęczów 3 dyr. Wioletta Sieczkowska-Kos
URZĄD MIEJSKI W NAŁĘCZOWIE Ul. Lipowa 3 24-150 Nałęczów Tel/Fax (0-81) 5014500, 5014331, 5014132,5014202,5014526 e-mail: um@naleczow.pl NIP: 7162145175 REGON: 000529226 Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w punkcie kasowym w Urzędzie lub na konto Urzędu Miejskiego w banku: BS w Nałęczowie Nr 79 8733 0009 0000 1010 2000 0010 Burmistrz Nałęczowa – Wiesław Pardyka Zastępca Burmistrza – Justyna Kuzioła Skarbnik – Główny Księgowy Budżetu – Dorota Denka Sekretarz – Anna Krzesińska
24-150 Nałęczów 3, ul. Szelburg-Zarembiny 1 tel. (81) 50 14 027 e-mail: adamzeromski.przedszkole@interia.pl dyrektor: Jolanta Madejska
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego
Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiegoul. Spółdzielcza 17, 24-150 Nałęczów dyrektor: Anna Szczęsna
Al. Małachowskiego 5 24-140 Nałęczów Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów S.A. tel. (81) 501 43 56 – Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy, ul. Górskiego 5, tel. wew. 200 – Sanatorium Uzdrowiskowe nr 1, Al. Kasztanowa 6, tel. wew. 400 – Sanatorium Uzdrowiskowe nr 1 – „BATORÓWKA”, ul. Paderewskiego 1, tel. wew. 500 – Sanatorium Uzdrowiskowe „FORTUNAT”, ul. Kościuszki 10, tel. wew. 600 – „PAWILON ANGIELSKI”, Al. Małachowskiego 1, tel. wew. 308 tel./fax (81) 501 49 13
Górskiego 5 24-140 Nałęczów
Adres: ul. Armatnia Góra 24-150 Nałęczów Punktem zwrotnym w historii uzdrowiska było powołanie do życia w końcu XIX wieku spółki udziałowej mającej prowadzić Zakład Leczniczy. Spółkę utworzyli wybitni lekarze-balneolodzy: Fortunat Nowicki, Wacław Lasocki i Konrad Chmielewski. Upór i determinacja lekarzy, wsparta doświadczeniem zdobytym na zesłaniu, pozwoliły im stworzyć nowoczesny zakład kuracyjny. Współtwórcą koncepcji nowoczesnego uzdrowiska, miasta-ogrodu, był ówczesny właściciel Nałęczowa i udziałowiec zakładu – Michał Górski. W krótkim czasie zmodernizowano i rozbudowano obiekty sanatoryjne. Wzdłuż głównych ulic – Lipowej i Armatniej Góry – powstały okazałe wille w stylu szwajcarskim. Najpiękniejsza i najokazalsza z nich to willa Podgórze, zbudowana przez ziemianina z Litwy, Aleksandra Oskierko. Po jego wyjeździe z Nałęczowa stała się własnością doktora Karola Benniego, wybitnego lekarza i społecznika, przyjaciela wielu artystów i pisarzy. To dzięki jego namowom do Nałęczowa zdecydowali się przyjechać Bolesław Prus oraz Henryk Sienkiewicz. W Podgórzu odbywały się czwartkowe spotkania literackie organizowane przez Jadwigę Łuszczewską–Deotymę i sędziwego Antoniego Odyńca – przyjaciela Adama Mickiewicza. Karol Benni, prezes Towarzystwa Popierania Przemysłu Ludowego w Królestwie Polskim, był inicjatorem budowy, w 1911 roku, słynnej Szkoły w Wąwozach, kształcącej uczniów zabawkarstwa, stolarstwa, rzeźbiarstwa oraz wikliniarstwa. Jest to obecna willa Starówka, zaprojektowana przez Jana Koszczyc-Witkiewicza. Tradycje artystyczne kontynuuje Liceum Sztuk Plastycznych w […]
Adres: Armatnia Góra 20 24-140 Nałęczów Kaplica drewniana w stylu zakopiańskim, według projektu Stanisława Witkiewicza. Inicjatywa wzniesienia kaplicy wpłynęła od p. Ludwiki Benni, której mąż Karol był cenionym lekarzem warszawskim. Państwo Benni właściciele posesji i willi „Podgórze” w Nałęczowie, będąc bezdzietnymi oszczędności swoje przekazywali na cele religijne. Po śmierci męża Ludwika Benni zwróciła się pismem z dnia 20 lutego 1917r. do Kurii Lubelskiej z propozycją wybudowania własnym kosztem i na własnej posesji kaplicy w stylu zakopiańskim, przy Zakładzie Leczniczym w Nałęczowie. Administrator Diecezji ks. Zenon Kwiek propozycję przyjął. Przystąpiono do budowy kaplicy wg wzoru znanego twórcy stylu zakopiańskiego Stanisława Witkiewicza. Budowa trwała do czerwca 1919 r. Dnia 22 czerwca 1919 r. biskup lubelski ks. Leon Fulman udzielił pozwolenia ks. Łuczyckiemu, administratorowi Parafii Nałęczów na poświęcenie kaplicy i odprawienie w niej Mszy Św. Kaplica została oddana na własność parafii. W ołtarzu jest obraz Św. Karola Boremeusza biskupa Mediolanu, patrona chorych (kopia z kościoła z Powązek Warszawskich). Opiekę nad kaplicą miała p. Elżbieta Czyżewska i rodzina Grochowiczów, która od pani Benni nabyła willę „Podgórze”. W latach 1962-1965 dzięki ofiarności kuracjuszy i części parafian został położony nowy dach, przeprowadzono konserwację wewnątrz i zewnątrz kaplicy, ogrodzono posesję. Dnia 23 grudnia 1997 roku Biskup Metropolita […]
Informacja o serwisie
Na skróty …
Wspieraj lokalnie
Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych na podstawie oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.
Aktualności i informacje
P | W | Ś | C | P | S | N |
---|---|---|---|---|---|---|
« październik | ||||||
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Kategorie Aktualności
- Aktualności fotograficzne (82)
- Foto-Aktualności (54)
- Galeria Miejska (21)
- Klub fotograficzny (2)
- Aktualności urzędowe (2 103)
- Adopcja i Zaginione Zwierzęta (2)
- Aktualności (2 080)
- Ogólne (413)
- Informacje (31)
- Komunikaty (19)
- Ogłoszenia (37)
- Ostrzeżenia (7)
- Zawiadomienia (6)
- Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko (2)
- Fundusze zewnętrzne (1)
- Gminny Program Rewitalizacji (9)
- Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (4)
- Pomoc Ukrainie (25)
- Program "Czyste Powietrze" (1)
- Projekty unijne (17)