Wygraj elektryczną deskorolkę w konkursie „Lubelskie pięknieje”

Wygraj elektryczną deskorolkę w konkursie „Lubelskie pięknieje”
Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w 3. edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.

W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A4 lub A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, wydzieranie, grafika, techniki mieszane, itp.

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Prace składać można do 30 czerwca 2022 r. Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

W kategorii klasy I-IV:

  1. 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 600 zł,
  2. 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 400 zł,
  3. 3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

W kategorii klasy V-VIII:

  1. 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 600 zł,
  2. 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 400 zł,
  3. 3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

 

Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków reklamowych, związanych z Funduszami Europejskimi.

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

Organizatorem konkursu jest Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeniowa

Zgoda na publikowanie danych osobowych

 

Informacje o konkursie są dostępne także na stronie rpo.lubelskie.pl.