Zaproszenie na Rodzinny Rajd Rowerowy „Kręcimy dla Puław”

Zaproszenie na Rodzinny Rajd Rowerowy „Kręcimy dla Puław”
Print Friendly, PDF & Email

W imieniu Organizatorów, pani Danuty Smagi – Starosty Puławskiego oraz pana Kamila Lewandowskiego – wójta gminy Puławy serdecznie zapraszamy Państwa na Rodzinny rajd rowerowy Puławy – Bonów – Puławy „Kręcimy dla Puław”.

Przejażdżka planowana jest w sobotę 11 czerwca 2022 roku. Start spod wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Puławach, al. Królewska 19 o godz. 9.00, natomiast pakiety startowe będą wydawane w miejscu i dniu startu od godz. 8.30. Ze względów organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe na adres promocja@pulawy.powiat.pl w terminie do 8 czerwca br.

Akcję wspierają: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Zespół Szkół nr 3 w Puławach – Oddział Przygotowania Wojskowego oraz Puławska Grupa Rowerowa.

Głównym celem wyprawy jest wsparcie Puław w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022. Dlatego zachęcamy wszystkich uczestników do zainstalowania aplikacji Aktywne Miasta (www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz), (oczywiście także w Sklep Play na androidzie lub App Store dla użytkowników Iphone) i spośród konkurujących miast wybieramy ”Puławy”. Osoby posiadające urządzenia Garmin mogą zsynchronizować aplikacje.

Rajd pozwoli na zaprezentowanie niezwykle ciekawych terenów turystycznych powiatu puławskiego, w tym miasta i gminy Puławy. Trasa rajdu prowadzi przez Puławy al. Królewską i Partyzantów, następnie ścieżką rowerową przy al. Tysiąclecia pod budynek Dyrekcji ZA Puławy, dalej w kierunku północnym do leśnej drogi szutrowej, aż do wysiedlonej wioski Bonów, gdzie odbędzie się ognisko. Czas urozmaicą opowieści o historii wioski oraz zwiedzanie miejsc po dawnych domostwach. Na miejscu przeprowadzony  konkurs krajoznawczy z atrakcyjnymi nagrodami. Po ognisku powrót do Puław trasą wzdłuż torów kolejowych. Całość trasy liczy ok. 32 km, etap do Bonowa 16 km. Droga wiedzie częściowo przez ulice miasta, ścieżki rowerowe, dróżki polne oraz utwardzone nawierzchnie szutrowe.

Dla wszystkich uczestników Organizatorzy przygotowali atrakcyjne pakiety startowe zawierające markową kamizelkę i gadżety odblaskowe oraz prowiant na ognisko.

Zapisać można się poprzez wysyłanie maila na adres: promocja@pulawy.powiat.pl. W temacie wiadomości wpisać należy RAJD, podać swoje imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz dobrowolnie preferencje żywieniowe (dieta mięsna czy wegetariańska). Osoby do 16 roku życia proszone są o udział w rajdzie wraz z opiekunem.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy starostwa: Andrzej Wenerski, tel. 81 886 12 03, Maciej Saran, tel. 81 886 11 75, oraz Paweł Nocek, tel. 81 889 05 45 z UG Puławy.

Szczegółowe informacje pod adresem:

https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,254834,rodzinny-rajd-rowerowy-pulawy-bonow-pulawy-krecimy-dla-pulaw.html

 

Zapraszamy!