Nowa atrakcja Nałęczowa  

Nowa atrakcja Nałęczowa  
Print Friendly, PDF & Email

Kraina Lessowych Wąwozów to unikalny obszar turystyczny tworzony przez takie gminy, jak: Nałęczów, Miasto Puławy, gmina Puławy, Janowiec, Końskowola, Wąwolnica, Poniatowa, Józefów nad Wisłą oraz Wojciechów. Każda z nich posiada wyjątkowe walory przyrodnicze oraz kulturowe, a także bogatą ofertę turystyczną.  W celu przybliżenia potencjału turystycznego zarówno turystom jak i mieszkańcom Nałęczowa, Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” opracowała wystawę plenerową, którą można oglądać na skwerze im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zainteresowani mogą zapoznania się, m.in. z historią poszczególnych gmin oraz najpopularniejszymi miejscami i atrakcjami, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu na ich terenie. Całość stanowi także doskonałą promocję oraz inspirację do odwiedzenia zaprezentowanych obiektów oraz atrakcji.

Jedna z tablic przedstawia mapę, na której zaznaczone zostały obiekty i atrakcje znajdujące się na liście Certyfikowanych Usług i Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów, który przyznawany jest obiektom gwarantującym najwyższą jakość świadczonych usług.

Zadanie publiczne pn. „Wzmocnienie instytucjonalne i promocyjne Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0042/1874/UDOT/DT/BP z dnia 2.06.2023 r.