Dyktando w Święto Niepodległości

Dyktando w Święto Niepodległości
Print Friendly, PDF & Email

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości serwis Dyktanda.pI oranizuje Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości. Zbliżające się wydarzenie przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się przez Internet.

Ideą tego wydarzenia jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

Każdy z uczestników może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zebrane środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwiększoną siłą głosu – dzięki temu będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie tekstu dyktand, dostosowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!