Święto Niepodległości.. piątek -sobota 09-10.11.2018

Print Friendly, PDF & Email

Trzy dni potrwają tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nałęczowie. Rozpocznie je w piątek 9 listopada program artystyczny “Nie pytaj o Polskę”, a zakończy niedzielny koncert Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina.

Piątkowa inauguracja obchodów w Nałęczowskim Ośrodku Kultury jest planowana na symboliczną godzinę 11.11, a program “Nie pytaj o Polskę” przygotowuje młodzież z Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Na 16.00 NOK zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Kapelą Nałęczowską i koncert Zespołu Wokalnego “Niezapominajka, który działa przy oddziale rejonowym Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nałęczowie. Piątkowe obchody zakończy wieczorna projekcja filmu “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, która rozpocznie się o 19.00. O tej samej porze seanse będą się odbywać także w sobotę i niedzielę.

Sobotnią projekcję poprzedzi o 15.30 koncert Chóru “IUBILAEUM” pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego, który pod koniec września odbył “Pielgrzymkę i trasę koncertową do Ziemi Świętej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości” fot. M.Bartkowiak