Zaproszenie na uroczyste obchody 104.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Zaproszenie na uroczyste obchody 104.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Szanowni Państwo,
11 listopada świętować będziemy 104.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody w naszej gminie będą wyjątkowe: nowo powstające w centrum Nałęczowa rondo otrzyma imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Wraz ze Związkiem Piłsudczyków RP i Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania naszego narodowego święta. Bądźmy razem w chwili zadumy, jak też w radosnym, wspólnym śpiewaniu patriotycznych pieśni.
Program obchodów:

10:30 – Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie.

11:20 – Przejście na cmentarz: złożenie kwiatów pod tablicami poległych bohaterów walk, zapalenie zniczy na grobie gen. Wejtki.

11:40 – Przemarsz Aleją Lipową.

12:00 – Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Nałęczowie.

  • podjęcie uchwały o nadaniu rondu imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”.

12:30 – Uroczystość patriotyczna na rondzie imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

  • wystąpienia władz gminy i zaproszonych gości
  • występ Nałęczowskiej Orkiestry Dętej
  • odsłonięcie i poświęcenie ronda.

14:00- Plac przed NOK: występ zespołu Niezapominajka oraz dzieci i zespołów ze szkół podstawowych, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, poczęstunek dla wszystkich uczestników – gorąca grochówka.

15:00 – Spektakl teatralny pt. „Zapora nigdy się nie poddaje”, Nałęczowski Ośrodek Kultury.