Rozwój kompetencji cyfrowych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

Rozwój kompetencji cyfrowych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury
Print Friendly, PDF & Email

Cykl szkoleń stacjonarnych i online, webinariów, zakup profesjonalnego sprzętu oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami – to główne cele projektu, jaki realizuje Nałęczowski Ośrodek Kultury ze środków pozyskanych z programu „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Projekt polega na zakupie specjalistycznego sprzętu zdjęciowego wraz z wyposażeniem do Nałęczowskiego Studia Streamingowego NałTV, mieszczącego się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, przeszkoleniu pracowników i wolontariuszy z obsługi sprzętu oraz nabyciu kompetencji z zakresu profesjonalnej produkcji wideo i realizacji widowisk online. Zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia oraz nabycie umiejętności posługiwania się nim jest niezbędne do dalszego rozwoju Ośrodka, utrzymania stałego kontaktu z publicznością i uczestnikami działań edukacyjno-animacyjnych. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie przygotowywanie ścieżek edukacji kulturalnej, kursów, warsztatów i szkoleń on-line, nagrywanie i obróbka materiałów reporterskich, przygotowywanie i emisja informacji dotyczących podejmowanych działań, realizowanie transmisji/relacji na żywo z wydarzeń kulturalnych, prezentowanie materiałów filmowych takich jak: audycje, wywiady, relacje z imprez, koncertów i festiwali, przygotowania autorskich reportaży.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wartość projektu: 89 032,00 zł

Dofinansowanie (środki z sektora finansów publicznych pozostające w dyspozycji NCK) – 87 000,00 zł, co stanowi 97,72 % całości zadania.

Wkład własny (środki NOK) – 2 032,00 zł, co stanowi 2,28% całości zadania.