Przed nami dwie akcje bezpłatnych badań mammograficznych

Przed nami dwie akcje bezpłatnych badań mammograficznych
Print Friendly, PDF & Email

Szanowne Mieszkanki,

Gmina Nałęczów wspiera akcję bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, w mobilnych pracowniach mammograficznych.

Jak podają statystyki Programu, wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

    lub

  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

W celu usprawnienia procedur związanych z udziałem w badaniu oraz maksymalnym skróceniem czasu oczekiwania na badanie w dniu akcji, zachęcamy Panie do dokonywania wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Mammobusy w Nałęczowie zostaną ustawione w dwóch terminach:

1. Badanie przeprowadzane przez NZOZ MARMED:

data: 20 października 2020 r. (wtorek), w godzinach 8.00 do 15.00,

miejsce:Nałęczów, parking przy SPZOZ w Nałęczowie, ul. Kolejowa 7.

W celu wzięcia udziału w badaniu 20 października prosimy o rejestrację telefoniczną pod nr: 723 351 003.

Telefon do mammobusa: 723 351 003

2. Badanie przeprowadzane przez LUX MED DIAGNOSTYKA,

data: 4 listopada 2020 r. (środa), w godzinach od 9.00 do 16.00,

miejsce: parking za Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, ul. Lipowa 6.

W celu wzięcia udziału w badaniu w tym terminie, prosimy o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami realizatorów badań, w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Zbadaj się i żyj spokojnie!