List Burmistrza Nałęczowa z okazji Święta Niepodległości

List Burmistrza Nałęczowa z okazji Święta Niepodległości
Print Friendly, PDF & Email
Szanowni Mieszkańcy Gminy Nałęczów,
Święto Niepodległości, które obchodzimy w dniu 11 listopada jest również dniem pamięci patriotów z Nałęczowa, ponieważ ojcowie i dziadkowie naszych mieszkańców także walczyli o wolność Ojczyzny.
Odzyskanie niepodległości było oczekiwane przez kilka pokoleń Polaków dlatego warto manifestować patriotyzm, pamiętać o tradycji i dobrych wzorach. „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek „… Dzisiaj te słowa nabierają ponownie szczególnego znaczenia kiedy pandemia ogranicza naszą swobodę. Właśnie teraz my również przechodzimy test solidarności i odpowiedzialności społecznej. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zdecydowaliśmy, aby tegoroczne obchody miały wymiar symboliczny z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Zachęcam Was do udziału w mszy świętej za Ojczyznę oraz śledzenia w Internecie okolicznościowego programu artystycznego, który został przygotowany przez Nałęczowski Ośrodek Kultury.
Mimo tej trudnej sytuacji, zróbmy wszystko aby 11 listopada był świętem radosnym i wyjątkowym. Celebrujmy niepodległość, wywieśmy flagi, wsłuchajmy się we wspomnienia powstańców, zapalmy znicz w miejscach pamięci.
Cześć i chwała bohaterom ! 🇵🇱
Wiesław Pardyka, Burmistrz Nałęczowa