Kurs wokalny i festiwal „Viva il Cantare” -FINAŁ Nałęczów 2017

Kurs wokalny i festiwal „Viva il Cantare” -FINAŁ Nałęczów 2017
Print Friendly, PDF & Email

Absolwenci i studenci wydziałów wokalnych wyższych szkół muzycznych przyjadą w najbliższy weekend do Nałęczowa, by wziąć udział w Letnim Międzynarodowym Konkursie Wokalnym. Od 2 do 6 sierpnia młodzi artyści będą się uczyć pod okiem mistrzów, a na koniec wystąpią w Międzynarodowym festiwalu Sztuki Wokalnej „Viva il Cantare”.

Zajęcia wokalne poprowadzą Beata Wardak i Leszek Świdziński, natomiast zajęcia operetkowe Aleksandra Hofman, którym będą towarzyszyć pianiści kameraliści Marta Jarczewska i Tomasz Lupa. Festiwal „Viva il Cantare”, któremu patronuje burmistrz Nałęczowa, rozpocznie się w piątek 7 sierpnia „Wieczorem pieśni” w wykonaniu uczestników kursu. Dzień później młodzi artyści wystąpią w kolejnym koncercie, zatytułowanym „Od baroku do współczesności”. Na muzyczne wieczory Nałęczowski Ośrodek Kultury zaprasza o 19.00.

W niedzielę 9 sierpnia o 18.00 na placu przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie rozpocznie się koncert galowy z towarzyszeniem orkiestry „La Boheme De Varsovie” pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej. Wśród wykonawców będą Matayoshi Hideki z Japonii, Jin Tae i Ye Young Sohn z Korei oraz Leszek Świdziński, Michał Prószyński, Miłosz Gałaj, Marta Wyłomańska, Aleksandra Hofman, Beata Wardak i Anna Potyrała. Galę poprowadzi Aleksandra Świdzińska, a do udziału w festiwalu zapraszają dyrektorzy artystyczni Beata Wardak i Leszek Świdziński oraz Nałęczowski Ośrodek Kultury i Europejska Fundacja Promocji sztuki Wokalnej.

fot.MB