Print Friendly, PDF & Email

411x0_balonowe-mistrzostwq-swiata2016-zapNałęczów po raz pierwszy w swojej historii będzie gospodarzem Balonowych Mistrzostwa Świata Kobiet w 2018 roku. Taka decyzja zapadła podczas marcowej konferencji Światowej Organizacji Lotniczej FAI, która odbyła się na Majorce.

Prawie 40 delegatów z całego świata zdecydowało o organizacji kilku ważnych imprez. Oprócz mistrzostw w Nałęczowie, chodzi o zawody o Puchar Gordona Benneta, które w tym roku odbędą się w Szwajcarii i Mistrzostwa Świata Mężczyzn, przyznane Austrii. – W ostatecznej rozgrywce oprócz nas była brana pod uwagę propozycja ze Stanów Zjednoczonych – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Adam Gruszecki, dyrektor Aeroklubu Lubelskiego, który zorganizuje zawody razem z Zakładem Leczniczym Uzdrowisko Nałęczów i Gminą Nałęczów, przy wsparciu Agencji Lotniczej „Altair” i Fundacji Ludzi Lotnictwa.

Według dyrektora Gruszeckiego, delegaci wybierając Nałęczów wzięli pod uwagę, m.in. bogate doświadczenie w organizacji podobnych imprez, wysokie referencje i bardzo pozytywne opinie środowiska, a także wiele innych argumentów, na przykład klimat, warunki terenowe czy zaplecze socjalne dla uczestników.

Z decyzji FAI cieszą się również władze Nałęczowa, które przekonują, że to historyczna decyzja i doskonała okazja do promocji miasta.

Wprawdzie mistrzostwa odbędą się dopiero w sierpniu 2018 roku, ale przygotowania do nich właściwie już się rozpoczęły. – Zapraszamy zawodniczki do odwiedzenia Nałęczowa, a pewnym sprawdzianem organizacyjnym będą Mistrzostwa Polski Kobiet, które odbędą się w tym miejscu latem tego roku – dodaje Adam Gruszecki.

Polska organizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet już drugi raz. Pierwsze takie zawody odbyły się przed dwoma laty w Lesznie, a w tym roku organizatorem będzie Litwa