Zasłużeni dla nałęczowskiej kultury nagrodzeni!

Zasłużeni dla nałęczowskiej kultury nagrodzeni!
Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że 21 października podczas  XXII Powiatowego Dnia Kultury w Puławach wszystkie osoby i organizacje wytypowane przez Burmistrza Nałęczowa do dorocznej nagrody Starosty Puławskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymały te zaszczytne wyróżnienia.

Na wniosek gminy wyróżnienia przyznane zostały Nałęczowskiej Fundacji Muzycznej, która od lat jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego, Pani Ewie Mrozek – Rodzikowej – autorce książki „Teatr i zabawy teatralne w Bronicach”, której wspomnienia ocalają od zapomnienia stuletnią tradycję bronickiego teatru oraz Klubowi Rękodzieła „Ziemianka”, świętującemu w tym roku 20-lecie swojej artystycznej, przede wszystkim rękodzielniczej, działalności.

Na wniosek Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie nagrodzona została Pani Jolanta Błaszczyk z Oddziału Dziecięcego Biblioteki, zaś na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa Pan Janusz Hładki – członek TPN.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Danucie Smadze – Staroście Puławskiemu za pozytywną ocenę złożonych wniosków i wyróżnienie naszych mieszkańców.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że poprzez krzewienie kultury, twórczość artystyczną i upowszechnianie lokalnej tradycji rozsławiają Gminę Nałęczów w Polsce i na świecie.