Zapraszamy 14 grudnia 2022 r. do Lublina na wydarzenie pn. „Polsko-ukraińskie spotkanie dla pracy”

Zapraszamy 14 grudnia 2022 r. do Lublina na wydarzenie pn. „Polsko-ukraińskie spotkanie dla pracy”
Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. Polsko-ukraińskie spotkanie dla pracy. Jest to wydarzenie współorganizowane przez oddział UNHCR w Lublinie, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie i Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie.

Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia 2022 r. w godz. 10:00 – 15:00 w Hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Jest to inicjatywa powstała z myślą o wszystkich osobach poszukujących zatrudnienia, ze szczególnym uwzględnieniem uchodźców.

 

 

 

Na miejscu będzie można bezpośrednio zapoznać się z ofertami około osiemdziesięciu pracodawców, a wsparciem będą służyć tłumacze i inni specjaliści.

Przydatnych porad udzieli kącik prawny, będzie to również okazja, by zaznajomić się z sposobami poszukiwania pracy w kraju, jak i za granicą.

Podczas warsztatów (tłumaczonych symultanicznie na j. ukraiński) osoby poszukujące zatrudnienia dowiedzą się m.in.: jak się zaprezentować podczas rozmowy kwalifikacyjnej i jakie dokumenty przedstawić, co należy zrobić, aby podjąć działalność gospodarczą, jakie prawa pracownicze im przysługują oraz zdobędą wiedzę na temat bezpiecznych wyjazdów.

Na miejscu będzie zapewniony kącik animacyjny dla dzieci.

Wydarzenie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.