Zakochaj się w Nałęczowie spacerując po lubelskim deptaku

Zakochaj się w Nałęczowie spacerując po lubelskim deptaku
Print Friendly, PDF & Email

W najbliższy piątek Nałęczów będzie prezentował swoje walory turystyczne mieszkańcom Lublina oraz licznym turystom spacerującym głównym deptakiem Koziego Grodu. Od 24 czerwca do 1 lipca Kraina Lessowych Wąwozów prezentować się będzie w siedzibie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przy ulicy Krakowskie Przedmieście 6. Wszystkie prezentacje odbywać się będą w godzinach 14:00-18:00.

Każda z gmin zrzeszonych w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów” – głównego organizatora wydarzenia – przygotowała dla turystów moc atrakcji, które mają przyciągnąć gości właśnie do nich.

Nałęczów, dzięki zaangażowaniu Partnerów biorących udział w przedsięwzięciu, przeniesie lublinian do uzdrowiskowego miasta-ogrodu: w roślinnej scenerii przygotowanej przez panią Annę Wójcik-Kager z nałęczowskiej Szkółki „Zielone Wzgórze” zaprosimy na Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów (tegoroczna edycja w dniach 25-26 czerwca). Panie ze Stowarzyszenia Wzorem Ziemianek poprowadzą mini-warsztaty z rękodzieła. Skorzystać będzie można z profesjonalnych konsultacji fizjoterapeutycznych i kosmetologicznych SPA Nałęczów, skosztować pysznych lokalnych produktów: świeżego miodu w rozlicznych gatunkach z Wędrownej Pasieki Adama Boguty lub złocistego trunku warzonego przez Pana Mirosława Sołygę – właściciela Chmieli Nałęczowskich. O podniebienia gości zadbają również panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowicach, które przygotują potrawy pachnące kwiatami.

Prezentacja Nałęczowa otworzy całe wydarzenie. Inauguracja, połączona z konferencją prasową odbędzie się 24 czerwca o godz. 16:00. W siedzibie LROT-u w ciągu całego tygodnia oglądać będzie można wystawę fotografii Krainy Lessowych Wąwozów.

Dodatkowym punktem naszej prezentacji będzie spotkanie pt. „Nałęczowskie opowieści” dla przewodników lubelskich i tour-operatorów, które  poprowadzi pani Maria Mironowicz-Panek – przewodnik, wieloletni kustosz Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, autorka książki „Oktawia Żeromska. Portret rodzinny”. To spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godzinie 17:00 w siedzibie LROT.