Umowa na rewitalizację Nałęczowa podpisana!

Umowa na rewitalizację Nałęczowa podpisana!
Print Friendly, PDF & Email

Dziś w Parku Zdrojowym odbyła się konferencja prasowa dotycząca rewitalizacji Nałęczowa, podczas której podpisana została umowa z generalnym wykonawcą prac na terenie Parku Zdrojowego oraz ulicy Lipowej. Na wszystkie zadania Gmina Nałęczów pozyskała łącznie ponad 16 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego oraz funduszu Polski Ład.

Burmistrz Nałęczowa – Wiesław Pardyka podkreślił, że rewitalizacja to jedna z największych w historii naszego samorządu inwestycji, a po jej zakończeniu, w czerwcu 2024 r., zarówno Park Zdrojowy, jak i reprezentacyjna ulica Lipowa zyskają nowe oblicze.

W spotkaniu uczestniczył Pan Michał Mulawa – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, który zaznaczył, że Nałęczów jest perłą na uzdrowiskowej mapie Polski, zaś jego rozwój stanowi priorytet dla samorządu województwa. Ma to wyraz zarówno z racji wspierania środkami UE działań rewitalizacyjnych Nałęczowa, jak również budowy I etapu obwodnicy Nałęczowa i projektowaniu etapu II.

Do końca czerwca 2024 r. w Parku Zdrojowym staną stylowe, energooszczędne latarnie, odtworzona zostanie zabytkowa leżalnia, odnowione Źródło Miłości, zaś na Wyspie Miłości powstanie altana wzorowana na tej z początków Uzdrowiska. Staw zostanie oczyszczony i ozdobiony nową fontanną. Brzegi rzeki Bochotniczanki będą zrewitalizowane,  na rzeczce pojawią się nowe mostki. Na łąkowej części Parku powstaną nowe alejki, łąka kwietna oraz tężnia. Ulica Lipowa zyska nowe ciągi piesze i pasy zieleni.

Zgodnie z bliską naszemu samorządowi ideą „miasta ogrodu” prowadzone są też cięcia pielęgnacyjne drzewostanu, zaś do końca realizacji projektu na rewitalizowanym obszarze posadzonych zostanie kilka tysięcy nowych roślin!

Fot. R. Bieliński

Fot.R. Bieliński

Fot. R. Bieliński