Tak Nałęczów zaprezentował się na lubelskim deptaku

Tak Nałęczów zaprezentował się na lubelskim deptaku
Print Friendly, PDF & Email

W poniedziałek 27 czerwca zakończyła się prezentacja Gminy Nałęczów podczas wydarzenia „Lubelskie na wakacje – prezentacja walorów Krainy Lessowych Wąwozów” organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Kraina Lessowych Wąwozów oraz Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. 24 czerwca, podczas otwarcia wydarzenia na lubelskim deptaku było kolorowo i pysznie. Dzięki wspaniałym dekoracjom z kwiatów i drzew, przygotowanym przez Panią Annę Wójcik-Kager ze szkółki „Zielone Wzgórze”, mogliśmy zaprosić gości do mini-ogrodu, polecając im jednocześnie Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów. Odwiedzający korzystali z profesjonalnych konsultacji kosmetologicznych SPA Nałęczów. Degustowali świeże miody w różnych odmianach z Wędrownej Pasieki Adama Boguty i chłodny złocisty trunek z Chmieli Nałęczowskich. Podziwiali misterne rękodzieło nałęczowskiego Klubu Ziemianek, a najmłodsi chętnie brali udział w warsztatach makramy.

Podczas wydarzenia odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele gmin zrzeszonych w Krainie Lessowych Wąwozów opowiadali o planowanych prezentacjach. Po kwiatową kuchnię w mistrzowskim wykonaniu zaprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowicach. Babeczki z jadalnymi kwiatami, letni chłodnik w bajecznym różowym kolorze i pyszna ziołowa lemoniada – to tylko niektóre z pyszności, którymi zajadali się nasi goście.

Prezentację zakończyło poniedziałkowe spotkanie zorganizowane dla przewodników lubelskich pt.„Nałęczowskie opowieści”, które poprowadziła Pani Maria Mironowicz-Panek– przewodnik, wieloletni kustosz Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, autorka książki „Oktawia Żeromska. Portret rodzinny”. Pani Maria opowiedziała o walorach turystycznych Nałęczowa, nawiązując do jego bogatej historii kulturalnej, szczególnie literackiej, swoją opowieść okraszając ciekawostkami ze świata dawnego uzdrowiska.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia. Bardzo cieszy fakt, że mamy w Nałęczowie produkty lokalne najwyższej jakości oraz lokalne firmy i organizacje, tak chętnie podejmujące współpracę na rzecz promocji naszej Gminy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.