Rusza II edycja konkursu Mistrz Ortografii

Rusza II edycja konkursu Mistrz Ortografii
Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo,

zapraszamy szkoły podstawowe i średnie do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości prawidłowej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda poprzez portal www.dyktanda.pl. Udzielanie prawidłowych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

Zachętą do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które tym razem przyznamy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale również szkołom, których uczniowie zgromadzą wspólnie najwięcej punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół w portalu Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a rejestracji szkoły może dokonać dyrektor lub nauczyciel. Poniżej znajduje się nagranie objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14.05.2021 r. i i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r. Rywalizacja będzie rozgrywać się w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy również nauczycieli), a także w specjalnej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma 100 uczestników indywidualnych (dwudziestu z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz 3 szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wybrane przez laureatów nagrody rzeczowe o danej wartości, w zależności od uzyskanego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej grupy wiekowej będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrody o wartości do dwustu złotych). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., zyskała ogromną popularność. Uczestniczyło w niej ponad osiem tysięcy osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii