Projekt „Mikro innowacje- makro korzyści”

Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo!

 

„Mikro innowacje – makro korzyści” – do 100 tys. zł na innowacje społeczne z pogranicza edukacji i zatrudnienia – aktualności:

 

 

  1. ZAMOŚĆ i HRUBIESZÓW – KOLEJNE SPOTKANIA INFORMACYJNO – WARSZTATOWE DLA INNOWATORÓW

Zainteresowanych ofertą grantów na innowacje społeczne z pogranicza edukacji i zatrudnienia zapraszamy na otwarte spotkania  informacyjno – warsztatowe:

  • 7 listopad (wtorek) – Zamość. Miejsce: Sala Consulatus Urzędu Miasta, Rynek Wielki 13. Spotkanie w godzinach: 13:30 – 16:30
  • 9 listopad (czwartek) – Hrubieszów. Miejsce: sala konferencyjna Urzędu  Gminy Hrubieszów, Bolesława Prusa 8. Spotkanie odbędzie się w godzinach 11:00 – 14:00.

 

W programie spotkań; prezentacja założeń projektu, warsztat na temat  zasad wdrażania innowacji społecznych oraz konsultacje indywidualne dla zainteresowanych aplikowaniem o grant.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

  1. NASZ PROJEKT NA SEMINARIUM „ZMIEŃ:JA/MY POLSKĘ – FORUM DIALOGU I WSPÓŁPRACY DLA INNOWACJI SPOŁECZNYCH”

Środowiska i organizacje zaangażowane w rozwijanie innowacji społecznych w Polsce spotkały się w ubiegłym tygodniu w Warszawie na seminarium jakie odbyło się na warszawskim SWPS. Seminarium zostało zorganizowane przez ASHOKA – międzynarodową organizację pozarządową, która wyszukuje i wspiera ludzi którzy wprowadzają  nowe, niekonwencjonalne rozwiązania problemów społecznych. Efektem prac warsztatowych jakie odbyły się w trakcie spotkania jest lista inicjatyw związanych z wspieraniem procesu rozwijania innowacji społecznych i integrowaniem środowiska innowatorów. Koordynacją prac nad wdrażaniem wypracowanych inicjatyw zajmie się ASHOKA. Naszym zamiarem jest włączanie w przyszłości naszych grantobiorców wdrażających innowacyjne pomysły w ramach  projektu „Mikro innowacje – makro korzyści” w inicjatywy realizowane na szczeblu krajowym.

 

Prezentowane na seminarium wnioski z prowadzonych badań
i obserwacji nad wprowadzaniem zmian społecznych są zbieżne
z naszymi doświadczeniami zebranymi w trakcie realizacji projektu. Dla przykładu – 3 podstawowe warunki udanego wdrażania innowacji społecznych to;

współpraca – udana zmiana społeczna wymaga współpracy pomiędzy organizacjami a nawet sektorami;

uczenie się – otwartość, wymiana wiedzy i informacji pomiędzy stronami zaangażowanymi w rozwijanie konkretnych pomysłów innowacyjnych;

bezpieczeństwo – ustalone, pewne warunki pracy nad rozwijaniem i wdrażaniem zmiany społecznej.

Mamy nadzieję, że w przypadku innowacji, nad którymi pracujemy w naszym projekcie te warunki są spełnione!

 

  1. PRZYPOMINAMY, ŻE NABÓR DO PROJEKTU TYLKO DO KOŃCA ROKU!

Coraz mniej czasu na zgłoszenie się do konkursu w ramach projektu „Mikro innowacje – makro korzyści”! Nabór zgłoszeń tylko do końca grudnia 2017. Przypominamy, że grant w wysokości do 100 tys. zł może być przyznany zarówno na rozwiązania, które można wprowadzić na etapie ostatnich lat edukacji jak również na wszelkie nowatorskie usprawnienia poprawiające sytuację absolwentów na rynku pracy.  Czekamy na Państwa pomysły! Jeśli chcecie Państwo skonsultować zgłoszenie przed formalnym zgłoszeniem – do Państwa dyspozycji są nasi Brokerzy Innowacji Społecznych: Cezary tel. 669 200 929, Ewa tel. 664 490 109, Krystyna tel. 602 680 478.

 

 

Z poważaniem

Jacek Paprota

Dyrektor Generalny Lubelskiej Fundacji Rozwoju

Koordynator Projektu

Dodatkowe informacje o projekcie