Nałęczowski Festiwal Tańca EURO – DANCE i Świętojański Piknik w Nałęczowie

Nałęczowski Festiwal Tańca EURO – DANCE i Świętojański Piknik w Nałęczowie
Print Friendly, PDF & Email

Już dziś zapraszamy na pełen atrakcji weekend w Nałęczowie!!
15 – 17 czerwca 2018 r.

Już po raz dwunasty mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na trzydniowy Festiwal Tańca EURO – DANCE 15-17 czerwca 2018r. (plac przy UM Nałęczów). Na trzy dni Nałęczów zamieni się w miasteczko tańca i muzyki.

Na plener scenie wystąpią soliści, duety oraz zespoły taneczne z całej Polski i gościnnie z Ukrainy.

16 czerwca (w sobotę w godz. od 12.00 do 20.00) w parku zdrojowym w Nałęczowie zapraszamy na imprezę towarzyszącą Festiwalowi, organizowaną w klimacie magicznej Nocy Świętojańskiej – Świętojański Piknik w Nałęczowie.

Na stoiskach zaprezentują się lokalni wystawcy z okolic Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław ze swoimi produktami spożywczymi i rękodziełem.

Będzie zorganizowana kulinarna strefa gotowania czyli kuchnia regionalna na żywo. Najlepsi kucharze z Lubelszczyzny zaprezentują popisowe dania na bazie produktów lokalnych certyfikowanych przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” takich m.in. jak: miód, oleje, konfitura z róży. Będzie można podpatrzeć jak przygotować tradycyjne pierogi z kaszą, serem i miętą; pastę z wątróbki z cydrem i miodem; placuszki z kaszy orkiszowej z konfiturą różaną czy polędwiczki (sous wide) z serem kozim podwędzane.

Uczestnicy imprezy będą mogli przez ten czas piknikować na trawie. Prosimy o zabranie ze sobą kocyków i koszyczków z prowiantem. Produkty będzie można kupić oczywiście także podczas Kiermaszu. Dla dzieci przewidziana jest strefa zabaw i gier. Do wygrania będą kosze piknikowe wypełnione produktami lokalnymi.

Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie Stefano Terrazzino włoski tancerz reprezentujący najwyższą klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich, piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny.

Zapraszamy!

Pamiętaj 15-17 czerwca 2018 r. NAŁĘCZÓW wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i przyjaciół ! O resztę zadbamy MY!!