Małgorzata Wzorek malarstwo…NOK 10.03.2017

Małgorzata Wzorek malarstwo…NOK 10.03.2017
Print Friendly, PDF & Email

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie sztuki na UMCS. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków , Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast. Ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych. Maluje głównie w technice akrylu oraz eksperymentuje własnymi technikami, w swoich pracach przedstawia głównie przestrzeń.
Artystka brała udział w licznych plenerach malarskich, aukcjach charytatywnych, kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą.

Otrzymała nagrody:
wyróżnienie na ogólnopolskim biennale twórczości pedagogów plastyki – Rzeszów, wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Artystycznej – Lublin, nagrodę wojewody małopolskiego na IV Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej – Tarnów, nagrodę Prezydenta miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji Narodowej. Odznaczona Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę Prezydenta RP.
Prace autorki znajdują się w prywatnych zbiorach na terenie Polski, Anglii, Niemczech, Rosji, Portugalii.

Wybrane wystawy indywidualne:
Galeria KONT- Lublin – 1992
Galeria DDK – Bronowice Lublin – 2004
Galeria im. B. Słomki Katolicki Uniwersytet Lubelski Lublin – 2006
Galeria Jednej Ściany – Zakrzówek – 2008
Galeria WOK – Pałac Tarłów Lublin- 2009
Galeria ,,Na Poczcie’’- Lublin – 2010
Galeria Podlaska – Biała Podlaska – 2012
Prywatna Galeria Gabinety – Lublin – 2014, 2015, 2016
Galeria Bronowice – 2016
Galeria po 111 schodach MDK 2 Lublin – 2016.