Print Friendly, PDF & Email
Historia Nałęczowa została w dużej mierze napisana przez działalność niezwykłych kobiet. Ich aktywność w życiu publicznym objawiła się na przełomie XIX i XX wieku. Kobiety realizowały się w wielu dziedzinach życia społeczno-kulturalnego. Szczególną rolę odegrały na niwie oświaty i szkolnictwa elemetalnego. Do grona najwybitniejszych kobiet w historii Nałęczowa możemy zaliczyć Faustynę Morzycką, Oktawię Żeromską, Walentynę Nagórską, Jadwigę i Helenę Truszkowską i wiele innych, których działalność przyczyniła się do rozwoju życia umysłowego w uzdrowisku.
Spacer poprowadzi Maria Mironowicz-Panek – wieloletnia kustoszka Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, autorka licznych publikacji o Nałęczowie.
___________________________________________
Obowiązują zapisy telefoniczne: 81 501 40 69 lub za pomocą formularza: https://forms.gle/AzhH3d1caG4ZMnHBA
___________________________________________
Udział w spacerze jest bezpłatny. Spacer rozpoczyna się o godz. 16:00 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, ul. Lipowa 6, Nałęczów.
___________________________________________
Dostępność:
Spacer tłumaczony na Polski Język Migowy. Tlumacz: Łukasz Grzesiuk
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Otwieracz podczas spaceru jest możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnościami – zaznacz taką opcję w formularzu.
Do Nałęczowa można dojechać bezpośrednio z Lublina i Puław. Aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na portalu e-podroznik.pl. Początek spaceru ma miejsce w odległości 400 m od przystanku. Spacer będzie odbywał się w przestrzeni miejskiej Nałęczowa, gdzie jest wiele barier architektonicznych – nierówna powierzchnia chodników, wysokie krawężniki, strome podjazdy czy schody.
___________________________________________
Spacer odbywa się w ramach projektu “Nałęczowskie Opowieści”. Program i więcej informacji dostępne na stronie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury: http://www.noknaleczow.pl/aktu…/277-naleczowskie-opowiesci
___________________________________________
Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Lokalizacja: Nałęczowski Ośrodek Kultury, ul. Lipowa 6