Dołącz do Orszaku Trzech Króli w Nałęczowie!

Dołącz do Orszaku Trzech Króli w Nałęczowie!
Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo,

W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli – upamiętniająca objawienie się światu Boga w postaci narodzonego w Betlejem Jezusa Chrystusa, do którego przybywają, kierując się światłem gwiazdy, trzej mędrcy ze Wschodu.

Z okazji tego święta w Nałęczowie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, na który zapraszają organizatorzy: Burmistrz Nałęczowa, Proboszcz Parafii pw. św. J. Chrzciciela w Nałęczowie, Dyrektor Nałęczowskiego Ośrodka Kultury i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Po mszy św. w kościele parafialnym Orszak przejdzie ulicą Lipową do Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie, zaś uczniowie Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie zaprezentują jasełka.

Warto wziąć udział w tym radosnym wydarzeniu całą rodziną, mile widziane przebrania w stroje aniołów, rycerzy, pasterzy itp.

Tego samego dnia na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbywać się będzie kiermasz charytatywny i koncert kolęd, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Pani Moniki Matwiejczuk, cierpiącej na polineuropatię.

Serdecznie zapraszamy!