Baza ofert pracy dla pracowników uczelni i studentów z Ukrainy

Baza ofert pracy dla pracowników uczelni i studentów z Ukrainy
Print Friendly, PDF & Email

Wśród tysięcy przebywających w Polsce z powodu wojny Ukraińców jest wielu pracowników uczelni ukraińskich. Wolontariusze tworzący ruch Science for Ukraine opracowali bazę danych z ofertami pracy i różnych form pomocy. Jest ona również adresowana do studentów z Ukrainy, by ułatwić im znalezienie miejsca na kontynuowanie studiów.

Baza zawiera oferty pracy i różne formy pomocy z instytucji naukowych z 55 krajów na świecie: z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, ale też z Egiptu, Tajwanu, czy Japonii. Samych ofert z Polski jest ponad 145. Proponują one uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia: udział w projektach, krótkoterminowe (3 – 6 – 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość.

Baza danych jest efektem pracy międzynarodowego zespołu wolontariuszy tworzących ruch Science for Ukraine https://scienceforukraine.eu/. Zainicjowany między innymi przez polskie uczelnie.

Link do bazy danych z tymi ofertami: https://scienceforukraine.netlify.app/#/positions.

Opisy ofert pracy w bazie są w języku angielskim. By uzyskać tłumaczenie wystarczy kliknąć prawym klawiszem poza obszarem tekstu na prawej stronie ekranu i wybrać z listy opcję: „Przetłumacz na język polski”.