Apel KPP Puławy

Apel KPP Puławy
Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo !

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się już nie tylko osoby starsze i samotne, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, a zwłaszcza wtedy, gdy są one zainteresowane przekazaniem im pieniędzy.

W tym roku na terenie powiatu puławskiego doszło do kilku oszustw, podczas których  osoby oszukane straciły wszystkie oszczędności życia. Doszło także do kilkunastu prób oszustw, ostatnio na terenie gmin Kazimierz Dolny i Puławy. Największą kwotą jaką jednorazowo przekazano oszustom było prawie 100 tysięcy złotych.

Sprawcy oszustw telefonują najczęściej na numery stacjonarne i podszywając się pod osobę z rodziny proszą o pilne wsparcie finansowe, spowodowane nagłym wydarzeniem, np. wypadkiem drogowym, aresztem. Bywa także, że przedstawiają się jako prokuratorzy lub policjanci, którzy rozpracowują szajkę oszustów. Osoby, które telefonują najczęściej proszą o dochowanie tajemnicy. Nigdy nie odbierają pieniędzy osobiście, proszą o przekazanie ich swojemu „znajomemu”, który w istocie też jest oszustem. Z kolei pieniądze przekazane na konto, natychmiast są przez nich wypłacane na drugim końcu kraju. Wykorzystując dobroduszność, uprzejmość, ufność i łatwowierność, bez skrupułów okradają ludzi z oszczędności.

Aby nie stać się ofiarą oszustów:

– APELUJEMY DO PAŃSTWA O OSTROŻNOŚĆ I ROZSĄDEK W KONTAKTACH Z OSOBAMI OBCYMI, KTÓRE MOGĄ PODAWAĆ SIĘ ZA KREWNYCH, POLICJANTÓW LUB PRZEDSTAWICIELI RÓŻNYCH INSTYTUCJI.

– APELUJEMY RÓWNIEŻ, BY NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY ZANIM NIE SPRAWDZIMY I NIE POTWIERDZIMY, ŻE NASI ZNAJOMI CZY KREWNI ICH FAKTYCZNIE POTRZEBUJĄ !!

– W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw ZAWSZE NALEŻY ZGŁOSIĆ TO POLICJI.

Ważna informacja – obecnie na terenie Polski obowiązuje jeden numer alarmowy – 112 !

Apel ten przekażmy swoim bliskim, rodzicom, krewnym, sąsiadom.

Apel KPP!