Andrzej Pęgowski Plakaty Filmowe 03.08.18 Nałęczów

Andrzej Pęgowski Plakaty Filmowe 03.08.18 Nałęczów
Print Friendly, PDF & Email

Andrzej Pęgowski   Jest absolwentem PWSSP w Poznaniu, gdzie ukończył Wydział Plakatu. Dyplom otrzymał w pracowni prof. Waldemara Świerzego. Zajmuje się szeroko pojętą grafiką użytkową. Swoją wiedzą i doświadczeniem wsparł niezliczone kampanie, projekty, konkursy. Współpracuje z czasopismami, jest dyrektorem artystycznym polskiej edycji „Playboya”, właścicielem i dyrektorem kreatywnym firmy KreacjaPro.

Jako jeden z czołowych przedstawicieli wolnej od komercji polskiej szkoły plakatu, po 1989 roku włączył się w nową rzeczywistość graficzną i zdobył rynek

W bogatym portfolio Andrzeja Pągowskiego widać wyraźnie granicę przebiegającą pomiędzy starymi plakatami, dziś kolekcjonerskimi klasykami, związanymi z polską szkołą plakatu, a pracami umiejętnie wprzęgniętymi we współczesny świat reklamy. Widać, że w obu wcieleniach ten wszechstronny i płodny twórca czuje się świetnie. Powrót plakatu do pierwotnej roli reklamowej oraz zmiany w relacji zamawiający-wykonawca wyostrzyły artystyczny język Pągowskiego: nasyciły kolor i natężyły tempo oglądania przekazu. Techniki komputerowe wspomogły ten proces.

Wszystkie prace Pągowskiego łączy charakterystyczny warsztat: żywiołowy rysunek odręczny, emanujący szarżującym gestem. To charakterystyczny ruch nadgarstka artysty sprawia, że jego prace odbierane są jako autentyczne i zaangażowane.