Szanowni Państwo,
23-25 października 2024 roku w Lublinie odbędzie się Akademia Współpracy Transgranicznej. Program wydarzenia skierowany jest do młodych ludzi w wieku 18-30 lat z Polski, Norwegii i Ukrainy. Jego celem jest wspieranie młodzieży w rozwijaniu kompetencji niezbędnych do skutecznej współpracy międzynarodowej oraz ułatwienie sieciowania organizacji młodzieżowych.
W ramach Akademii przewidujemy zorganizowanie serii szkoleń rozwijających kompetencje przydatne we współpracy międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem pracy projektowej, komunikacji w zespole międzykulturowym, wystąpień publicznych i fundraisingu. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej: https://lublin.eu/lublin/wspolpraca-miedzynarodowa/mlodziez-dla-miasta-miasto-dla-mlodziezy/akademia-ws/. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w agendzie.
Organizatorem Akademii jest Biuro – Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin.
Dla uczestników z Polski organizator zapewnia: zwrot kosztów podróży (na podstawie biletów) do i z Lublina do kwoty 400 pln, ubezpieczenie na terenie Polski, zakwaterowanie w Lublinie, wyżywienie całodzienne oraz udział w sesjach warsztatowych. W szczególnych przypadkach organizator rozpatrzy zwiększenie kwoty dofinansowania transportu.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Akademii prosimy o wypełnienie formularza w wersji elektronicznej do 25 sierpnia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w Akademii. Wybrane osoby zostaną poinformowane mailowo do dnia 16 września 2024 roku.
Więcej informacji dotyczących Akademii oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej: https://lublin.eu/lublin/wspolpraca-miedzynarodowa/mlodziez-dla-miasta-miasto-dla-mlodziezy/akademia-ws/
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem:
Tegoroczna Akademia realizowana jest w ramach inicjatywy bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.