110 – lecie Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa

110 – lecie Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa
Print Friendly, PDF & Email

23 listopada 2019r. członkowie Towarzystwa, zaproszeni goście oraz sympatycy stowarzyszenia, spotkali się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury by świętować 110 lecie powstania i działalności.

Powstałe w 1909 roku Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa w środowisku ludzi posiadających gruntowną wiedzę i doświadczenie w pracy społecznej podjęło szereg działań mających na celu wychowanie w duchu lokalnej tożsamości i patriotyzmu, pobudzanie i rozwijanie inicjatyw zmierzających do rozwoju naszego regionu oraz popularyzowania postaci znacząco związanych z jego historią.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia dla zasłużonych i wieloletnich działaczy TPN. Nie zabrakło również części artystycznej, gdzie uczestnicy Jubileuszu przeniesieni zostali na dawne Kresy Wschodnie, a całość umilała swym akompaniamentem Kapela Nałęczowska.

Gratulujemy tylu lat pięknej historii oraz życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy na rzecz kultury i społeczeństwa naszej Małej Ojczyzny. Dziękujemy także za ogrom pracy i podjęty trud kultywowania i kontynuacji najpiękniejszych tradycji Nałęczowa oraz szerokiej działalności oświatowej.

Fot. Katarzyna Kinga Wójcik