gif_szkola

argaiv1569


Witamy na stronie internetowej

Szkoły Podstawowej
w Nałęczowie

index.ESP

bip


AKTUALNOŚCI:

Laura Gorgol z klasy 3a oraz Paulina Błaszczyk z 6b zdobyły wyróżnienia w „Małym Konkursie Recytatorskim”.

Dobra dykcja, znajomość tekstu, ciekawa interpretacja sprawiły, że Laura i Paulina, przygotowane pod kierunkiem pań: Zofii Grzywacz - Piotrowskiej i Sylwii Krysa, zostały dostrzeżone i wyróżnione przez jurorów.

Recytatorkom serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi zmierzenia się z poezją, która tylko wybranym pozwala zanurzyć się w piękny świat słowa mówionego.

Sylwia Krysa

may_konkurs_recytatorski_2014

Na zdjęciu: uczestnicy przesłuchań konkursu.


Wielkanoc w ludowych barwach !!!

W roku Oskara Kolberga klasa VI b przygotowała przedstawienie przybliżające nam ludowe tradycje naszego regionu. Na scenie aż wirowało od barw, koronkowych spódnic, halek, powiewających wstążeczek. Na niejednego z widzów spadł dyngusowy deszczyk.

Gratulujemy młodym aktorom pomysłu i odwagi, aby sięgnąć do tradycyjnych tekstów, piosenek, przyśpiewek. Brawo za świadomość własnych korzeni!!!

Sylwia Krysa

wielkanoc_2014_1 wielkanoc_2014_2 wielkanoc_2014_3


Miłośnicy X Muzy mieli dziś ucztę!

"Królik z kapelusza czyli historia efektów specjalnych w kinie" to temat interaktywnej lekcji o historii filmowej magii, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Uczniowie szczególnie zainteresowani kinematografią uczestniczyli w niezwykłej lekcji, która odkryła przed nimi tajniki efektów specjalnych i rozwój technik stosowanych w historycznych oraz współczesnych filmach.

"Wisienką na torcie" tej uczty kinomana był pełnometrażowy film pt "Island Nim''s".

Sylwia Krysa

milonicy_X_muzy


Ilona Białek i Maja Ścibior na podium !

Uczennice klasy 3c, wychowanki p. Anny Chołody, Ilona Białek i Maja Ścibior zdobyły III miejsce w organizowanym w dniu 9 kwietnia 2014 r, przez Szkołę Podstawową w Drzewcach Gminnym Konkursie pt.” Ewa Szelburg - Zarembina i jej twórczość dla dzieci”. Oprócz pytań związanych z życiem i twórczością nałęczowskiej pisarki dla dzieci, należało się wykazać w sprawnością fizyczną. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy.

szelburg_konkurs

Na zdjęciu: od lewej Ilonka i Maja. Brawo dziewczynki!!!

Sylwia Krysa


Program „Od grosika do złotówki” w klasie II B

W tym miesiącu zawędrowaliśmy chyba na najciekawszą dla dzieci planetę o nazwie Zabawka. Dzięki naszemu przewodnikowi Grosikowi zdobyliśmy znowu wiele ciekawych informacji. Między innymi rozmawialiśmy o wpływie reklamy na zakupy dzieci i ich bliskich, dowiedzieliśmy się też, jak kupować bezpieczne zabawki i jakie stosować zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na dworze. Omówiliśmy i zapisaliśmy rady na udane i racjonalne zakupy. Poznaliśmy różne określenia dotyczące zakupów np. „wyrzucić pieniądze w błoto”, czy „kupić coś za psie pieniądze”. Na koniec bawiliśmy się w sklep. Każdy z uczniów wcielił się w jakąś rolę np. ekspedienta, magazyniera, ochroniarza, kasjera czy klienta.

Marta Wójcik

grosik_kwiecie_1 grosik_kwiecie_2 grosik_kwiecie_3 grosik_kwiecie_4


Grosikowe podróże klasy II a

W grudniu 2013 roku my uczniowie klasy 2 a zostaliśmy zaproszeni do projektu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki”.

Nasz przewodnik Grosik prowadzi nas po planetach leżących w Galaktyce Finansów. Odwiedziliśmy z nim planety: Grosik, Portfelik i Skarbonka. Nauczył nas znaczenia ciekawych słów, takich jak awers, rewers.

Podczas trzeciej podróży na planetę Skarbonka poznaliśmy dawne i współczesne sposoby przechowywania pieniędzy. Wiemy, że należy oszczędzać nie tylko pieniądze, ale zdrowie, przyrodę i własne ubrania. A wspólnie z rodzicami zrobiliśmy skarbonki według własnego pomysłu.

Maria Woś


Karol Mazurek z kl. VI b laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego UNISONO!!!

Karol opisuje swoje życie, proste, codzienne sprawy, a jednak jego talent zostaje zauważony przez internautów, którzy kolejny raz docenili jego twórczość. Niebanalne sformułowania, duży dystans do siebie nie pozwalają przejść obojętnie wobec poezji szóstoklasisty.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne wiersze pisane nie do szuflady.

Sylwia Krysa

karol_laureat


Projekt „Od grosika do złotówki” w klasie II B

W miesiącu marcu nasza grosikowa rakieta zawiozła nas na planetę „Skarbonka”.

To już trzeci miesiąc naszej podróży. Na „Skarbonce” poznaliśmy różne sposoby oszczędzania

oraz możliwości bezpiecznego lokowania pieniędzy. Utrwaliliśmy także zasady prawidłowego odżywiania. Już niedługo startujemy na kolejna planetę.

Marta Wójcik

projekt_grosik_1 projekt_grosik_2 projekt_grosik_3


Przesłuchania do „Małego Konkursu Recytatorskiego”.

Aż 14 miłośników poezji próbowało swych sił w szkolnych eliminacjach przygotowując własne interpretacje wybranych wierszy.

Komisja, w składzie p. Anna Szczęsna i p. Sylwia Krysa, miała nie lada orzech do zgryzienia, aby spośród wszystkich prezentacji wybrać dwie najlepsze.

Po długich i burzliwych debatach wyłoniono dwie recytatorki, które będą reprezentowały szkołę na konkursie.

Są to: Paulina Błaszczyk z kl. VI b oraz Alicja Ogonek z kl. Vb.

Wszystkim uczestnikom przesłuchań dziękujemy, a Paulinie i Alicji gratulujemy zwycięstwa i obiecujemy, że będziemy trzymać kciuki podczas następnego etapu.

Sylwia Krysa

przesuchania_1 przesuchania_2


„W odwiedzinach u pieniądza", czyli z wizytą w Banku Spółdzielczym w Nałęczowie.

W dniu 28 marca 2014 roku, uczniowie klasy 3a zainteresowani edukacją ekonomiczną gościli w Banku Spółdzielczym w Nałęczowie. W rolę nauczycieli wcielili się sami pracownicy Banku, którzy w ciekawy sposób zapoznali uczniów z historią i dniem dzisiejszym Banku oraz udzielali odpowiedzi na pytania: Czym jest bank?, Dlaczego warto oszczędzać pieniądze w banku? W ramach lekcji bankowości dzieci zapoznały się z pracą na różnych stanowiskach i poznały możliwości oszczędzania. Uczniowie z wielką ciekawością śledzili pracę urządzeń do zliczania pieniędzy oraz sprawdzania ich autentyczności. Skorzystali również z możliwości wczucia się przez chwilę w rolę Prezesa Banku - niektórzy nawet stwierdzili, że odkryli już swoje powołanie.

Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkościami oraz obdarowane pamiątkowymi gadżetami BS. Wszystkim pracownikom Banku dziękujemy za wspaniałą wycieczkę!

Zofia Piotrowska

 

bank_spdzielczy_odwiedziny_1 bank_spdzielczy_odwiedziny_2 bank_spdzielczy_odwiedziny_3 bank_spdzielczy_odwiedziny_4


Klasa 3a w Krainie Zabaw "Jaś i Małgosia"

Uczniowie klasy 3a w dniu 27.03.2014r. salę lekcyjną zamienili na Krainę Zabaw „Jaś i Małgosia” w Puławach. Zostali tam podzieleni na cztery kolorowe państwa. Wszyscy przygotowywali stroje w kolorze swojego kraju i brali udział w różnych konkurencjach zdobywając cenne punkty. Każde państwo pragnęło uzyskać ich jak najwięcej i zdominować swoją barwą pozostałe krainy. Wszystkie dzieci, z szacunkiem dla innych uczestników zabawy, przechodziły kolejne etapy gry. Jakież było ich zdumienie, kiedy okazało się, że za "granicami ich państw" są inne kolory. Postanowili spotkać się i zaprosić do siebie swoich sąsiadów. Zabawa zakończyła się w rytm utworu "Happy". Dzieci połączyły swoje jednobarwne państwa w „kolorowy świat barw" i ze smutkiem żegnały Krainę Zabaw „Jaś i Małgosia”. To była niezapomniana lekcja i super zabawa!

Zofia Piotrowska

nauka_przez_zabaw_1 nauka_przez_zabaw_2 nauka_przez_zabaw_3 nauka_przez_zabaw_4


Spektakl „Gdzie jest król?

26 marca uczniowie klas 4 -6 oglądali spektakl teatralny, który powstał w ramach projektu „Teatr na trzepaku”.

Jest to niezwykła opowieść o mechanizmach władzy widzianych z perspektywy dziecięcego podwórka. Uważny obserwator dostrzeże w nim wiele odniesień do historii i kultury polskiej.

Młodzi aktorzy – amatorzy doskonale wcielili się w swoje role, przenosząc nas do świata dziecięcych pragnień, zabaw, ale i niebezpiecznych gier o dominację, przywództwo.

Jednym z atutów przedstawienia jest z pewnością jego specyficzna forma - trochę satyry, baśni, pantomimy.

Dla naszych uczniów było to niezwykłe przeżycie.

Sylwia Krysa

spektakl_1 spektakl_2 spektakl_3Znawcy lektur i miłośnicy książek wyłonieni.

Zakończył się drugi etap konkursu czytelniczego "Zaczytani"

Mistrzami w kategorii klas szóstych okazali się: Maja Lewandowska - 1 miejsce, Jakub Frączek - 2 miejsce, Julia Rybicka - 3miejsce.

Najlepszymi spośród piątoklasistów byli: Zuzanna Piech, Dymitr Osękowski i Julia Włosek (odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce).

Najwięcej miłośników książek znalazło się w klasach czwartych, gdyż aż pięciu uczniów stanęło zajęło miejsca na podium. Są to: bezkonkurencyjny Bartosz Miazek, wicemistrz - Bartosz Chabros oraz zdobywcy trzeciego miejsca (ex aeqvo) Weronika Wegenke, Nel Kuźma i Aleksander Popiołek.

Sylwia Krysa

znawcy_lektur

(na zdjęciu- mistrzowie klas szóstych, od lewej: Jakub, Maja, Julia)


Warsztaty efektywnego uczenia się.

Niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnych warsztatach efektywnego uczenia.

Uczestnicy do rozwiązania mieli nie lada łamigłówki, ale warto było pogłówkować, aby dowiedzieć się jak uczyć się szybko i skutecznie, jak selekcjonować informacje i zapamiętywać te najistotniejsze. Okazuje się, że możemy lepiej wykorzystywać możliwości naszego umysłu, a czas poświęcony na naukę staje się czasem przyjemnym i efektywnym.

Uczniom życzymy sukcesów i skutecznego wprowadzania w szkolne życie nowych umiejętności!

Sylwia Krysa

warsztaty_efektywnego_uczenia_1 warsztaty_efektywnego_uczenia_2 warsztaty_efektywnego_uczenia_3


22 marca- ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

Prezentacja multimedialna, quizy, konkursy, warsztaty dla uczniów - oto Dzień Wody w Szkole Podstawowej w Nałęczowie.

Ile jest wody w naszym ciele? Dlaczego żyjemy na błękitnej planecie? Jak mądrze wykorzystywać zasoby wody?

Oto pytania, z którymi zetknęli się uczniowie podczas warsztatów i konkursów. Aby zachęcić uczniów do picia wody i troski o zdrowie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy bidon.

Nałęczowska podstawówka dba o wodę!

Sylwia Krysa

22_marca_1 22_marca_2 22_marca_3


"Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

23 marca drużyny dziewcząt i chłopców walczyły o eliminacje do kolejnych etapów turnieju.

Szkołę reprezentowały dziewczęta z klas czwartych i piątych: Martyna Mazurek, Aleksandra Chołajczyk, Martyna Durakiewicz, Wiktoria Gzara, Zuzanna Piech, Julia Mirosław, Zuzanna Zasada, Katarzyna Gębal, Karolina Wnuk, Zofia Wójcik

oraz chłopcy: Przemysław Kopiński, Kacper Grelowski, Dominik Radomski, Tomasz Zabiegły, Karol Wojczuk, Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk, Radosław Mikowski i Patryk Kęsik.

Gratulujemy zajętych miejsc - odpowiednio 3. i 5.

tymbark


Sukcesy talentów siatkarskich w turnieju "KINDER + SPORT"

Czwarto- i piątoklasiści okazali się bezkonkurencyjni zdobywając pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Przeciwników rozgromili: Karol Wojczuk i Szymon Kowalczyk oraz Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk i Radosław Mikowski.

Na drugim miejscu podium w kategorii klas czwartych uplasowali się Mateusz Wijaszka i Kamil Siwek.

Miejsce piąte zajęli: Maksymilian Pardyka, Piotr Rodzik i Dawid Czerniec.

Wśród klas piątych na szóstej pozycji zakończyli turniej: Bartosz Grajper, Filip Gąbka i Filip Litwiński.

Gratulujemy sportowcom oraz ich trenerom!!!

kinder_sport_2014_1 kinder_sport_2014_2


Powitanie wiosny 21 marca 2014 r. klasa II a

Zgodnie z tradycją w piątek 21 marca uczniowie klasy II a bez żalu pożegnali marzannę nad brzegiem rzeczki Bystrej. Z gałązek i bibuły wykonali gaik na powitanie wiosny. Gaiczek zielony pięknie przystrojony przynieśli z wiosennej wycieczki do klasy, żeby i tu zagościła szczodra wiosna.

Maria Woś

wiosna_2a_1 wiosna_2a_2


 

Inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka” w klasie II B

W dniu 21 marca 2014r. dzieci z klasy II B zaprosiły na przedstawienie klasy pierwsze. W miłej i ciepłej atmosferze Pierwszego Dnia Wiosny pierwszaki obejrzały inscenizację wiersza „Rzepka” w wykonaniu aktorów z klasy II B. Wszyscy recytowaliśmy tak znane i lubiane fragmenty utworu – „Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą. Babcia za dziadka, dziadek za babcię…..”. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy wiosennego walczyka.

Marta Wójcik

rzepka_inscenizacja_1 rzepka_inscenizacja_2 rzepka_inscenizacja_3


Nasi reprezentanci na podium!

Reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Drużyna z klas 1-3 w składzie: Szymon Materek, Maksymilian Pardyka, Igor Dziura, Kacper Wziątek, Tymoteusz Ambrozik, Jan Kęsik, Stanisław Bester, Albert Tarka, Dawid Sygnowski, Jakub Mazur zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom …. i czekamy na kolejne sukcesy piłkarzy.

kl_1-3_sportowcy


Przed sprawdzianem szóstoklasistów

Zbliża się termin obowiązkowego sprawdzianu dla uczniów klas VI na zakończenie nauki w szkole podstawowej. W tym roku odbędzie się już 1 kwietnia 2014r. W prima aprilis czeka naszych szóstoklasistów pierwszy w życiu poważny egzamin. Z tego powodu w dniu 19 marca 2014r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły miało miejsce spotkanie uczniów klas VI, ich rodziców i wychowawców z dyrektorem szkoły w celu omówienia organizacji sprawdzianu w dniu 1 kwietnia. Wszyscy obecni zostali zapoznani z procedurami przebiegu sprawdzianu. Każdy uczeń otrzymał dodatkowo pisemną instrukcję dotyczącą zachowania się podczas tego wyjątkowego dnia.

Teraz wszyscy trzymamy kciuki za naszych szóstoklasistów i życzymy im jak najlepszych wyników.

Anna Szczęsna

przed_sprawdz._szstoklasisty_1 przed_sprawdz._szstoklasisty_2 przed_sprawdz._szstoklasisty_3


Spotkanie edukacyjne „Między nami kobietkami”

19 marca dziewczęta z klas szóstych miały okazję wziąć udział w kameralnym spotkaniu z ekspertem, który odpowiadał na wszelkie pytania "młodych kobietek".

Czas wchodzenia w dorosłość nie jest łatwy... pierwsze ważne decyzje, niepokoje, setki pytań. Z tymi wszystkim kłopotami nastolatek nasze szóstoklasistki mogły się zwrócić do zaufanej pani ekspert, która rzeczowo i profesjonalnie odpowiadała na pytania, doradzała, opowiadała o zmianach zachodzących w młodym, nastoletnim życiu.

Sylwia Krysa

kobietki


WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Julia Barańska, uczennica klasy 3a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Kartka walentynkowa”. Serdeczne gratulacje!

Z. Piotrowska

kartka_walentynkowa


Karol Podkowiński zdobywcą III miejsca w konkursie „ Sówka”–trudne słówka”

Uczeń klasy 3c naszej szkoły, Karol Podkowiński zdobył III miejsce w organizowanym w dniu 12 marca 2014r. przez Szkołę Podstawową w Wąwolnicy II Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Sówka–trudne słówka”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich z okolicznych szkół: z Drzewiec, Karmanowic, Piotrowic, Nałęczowa i Wąwolnicy. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Kanarek z kl.3a i Karol Podkowiński z kl.3c. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej dzieci pisały dyktando ze słuchu. Druga część polegała na rozwiązywaniu trudnych łamigłówek i rebusów gramatycznych. Najlepiej poradzili sobie z nimi gospodarze konkursu. Karolowi należą się gratulacje za zajęcie zaszczytnego trzeciego miejsca.

Anna Chołody
swka_konkurs

Mistrzowie Województwa

Dnia 27.02.2014r. odbyły się finałowe Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej w kategorii chłopców klas V. Do Świdnika przyjechali mistrzowie szkół pięciu rejonów województwa lubelskiego tj.: Biała Podlaska, Świdnik, Zamość, Janów Lubelski oraz Nałęczów. Nasi chłopcy, w składzie: Tomasz Wnuk, Wiktor Skoczylas, Karol Wojczuk, Bartosz Grajper, Radosław Mikowski, Filip Gąbka, Szymon Kowalczyk, Jakub Chęć, pokonali wszystkich przeciwników zdobywając pierwsze miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej.

Adam Musiał

mistrz._wojew_2 mistrz._wojew_3


WKRÓTCE WYNIKI

XI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ: „ŚWIAT W OCZACH NAJMŁODSZYCH- PODRÓŻ MOICH MARZEŃ”

Dnia 22 II 2014r. w naszej szkole komisja w składzie:

- Adam Panek – artysta grafik,

- Piotr Kmieć –artysta malarz,

- Zbigniew Strzyżyński- artysta plastyk,

miała „duży orzech do zgryzienia”, ponieważ na tegoroczną edycję XI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych- Podróż moich marzeń” wpłynęło aż 2623 prace z całej Polski, a także z Niemiec i Ukrainy. Już wkrótce podamy wyniki XI edycji konkursu.

Z. Piotrowska

konkurs_wiat_1 konkurs_wiat_2 konkurs_wiat_3


KIERMASZ CIAST

Ciasta zdrowe, smaczne i bez konserwantów. Czasami potrzebujemy trochę przyjemności. Jeżeli mamy już jeść kaloryczne węglowodany, to tylko najlepsze.

18 lutego odbył się w naszej szkole kiermasz ciast i wypieków. Uczniowie klasy 3a, przy wydatnej pomocy swoich mam i babć, upiekli wspaniałe ciasta, które następnie sprzedawali wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Zapach ciast roznosił się po całej szkole. Ciasta przyciągały smakoszy swoimi kształtami i barwami. Chętnych na smakołyki nie brakowało.

Całkowity dochód sprzedaży wyniósł 704. 58 zł., który zostanie przeznaczony na wycieczkę klasową. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej akcji, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również tym, którzy poprzez zakup ciast wsparli naszą akcję.

Z. Piotrowska

ciasta_1 ciasta_2 ciasta_3


WALENTYNKI

14 lutego 2014 roku w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w tym dniu pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. „Szkolni listonosze” nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników w naszym gronie.

Z. Piotrowska

walentynki_m_1 walentynki_m_2 walentynki_m_3


UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS

Dnia 11 lutego 2014r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyliśmy w wykładzie pt. „Buch- Chemia w ruch”. Wykład prowadzony był przez pracowników UMCS-u w ramach Dziecięcego Uniwersytetu, którzy przygotowali magiczną prezentację z dziedziny chemii. Mali studenci byli zafascynowani, a prezentowane pokazy chemiczne wywarły na młodych słuchaczach ogromne wrażenie.

Z. Piotrowska

WYKAD2 WYKAD_7 WYKAD_11


Projekt „Od grosika do złotówki” w klasie II B

To już drugi miesiąc naszej podróży, tym razem wylądowaliśmy na planecie Portfelik.

Oto wiedza, którą zdobyliśmy: dowiedzieliśmy się, jak zarabiają dorośli, jak można pomagać naszym bliskim, poznaliśmy zawody ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, utrwaliliśmy numery telefonów alarmowych, rozmawialiśmy o ważności i potrzebie pracy. To były zajęcia pełne wrażeń i ciekawych zadań. Do zobaczenia za miesiąc.

Marta Wójcik

grosik_10 grosik_20 grosik_3


MALI ODKRYWCY

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w ciekawych warsztatach fizyczno-chemicznych, które w interesujący i zabawny sposób prowadził pan Grzegorz Bukowski w Młynie Hipolit w Nowym Gaju. Na warsztatach dzieci dowiedziały się, jak można zrobić ogniwo z ziemniaka, z cebuli lub z pomarańczy. Poznały właściwości srebrzystobiałego, łatwo topliwego metalu o nazwie Gal, który już w niskiej temperaturze przechodzi w stan płynny. Mali odkrywcy poznali również zjawisko odrzutu wykonując zabawkę rakietę oraz poduszkowiec. W myśl słów Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż –zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, dzieciom bardzo podobały się tego typu zajęcia. Pełne radości, zabawy i radości wróciliśmy do szkoły na pyszny obiadek.

Z. Piotrowska

EKSPERYMENTY_2 EKSPERYMENY_1


EJ, KULIG, KULIG

Tegoroczna zima: mróz, dużo śniegu i słońce! Wprost wymarzony czas na kulig. Więc pewnego piątku 7 lutego 2014r. o godz. 9.oo nasza klasa III a ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie wybrała się na klasowy kulig, zorganizowany przez naszą Panią. Podzieliliśmy się na cztery grupy, a każda z grup wygodnie usadowiła się w dużych saniach ciągniętych przez parę pięknych koni. Jechaliśmy radośnie, bo konie ciągnęły raz szybciej, raz wolniej. W końcu dotarliśmy do Młyna Hipolit. Pan Sławek rozpalił ognisko! Wszyscy piekliśmy swoje kiełbaski, które następnie zjedliśmy z wielkim apetytem. Było bardzo ciekawie! Niestety wycieczka dobiegła końca. Smutno nam było z powodu powrotu do domu, lecz też wesoło, bo to była naprawdę udana wycieczka! Chcielibyśmy ją kiedyś powtórzyć! (---)

Z. Piotrowska

KULIG_1 KULIG_2


WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM:

„SMOK OBIOBOK I JEGO PRZYJACIELE”

Laura Gorgol uczennica klasy 3a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Smok obibok i jego przyjaciele” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.

Z. Piotrowska

PRACA_LAURY


I NAGRODA W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„ GWIAZDKA DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

W te zimowe wieczory można sobie pooglądać prace artystyczne pełne serca i radości. Obrazy Malwiny Głowackiej, ucz. kl. 3a i Zuzanny Pyśniak, ucz. kl. 3b są prawdziwymi dziełami sztuki. Mimo bardzo młodego wieku ich autorek reprezentują wysoki poziom. Dziękujemy Wam, że możemy podziwiać Wasze dzieła, wzruszać się, uśmiechać i napełniać radością podziwiając Wasze prace. Serdecznie gratulujemy!

Z. Piotrowska

80__egminyeu_Gowacka_Malwina_8_lat1_001 99__egminyeu__Pyniak_Zuzanna__9_lat_001


O bezpieczeństwie i kulturze w sieci.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i propagowanie zasad kultury bycia przy korzystaniu z Internetu w dniu 4 lutego 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podkomisarzem Marcinem Koprem, rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Organizatorem spotkania była pani pedagog, Joanna Chorębała. W czasie spotkania pan podkomisarz, z wykorzystaniem ciekawej prezentacji multimedialnej, przybliżył uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz skutki emocjonalne i prawne w sytuacjach, jeśli ktoś o przestrzeganiu tych zasad zapomina.

Anna Szczęsna

spotkanie_z_policjantem_1 spotkanie_z_policjantem_2


Najlepsi z najlepszych

W dniu 18 stycznia 2014r. na godzinie wychowawczej odbył się apel podsumowujący osiągnięcia za pierwsze półrocze roku szkolnego 2013/2014. Jego bohaterami byli uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Szczególne brawa i gratulacje zdobyli uczniowie, którzy osiągnęli dwie najwyższe średnie ocen w szkole. Są to: Maria Kopińska, Zuzanna Piech i Bartosz Grajper ze średnią 5,27 oraz Natalia Kałdonek i Justyna Śledź ze średnią 5,00.

Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły dla klasy, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, zdobyli uczniowie klasy 5b, której wychowawczynią jest pani Agnieszka Maciążek.

U progu nowego okresu życzę wszystkim uczniom naszej szkoły jak najlepszych wyników w nauce na zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

Anna Szczęsna

najlepsi_1 najlepsi_2


Smacznie, zdrowo i kolorowo.

Klasa 3c w ramach programu „ Śniadanie daje moc” w dniu 14 stycznia 2014 roku przygotowywała sałatki i surówki. Uczniowie przynieśli kolorowe i smaczne warzywa i owoce. Dzieci wyczarowały przepyszne i zdrowe drugie śniadanie. Wspólne przygotowanie posiłków było okazją do propagowania właściwych nawyków żywieniowych.

Anna Chołody

niadanie_daje_moc_10 niadanie_daje_moc_11


ŚWIĄTECZNE TRADYCJE

Tradycją naszej szkoły stały się bożonarodzeniowe przedstawienia w grudniowe dni poprzedzające święta. W tym czasie nasza szkoła przybiera świąteczny wygląd. Panuje nastrój wielkiej radości, który jest wspaniałą okazją do kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

Dzieci z klasy IIIa pod kierunkiem p. Zofii Grzywacz- Piotrowskiej i p. Jadwigi Wajrak zaprezentowały przed Dyrekcją, nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami oraz społecznością naszej szkoły „Jasełka”.

Swoje umiejętności dzieci zaprezentowały również dwukrotnie w kościele parafialnym.

Uwieńczeniem pięknych występów małych artystów był udział dzieci w VII GMINNYM FESTIWALU KOLĘD, OBRZĘDÓW I ZWYCZAJÓW ŚWIĄTECZNYCH, który odbył się 12 stycznia 2014r. w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Zespołowi teatralnemu z kl. IIIa Szkoły Podstawowej w Nałęczowie za prezentację widowiska „Jasełka” jury przyznało pierwsze miejsce w kategorii „Zespoły teatralne: kl. I–III szkoła podstawowa”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Z. Piotrowska

NOK_Jaseka Koci_jaseka Szkoa_Jaseka


Program edukacyjny „Od grosika do złotówki” w klasach drugich

Uczniowie klasy II b uczestniczą w programie edukacyjnym „Od grosika do złotówki”.

Na pierwszych zajęciach dzieci udały się na planetę Grosik, na której poznały wartości pieniędzy używanych w Polsce. Zaznajomiły się z pojęciami: nominał, banknot, moneta, NBP, PLN, awers, rewers i bilon. Podczas rożnych zabaw w ciekawy sposób przyswoiły nową wiedzę. Na zajęciach wykorzystane zostały pomoce zasponsorowane przez organizatorów programu. Nauczyły się tez śpiewać piosenkę pt. „Od grosika do złotówki”.

Marta Wójcik

grosik_1 grosik_2 grosik_5


Wykład Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

16 grudnia 2013r. odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, tym razem spotkaliśmy się w sali gimnastycznej naszej szkoły, zajęcia poprowadzili pani mgr Anna Bukowska- pracownik Wydziału Nauk o Ziemi UMCS oraz pan mgr Bukowski.

Dzisiejsze spotkanie z nauką prowadząca zaczęła od machnięcia różdżką Smile i pytania: Kto jest największą czarodziejką świata? W odpowiedzi posypały się różne mniej lub bardziej udane pomysły. Nikomu jednak nie przyszło do głowy, że chodzi o wybitną polską uczoną, laureatkę Nagrody Nobla - Marię Skłodowską Curie. To właśnie Patronce największej lubelskiej uczelni poświęcone było całe spotkanie. Oprócz ciekawej prezentacji multimedialnej, która przybliżyła sylwetkę M. Skłodowskiej Curie i jej wkład we współczesną naukę , uczniowie wzięli udział w pokazowych doświadczeniach chemicznych przygotowanych przez pp. Bukowskich.

Katarzyna Kowalska

umcs_dziecicy_1 umcs_dziecicy_2 umcs_dziecicy_3


Lekcja w Banku Spółdzielczym w Nałęczowie

W dniu 13 grudnia uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji. Zamiast w sali szkolnej zajęcia odbyły się w siedzibie Banku Spółdzielczego w Nałęczowie. Mogliśmy zobaczyć Bank od środka i wejść do pomieszczeń, w których wolno przebywać tylko pracownikom. Tego dnia to właśnie pracownicy Banku wcielili się w role nauczycieli i w bardzo ciekawy sposób zapoznawali nas z historią i dniem dzisiejszym Banku oraz udzielali odpowiedzi na pytania: Dlaczego warto wpłacać pieniądze na konto bankowe?, Czym się różni karta płatnicza od kredytowej?, Dlaczego w Banku potrzebny jest kasjer, mimo, że są bankomaty?

Największymi atrakcjami wizyty okazały się paczka zniszczonych banknotów warta 150 tys. złotych i gabinet Pana Prezesa. Mogliśmy tam usiąść w wygodnym fotelu i zobaczyć niemal wszystkie miejsca, które przed chwilą zwiedzaliśmy, dzięki monitoringowi.

Otoczeni ogromną życzliwością, obdarowani nagrodami i słodkościami z żalem opuszczaliśmy gościnne progi Banku. Ta wizyta pozwoliła nam dokładnie zrozumieć, co znaczą słowa: ”Pewne, jak w banku”.

Anna Szczęsna

bank_spoldzielczy_1 bank_spoldzielczy_2 bank_spoldzielczy_3


„ I ty możesz zostać tropicielem witamin!”

Od początku bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie są uczestnikami projektu „ I ty możesz zostać tropicielem witamin!” . W ramach tego przedsięwzięcia 24.10.2013r. klasy I-V wzięły udział w spotkaniu poświęconym właśnie witaminom. Odwiedziły nas dwie sympatyczne Panie, które w atrakcyjnej formie - quizu przedstawiły najistotniejsze dla ludzkiego zdrowia witaminy. Na zakończenie spotkania można było sfotografować się w doborowym towarzystwie Witaminek.


Ciągle na podium!!!

W sobotę 7 grudnia w Lublinie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII Mikołajkowym Turnieju w mini piłce siatkowej. Chłopcy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych; Żuczki- rocznik 2003 „dwójki”, Krasnale- rocznik 2002 „trójki” i Skrzaty- rocznik 2001 „czwórki”.

W kategorii Żuczki chłopcy, w składzie Karol Wojczuk oraz Szymon Kowalczyk, zajęli pierwsze miejsce wygrywając cały turniej.

W kategorii Krasnale, w składzie Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk, Bartosz Grajper z rezerwowym Karolem Wojczukiem, zajęli drugie miejsce. Pozostali chłopcy również uklasyfikowali się na czołowych miejscach.

Adam Musiał

Turniej_Mikoajkowy_7 Turniej_Mikoajkowy_8


6 grudnia 2013r.

Święty Mikołaj w szkolnym sekretariacie

Święty Mikołaj, odwiedzający uczniów w dniu 6 grudnia, nie zapomniał także o pracownikach naszej szkoły. Wraz ze swoją liczną świtą zjawił się w szkolnym sekretariacie, zażyczył sobie spotkanie z wszystkimi pracownikami, a później obdarował miłym słowem i słodkimi upominkami. Obiecał, że za rok znów nas odwiedzi, ponieważ znalazł tu wielu dobrych ludzi, a także doskonałych pomocników i przyjaciół w osobach członków Samorządu Uczniowskiego i Pani Pedagog.

Anna Szczęsna

mikolaj_sekretariat_1 mikolaj_sekretariat_2


6 grudnia 2013r.

Odwiedziny Lisa Witalisa

Oprócz długo oczekiwanego przez dzieci św. Mikołaja w dniu 6 grudnia gościliśmy także Lisa Witalisa. Było to możliwe dzięki projektowi Internetowy Teatr dla Szkół. Tym razem uczniowie klas I-IV naszej szkoły oglądali transmitowany z Teatru Polskiego w Bydgoszczy spektakl oparty na bajce Jana Brzechwy pt. „Szelmostwa Lisa Witalisa”.

Anna Szczęsna

przedstawienie_internet_1 przedstawienie_internet_2


Muzyczne mikołajki

Miłą niespodziankę sprawili nam w dniu św. Mikołaja uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej w Nałęczowie, którzy zaprosili nas na muzyczny koncert mikołajkowy. Dzięki temu z przyjemnością mogliśmy posłuchać „zimowych” tematów muzycznych w wykonaniu młodych skrzypków, pianistów i gitarzystów i choć na chwilę zapomnieć o hulającym za oknem Ksawerym.

Anna Szczęsna

mikolaj_muzyczny_1 mikolaj_muzyczny_2


28 listopada 2013r.

Nasza zabawa andrzejkowa

Dnia 28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III. Oprócz tańców, dzieci mogły wziąć udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią bawić się uczniowie klas młodszych. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie, uczniowie wrócili do swoich klas na słodki poczęstunek.

Zofia Piotrowska

andrzejki_1 andrzejki_2


22 listopada 2013r.

Niekonwencjonalna forma przekazywania wiedzy.

Dnia 22 XI uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. W czasie spontanicznej i radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego), dzieci przełamywały lęk oraz przyzwyczajały się do kontaktu z pieskami. Ponadto dzieci uczyły się odpowiedzialności wiążącej się z posiadania pupila w domu. Spotkanie i zabawa z pieskami to niezapomniane wrażenia dla każdego ucznia.

Zofia Grzywacz- Piotrowska

zabawa_z_pieskami_1 zabawa_z_pieskami_2


21 listopada 2013r.

 

Zdrowe żywienie.

W dniu 21.11.2013 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panią Dietetyk na temat zdrowego żywienia. W spotkaniu brały udział klasy 1-3 i 4-6. Dowiedzieliśmy się ile niezdrowych składników dostarczamy naszemu organizmowi. To była pouczająca lekcja. Dowiedzieliśmy jak prawidłowo odżywiać się oraz gdzie możemy się zaopatrzyć w zdrową żywność.

Samorząd uczniowski


Laureaci konkursu poetyckiego.

Aleksander Popiołek z kl. IVb, Alicja Ogonek z kl. Vb, przygotowani przez panią Katarzynę Kowalską, oraz Paulina Błaszczyk i Justyna Śledź z kl. VI b, które pod opieką p. Sylwii Krysa przygotowywały teksty poetyckie, wzięli udział w Poetyckim Apelu „O Niepodległą” organizowanym przez GOK w Kurowie.

Laureatką pierwszej nagrody została Paulina Błaszczyk,a wyróżnienie zdobyła Alicja Ogonek.

Gratulujemy tak wielkiej wrażliwości poetyckiej i dbałości o piękno mowy!

laureaci


20 listopada 2013r.

Złote róże rozdane!

Już po raz czwarty młodzi miłośnicy literatury zmierzyli się z niełatwą twórczością patrona Szkoły -Stefana Żeromskiego. W 150 – lecie wybuchu powstania styczniowego kanwą recytatorskich zmagań były utwory powstańcze pisarza.

Z trudnymi tekstami doskonale poradzili sobie mali recytatorzy z klasy IIIa – Jakub Głuchowski i Katarzyna Pochroń, którzy pod kierunkiem p. Zofii Grzywacz – Piotrowskiej przygotowali dwa wiersze.

W kategorii klas IV – VI, przygotowane przez p. Sylwię Krysa, wystąpiły Justyna Śledź i Paulina Błaszczyk, która zdobyła II miejsce

Laureatem złotej róży został Jakub Głuchowski, a Katarzyna Pochroń zdobywczynią pierwszego miejsca!

Recytatorom Gratulujemy!

Sylwia Krysa

zlota_roza_2 zlota_roza_1


Laureatki konkursu „Jan Paweł II – papież dialogu”

Brygida Babicz i Justyna Śledź   – uczennice klasy VI b – laureatkami konkursu grafiki komputerowej „Jan Paweł II – papież dialogu”. Prace dziewcząt spotkały się z uznaniem jurorów konkursu, zdobywając odpowiednio pierwsze miejsce oraz wyróżnienie. Konkurencja nie była łatwa, ponieważ brały w niej udział dzieci z wielu szkół Lubelszczyzny. Laureatkom życzymy dalszych sukcesów i rozwoju talentów.

Sylwia Krysa

justyna_i_brygida


Zwycięzca Konkursu Poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”

„Szła kiedyś miłość wąską dróżką,

i napotkała moje serduszko.

Przystanęła, nie zapukała,

Ale weszła i tam już została…”

…tak rozpoczyna się wiersz Karola Mazurka z klasy VI b - zwycięzcy Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”.

To nie pierwsze sukcesy Karola na polu literackim, więc tym bardziej cieszą i napawają nas dumą, z laurów zdobywanych przez młodego poetę. Nagrodę wręczał laureatom Wicestarosta Puławski pan Paweł Nakonieczny. Zwycięski wiersz został wydany w tomiku okolicznościowym, upamiętniającym tegoroczną edycję konkursu.

Karolowi gratulujemy i czekamy na kolejne poetyckie perełki!

Sylwia Krysa

karol_poezja


15 listopada 2013r.

Warsztaty profilaktyczne

Kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi zgodnie z normami obowiązującymi w społeczeństwie oraz zapoznanie uczniów z konsekwencjami agresji i przemocy stosowanej w grupie rówieśniczej to cel zorganizowanych w naszej szkole warsztatów interaktywnych przeprowadzonych przez psychologa z Pracowni Profilaktycznej „Krokus” z Krakowa. Warsztaty, które odbyły się 15 listopada 2013r dla uczniów z klas IV, V i VI finansowane były ze środków przeznaczonych na działania profilaktyczne pozyskanych z Urzędu Miasta w Nałęczowie.

Joanna Chorębała-pedagog szkolny

warsztaty_profilaktyczne_1 warsztaty_profilaktyczne_4


13 listopada 2013r.

13 listopada podczas godziny wychowawczej wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w okolicznościowym apelu poświęconym 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowali członkowie koła teatralnego i szkolnego chóru pod opieką pp. K. Kowalskiej i D. Wrzos- Piech. „Artyści” z wielkim zaangażowaniem zagrali swoje kwestie.

Za serce chwyciła pieśń Anny German „ Być może” w wykonaniu uczennicy klasy V b – A. Ogonek. Szczególną uwagę i uznanie wzbudził ekspresywny występ trzech wiedźm, w których role wcieliły się uczennice klasy VI a : P. Boruch, N. Próchniak i M. Lewandowska. Bardzo ciekawie prezentował się A. Chadyma , uczeń VI a w stroju Napoleona III Bonaparte.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie wyszli z tej lekcji historii z przeświadczeniem, że „ ojczyznę kochać trzeba i szanować”, jak mówią słowa popularnej piosenki.

Katarzyna Kowalska

11_listopada_6


8 listopada 2013r.

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

W dniu 8 listopada w ramach programu "ŚNIADANIE DAJE MOC" klasa 3a przygotowała wspólne śniadanie. Było ono okazją do zwiększenia świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas przygotowań w klasie gościła "ekipa" Telewizji Polsat News, którą dzieci zaprosiły do wspólnej konsumpcji. Trudno się było oprzeć przygotowanym smakołykom.

Zofia Grzywacz-Piotrowska

sniadanie_z_polsatem_10 sniadanie_z_polsatem_4

Wybór właściwych produktów w naszej codziennej diecie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowia, energii życiowej i dobrego funkcjonowania.

Uczniowie klasy I a  brali udział w programie „Śniadanie daje moc”. Polegał on na robieniu kanapek bogatych w różnorodne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Przygotowane śniadanie zostało spożyte we wspólnym gronie.

Ewa Gajkoś

Zdjcie0227 Zdjcie0229


28 pażdziernika 2013r.

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci…"

Wisława Szymborska

Są takie mogiły na naszym cmentarzu, na których już dawno imiona zarosły mchem wykruszone zębem czasu. Malownicze, napawające zadumą, są świadectwem życia dawnego Nałęczowa.

Dla nas, to ślad po ludziach, którzy niegdyś budowali nasze miasto, tworzyli je.

Pragniemy okazać naszą wdzięczność i pamięć przodkom, dlatego we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Nałęczowa rokrocznie przychodzimy na nałęczowski cmentarz, by uporządkować zabytkowe groby, zapalić znicz, pomodlić się.

Dla uczniów nałęczowskiej podstawówki pamięć o przodkach jest wciąż żywa…

Sylwia Krysa

cmentarz_2 cmentarz_1


Tegoroczna jesień rozpieszcza nas ciepłem i piękną pogodą. Postanowiliśmy wykorzystać te okoliczności i rzucić się w wir pracy na świeżym powietrzu. Klasy szóste ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w społecznych akcjach porządkowania swojego najbliższego otoczenia.

Katarzyna Kowalska

więcej............


Witamy Pierwszoklasistów wśród szkolnej braci.

W dniu 24.10.2013r. 47 pierwszoklasistów naszej szkoły pięknie prezentujących się w kolorowych biretach, które ufundowała firma ASKO z Lublina, w obecności zacnego grona zaproszonych gości i rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Był to dla nich pierwszy sprawdzian, kiedy mogli się zaprezentować na forum szkoły. Licznie zgromadzonym w sali gimnastycznej rodzicom i gościom dzieci zaprezentowały program artystyczny. Składały się na niego wiersze i wesołe, skoczne piosenki o sprawach bliskich wszystkim uczniom. W tle można było zobaczyć efektowną dekorację, prezentującą niezbędne w szkole akcesoria.

Emocjonujące, zgodne ślubowanie na sztandar szkoły, dotyk olbrzymią kredką ramienia przez pana Andrzeja Ćwieka, Burmistrza Nałęczowa, pamiątkowe dyplomy i tarcze szkolne wręczone przez panie dyrektorki oraz duża ilość „reporterów”, to niezapomniane wrażenia uczniów klas pierwszych.

Po części oficjalnej dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi rozkoszowały się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc przy organizacji uroczystości.

Ewa Gajkoś i Joanna Socha

slubowanie_1 slubowanie_2


23 pażdziernika 2013r.

„Ratujemy kasztanowce!”

Jesteśmy ekologiczni, dlatego 23 października uczniowie klas 6a, 6b i 5a licznie stawili się na szkolnym skwerze, aby ratować ginące kasztanowce. Uzbrojeni w ogrodnicze rękawiczki, grabie i zapał do pracy usunęli liście spod kasztanowców rosnących przy ulicy B. Prusa i ul. Polnej.

W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji grabienia liści kasztanowców, której patronuje Ministerstwo Środowiska i Prezydent Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski.

Szkodnik kasztanowców, maleńki owad – szrotówek, choć niemal niewidoczny gołym okiem, czyni wielkie spustoszenie w drzewostanie. Mamy nadzieję, że dzięki uczniom naszej szkoły kasztanowce przy ul. B. Prusa i Polnej znów pięknie zakwitną w maju, a podczas upalnego lata będą dawały chłodny cień.

Za pomoc w przeprowadzeniu naszej akcji dziękujemy panu Karolowi Kucabie z Urzędu Miejskiego w Nałęczowie.

Sylwia Krysa

ratujemy_kasztanowce_1 ratujemy_kasztanowce_2


Lekcja języka polskiego.

Miłą niespodzianką dla uczniów klasy 4a była lekcja języka polskiego z wykorzystaniem szkolnych laptopów zakupionych w ramach programu „Cyfrowa szkoła”. Czwartoklasiści mieli za zadanie napisać list do kolegi lub koleżanki z propozycją przeczytania interesującej książki. Lekcja bardzo im się podobała. Listy też napisali całkiem nieźle. Teraz czekają na kolejne takie zajęcia.

Anna Szczęsna

laptopy_1 laptopy_2Pieszy rajd do Młyna Hipolita.

15 X 2013 r. uczniowie klasy II a wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na pieszy rajd do Młyna Hipolita w Nowym Gaju by uczcić Dzień Chłopaków.

W jesiennym lesie wzięli złoty, liściasty prysznic. We młynie uczestniczyli w interesującej lekcji z meteorytową niespodzianką, Zmęczeni płukaniem złota odpoczęli przy ognisku. Na koniec wycieczki poszukiwali skarbów w jaskini w lesie.

Bogatsi o nowe wiadomości, umiejętności i drogocenne kamienie znalezione w jaskini powrócili do szkoły na pyszny obiad.

Maria Mitoraj-Woś

hipolit_4 hipolit_13 hipolit_11 hipolit_12


14 pażdziernika 2013r.

Zaprzysiężenie Samorządu Szkolnego.

Rada Samorządu Uczniowskiego została uroczyście zaprzysiężona w dniu 14 października podczas Święta Szkoły. Uroczystą przysięgę złożylismy przed całą społecznością szkoły na sztandar szkoły w obecności naszych starszych koleżanek, już uczennic Gimnazjum w Nałęczowie, które pełniły ważne funkcje w samorządzie w ubiegłym roku szkolnym. Koleżanki przekazały nam również oficjalnie władzę uczniowską w szkole i życzyły dużo zapału do pracy. Galowe stroje i podniosła atmosfera towrzysząca całej ceremonii potęgowała poczucie odpowiedzialności jakie spadło na nas. Na koniec pani dyrektor pogratulowała nowym członkom SU i zapewniła o swojej współpracy. Nasze działania wspierała i dodawała nam otuchy pani pedagog Joanna Chorębała, opieunka Samorządu naszej szkoły.

Anna Zbaracka i Zofia Wójcik z klasy Va pełniące funkcje sekretarzy SU

Zaprzysienie_SU Zaprzysienie_SU_2 Zaprzysienie_SU_3 Zaprzysienie_SU_4 Zaprzysienie_SU_5


14 października 2013r.

Projekt "Śniadanie daje moc"

projekt_niadanie_daje_moc_2 projekt_niadanie_daje_moc_13 projekt_niadanie_daje_moc_14 projekt_niadanie_daje_moc_15 projekt_niadanie_daje_moc_17Wycieczka do Chełma.

Nasza szkoła, jako jedna z 44 w województwie lubelskim, bierze udział w projekcie „Wzmocnienie tożsamości kulturowej i aktywności obywatelskiej mieszkańców Lubelszczyzny”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo–Wychowawczych im. Teresy Kras w Lublinie w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest pielęgnowanie tożsamości kulturowej wśród mieszkańców Lubelszczyzny, w tym także uczniów i nauczycieli. W ramach Projektu w dniu 11 października 2013r. 42 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Chełma. Program zwiedzania tego miasta obejmował wizytę w Muzeum Ziemi Chełmskiej, spacer po Rynku, wspinaczkę na Górę Zamkową oraz spotkanie z duchem Bieluchem w podziemiach kredowych, które wzbudziło najwięcej emocji wśród uczestników wycieczki. Zjedliśmy również smaczny obiad w jednej z chełmskich restauracji i pełni wrażeń wróciliśmy do Nałęczowa. Dziękujemy Stowarzyszeniu za organizację tak udanego wyjazdu.

Anna Szczęsna

wycieczka_chem


straacy_2

Pracownicy Straży Miejskiej w naszej szkole.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w dniach 1,8 i 10 października naszą szkołę odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej w Nałęczowie. Przestrzegali uczniów przed        czyhającymi na nich niebezpieczeństwami, apelowali o rozwagę i ostrożność oraz oferowali swoją pomoc w razie potrzeby przekazując wszystkim uczniom odblaskowe opaski z   danymi do kontaktu.


7 października 2013r.

Pantomima "Mikrokosmos"

teatr

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 placówek w województwie lubelskim, które w dniu 7 października mogły obejrzeć spektakl teatralny przesyłany na żywo przez sieć    Internet. Była to pantomima "Mikrokosmos" przygotowana przez Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. Transmisja odbywała się w ramach projektu  "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły podzieleni na 3 grupy. Było to dla nich wyjątkowe doświadczenie, ponieważ rzadko  mają możliwość oglądania teatru pantomimy.


Indywidualna wystawa prac plastycznych Malwinki Głowackiej

„Lubię malować mój świat”- to tytuł indywidualnej wystawy prac plastycznych Malwinki Głowackiej, uczennicy klasy 3a z naszej szkoły. Na wystawę Malwinka przygotowała 14 oryginalnych prac, które powstały na przestrzeni ostatnich dziesięciu miesięcy. Wystawę prac można oglądać w naszej szkole na korytarzu I piętra do 20 października br. Przypominamy, iż Malwinka Głowacka jest stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie artystycznej. „Młodej artystce” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

malwina_wystawa malwinka_1 malwinka_2 malwinka_3

wychowawczyni

Zofia Grzywacz- Piotrowska


30 września 2013r.

Dyskoteka z okazji "Dnia Chłopaka"

27 września 2013r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

27 września 2013 roku, odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wybory poprzedziła plakatowa kampania wyborcza, dzięki której każdy mógł zapoznać się z programem wyborczym 26 kandydatów . Wybraliśmy 15 członków Rady SU .

Anna Zbaracka i Zofia Wójcik z klasy Va pełniące funkcje sekretarzy SU

samorzd_2013_5 samorzd_2013_6 samorzd_2013_9 samorzd_2013_31

2 września 2013r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014.

 

ROK SZKOLNY 2013/14

 

 

„Owocowej pokusie” nie oparli się jurorzy!

„Owocowa pokusa” to tytuł opowiadania Brygidy Babicz, uczennicy klasy Vb, która stanęła w szranki konkursu literackiego o owocach, organizowanego przez firmę Materne. Spośród nadesłanych prac smakowitym kąskiem okazało się właśnie opowiadanie Brygidy, która znalazła się w gronie zwycięzców konkursu. W nagrodę autorka pojechała na wycieczkę sponsorowaną przez organizatorów konkursu.

Z radością śledzimy rozwój literackich talentów naszych uczniów i czekamy na kolejne, pomysłowe prace.

Sylwia Krysa


Poeci są wśród nas!

… a jednak w dzisiejszym szybkim, rozkrzyczanym świecie można zatrzymać się i popatrzeć na innego człowieka, znaleźć dystans, czasem uśmiechnąć się do samego siebie.

Karol Mazurek - laureat Konkursu Poetyckiego „Mój świat” organizowanego przez MDK w Puławach.

wiecej..........................


 

27 maja 2013 roku wystartowała kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka REAGUJ. MASZ PRAWO. Jej głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

więcej..................


24 maja 2013r.

Dzisiaj odbył się TURNIEJ PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I-III. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-III wytypowanych przez wychowawców.

więcej..................


23 maja 2013r.

Właśnie dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce szkolnej klas II a oraz V a , b . Wybraliśmy się na Piknik Naukowy Uniwersytetu Dziecięcego UMCS do Lublina.

więcej foto w galerii piknik_UMCS piknik_UMCS_3 więcej .......................


Turniej Mitologiczny 15.05.2013r.

Do fajnej i bardzo długiej już tradycji szkolnej należy coroczne święto starożytności, które popularnie zwiemy Dniem Greckim. W tym roku szkolnym również nie mogło go zabraknąć w naszym kalendarzu imprez. Klasy piąte pod wodzą swoich nauczycielek j. polskiego sumiennie przygotowywały się do ostatecznej potyczki, która miała miejsce 15 maja br. Święto jak zwykle rozpoczęło uroczyste zejście „bogów” z Olimpu .

więcej foto w galerii dzien_grecki_2 dzien_grecki_26 więcej...............


Dzień Baśniowy

8 maja 2013r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja turnieju dla klas IV – konkurs Znawca Baśni. W szranki stanęli uczniowie klas IV a i IV b , którzy wykazali się świetną znajomością baśni Andersena i Grimmów.Obie klasy zaprezentowały się też w krótkich scenkach teatralnych.Klasa IV a wystawiła „ Królewnę Śnieżkę” , natomiast klasa IV b przedstawiła „ Kopciuszka”. Wszyscy świetnie się bawili.A jak było, możecie zobaczyć na zdjęciach. Ciekawe czy wszystkich rozpoznacie bez trudu. Życzę powodzenia ;)

Katarzyna Kowalska

dzie_baniowy_10 dzie_baniowy_16 więcej foto w galerii


Konkurs Ortograficzny

Dnia, 30 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas trzecich. Laureatem konkursu został Adrian Kopeć, uczeń klasy III b.

Joanna Socha,Ewa Gajkoś


 

Uczniowie Naszej Szkoły

Mistrzem Województwa Lubelskiego w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce o Puchar Kinder+ Sport.

sport_kinder wiecej.....................


Pięciolatki w szkole

Dnia 24 i 25 kwietnia w naszej szkole gościły przedszkolaki z gr. III i IV. Dzieci uczestniczyły w zajęciach otwartych, które prowadziły panie: Zofia Grzywacz- Piotrowska i Marta Wójcik. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami i ćwiczeniami, jakie miały do wykonania. Chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, co widać poniżej na zdjęciach.

piciolat_1 piciolat_2


18 kwietnia 2013r.

Podsumowanie X Edycji Konkursu Twórczości Plastycznej:

„Świat w oczach najmłodszych- Zwierzęta, które znamy, lubimy i kochamy”

więcej foto ... 10_edycja więcej.................


Powiatowy Konkurs Recytatorski

Dnia 17. 04. 2013r. , odbył się X powiatowy konkurs recytatorski pt. "Ojczyzna Słowem Malowana". Recytatorki z Vb - Maria Kopińska, Justyna Śledź i Paulina Błaszczyk , przygotowane przez panią Sylwię Krysa, otrzymały trzy równorzędne wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy sukcesów i życzymy zdobycia kolejnych laurów.


„ Bezpieczni, bo świadomi…”

W piątek 13 kwietnia odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły turniej wiedzy dla klas 1 – 3. Turniej obejmował swoim zakresem szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa wokół dzieci i realizowany był w ramach programu profilaktyki dla naszej szkoły.

więcej.................


11 kwietnia 2013r.
Gala Finałowa II edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat.
Chcę poznać świat! Idę do szkoły”!

10 kwietnia 2013r.

III Nagroda w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Architektura Lublina i okolic „Pejzaże mistyczne”

konkurs_lublin więcej.....................


27 marca 2013r.
Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie pozwalają budować naszą tożsamość narodową.

Konkurs Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”
Dnia 25 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie odbyła się uroczysta Wojewódzka Gala Finałowa regionalnego konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.

Warsztaty wielkanocne ,,Radosne Alleluja”

Dnia 26 marca 2013 roku uczniowie z klasy I a, III a i III b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych ,,Radosne Alleluja”. Zajęcia składały się z czterech trwających po 45 minut modułów. Dzieci wykazały się aktywnością i zaangażowaniem. Na zakończenie otrzymały certyfikaty.

zobacz foto w galerii 1bab1 więcej..................


STYPENDIUM DLA MALWINKI – BRAWO!!!

Dnia 18 marca 2013 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie artystycznej.

więcej.................


I WIELKI TURNIEJ WIEDZY O SKO

Dnia 19 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się I Wielki Turniej Wiedzy o SKO. Do Turnieju przystąpiły wszystkie klasy I- III.

więcej..................


Mistrz Ortografii

Dnia 19 marca 2013 r. uczeń klasy III b Adrian Kopeć otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas trzecich ,,Sówka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wąwolnicy. Uczeń został przygotowany do konkursu przez p. Joannę Socha.


7 marca 2013r.

„Jestem widoczny z PGE: Bądź bezpieczny na drodze”

W ramach akcji „Jestem widoczny z PGE: Bądź bezpieczny na drodze”, odbyło się  w naszej szkole spotkanie z przedstawicielkami PGE i KWP, które w ciekawy i przystępny dla uczniów sposób mówiły o tym, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami czyhającymi w drodze do szkoły oraz kryjącymi się za nierozważnym korzystaniem z energii elektrycznej.

więcej.................


Gminny Przegląd Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych

Dnia 2 lutego 2013 r. uczeń klasy III b Aleksander Wartacz wziął udział w VI Gminnym Przeglądzie Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

więcej....................


Niespodzianka klasy 6b

Miłą niespodziankę sprawiły wszystkim uczennice klasy 6b, które szkolny konkurs kolęd i pastorałek uświetniły swoim występem. Samodzielnie przygotowały spektakl tematycznie związany ze świętami Bożego Narodzenia, który bardzo się podobał publiczności i zdecydowanie umilił czas oczekiwania na werdykt jury w konkursie kolęd. Wielkie brawa, dziewczęta, za pomysł, wykonanie, a przede wszystkim za uczniowską inicjatywę.

6bab6 więcej foto


Wspólne kolędowanie

Już po raz szósty uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w ramach Gminnego Przeglądu Obrzędów i Zwyczajów Bożonarodzeniowych.

więcej.................


Konkurs "Zaczytani"

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy odbył się konkurs wiedzy „ Zaczytani”. Warunkiem koniecznym dla uczestników było opanowanie materiału w zakresie omówionych lektur oraz wykonanie pracy plastycznej- ilustracji do ulubionej książki.

więcej................


Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik.

W ramach realizacji projektu pn. „W trosce o lepszą przyszłość” uczniowie klas 6 naszej szkoły uczestniczyli w bezpłatnej wycieczce do Warszawy. Dzięki temu zwiedzili CK Kopernik, a w Planetarium obejrzeli film pt. „Galileusz potęga teleskopu”.

Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudził pobyt w CK Kopernik.

wycieczka_Kopernik_14 więcej foto


Zabawa choinkowa

W dniu 31 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Przebrane za barwne postacie z krainy baśni i bajek wesoło tańczyły i brały udział w różnych konkursach. Na szkolnym balu znalazły się: królewny, wróżki, czarownice,...

więcej.................


Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 2 a

24 stycznia w klasie 2a zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do klasy swoje kochane Babcie i Dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku. zobacz więcej........................

image001 zobacz więcej.................


Ciekawa lekcja w klasie Va

W ramach współpracy z UMCS powstał projekt , który ma na celu upowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu nauk ścisłych. Niespełna miesiąc temu byliśmy w NOK-u na fantastycznym pokazie fizycznym „ Światło to życie” prowadzonym przez dr Gagosia, pracownika UMCS. W atrakcyjnej eksperymentalnej formie przedstawione zostały własności światła, omówiono też jego wpływ na nasze życie . Szczególnie podobał nam się pokaz laserów.

zobacz więcej.................


Zajęcia chemii w podstawówce

DSC09090

Dnia 17 stycznia 2013 roku w klasie 2a i 5a odbyły się warsztaty chemiczne. Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się: czym zajmuje się chemia, na czym polega praca chemika i na co należy zwrócić uwagę podczas wykonkywania eksperymentów?

zobacz więcej................


WIGILIA W KLASIE 2 A

21 grudnia w klasie 2 a odbyła się klasowa wigilia podczas której łamaliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne    i noworoczne życzenia. W tym roku wigilię postanowiliśmy przygotować na słodko. Były owoce, cukierki, czekoladki, wafelki, soki i pierniczki z wypisanymi imionami wszystkich uczniów z klasy. Uczniowie opowiadali o obrzędach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania oraz pokazu zimnych ogni. Pod choinką czekały na nas słodkie prezenty!

DSC09015


21 grudnia 2012r.

Uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem p. Sylwii Krysa i p.Joanny Socha przedstawili przepiękne jasełka, które dziś przedstawili społeczności szkolnej. Kolejne sceny z narodzenia Pana przeplatane były kolędami, co jeszcze bardziej wprowadziło nas w świąteczny nastrój.

j4 więcej foto w galerii kolda


17 grudnia 2012r.

17 grudnia nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień w wojewódzkim konkursie literacko-plastycznym „ Bolesław Prus – serce serc”.

Nasza radość i sukces była ogromna, ponieważ dwaj uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuł laureata i zdobyli I miejsca zarówno w części plastycznej – Łukasz Wójcik z klasy VIA oraz części literackiej - Wiktor Skoczylas IVA.

Ponadto zdobyliśmy dwa wyróżnienia w kategorii prac literackich-Maria Kopińska i Karol Mazurek - uczniowie klasy VB.

..................zobacz więcej


 

owoce-w-szkole

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie „Owoce w szkole”. Uczniowie klas I-III nieodpłatnie otrzymują przez 10 tygodni każdego semestru świeże owoce, warzywa i soki. Każde dziecko uczestniczące w programie każdorazowo dostaje porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków z budżetu krajowego (25%).


Wigilia klasowa-kl.6b
w3

10.12.2012r.
Wycieczka kl. IIa
DSC08999
Dnia 10 XII 2012r. klasa 2 a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt: ,,Plastyka obrzędowa-ozdoby choinkowe”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się w co ubierane było drzewko bożonarodzeniowe 100 lat temu i jak wyglądała najstarsza ozdoba świąteczna. Dzieci wykonały samodzielnie ozdoby i włączyły się do wspólnej zabawy.
więcej foto w galerii

6.12.2012r.
Mikołajki
6 grudnia pojawił się Święty Mikołaj z workiem prezentów. W poszukiwaniu grzecznych dzieci do obdarowania trafił do naszej szkoły. Mikołaj podarował wszystkim słodkie upominki i już po chwili bardzo szybciutko zniknął w dali, wśród płatków wirującego śniegu...
DSC08971 więcej foto w galerii
Mikołajki w sekretariacie naszej szkoły.
Goszcząc w naszej szkole św. Mikołaj zawitał także do szkolnego sekretariatu. Sprawił ogromną niespodziankę wszystkim pracownikom. Obdarował ich życzliwym słowem i słodkim upominkiem. Wraz z całą świtą pozostawił po sobie niezwykle miłe wrażenie. Obiecał, że za rok znów tutaj wróci.
sekret_mikoaj_1
Mikołaj na lekcji jęz. polskiego.
W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 4a na lekcji języka polskiego doskonalili umiejętność pisania listów. Tego dnia wszyscy, oczywiście, pisali listy do św. Mikołaja.
mikoaj_1


27.11.2012r.
Andrzejki
a005

Dnia 27 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa na której bardzo dobrze bawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wróżki, czyli uczennicez Samorządu Uczniowskiego, przepowiadały przyszłość uczestników, którzy byli uczniami klas I-III. Wszystkie wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem.

więcej foto w galerii


Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego ,,O złotą różę”.

Dnia 20 listopada 2012 r. w 87 rocznicę śmierci wielkiego pisarza w sali balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego ,,O złotą różę”.

więcej.................

 


 

19.11.2012r.

Konkurs Recytatorski w Kurowie

Dnia 19.11.2012r. Maria Kopińska, Paulina Błaszczyk, Agnieszka Jusiak i Justyna Śledź reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim pt. „O Niepodległą”, który odbył się w Kurowie. W konkursowe szranki stanęli najlepsi recytatorzy z powiatu puławskiego. Jedno z wyróżnień zdobyła Paulina Błaszczyk z kl.5b. Wszyscy biorący udział w tym konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.


13.11.2012r.

„Opowieść wigilijna - Warsztaty Bożonarodzeniowe”

DSC08871

Dnia 13 listopada 2012 roku trenerzy -animatorzy z Fundacji KreAdukacja w klasach drugich prowadzili warsztaty edukacyjne, które miały na celu pobudzić kreatywność uczniów i integrację klasy. Zajęcia składały się z 4 trwających po 45 minut modułów dającym uczniom pełen obraz Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do zajęć. Dowodem są zaprezentowane zdjęcia z przebiegu warsztatów.

więcej foto w galerii


12.11.2012r.

listo1

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

 


HALLOWEEN 2012

image005

Nauka nauką, a postraszyć się też trzebaSurprised. Klasy III z radością zapoznały się z tradycją święta, którego korzenie nie są obce naszemu kontynentowi. Halloween, często postrzegane za amerykańskie święto, w rzeczywistości pochodzi z Europy.

..........zobacz więcejSZKOLNY TURNIEJ KLAS III – KRAJE ANGLOJĘZYCZNE

W maju uczniowie klas III zmierzą się w Turnieju sprawdzającym wiedzę dotyczącą krajów, w których mówi się w języku angielskim. Co miesiąc na lekcjach języka angielskiego omawiamy zwyczaje i cechy charakterystyczne danego kraju. Tym razem: Anglia.

..........zobacz więcej31.10.2012r.

"Cyfrowa Szkoła"- lekcja jęz. polskiego.

DSC02790

Dzięki programowi „Cyfrowa szkoła” możemy korzystać w czasie lekcji nie tylko z tablic interaktywnych, ale też z laptopów. Jest ich 25, więc każdy uczeń w klasie ma laptop do swojej dyspozycji. Pierwsze lekcje z nowym sprzętem sprawiają wszystkim niebywałą radość, choć służą nauce. Okazuje się, że z nową technologią nauka staje się prawdziwą przyjemnością. Na zdjęciach można zobaczyć uczniów klasy 6a pracujących z laptopami na lekcji języka polskiego.

więcej foto w galerii


26.10 2012r.-Ślubowanie klas pierwszych.

sl7

Dnia 26 października w naszej szkole, odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Klasy 1a i 1b przygotowały część artystyczną, podczas której śpiewały i recytowały wiersze. Następnie Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość zakończyło puszczanie lampionów.

więcej w galerii


12.10.2012r.

Rocznica urodzin PATRONA SZKOŁY-STEFANA ŻEROMSKIEGO

W przededniu Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole szczególnie zainteresowaliśmy się Patronem – Stefanem Żeromskim, którego rocznica urodzin przypada na 14 października 1864r.

więcej foto w galerii pa1 więcej.....


10.10.2012r.

WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

sa2


DSC08800

2.10.2012r.

DZIEŃ CHŁOPAKA W „JASIU I MAŁGOSI”

Klasa 2 a z okazji dnia Chłopaka bawiła się w Sali Zabaw w Puławach.

zobacz więcej w galerii


29.09.2012r.

Konkurs na zaplanowanie wycieczki "Śladami Prusa w Nałęczowie"

Nagrodzeni:

II msc-Justyna Śledź kl.Vb , wyróżnienia-Paulina Błaszczyk i Natalia Winsztal kl. Vb---

opiekun p.Sylwia Krysa

wyróżnienie-Jakub Frączek kl. Va---opiekun p. Katarzyna Kowalska


24.09.2012r.- Olimpijska szkółka tańca.

W naszej szkole odbył się pokaz taneczny ,,Olimpijskiej szkółki tańca i dobrych manier ''.Wszyscy dobrze się bawili.

Na koniec uczestnicy otrzymali ,,złote medale za dobrą zabawę ''.


21.09.2012r.

„Dni otwarte Polskiego Radia Lublin” - wycieczka klasy Va i Vb

Rozgłośnia obchodziła 60-lecie swojego istnienia. Radiowcy z okazji "urodzin radia" przygotowali sporo atrakcji zarówno na antenie, jak i poza nią.

W piątek siedzibę RL przy ul. Obrońców Pokoju w Lublinie zwiedzili nasi uczniowie. Można bylo m.in. zajrzeć do studia, poznać poszczególne redakcje, zasiąść przed mikrofonem i wziąć udział w nagrywaniu programu.

Festyn, gry, konkursy, zabawy, a także zwiedzanie radia Freee (prezentuje tylko największe hity muzyki klubowej, popowej, r'n'b i pop-rocka)- to wszystko w ramach drzwi otwartych rozgłośni regionalnej Polskiego Radia Lublin.

Zdjcie0096 więcej foto w galerii


12.09.2012r

Śladami Bolesława Prusa po Nałęczowie- wycieczka klasy 6a

więcej.........DSC02488 foto w galerii


3.09.2012 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012-201329.06.2012r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011-2012


23.05.2012r.

Konkurs na mistrza ortografii.

Szkonymi mistrzami ortografii zostali: Oktawia Wartacz, Adam Ryl i Justyna Śledź.


17-18.05.2012r.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie.

Na wycieczce było 36 osób ze szkół podstawowych gminy Nałęczów.


04.06.2012r.

Wycieczka klas V do Masłomęcza-wioski gotów.

Uczniowie wykonywali garnki z gliny oraz koraliki z Modliny. Strzelali także z łuków.

Można było tam zakupić wspaniałe korale lub kraiki.1 czerwa miał odbyć się dzień sportu........ niestety padał deszcz.

Odbył się więc spektakl profilaktyczny, klasy IV-VI obejrzały film ,,Zakazany owoc’’, a klasy VI miały turniej piłki siatkowej.

Dzień zakończył mecz siatkówki nauczyciele vs. Uczniowie

Wygrali uczniowie.


9.05.2012r.

Dyskoteka dla klas IV-VI, organizowana przez klasę VB.

Królową dyskoteki została Paulina Błaszczyk a królem Radek Chęć z VB.


11.05.2012r.

Turniej mitologiczny klas V.

Przedstawiciele klas (wybrani w eliminacjach) musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem.

Mieli udowodnić, że ich wiedza o greckich bogach jest godna podziwu i rzeczywiście była.

Turniej wygrała klasa Vb, ale klasa Va także wykazała się dużymi umiejętnościami.


20.04.2012r.

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu ,,Przyroda to drogocenny skarb’’.

Na spotkaniu przedstawiono prezentację multimedialną ,,Ptaki wędrowne’’.Spotkanie uświetniły występy artystyczne przedstawicieli szkół gminy Nałęczów i przedstawienie klasy VI B z Nałęczowa.


29.02.2012r.
Międzyklasowy turniej baśni "Znawca baśni"

  

IX KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ "ŚWIAT W OCZACH NAJMŁODSZYCH-

MOJA RODZINA. MÓJ DOM"----wyniki


BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 14 lutego w naszej szkole odbył się długo oczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci występując w strojach księżniczek, spider menów, biedroneczek, wróżek, pszczółek oraz wielu innych postaci czuły się wspaniale i tak też się bawiły tańcząc i biorąc odział w konkursach.

DSC07851 więcej zdjęć26.01.2012r.---Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

 

20.01.2012 r.---Spotkanie z Policją: Jak zachowywać się w szkole i poza nią. Bezpieczne ferie zimowe---pogadanka

 


 

16 stycznia odbył się pokaz iluzji "Baśniowy czarodziej"

 


JASEŁKA

22 grudnia 2011 uczniowie klasy IIIb
pod opieką p. Marty Wójcik i p.Jadwigi Wajrak oraz p. Dagmary Wrzos-Piech przedstawili klasom I-VI jasełka.DSCN4209
BAŚŃ O KOCIE W BUTACH(Ewa Szelburg-Zarembina)- przedstawienie klasy IVb
więcej zdjęć w "Galerii"


DSCN3222
WYPRAWA PO NAŁĘCZOWSKICH ZAKĄTKACH- ŚLADAMI PATRONA NASZEJ SZKOŁY STEFANA ŻEROMSKIEGO
więcej zdjęć w "Galerii"


P1010942
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
więcej zdjęć w "Galerii"


WYCIECZKA DO LUBLINA KL. Va i Vb


WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO
P1010548 P1010552
więcej zdjęć w "Galerii"I MIEJSCE CHŁOPCÓW W XVII OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU MINISIATKÓWKI O PUCHAR "KINDER+SPORT"
SSA50633SSA50631
zobacz więcej pdf więcej zdjęć w "Galerii"
obiady 4


Na stronie znajdziesz m.in. informacje o naszym patronie, o pracownikach szkoły, uczniach i Radzie Rodziców. Dowiesz się sporo na temat szkoły, czytając skróconą z konieczności wersję jej kroniki. Zobaczysz, jakie osiągnięcia mieli nasi uczniowie i w jakich kołach zainteresowań pracują, aby te osiągnięcia powtórzyć.


 

Możesz zajrzeć do działu "Ciekawe strony", gdzie znajdziesz ciekawe programy i gry.


 

Proponujemy Ci odwiedzić internetową galerię szkolną. Znajdziesz tu zdjęcia związane ze szkołą (m.in. prace naszych uczniów, teren szkoły, zdjęcia z różnych uroczystości),

Galeria (w miarę naszych możliwości) będzie na bieżąco uzupełniana


 

To wszystko to tylko wybrane fragmenty tej witryny - znajdziesz tu o wiele więcej!
ZAPRASZAMY!

 
 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Konkursy dla dzieci

konkursy_dla_dzieci

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

kula-_kultura

jak_sie_uczyc

matzoo