gif_szkola

argaiv1505


Witamy na stronie internetowej

Szkoły Podstawowej
w Nałęczowie

index.ESP

bip
 

AKTUALNOŚCI:

Nowe oblicze starej biblioteki dzięki Fundacji PGE "Energia z Serca"

„Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka!” – takim hasłem od początku nowego roku szkolnego 2015/2016 reklamuje się nasza biblioteka szkolna. Dzięki hojności Fundacji PGE – Energia z Serca można było zaplanować oraz przeprowadzić podczas minionych wakacji prace zmieniające zdecydowanie wygląd szkolnej biblioteki.

czytaj wiecej


Odblaski dla pierwszaków od Fundacji PZU

Miłą niespodziankę sprawiła nam Fundacja PZU, która przysłała odblaskowe serduszka dla wszystkich pierwszoklasistów naszej szkoły. Dzisiaj błyszczące serduszka powędrowały do rąk wszystkich pierwszaków, a następnie na ich plecaki. Jutro sprawdzimy, czy dzieci o nich nie zapomniały. Państwa Rodziców bardzo proszę o przypomnienie swoim pociechom, że z odblaskiem jest zdecydowanie bezpieczniej.

Anna Szczęsna


Dzień pełen zdarzeń i wrażeń!

30 września 2015r. obfitował w naszej szkole w wydarzenia. Najważniejszym były wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej zainteresowani uczniowie przygotowali plakaty, na których prezentowali swój program propozycji działań. Dziś w odświętnej atmosferze  odbywała się lekcja demokracji - poszczególne klasy pod opieką wychowawców oddawały głos na swoich kandydatów. Nad poprawnym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza wraz z opiekunem p. Joanną Chorębała.  Wyniki wyborów będą podane do wiadomości uczniów naszej szkoły po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów.  Wkrótce również odbędzie się zaprzysiężenie nowego SU.

wybory_samorzdu_2015_1

Z ekologią za pan brat! Około godziny 11-tej uczniowie klas V a, b, c pod opieką nauczycieli pp. Małgorzaty Tochman, Wiktora Flisa i Adama Musiała wzięli udział w akcji sprzątania Lasu Zakładowego. Inicjatorem tego projektu była Nałęczowianka Sp. z o.o. Nasi reprezentanci zostali podzieleni na grupy zadaniowe i już jako : Smerfetki, Jastrzębie, Wiewiórki ruszyli w las,  by w trosce o najbliższe środowisko, zebrać śmieci z okolic Polany Harcerskiej. Organizatorzy zadbali o dobre wyposażenie uczniów - rękawice ochronne i worki, a po ciężkiej pracy zaprosili wszystkich na poczęstunek.

5c-las

Po południu w sali gimnastycznej wielbiciele tańca z klas IV-VI  spotkali się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka zorganizowanej przez klasę VI b i p. J. Chorębała.
W trakcie zabawy zostały również  zaplanowane  i przeprowadzone konkursy taneczne, a w sali nr 28 działała  świetnie zaopatrzona kawiarenka.

disco_2015_1 disco_2015_2

Katarzyna Kowalska


Zosia Rząd zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym:

„Moja rodzina i jej możliwości”.

Wspaniała ilustracja Zosi ozdobiła karty okolicznościowego zbiorku poezji i prozy wydanego z okazji Międzynarodowego Kongresu Rodziny organizowanego przez Instytut Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Podziękowanie za udział w Konkursie otrzymali: Nikola Borkowska, Julia Dębczak, Marta Kędra, Ksawery Kisielewski, Wiktoria Krysa, Olek Krzesiński, Mikołaj Łuszczyński, Julia Maciążek, Dominik Oleksak, Mikołaj Rymanowski, Marcel Sągała, Ola Skoczylas, Iga Topolska, Iga Trębińska, Kacper Wawrzyk, Franek Wojczuk, Tomek Woźniak, Julia Zasada, Natalia Zasada i Oskar Zubrzycki.

Młodym Artystom z klasy 2a składamy serdeczne gratulacje!!!

Jadwiga Wajrak

Zofia Piotrowska

sukcesy_2a_3 zobacz więcej


Natalia Różyc, Malwina Głowacka, Zuzanna Zasada, Nel Kuźma i Patrycja Misztal zwyciężczyniami ogólnopolskiego konkursu literackiego "Moja rodzina i jej możliwości"

24 września 2015r. młode poetki uczestniczyły w uroczystej gali wręczenia nagród podczas Ogólnopolskiego Kongresu Rodziny organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziewczęta otrzymały w prezencie niespodziankę - okolicznościowy tomik z własną twórczością.

Gratulujemy talentów i rozsławiania imienia szkoły!!! Czekamy na kolejne wiersze, opowiadania.

Sylwia Krysa

moja_rodzina_1 moja_rodzina_2


Chwyć byka za rogi, czyli opanuj tabliczkę mnożenia!

tabliczka_mnoenia25 września uczniowie naszej szkoły włączyli się do międzynarodowej akcji : V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęły się nauczycielki matematyki p. Elżbieta Kowal i p. Urszula Kuropatwa. Tego dnia w szkole miały miejsce działania różnego typu: zaprezentowano hasła promujące znajomość tabliczki mnożenia, quizy, zagadki i zabawy edukacyjne.

Uczniowie klasy V b pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Tochman i pań matematyczek odwiedziły również kilka nałęczowskich instytucji, aby sprawdzić, jak starsi radzą sobie z tabliczką mnożenia.

Mamy nadzieję, że „światowy dzień tabliczki mnożenia wzbudza w nas słodkie wspomnienia” - takie życzenia widniały na drobnych upominkach, które przygotowały dla uczestników zabawy organizatorki.

Więcej o tej międzynarodowej akcji można przeczytać na stronie : http://www.wmtday.org/pl

Katarzyna Kowalska

dzie_tabliczki_mnoenia_3 zobacz więcej


Próbna ewakuacja!

24 września 2015r. naszą szkołę wizytowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudził wóz bojowy, który przyjechał na ulicę B. Prusa.

Po krótkiej chwili wszyscy usłyszeli sygnał do ewakuacji. Nauczyciele wraz z uczniami, pracownicy administracji i obsługi oraz Dyrekcja szkoły w porządku opuścili budynek wyznaczoną drogą ewakuacyjną. Po zebraniu się społeczności szkolnej na placu apelowym jeden ze strażaków, przybliżył wszystkim potrzebę i cel takich ćwiczeń. Mieliśmy również okazję obejrzeć specjalistyczny strój i niezbędne wyposażenie strażaka. Jedna z klas pierwszych obejrzała także wóz bojowy.

Po dzwonku odwołującym alarm wszyscy spokojnie wróciliśmy na zajęcia .

Katarzyna Kowalska

prbna_ewakuacja_2015_1 zobacz więcej


Spotkanie z tancerzami Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier

Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny i w nowy tydzień weszli uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Wszystko za sprawą tancerzy z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, którzy w poniedziałek kilka minut po godz. 8.00 rozkołysali naszych uczniów w rytm tanecznych hitów. Roześmiane buzie dzieci były najlepszym dowodem na to, że udała nam się ta taneczna niespodzianka.

Anna Szczęsna

spotkanie_z_tancerzami_1 zobacz więcej


DZIEŃ SPORTU

18 września 2015r. w naszej szkole było wielkie sportowe święto. Nauczyciele wychowania fizycznego  pod wodzą p. Czesława Mitury zorganizowali Dzień Sportu Szkolnego dla klas IV-VI. Do współpracy włączyli się wszyscy nauczyciele i wychowawcy. Pierwsza lekcja była poświęcona na przypomnienie zasad rywalizacji fair play i ustalenie składów reprezentacji klasowych. Następnie wszyscy udali się w miejsce rozgrywek: na boisko i do sali gimnastycznej.

Poszczególne klasy  uczestniczyły w takich konkurencjach jak: wyścigi rzędów, mecze piłki nożnej i siatkówki dziewcząt i chłopców, turniej zbijaka i przeciąganie liny.

Słońce paliło, emocje sięgały zenitu, nikt nie żałował sił ani w nogach i rękach, ani w gardłach. Niezwykle emocjonujący był mecz futbolowy chłopców z klas VI,
w którym o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.

Wszyscy z ożywieniem śledzili  na tablicy wyników i komentowali osiągnięcia swoich klas.

A na koniec - wisienka na torcie: mecz nauczyciele vs uczniowie ( 5 : 2 ).  Nieco młodsi zawodnicy  z niecierpliwością czekają na rewanż!

Katarzyna Kowalska

dzie_sportu_2015_4 zobacz więcej


Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu Prozdrowotnego

pt. „JEM DRUGIE ŚNIADANIE”

organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Dnia Drugiego Śniadania

czytaj więcej

DSC_5533 zobacz więcej


Konkurs kulinarny pt. Jem II śniadanie

Dzięki pomysłowi Pani Dagmary Wrzos - Piech 14 września 2015r. w naszej szkole miał miejsce konkurs kulinarny pt. Jem II śniadanie. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. Niektóre z celów, które przyświecały tej akcji to : podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat racjonalnego odżywiania i jego wpływu na stan zdrowia, rozwijanie umiejętności przygotowywania drugiego śniadania , a także rozwijanie twórczej wyobraźni u uczniów - estetyki i higieny posiłków.

Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie II śniadania zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym . Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim dobór produktów, walory smakowe i estetykę wykonania. Ciekawe, jaki będzie werdykt?

Katarzyna Kowalska

jem_drugie_niadanie_IVa_2 zobacz więcej


 

Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Od dnia 9 września uczniowie klasy IIIa i IIIb naszej szkoły mogą nosić zaszczytne miano Ambasadorów Bezpiecznego Internetu. Stało się to za sprawą wizyty Wędrującej Akademii Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Dwie niezwykle sympatyczne panie na tyle skutecznie zawładnęły sercami i umysłami naszych trzecioklasistów, że już wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/AmbasadorzyBezpiecznegoInternetu

Anna Szczęsna

wdrujca_akademia_bezpiecznego_internetu_12 zobacz więcej


Klasa 1c zwiedza szkołę

W dniu 2 września do sekretariatu zawitali jakże mili goście. To uczniowie klasy 1c wraz z panią wychowawczynią chcieli zobaczyć sekretariat i gabinet dyrektora. Ich sympatyczne buzie sprawiły nam ogromną radość, zwłaszcza że wszyscy zapewniali, iż bardzo im się w szkole podoba.

Anna Szczęsna

klasa_Ic_zwiedza_szko_1 zobacz więcej


pocztek_roku

 

1 września 2015r. o godzinie 9.00 wybrzmiał pierwszy dzwonek. Pogoda wprawdzie jeszcze bardzo wakacyjna, ale przed nami już nowe wyzwania. Czas rozpocząć nowy rok szkolny. Społeczność Szkoły powitała ciepło pani dyrektor Anna Szczęsna. Trochę niepewne „pierwszaki” pod opieką wzruszonych rodziców, ciekawe tego , co je czeka… Roześmiani starsi uczniowie, uściski dłoni, dawno nie widziani koledzy – miło wrócić do siebie…Uśmiechnięci nauczyciele, gotowi do pracy. Życzymy wszystkim dobrego roku!

K. Kowalska

rozpoczcie_roku_2015-16_5 zobacz wiecej


Kolonie letnie w Stegnie.

Uczniowie naszej szkoły wyjechali na kolonie letnie nad morze do miejscowości Stegna. Kolonie trwały od 22.07-01.08.2015. Dzieciaki zwiedziły wiele ciekawych miejsc. Trójmiasto z pięknym Starym Miastem w Gdańsku, w Gdyni Oceanarium i statek "Dar Pomorza"a w Sopocie spacerowaliśmy po molo i słynnym "Mąciaku". Odwiedziliśmy naukowy "Park Owadów" w Jantarze, jechaliśmy kolejką wąskotorową, wędrowaliśmy do Wisłoujścia, mimo nie sprzyjającej pogody. Dzieci dzielnie wstawały o świcie i spacerowały nad morze. Mieliśmy wiele zabaw i relaksu. Basen, który był tuż koło naszego pensjonatu pozwalał na codzienne kąpiele. Wykonałam mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Zwiedziliśmy latarnię morską w Krynicy Morskiej, płynęliśmy statkiem po Mierzei Wiślanej. Zamek w Malborku i Toruń to miejsca, które bardzo zainteresowały zwiedzających.Dzieci brały udział w wielu zabawnych konkursach. Kolonia przebiegła pod znakiem dobrej zabawy, poznawania nowych miejsc i odpoczynku. Spotykamy się za rok.

Agnieszka Maciążek

kolonie_letnie_w_Stegnie_1 zobacz więcej


Minął wakacyjny czas, szkolny dzwonek zaprasza do klas!

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo Rodzice,

zapraszam na inaugurację nowego roku szkolnego, która rozpocznie się o godz. 9.00 na tarasie szkolnym w dniu 1 września 2015r. (wtorek). W przypadku złej pogody spotkamy się w sali gimnastycznej.

Uroczystość szkolną poprzedzi Msza Święta odprawiona o godz. 8.00 w Kościele Parafialnym w Nałęczowie.

Serdecznie zapraszam

Anna Szczęsna


 

ROK SZKOLNY 2015/16


Tak żegnaliśmy szkołę na 2 miesiące

W dniu 26 czerwca uczniowie klas I-III o godz. 9:00, zaś uczniowie klas IV-V o godz. 11:00 pożegnali szkołę na 2 miesiące.Po części uroczystości poświęconej wręczeniu nagród i świadectw z wyróżnieniem uczniowie klasy IIIb wspólnie z panią wychowawczynią, Martą Wójcik wprowadzili nas w radosny klimat nadchodzących wakacji. Dzięki nim wszyscy poczuliśmy zapach wakacyjnych dni.

Anna Szczęsna

zakonczenie_roku_2014-15_25 zobacz więcej


Pożegnanie Absolwentów

W dniu 25 czerwca o godz. 16:00 odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych Absolwentów. Podczas części oficjalnej były liczne nagrody, listy gratulacyjne, przekazanie sztandaru, szkolna „noc Dziadów” i łzy rozstania. Później dyskotekowe pląsy i tany złagodziły gorycz rozstania, ale w sercach pozostaną wspomnienia.

Drodzy Absolwenci, w imieniu szkolnej społeczności życzę Wam powodzenia na gimnazjalnych szlakach. Niech los Wam zawsze sprzyja.

Anna Szczęsna

pozegnanie_absolwentow_2014-15_3 zobacz więcej


Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015 odbędą się według następującego harmonogramu:

25.06.2015r.:

Godz. 16.00 - zakończenie roku szkolnego i pożegnanie szkoły przez uczniów klas VI

26.06.2015r.:

Godz. 8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym

Godz. 9.00 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III

Godz. 11.00 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-V

Serdecznie zapraszam

Anna Szczęsna


24 CZERWCA 2015r.- KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

24 czerwca 2015r. odbył się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników. Podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli sprzedać swoje i zakupić podręczniki od starszych kolegów. Dzięki tej inicjatywie książki zyskują drugie życie, a zaoszczędzone złotówki można wydać na wakacyjne podróże.

Organizatorzy:

Agnieszka Kanarek i Sylwia Krysa

kiermasz_ksiek_2 zobacz więcej


MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLAS CZWARTYCH!

 

Jak co roku uczniowie klas czwartych stanęli w szranki z matematycznymi zawiłościami. Po trzech etapach zmagań został wyłoniony mistrz tabliczki mnożenia klas czwartych, którym został bezkonkurencyjny Stanisław Bester z kl. 4c. Okazuje się, że królowa nauk nie ma dla niego tajemnic.

Stasiowi i p. Urszuli Kuropatwie, która przygotowywała Mistrza do konkursu gratulujemy osiągnięć wspaniałego tytułu.

Sylwia Krysa

mistrz_tabliczki_mnoenia_4 zobacz więcej


Podsumowanie projektu edukacyjnego „Przyroda to drogocenny skarb”

22 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Drzewcach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Przyroda to drogocenny skarb”. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę odbierając nagrody w konkursach organizowanych w ramach programu.

W konkursie na folder promujący atrakcje Gór Świętokrzyskich zdobyliśmy odpowiednio: II miejsce - Katarzyna Pochroń z kl. 4a, III miejsce i wyróżnienie zdobyli również Aleksander Popiołek z 5b i Hubert Sikora z kl. 6b.

Równie znaczące laury w konkursie fotograficznym „Wiosna w obiektywie” zdobyli uczniowie klas 1-3: Nagroda specjalna – Kacper Sudziński z kl. 3a, Marcelina Kuś z kl. 1b – I miejsce, Marta Targosińska z kl. 2a – II miejsce, Wiktoria Krysa z kl. 1a – III miejsce.

Podziękowania otrzymali również Pani Dyrektor Anna Szczęsna oraz Pan Wiktor Flis, którzy byli organizatorami projektu edukacyjnego w naszej szkole.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom i czekamy na kolejną edycję programu „Przyroda to drogocenny Skarb”.

Sylwia Krysa

podsumowanie_projektu-przyroda_to_drogocenny_skarb_1 zobacz więcej


Niezapomniane chwile w Zamościu

18 czerwca 2015r., klasa II a i II b odbyły wycieczkę do jednego z większych ośrodków kulturowych, edukacyjnych i turystycznych lubelszczyzny - Zamościa. Dzieci miały przyjemność raczyć się licznymi atrakcjami w tym urokliwym i malowniczym mieście. Zwiedzały Arsenał, prochownię, wystawy muzealne, obejrzały projekcję filmu. Jednym z punktów wycieczki było również zwiedzanie miejscowego ZOO. Kulminacyjnym punktem wędrówki po Zamościu było spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta, wejście na dzwonnicę i obejrzenie panoramy Zamościa. Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń i z dobrymi humorami - wróciliśmy do Nałęczowa.

Ewa Gajkoś i Joanna Socha

zamo_1 zobacz więcej


Uczniowie naszej szkoły wybrali tytuły książek, które chcieliby znaleźć w szkolnej bibliotece

W związku z ogłoszeniem przez MEN realizacji programu „Książki naszych marzeń” pani Agnieszka Kanarek, pracująca w bibliotece szkolnej, na podstawie propozycji uczniów naszej szkoły opracowała listę tytułów będących na razie tylko książkami marzeń. Choć lista jest dość obszerna, ponieważ zawiera aż 40 pozycji, wierzę jednak, że czytelnicze marzenia naszych uczniów spełnią się i po wakacyjnej przerwie w szkolnej bibliotece będzie czekała na nich miła niespodzianka.

Oto książki marzeń - czytaj więcej

Anna Szczęsna


Laureaci Międzynarodowego Konkursu Plastycznego: „Moja rodzina żyje zdrowo”

Mikołaj Rymanowski uczeń klasy 1a otrzymał nagrodę, zaś Zuzanna Chruścicka uczennica klasy 1b otrzymała wyróżnienie w Konkursie: „Moja rodzina żyje zdrowo”.

Laureatom życzymy dalszych sukcesów i rozwoju talentów!

Zofia Piotrowska

Mikolaj_4 zobacz więcej


Z ortografią za pan brat! ortografia

18 czerwca 2015r. dwie uczennice klasy VI a : Julia Włosek i Karolina Wnuk wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez SP w Sadurkach.

W trakcie zmagań z zadaniami konkursowymi, dowiodły,

że polska pisownia nie ma dla nich tajemnic Smile.

Julka ,ex aequo z uczennicą z Piotrowic, zajęła I miejsce, a Karolina II. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku!

Katarzyna Kowalska

z_ortografi_za_pan_brat_2015_2 zobacz wiecej


Wyróżnienie dla Wiktorii z klasy 1a

W Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się uroczyste podsumowanie XII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” pod patronatem Starosty Krasnostawskiego. W tej artystycznej imprezie Wiktoria Krysa, uczennica klasy 1a, zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych…

Zofia Piotrowska

wiktoria_krysa_1 zobacz wiecej


Warsztaty ornitologiczne w Kazimierzu Dolnym

16 czerwca klasa II b uczestniczyła w warsztatach ornitologicznych w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek przyrodniczych o terenach położonych nad Wisłą i o ptakach tam gniazdujących. Po obejrzeniu prezentacji dzieci zwiedzały Muzeum Przyrodnicze, a potem otrzymały lornetki i wyruszyły z ornitologiem na obserwację terenu. Rejs statkiem sprawił dzieciom wiele frajdy, zwłaszcza ptaki, które krążyły wokół nas. Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły pamiątki, które z zainteresowaniem oglądały w drodze powrotnej.

Joanna Socha

warsztaty_w_Kazimierzu_1 zobacz więcej


Wycieczka klas szóstych w Góry Stołowe.

W dniach 10-13.06.2015 klasa 6a i 6b wyjechała na wycieczkę w Góry Stołowe. Zwiedzaliśmy Wrocław, z jego Starym Miastem i zabytkami. Obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. Kudowę Zdrój z piękną Papiernią. Były wędrówki po wyjątkowych Górach Stołowych. Doszliśmy na najwyższy szczyt Wielki Szczeliniec. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o legendach i historii gór. Zwiedzaliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Przeszliśmy podziemną trasę kopalni a wróciliśmy zjeżdżając kolejką podziemną. Wycieczka była bardzo udana i bardzo urozmaicona.

Agnieszka Maciążek i Dagmara Wrzos -Piech

gory_swietokrzyskie_kl6_5 zobacz wiecej


Szkolni Mistrzowie Ortografii

W czerwcu, tradycyjnie już w naszej szkole, przeprowadzany jest konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs składa się z trzech etapów, a uczeń który w ostatnim etapie najlepiej wykonana zadania konkursowe (zrobi najmniej błędów) zdobywa zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii na poziomie swojej klasy. Dzisiaj, tj. 15 czerwca zadania konkursowe trzeciego etapu wykonywało 9 uczniów (po 3 z każdego poziomu). Spośród uczniów klas 4 Mistrzem Ortografii został Karol Podkowiński, wśród uczniów klas 5 bezkonkurencyjny okazał się Adrian Kopeć, zaś spośród uczniów klas 6 tytuł mistrzowski zdobyła Julia Włosek. Mistrzom serdecznie gratuluję, pozostałym uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie.

Anna Szczęsna

szkolni_mistrzowie_ortografii_1 zobacz więcej


Pokaz naszych talentów na Festynie Rodzinnym

W dniu 14 czerwca 2015r. dwie uczennice naszej szkoły, zagościły na scenie, biorąc udział w IV Festynie Rodzinnym przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Sadurkach. Inga Burek z klasy II a, wcieliła się w wokalistkę - Arianę Grande, z kolei Wiktoria Pardyka z klasy IV c, wcieliła się w charakteryzację piosenkarki - Eweliny Lisowskiej.

Gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

Ewa Gajkoś, Dagmara Wrzos-Piech

festyn_w_Sadurkach_1 zobacz więcej


Natalia Różyc z kl. 4b - zdobyła III miejsce

w Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” – edycja literacka !

Wrażliwość, delikatność to cechy Natalii. Dzięki nim uczennica klasy 4b przelała na papier swoje odczucia związane z muzyką. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w sali balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie Natalia zaprezentowała zebranym swój wiersz i odebrała nagrodę – pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

Gratulujemy tak wspaniałego sukcesu i czekamy na dalsze literackie próbki.

Sylwia Krysa

Natalia_Ryc_1 zobacz wiecej


Mistrzowie i Olimpijczycy

Uczniowie naszej szkoły w dniach 13-14 czerwca 2015r. brali udział w XXI Międzynarodowym Festiwalu Siatkówki i Minisiatkówki w Lublinie. Brali udział w dwóch kategoriach: skrzaty dziewczynki i chłopcy klasy VI oraz krasnale chłopcy klasy V i młodsi. Po ciężkiej, wyczerpującej palącej w słońcu walce sportowej, w obu kategoriach chłopcy zdobyli I miejsce zostając mistrzem turnieju. Kolejną niespodzianką organizatora było wręczenie medali i pucharu przez byłych olimpijczyków. Naszym chłopcom wręczał były siatkarz pan Tomasz Wójtowicz Mistrz Świata 1974r . i Mistrz Olimpijski z 1976r. z Montrealu.

Adam Musiał

Mistrzowie_i_Olimpijczycy_1 zobacz więcej


Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Franciszek Wojczuk uczeń klasy 1a otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Bezpieczne zabawy”.

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Zofia Piotrowska

Karol_Wojczuk_1 Karol_Wojczuk_2


LAUREACI KONKURSU „MAM TALENT”

W dniu 12 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie „Mam talent” zorganizowanym w ramach Dni Społecznych w Zespole Szkół Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Nasi uczniowie wykazali się różnymi talentami i ich zdolności zostały docenione przez jury konkursu.

 Natan Borkowski z kl. I A zajął II miejsce , a uczniowie klasy II B III miejsce,

 Uczniowie klasy III B i uczennica Iza Marzec z klasy II A zdobyli wyróżnienia.

Gratulacje dla naszych utalentowanych dzieciaków!!!

Marta Wójcik

laureaci_konkursu_Mam_talent_3 zobacz wiecej


Laureaci konkursu ,,Polski taniec w karykaturze"

11 czerwca 2015 r. w Szkole Muzycznej w Kraśniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu ,,Polski taniec w karykaturze".

II nagrodę otrzymała Malwina Głowacka z klasy IV a,

III nagrodę otrzymali: Michalina Jarosińska, Natalia Jakubczyk i Kajetan Głowacki -uczniowie klasy II b oraz Przemysław Chabros i Julia Włosek - uczniowie klasy III b.

Prace były wykonane pod kierunkiem p. Dagmary Wrzos Piech, p. Marty Wójcik i p. Joanny Socha.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Joanna Socha


Klasa 1c w „ Farmie Iluzji”

10 czerwca b.r. uczniowie z klasy 1c wybrali się do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” . Na miejscu dzieci zobaczyły dziesiątki eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Uczniowie zwiedzili między innymi : „ Latającą Chatę Tajemnic”, w której doświadczyli fizycznie jaka jest różnica między tym co widzieli, a tym co odczuwali. Po zwiedzaniu ciekawych miejsc przyszedł czas na zabawę na placu zabaw, w labiryncie , na boisku i plaży. Po tak mile spędzonym dniu uczniowie zmęczeni , ale szczęśliwi wrócili do domu.

Anna Chołody

klasa_Ic_w_Farmie_Iluzji_4 zobacz wiecej


Ahoj, przyrodo i przygodo!

W dniach 2-3 czerwca 2015 r. uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Było to jedno z działań w ramach realizacji projektu „Przyroda, to drogocenny skarb”. Nie mogło więc nas też zabraknąć. Z naszej szkoły pojechało 12 uczniów z klas IV-VI.

Wczesnym rankiem ,wyposażeni w dobry nastrój ,wyruszyliśmy autokarem na Ziemię Kielecką w poszukiwaniu przygody. Jedną z pierwszych atrakcji była wycieczka piesza -na Łysą Górę. Wszyscy pątnicy ( czytaj : pielgrzymi - wycieczkowicze) dzielnie dotrzymywali kroku panu przewodnikowi. Zadowoleni, po godzinnym marszu dotarliśmy na szczyt.

czytaj więcej............

 


 

Sukcesy w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu

"Moje inspiracje muzyczne” pod hasłem: "Fermata-radość życia na lata

II nagroda - Przemysław Chabros, kl. IIIb - op. Marta Wójcik

II nagroda - Zuzanna Chruścicka, kl. Ib - op. Joanna Mazurek

III nagroda - Dominik Oleksak, kl. Ia - op. Zofia Grzywacz- Piotrowska

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Skoczylas, kl. Ia - op. Zofia Grzywacz-Piotrowska

Bartosz Wąsik, kl. Ia - op. Zofia Grzywacz-Piotrowska

Amelia Czerniec, kl. IIa - op. Ewa Gajkoś

Julia Marek, kl. IIa-op. Ewa Gajkoś

Franciszek Góra , kl. I c - op. Anna Chołody

Jakub Mazur , kl. IIIb - op. Marta Wójcik

Kamil Żeleźniak, kl. Ib - op. Joanna Mazurek

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i nauczycielom.

 

Zofia Piotrowska

midzynarodowy_konkurs_-moje_inspiracje_muzyczne_5 zobacz więcej


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KLASY III B

Uczniowie klasy III B osiągnęli w ostatnim czasie wiele sukcesów w konkursach plastycznych:

 Przemysław Chabros zdobył II miejsce, a Jakub Mazur otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Moje inspiracje muzyczne”,

 W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wspólnie mówimy nie przemocy Mój najlepszy przyjaciel" pod patronatem Marszałka Wojewódzkiego i Lubelskiego Kutratora Oświaty Przemysław Chabros otrzymał II miejsce, a Katarzyna Jędrusiak i Aleksandra Waś otrzymały wyróżnienia,

 Wiktoria Piłat i Przemysław Chabros zdobyli równorzędnie III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Taniec Polski w krzywym zwierciadle” .

Gratulacje dla wszystkich laureatów!

Marta Wójcik

osignicia_uczniw_IIIb_1 zobacz więcej


Sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym:

„Moja Rodzina przygód kraina”

Na konkurs wpłynęło 160 prac.

Miejsce I

Wiktoria Piłat, kl. III b –p. Marta Wójcik

Miejsce II

Katarzyna Woś, kl. Ib - p. Joanna Mazurek

Maria Muciek, kl. IIIb –p. Marta Wójcik

Marcel Sągała , kl. Ia - p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Iga Topolska, kl. Ia -– p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Miejsce III

Zuzanna Chruścicka, kl. Ib - p. Joanna Mazurek

Marta Kędra, kl. Ia - p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Natalia Zasada, kl. Ia - p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Luiza Dobrowolska, kl. Ib - p. Joanna Mazurek

Michał Kręgiel, kl. Ia - p. Zofia Grzywacz- Piotrowska

Laureatom gratulujemy, życząc wielu dalszych sukcesów artystycznych!

Zofia Piotrowska

miedzyszkolny_konkurs_plastyczny-moja_rodzina_-przygd_kraina_1 zobacz więcej


PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W KLASIE III B

Przedszkolaki -przyszli pierwszoklasiści z Przedszkola im. A. Żeromskiego wzięli udział w zajęciach lekcyjnych w klasie III B. Wspólnie z trzecioklasistami śpiewali piosenki, oglądali pokaz tańców, ale także siedzieli w ławkach jak prawdziwi uczniowie i oglądali podręczniki, zeszyty i przybory szkolne potrzebne do nauki w szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne na tablicy multimedialnej. Na koniec z pomocą starszych kolegów dzieciaki uczyły się chodzić na szczudłach. Za gościnę nasi uczniowie otrzymali pyszne lizaki.

Marta Wójcik

przedszkolaki_z_wizyt_w_klasie_IIIb_2 zobacz więcej


Dzień pełen niespodzianek

Dzień Dziecka w klasie 1a obfitował w wiele atrakcji. Na początek otrzymaliśmy prezenciki, które przygotowali nasi rodzice. Następnie obejrzeliśmy film w Technologii 3D, poznaliśmy dinozaura Pleo, którego mogliśmy dotykać i głaskać. Wybuch olbrzymiej radości i falę zdumienia wywołał niezwykły gość Tygrysek. Wszyscy chcieli uścisnąć tygrysią łapkę, a nawet wtulić się w miękkie futro i poczęstował wszystkich kolorowymi lizakami. W znakomitych nastrojach udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na wielosmakowe lody. Wspaniały dzień zakończyliśmy zabawami na szkolnym placu zabaw.

Był to wspaniały dzień, który na długo pozostanie nam w pamięci.

Zofia Piotrowska

dzie_peen_niespodzianek_w_Ia_1 zobacz więcej


Dinozaury w technologii 3D

1 czerwca uczniowie klas I-III obejrzeli film pt. "Dinozaury". Wszystko było bardzo ciekawe - makiety, dinozaury, okazy w postaci kłów, kolców dinozaurów. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się „żywy” dinozaur "PLEO". Dzieci mogły go dotykać, głaskać, a on wyrażał swoje wielkie zainteresowanie oraz zadowolenie. Dodatkową atrakcją tego spotkania było oglądanie filmu w technologii 3D.

Spotkanie z dinozaurami bardzo podobało się wszystkim dzieciom, a w szczególności dinozaur PLEO, który stał się marzeniem każdego ucznia.

"Wizyta dinozaurów" na długo zostanie zapamiętana nie tylko jako lekcja ale także jako możliwość wykazania się swoimi wiadomościami.

Zofia Piotrowska

dinozaury_1 zobacz wiecej


Mistrzostwa Polski

W dniach 28-31.05.2015r. w Drzonkowie uczniowie Szkoły Podstawowej w Nałęczowie reprezentowali województwo lubelskie jako szkoła na Ogólnopolskim Turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na turnieju uczestniczyło 16 najlepszych szkół, mistrzów z poszczególnych województw. Nasza szkoła zajęła 7 miejsce w Polsce.

Adam Musiał

Mistrzostwa_Polski_2 zobacz więcej


Dzień Mamy i Taty w klasie 5a

Dzień 22 maja 2015r. był dniem wyjątkowym dla uczniów klasy 5a. Właśnie wtedy, w piątkowe popołudnie szkoła tętniła życiem, a uczniowskie emocje sięgały zenitu, gdyż piątoklasiści bardzo się starali, by jak najlepiej ugościć swoich rodziców. Na godzinę 17.00 zaprosili ich do sali gimnastycznej, gdzie przedstawili scenki mitologiczne o wielkiej miłości matczynej i ojcowskiej. Później odbyło się spotkanie w sali nr 42 przy suto zastawionym stole (dzięki pomocy niezawodnych rodziców), podczas którego uczniowie prezentowali wcześniej napisane autocharakterystyki. Zadaniem rodziców było odgadnąć, która charakterystyka przedstawia ich dziecko. Okazało się, że rodzice doskonale znają swoje pociechy, więc w nagrodę otrzymali autocharakterystykę z podobizną swojego dziecka. Nie obyło się także bez gromkiego „Sto lat”, wzruszających życzeń, własnoręcznie wykonanych na lekcji plastyki prezentów i serdecznych uścisków. Galerię zdjęć z tego spotkania możemy oglądać dzięki uprzejmości pana Marka Bartkowiaka.

Anna Szczęsna

dzie_mamy_i_taty_w_5a_3 zobacz wiecej


Kacper Wziątek z kl. 4b laureatem

Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Ja i świat”!

Radość życia, ciekawość świata, poznawanie tego, co jeszcze nieodkryte to tematy, które znalazły swoje miejsce w wierszach Kacpra Wziątka z kl. 4b. Okazuje się, że nawet rajd samochodowy i letnie popołudnia mogą być tematem poetyckich poszukiwań.

Dziecięcy świat czwartoklasisty okazał się również interesującym dla jurorów konkursu, którzy spośród nadesłanych na konkurs wybrali zestaw wierszy Kacpra.

Gratulujemy tak szerokich zainteresowań i twórczych poszukiwań.

Sylwia Krysa

Kacper_Wzitek


Majówka klasy II b

29 maja uczniowie klasy II b wspólnie z rodzicami bawili się na pikniku w Łąkach. Animatorzy prowadzili interesujące zabawy, w których dzieci brały aktywny udział. Formowanie balonów w różnych kształtach, strącanie baniek mydlanych, zabawy z chustą, malowanie twarzy, skoki na trampolinie, zjazdy na zjeżdżalni, wyścigi w workach wprowadziły dzieci w radosny nastrój. Kolejną atrakcją były przejażdżki konne, w których mali dżokeje próbowali swoich sił. Rodzice zadbali o to, by niczego nie zabrakło. Upiekli kiełbaski na grilu i częstowali pysznościami, które przygotowali. Ostatnią niespodzianką były znakomite lody, którymi wszyscy się zajadali.

Taka majówka to super zabawa.

Serdecznie dziękuję p. Karolinie Szewczyk - Dąbek za gościnne przyjęcie i zapewnienie tak wielu atrakcji, p. Marzenie i Dariuszowi Pawłowskim za lody. Podziękowanie kieruję do rodziców, którzy zajęli się przygotowaniem imprezy. Dziękuję p. Sylwii Chołajczyk, p. Monice Głowackiej, p. Agnieszce Depta, p. Kamili Ciozda, p. Monice Materek, p. Małgorzacie Wilk i p. Barbarze Wnuk.

Joanna Socha

majwka_IIb_8 zobacz więcej


Święto Przyrody

Impreza ekologiczna ,,Wiosna na łące" odbyła się 28 maja w Szkole Podstawowej w Sadurkach. Nasi uczniowie znaleźli się wśród nagrodzonych. W konkursie ,,Łąka w obiektywie" I miejsce zdobyła Laura Dobrowolska z klasy IV, II miejsce zdobyła Aleksandra Piotrowska z klasy VI. W konkursie plastycznym ,,Bocian zwiastun wiosny" I miejsce zdobyła Natalia Jakubczyk z klasy II, II miejsce Zuzanna Adamczyk z klasy III oraz Iga Topolska z klasy I, natomiast III miejsce zdobyła Zuzanna Chruścicka z klasy I.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Socha


Dla Mamy i Taty

28 maja odbyła się uroczystość, na którą uczniowie klasy 1a zaprosili swoich rodziców, by świętować Dzień Mamy i Dzień Taty. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również babcie oraz starsze i młodsze rodzeństwo.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, taniec i konkursy. Dzieci przed publicznością spisały się na medal. Okazane spontanicznie i szczerze emocje małych artystów, podczas recytacji wierszyków czy śpiewania piosenek, spowodowały, że można było dostrzec mamusie, ukradkiem ocierające łzy. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom laurki własnoręcznie wykonane podczas zajęć.

Wszystkim Rodzicom z okazji Ich święta życzymy samych szczęśliwych chwil ze swoimi pociechami.

Zofia Piotrowska

dla_mamy_i_taty_-Ia_1 zobacz więcej


Każdy z nas może uratować drugiemu człowiekowi życie

W ramach Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i uczymy ratować”, uczniowie klasy 1a zapoznawali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci utrwalały znane już numery telefonów alarmowych, uczyły się udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Podczas zajęć wszyscy bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli układanie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej oraz wdechy i uciski ratownicze.

Najważniejszym jednak przesłaniem tego programu jest uświadomienie dzieciom, że każdy z nas może uratować drugiemu człowiekowi życie, nawet małe dziecko - wykonując telefon do odpowiednich służb ratunkowych. Nasi uczniowie już to wiedzą.

Zofia Piotrowska

kady_z_nas_moe_uratowa_2 zobacz więcejMiasto Poezj
i – festiwal literacki organizowany od 2008 roku przez Ośrodek "Brama Grodzka-Teatr NN" w Lublinie. Ideą Festiwalu jest promowanie Lublina jako miasta literackiego.

Festiwal proponuje nowy model zdarzenia kulturalnego - na zewnątrz, w przestrzeni miasta.

W uspołecznionym modelu Festiwalu odbywa się akcja "Mieszkania Poezji" - jego współtwórcami i animatorami są osoby udostępniające swoje mieszkania oraz inicjują w nich poetyckie wydarzenia. W czasie spotkań uczestnicy czytają ulubione wiersze, opowiadają o swojej fascynacji poezją czy też konkretnym poetą. W niektórych spotkaniach biorą udział znani poeci.

28 maja b.r. uczennice naszej szkoły odwiedziły Mieszkanie Poezji u sąsiadów , bo na terenie zielonym obok internatu LO im. S. Żeromskiego. Podczas spotkania wysłuchały recytacji wierszy dwóch lokalnych poetów , a potem bawiły się w poezjowanie, tworząc swoje pierwsze haiku.

Katarzyna Kowalska

 

miasto_poezji_3 zobacz więcej


Turniej ,,Mieszkańcy łąki"

28 maja uczennice klas drugich Kinga Kolibska i Klaudia Depta wzięły udział w międzyszkolnym turnieju wiedzy dla uczniów klas I - III pod hasłem ,,Mieszkańcy łąki"organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sadurkach. Rywalizowały drużyny z Piotrowic, Drzewiec, Sadurek i Nałęczowa. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce.

Gratulacje!!!

Joanna Socha

mieszkacy_kiI miejsce w konkursie plastycznym ,,Bocian zwiastun wiosny"

Uczennica klasy II b Natalia Jakubczyk zajęła I miejsce w konkursie plastycznym ,,Bocian zwiastun wiosny" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sadurkach w ramach projektu ,,Przyroda to drogocenny skarb".

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Joanna Socha

bocian_zwiastun_wiosny_2 zobacz więcej


Kinder + Sport

W dniu 17.05.2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nałęczowie brali udział w Finale Mistrzostw Województwa o Puchar Kinder+ Sport w mini piłce siatkowej w Świdniku. Chłopcy uczestniczyli w trzech kategoriach: klas IV, klas V i klas VI.

Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując następujące miejsca:

klasa IV zdobyła VI miejsce w składzie (Tymoteusz Ambrozik, Maks Pardyka),

klasa V zdobyła brązowy medal w składzie (Szymon Kowalczyk, Karol Wojczuk, Mateusz Wijaszka, Patryk Kęsik),

klasa VI zdobyła złoty medal zostając Mistrzem Województwa Lubelskiego w składzie(Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk, Radosław Mikowski, Bartosz Grajper, Filip Gąbka),

Oba zespoły klas V i VI będą reprezentowały województwo na Ogólnopolskim Turnieju Kinder + Sport w Krakowie w terminie 2-5 lipiec 2015r.

Adam Musiał

kinder2015_2 zobacz więcej


WIZYTA STUDENTÓW Z UMCS W KLASIE III B

Uczniowie klasy III B uczestniczyli w badaniach naukowych przeprowadzonych przez studentów wydziału Pedagogiki i Psychologii w ramach współpracy z Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Przez kilka dni rozwiązywali różne testy, pisali wypracowania, uczestniczyli w grach, zabawach i dramach. Wykonywane przez dzieci aktywności i działania miały na celu sprawdzenie ich kompetencji matematycznych, przyrodniczych, emocjonalnych i społecznych. Wyniki tych badań będą wykorzystane w różnych pracach naukowych, które przyczynią się do rozwoju pedagogiki i psychologii.

Marta Wójcik

warsztaty_z_robotyki_w_IIIb_5 zobacz więcej


WARSZTATY Z ROBOTYKI W KLASIE III B

W dniu 26 maja 2015r. uczniowie klasy III B uczestniczyli w warsztatach z robotyki. Pod czujnym okiem panów instruktorów konstruowali swojego własnego robota, a potem dzięki specjalnym urządzeniom wprawiali go w ruch. Na koniec odbył się turniej robotów w sumo. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Marta Wójcik

warsztaty_z_robotyki_w_IIIb_3 zobacz więcej


„Dzieci kochają klocki”

25 maja uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w zajęciach z „ Robotyki”. Dzieci tworzyły z klocków niesamowite roboty, wcielały się w konstruktorów i budowały konstrukcję składając klocek po klocku. Uczniowie w czasie tych zajęć zdobyli techniczne umiejętności i przede wszystkim doskonale się bawili .

Garść klocków, kilka kabelków, silniczek, czytnik kodów kreskowych i jeszcze kółka i można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki technicznej.

Anna Chołody

dzieci_kochaj_klocki_2 zobacz więcej


Imieniny Stasia i Zosi

Uczniowie klasy 1a postanowili przygotować niespodziankę z okazji imienin swoim przyjaciołom, Zosi i Stasiowi, bohaterom projektu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci przygotowały piękne laurki z życzeniami, które zostały przekazane solenizantom. Następnie wszyscy udali się na smaczne lody. Mamy nadzieję, że Stasiowi i Zosi imieninowa niespodzianka na długo pozostanie w pamięci. Uważamy, że był to wspaniały pomysł.

Zofia Piotrowska

imieniny_Stasia_i_Zosi_3 zobacz więcej


Przedszkolaki i Pierwszaki na wspólnych zajęciach

W dniu 20 maja 2015r. ponownie gościliśmy dzieci z najstarszych grup Przedszkola w Nałęczowie. Najpierw przyszli uczniowie obejrzeli inscenizację pt. „Barwy radości” przygotowaną przez uczniów klasy 2b i panią Joannę Socha, a później uczestniczyli, wspólnie z klasą 1a, w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez panią Zofię Grzywacz-Piotrowską.

Anna Szczęsna

przedszkolaki_i_pierwszaki_3 zobacz więcej


„Laury dla Laury”

Interpretacją wiersza o kolorowych aniołach Laura Gorgol z klasy 4a podbiła serca jurorów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Religijnej, który odbył się 19 maja w GOK- u w Kurowie. Laura otrzymała wyróżnienie.

Lauro, dziękujemy Ci za niezwykłą wrażliwość na słowo, piękno języka i gratulujemy rozsławiania imienia naszej szkoły podczas licznych konkursów.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

Sylwia Krysa

laury_dla_Laury_2 zobacz więcej


Dbamy o zdrowie

Uczestnictwo w programie „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” mobilizuje nas do podejmowania różnych działań. Jednym z nich jest przygotowanie zdrowego drugiego śniadania. W dniu 19 maja przed badaniem kompetencji piątoklasistów uczniowie klasy 5a przygotowali i wspólnie zjedli pełne witamin drugie śniadanie. Taka smaczna „bomba witaminowa” na pewno pozytywnie wpłynęła na ich nastrój i pracę w czasie pisania testów.

Anna Szczęsna

wsplne_drugie_niadanie_2 zobacz więcej


Badanie kompetencji uczniów klas 3 i 5

Uczniowie klas 3 i 5 naszej szkoły w dniu 19 maja pisali testy diagnozujące wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego i matematyki. Badanie, prowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych, pozwoli uzyskać informację na temat osiągnięć naszych uczniów i zaplanować dalszy proces edukacyjny.

Anna Szczęsna

badanie_kompetencji_klas_3_i_5_1 zobacz więcej


III miejsce w akcji „Drzewko za butelkę”

W dniu 18 maja 2015r. w Puławskim Parku Naukowo–Technologicznym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII edycji akcji „Drzewko za butelkę”. To nasz trzeci udział w akcji, a więc można powiedzieć, że do trzech razy sztuka i wskoczyliśmy na podium. Bardzo cieszymy się z sukcesu, gdyż do akcji przystąpiły 22 szkoły powiatu puławskiego i każda może poszczycić się doskonałym wynikiem. Dwaj najlepsi nasi „zbieracze”, Kacper Grelowski i Łukasz Kopiński, w nagrodę otrzymali tablety, klasy 6b, 4c i 2a atrakcyjne upominki, zaś szkoła nagrodę pieniężną w wysokości 500,00zł. Teraz myślimy już o kolejnej edycji, by chronić przyrodę i … nie spaść z podium.

Anna Szczęsna

drzewko_za_butelk-koniec_akcji_20155 zobacz więcej


„ Żywa lekcja historii”

Dnia 18 maja klasa 1a i 1b udała się na wycieczkę do Lublina. Uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjnym pt.: „Czerwone maki na Monte Casino”. Była to muzyczna opowieść o misiu Wojtku oraz żołnierzach II Korpusu Generała Andersa. Spotkanie ubogacili członkowie grup rekonstrukcyjnych w replikach mundurów II KP.

Następnie zwiedzaliśmy Lubelskie Podziemia, które prowadziły od ratusza do kościoła św. Michała Archanioła. Uczestnicy obejrzeli inscenizację "Lubelskie opowieści wędrownego dziada", która wprowadziła nas w świat barwnych opowieści o Lublinie i okolicach.

Bogatsi o nowe doświadczenia i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Zofia Piotrowska

zywa_lekcja_historii_1 zobacz więcej


Julia Barańska – mistrzynią słowa.

13 maja nasi uczniowie – Laura Gorgol, Jakub Głuchowski i Julia Barańska z kl. 4a reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Poezji Dziecięcej. Podczas trzydniowych przesłuchań, w których udział wzięło ok. 200 dzieci z całego Województwa Lubelskiego, nasi recytatorzy przedstawili swoje interpretacje tekstów literackich dla dzieci. Największe uznanie w oczach jurorów znalazło wykonanie Julii Barańskiej, która została wyróżniona spośród tak licznego grona artystów.

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć !!!

Sylwia Krysa

Baraska_Julka_mistrzyni_sowa_1 zobacz wiecej


Przedszkolaki w szkole

Przedszkolaki z najstarszych oddziałów Przedszkola w Nałęczowie już przygotowują się do roli ucznia. W tym celu coraz częściej odwiedzają naszą szkołę, obserwują różne zajęcia, poznają szkolny budynek i jego otoczenie, a przede wszystkim sprawdzają, czy wygodnie siedzi się w szkolnej ławce, czy oprócz nauki mogą liczyć na chwilę zabawy i jak się pisze na szkolnej tablicy. W dniu 5 maja grupę przedszkolną gościła klasa 2a z panią Ewą Gajkoś.

Anna Szczęsna

przedszkolaki_w_IIa_1 zobacz więcej


„ Ratujemy i uczymy ratować „

Program „Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do wszystkich uczniów klas I-III. Koordynatorka programu mgr Ewa Gajkoś uczyła dzieci z klasy 1c zasad udzielania pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Uczniowie ćwiczyli na manekinach, które otrzymaliśmy od WOŚP. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwalały skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Taka forma zajęć cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach .

Anna Chołody

pierwsza_pomoc_w_Ic_7 zobacz więcej


W dniach od 11 do 15 maja zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wzięły w nim udział klasy: II b, III a, III b. Dzieci chętnie uczyły się tak ważnej, jakże potrzebnej w życiu umiejętności.

Joanna Socha

pierwsza_pomoc_-dzieci10 zobacz więcej


DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

W dniu 11 maja 2015r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla dzieci, które w następnym roku szkolnym staną się uczniami pierwszej klasy. Liczna grupa przedszkolaków wraz ze swoimi rodzicami odwiedzili naszą szkołę. Wszyscy byli zainteresowani prezentowaną ofertą szkoły i oglądaniem klasopracowni. Dzieci z dużym zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach, które miały im przybliżyć naukę w pierwszej klasie.

Marta Wójcik

dni_otwarte_2015_2 zobacz więcej


Szkoła Podstawowa w Nałęczowie 7 maja 2015 r. brała udział w Biegach Ulicznych o Puchar Kazimierza Dolnego. Wszyscy uczestnicy przyczynili się do tego że, jako Szkoła Podstawowa w klasyfikacji ogólnej zajęła I miejsce.

Adam Musiał

biegi_-_Kazimierz_Dolny_11 zobacz więcej


Konkurs ortograficzny

Dnia 29 kwietnia 2015r.odbył się w naszej szkole " wewnątrzszkolny konkurs ortograficzny".

Udział wzięli uczniowie z klasy IIIa i IIIb.

Laureatką I miejsca została Edyta Kozłowska, uczennica klasy IIIa.

Życzymy Edycie dalszych sukcesów w codziennych potyczkach z ortografią.

Joanna Socha i Ewa Gajkoś


Happening promujący zdrowy styl życia

27 kwietnia klasa 1a zorganizowała w naszej szkole happening promujący zdrowy styl życia. Akcja przeprowadzona została w ramach projektu "Staś i Zosia w szkole". Na głównym korytarzu szkoły został zorganizowany „Zdrowy kącik”. Uczniowie wspólne z rodzicami przygotowali zdrową żywność na poczęstunek dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Została zorganizowana wystawa naściennych plakatów, haseł i ilustracji obrazujących zdrowy model życia.

Można mieć nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów szkoły, a jego nadrzędny cel – wiedza i przekonanie o tym, że warto prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o zdrowie i życie swoje i innych– został osiągnięty.

Zofia Piotrowska

happening_3 zobacz więcej


Lekcja przyrody, ogród zoologiczny z Zamościa

W dniu 27 IV 2015 roku w naszej szkole odbyła się lekcja przyrody, prowadzona przez jednego z pracowników ogrodu zoologicznego w Zamościu. Uczestniczyły w niej uczniowie klas 1-3. Podczas spotkania została przedstawiona historia założenia ZOO, oraz prezentacja różnych gatunków zwierząt zamieszkujących ogród zoologiczny w Zamościu. Na koniec spotkania wszyscy odważni i chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z miniaturą pytona.

Zofia Piotrowska

lekcja_przyrody_3 zobacz więcej


27 kwietnia uczniowie klasy II b zaprezentowali część artystyczną dzieciom z klas pierwszych. Taniec, wiersze i piosenki wprowadziły publiczność w radosny nastrój ,,Krainy barw".

Joanna Socha

kraina_barw_2 zobacz więcej


SOS, to Ziemia woła ludzi…

24 kwietnia 2015 reprezentanci wszystkich szkół Gminy Nałęczów spotkali się w gościnnych murach naszej szkoły, aby wspólnie zaznaczyć swój udział w Światowym Dniu Ziemi oraz projekcie edukacyjnym „Przyroda to drogocenny skarb”.

W ramach obchodów odbył się przegląd piosenki ekologicznej oraz turniej wiedzy przyrodniczej. Obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez uczniów klas 4c i 6a pod kierunkiem p. Katarzyny Kowalskiej.

Emocje sięgały zenitu gdy oklaskiwaliśmy laureatów konkursu na konstrukcję przestrzenną z odpadków. Laury otrzymali również zwycięzcy konkursów na ulotkę promującą segregowanie śmieci oraz sms zachęcający do segregacji. Zwycięskie prace można oglądać na wystawach pokonkursowych, które zdobią korytarze naszej szkoły. Chętnych serdecznie zapraszamy do zwiedzania, a wszystkim, którym kondycja naszej planety jest nieobojętna gratulujemy wrażliwości i pomysłowości w działaniach.

Sylwia Krysa

przyroda_1 zobacz więcej


Sukcesy plastyczne w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”

W VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”, ogłoszonego przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie pod patronatem Krzysztofa Babisza – Lubelskiego Kuratora Oświaty, Mikołaj Rymanowski, uczeń klasy 1a, zdobył I nagrodę, zaś Iga Topolska, także uczennica klasy 1a, otrzymała wyróżnienie.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

Zofia Piotrowska

konkurs_plastyczny-polscy_sportowcy zobacz więcej


24, kwietnia 2015r.

klio

„Olimp był właściwym królestwem Zeusa, odkąd po wojnie z gigantami podzielił się on władza nad światem z dwoma braćmi: Posejdonem i Hadesem. Wszyscy trzej ciągnęli losy. Zeusowi dostało się niebo i ziemia wraz z Olimpem, Posejdonowi morze, Hadesowi królestwo umarłych w podziemiu. Zeus jako pan nieba, obwołał się bogiem najwyższym, któremu wszyscy winni posłuszeństwo…”

W naszej szkole już po raz siódmy odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego „ Klio 2015”. Uczniowie klas piątych i szóstych rozwiązywali test wiedzy, przedstawili swoje prace plastyczne oraz fotografie. Karty odpowiedzi wraz z pracami zostały przesłane do organizatora konkursu.

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu – K. Kowalska


Sukces w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu"

24 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” pod patronatem Krzysztofa Żuka - Prezydenta Miasta Lublin. W tej artystycznej imprezie Nikola Borkowska, uczennica klasy 1a, zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych…

Zofia Piotrowska

sukces_w_VI_konkursie_plastycznym_1 zobacz więcej


Spektakl teatralny „Zajączkowe niespodzianki”

23 kwietnia uczniowie klas 1-2 obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Zajączkowe niespodzianki", wystawiany przez aktorów z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Przygody zajączka bardzo rozbawiły wszystkich oglądających, a strach na wróble i świąteczne jajka wprowadziły nas w nastrój minionych Świąt Wielkanocnych. Efekty świetlne i dźwiękowe wzbogaciły wyobraźnię naszych maluchów. Spektakl był bardzo ciekawy.

Zofia Piotrowska

spektakl_teatralny_-zajczkowe_opowieci_1 zobacz więcej


P A R T I T A   P O L N A

W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy III b oglądali niezwykle intrygującą i ciekawą wystawę obrazów znanego nałęczowskiego malarza Piotra Kmiecia pod jakże tajemniczym tytułem „Partita polna”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały dzieła wybitnego twórcy przypominające geometryczne wzory i figury, a zainspirowane, jak sam artysta mówi ”gospodarskimi obiektami do suszenia siana zobaczone onegdaj na Podkarpaciu”. Pięknie było delektować się prawdziwą sztuką.

Marta Wójcik

partita_3 zobacz więcej


Pierwszoklasiści w Nałęczowiance

W ramach Światowego Dnia Wody dzieci z pierwszych klas odwiedziły fabrykę Nestlé Waters, gdzie miały okazję zobaczyć, w jaki sposób produkowana jest woda i jak mogą ją oszczędzać każdego dnia. Mamy nadzieję, że takie działania zaowocują w przyszłości i młode pokolenia będą zmieniać naszą planetę na lepszą.

Zofia Piotrowska

pierwszoklasici_w_Naczowiance_4 zobacz więcej


Wiktoria Woś z kl. 4b laureatką konkursu literackiego!

Bogactwo natury stało się dla Wiktorii inspiracją do napisania wiersza o lecie. Świeże spojrzenie młodej poetki znalazło uznanie w oczach jurorów, którzy wyróżnili jej prace spośród 85- ciu przesłanych Powiatowy Konkurs Literacki „Bogactwo natury”

Podczas obchodów Dnia Ziemi w Puławskim Domu Kultury Wiktoria odebrała z rąk organizatorów nagrodę i pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy zamiłowania do piękna ojczystego języka i życzymy dalszych, równie owocnych literackich poszukiwań.

Sylwia Krysa

konkurs_literacki-Wiktoria_Wo_1 zobacz więcej


Sukcesy Julii Barańskiej z kl. 4a

17 kwietnia na scenie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, w ramach przesłuchań Małego Konkursu Recytatorskiego prezentowali się uczniowie z Powiatu Puławskiego.

Naszą szkołę reprezentowali Kamila Kozłowska z klasy 3a, Michał Wetzlich z 1c, Tymoteusz Ambrozik z 4c oraz Julia Barańska z 4a. Przewodnicząca Jury – Anna Kistelska z Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie podkreśliła wysoki poziom prezentacji i z radością podziękowała wszystkim uczestnikom.

Recytatorskie zmagania dla naszej szkoły jeszcze się nie skończyły, bowiem interpretacja Julii Barańskiej znalazła uznanie w oczach jurorów. Julia będzie reprezentowała nasz powiat w kolejnym – wojewódzkim etapie konkursu w Lublinie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Julkę trzymamy kciuki na dalszym etapie przygody z poezją.

Sylwia Krysa

konkurs-Julka_Baraska


Dogoterapia z Balbinką w klasie II a

dogoterapia_w_IIa_2 zobacz więcej


 

Dogoterapia – spotkanie z czworonożnym gościem

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w zajęciach dogoterapii. Niezwykłym gościem i główną atrakcją tych spotkań była Balbina – pies, który na co dzień pracuje z chorymi dziećmi. Dzięki niecodziennemu pokazowi mogliśmy poznać psie zwyczaje, sposoby opieki nad zwierzęciem, a także dowiedzieć się o tym, w jaki sposób zwierzęta pracują i pomagają ludziom.

Niektórzy z nas musieli pokonać obawy przed bezpośrednim kontaktem z tak dużym zwierzęciem, jakim była zaproszona do szkoły Balbina. Dzięki niej nauczyliśmy się pod okiem eksperta jak zabezpieczyć się przed pogryzieniem przez psa.

Jak widać na zdjęciach dzieci bardzo zaprzyjaźniły się z Balbiną.

Sylwia Krysa

dogoterapia_5 zobacz więcej


Zakończyliśmy zbiórkę butelek w ramach akcji „Drzewko za butelkę”

W dniu 17.04.2015r. zakończyliśmy akcję „Drzewko za butelkę”. Zebraliśmy 68493butelki, tj. o 19616 sztuk więcej niż w ubiegłym roku. W klasyfikacji grupowej liderem jest klasa 6b, która zebrała 28050 butelek, zaś w klasyfikacji indywidualnej Kacper Grelowski z klasy 6b, który sam zebrał aż 13300 sztuk butelek. Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Kopiński z klasy 2a- 11077 butelek, Patrycja Madejska z klasy 6b-9000 butelek i Bartosz Grzywacz z klasy 6b-3060 butelek. Ich wyniki są naprawdę imponujące, a inwencja w pozyskiwaniu butelek godna najwyższej pochwały. Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom akcji: uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły. Dzięki takim działaniom przyroda wokół nas staje się piękniejsza.

Anna Szczęsna

akcja_drzewko_-koniec_7 zobacz więcej


KLASY TRZECIE NA WYCIECZCE W LUBLINIE

W dniu 17 kwietnia 2015r. klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Dzieci oglądały spektakl "Calineczka” w Teatrze Andersena i zwiedzały Lubelski Skansen.

Marta Wójcik

wycieczka_kl_III_do_Lublina_1 zobacz więcej


Nagrody rozdane, dyplomy wręczone…

W dniu 16.04.2015r. miała miejsce ważna dla szkolnej społeczności uroczystość, czyli podsumowanie XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat w oczach najmłodszych-Barwy radości”. Uroczystość została uświetniona obecnością laureatów, ich nauczycieli i rodziców oraz zacnego grona przyjaciół szkoły. W tematykę konkursu wprowadzili wszystkich uczniowie klasy 2b prezentując przedstawienie pt. „W krainie barw”. Spośród 2091 nadesłanych prac konkursowych jurorzy nagrodzili 21 i 20 wyróżnili. Nagrodę specjalną z rąk fundatora, pana Łukasza Krzesińskiego, odebrała Zuzia Smyk z DDK „Bronowice” w Lublinie. Pozostałym laureatom nagrody wręczył pan Andrzej Ćwiek, Burmistrz Nałęczowa. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można było podziwiać na wystawie pokonkursowej oraz w okolicznościowym katalogu. Gratulując serdecznie laureatom, w imieniu organizatorów konkursu, bardzo dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami dzielić radość z obcowania ze sztuką najmłodszych.

Anna Szczęsna

XII_edycja_7 zobacz więcej


„Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie z klasy 1c uczestniczący w realizacji projektu przyrodniczego w ramach programu „ Staś i Zosia w szkole” przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Projekt ma na celu między innymi propagowanie wśród uczniów propagowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego odżywianie. Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania. Uczniowie wykorzystali

to w praktyce i przygotowali na lekcji pyszne kanapki. Zabawa była przy tym wyśmienita i wszyscy chętnie zjedli zrobione przez siebie kanapki, często przypominające prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej.

Anna Chołody

zdrowo_jem_Ic_1 zobacz więcej


Międzyszkolny Konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II

Hanna Kanarek, Stanisław Bester i Karol Podkowiński reprezentowali naszą szkołę w konkursie wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. E. Szelburg – Zarembiny w Drzewcach.

Czwartoklasiści wykazali się dużą wiedzą i znajomością faktów z życia wielkiego Polaka. Podczas turniejowych konkurencji stracili tylko jeden punkt, plasując się tuż za zwycięską szkołą z Drzewiec – gospodarzami turnieju.

Hani, Stasiowi i Karolowi gratulujemy wspaniałego reprezentowani szkoły!!!

Sylwia Krysa

konkurs_Jan_Pawe_1 zobacz więcej


Przeboje muzyki filmowej w symfonicznych aranżacjach.

14 kwietnia z przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu uczniów Szkoły Muzycznej im. T Szeligowskiego z Lublina, którzy w ramach cyklu koncertów charytatywnych zapoznali nas z najpiękniejszymi utworami muzyki filmowej.

Muzycy zaprezentowali nam niemal pełen skład orkiestry symfonicznej z bogactwem brzmień różnych instrumentów.

To niezwykłe spotkanie z muzyką mogło się odbyć dzięki współpracy z p. Jerzym Rosiakiem, Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, który był inicjatorem tego koncertu.

Słuchaczom – uczniom klas 4- 6 Szkoły Podstawowej w Nałęczowie oraz Zespołu Szkół nr 1 – pozostały niezapomniane wspomnienia, wzruszenia i muzyczne inspiracje, za które muzykom oraz organizatorom serdecznie dziękujemy.

Sylwia Krysa

koncert_symfoniczny_2 zobacz wiecej


Sukcesy uczniów klasy II b

Wyróżnienia w Międzynarodowym konkursie plastycznym ,,MORZE BAŁTYCKIE - MORZE PRZYJAŹNI" zdobyli: Dominika Wilk, Michalina Jarosińska, Mateusz Pietroń, Amelia Litwińska, Dariusz Wnuk, Weronika Zemplińska - Przybylska, Natalia Jakubczyk, Pola Pawłowska, Klaudia Depta, Oskar Dąbek, Mikołaj Chołajczyk, Norbert Wijaszka, Aleksandra Zagrodnik, Kajetan Głowacki.

Gratulacje!!!

Joanna Socha


Na finiszu akcji „Drzewko za butelkę”

Akcja „Drzewko za butelkę” powoli dobiega końca. Dowodem tego są znajdujące się niemal w każdym zakamarku naszej szkoły worki z butelkami. Nic dziwnego, że jest ich tak dużo, gdyż do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna. Bardzo aktywnie wspierają nas Rodzice. To dzięki nim zbiórka jest tak popularna w naszej szkole. Wkrótce ostateczne podliczenie zebranych butelek i poznamy liderów tej ekologicznej rywalizacji.

Anna Szczęsna

finisz_-drzewko_za_butelk_5 zobacz więcej


Międzygminny Konkurs „Ewa Szelburg-Zarembina i jej twórczość dla dzieci”

W dniu 10 kwietnia 2015r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły - Jakub Tomasiak z kl. III a i Mateusz Skoczylas z klasy III b brali udział w Turnieju o pisarce Ewie Szelburg – Zarembinie w Szkole Podstawowej w Drzewcach. Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę zmagając się z trudnymi zadaniami- odpowiadali na pytania dotyczące życiorysu pisarki, odgadywali tytuły wierszy w języku polskim i angielskim na podstawie fragmentu, przyszywali guziki. W rywalizacji międzyszkolnej zajęli IV miejsce.

Marta Wójcik

midzygminny_konkurs


Turniej pięknego czytania dla klas II

9 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy II b Klaudia Depta i Jakub Pochroń wzięli udział w ,,Turnieju pięknego czytania dla klas II". Prezentowali się uczniowie z Wąwolnicy, Piotrowic, Drzewiec, Sadurek i Nałęczowa. Klaudia Depta zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Joanna Socha


Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do akcji „Drzewko za butelkę”

W tym roku szkolnym również bierzemy udział w akcji „Drzewko za butelkę”, której koordynatorem jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA. Zbiórka potrwa do 10 kwietnia, więc już od dziś można zbierać wszystkie plastikowe pety. W ubiegłym roku udało nam się zgromadzić 48877 zużytych butelek plastikowych. W klasyfikacji grupowej liderem z liczbą 20159 butelek była klasa 5b, zaś w klasyfikacji indywidualnej Kasia Gębal z klasy 5a, która sama zebrała 5312 butelek. Liczę na nowy rekord, tym bardziej, że nadal wspierają nas jak zwykle niezawodni rodzice.

Anna Szczęsna


WYNIKI TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II

W dniu 9 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Nałęczowie odbył się TURNIEJ PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas II ze szkół podstawowych z Wąwolnicy, Sadurek, Piotrowic, Drzewiec oraz Nałęczowa. Uczestnicy turnieju zaprezentowali fragment prozy dziecięcej przygotowanej wcześniej przez siebie i przeczytali fragment tekstu wyznaczony przez jury. Ocenie podlegała technika czytania, intonacja oraz odpowiednia dykcja.

wiecej.............

turniej_piknego_czytania_2015_8 zobacz więcej


Praca świetlicy szkolnej w dni wolne od zajęć lekcyjnych

W najbliższe dni wolne od zajęć lekcyjnych, tj. 1, 2, 3 i 7 kwietnia 2015r., świetlica szkolna czynna jest od godz. 8.00 do 17.00.

Anna Szczęsna


Sprawdzian już za nami

W dniu 1 kwietnia 2015r. 42 uczniów klas 6. naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty na zakończenie szkoły podstawowej. Mimo szalejącej na dworze wichury połączonej z intensywnymi opadami deszczu wszyscy stawili się w komplecie i w dodatku w doskonałych humorach. Ten radosny nastrój towarzyszył im także po zakończeniu obydwu części sprawdzianu, więc z nadzieją na dobre wyniki czekamy teraz do 29 maja.

Anna Szczęsna

sprawdzian_szstoklasisty_2015_7 zobacz więcej


Tak było na naszym ŚNIADANIU WIELKANOCNYM w klasie 1A

Zanim zasiedliśmy do pięknie udekorowanego stołu, złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Później podzieliliśmy się jajkiem i pysznymi ciastami. Nasz wspólny stół wyglądał wspaniale! Pełno było jajek, jajeczek czekoladowych, bab drożdżowych, baranków oraz świątecznych dekoracji.

Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie dla nas tych pyszności!

Z. Piotrowska

sniadanie_wielkanocne_Ia_2 zobacz więcej


Bank Spółdzielczy w Nałęczowie otwiera dla nas swe podwoje!

W ramach projektu TALENTOWISKO BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH 26 marca 2015r. wybraliśmy się z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionego z nami Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.

Tym razem od podszewki działanie banku poznawali uczniowie klasy 4b. Dzięki serdeczności pracowników mogliśmy zajrzeć do miejsc, których zazwyczaj nie widzimy podczas zwykłej wizyty w sali operacyjnej. Uczniowie zwiedzili księgowość, poznali tajemnicę działania maszyn liczących i sprawdzających oryginalność banknotów.

Ci, którzy wykazali się największą wiedzą na temat oszczędzania mogli zasiąść na chwilę w fotelu prezesa banku...

Kto wie, może te dziecięce doświadczenia przełożą się na dorosłe, zawodowe wybory naszych uczniów. Może wśród nich są przyszli bankierzy?

Sylwia Krysa

wizyta_w_banku_IVb_6 zobacz więcej


"Woda źródło życia" - pod takim hasłem odbyło się podsumowanie projektu "Przyroda to drogocenny skarb" w Szkole Podstawowej w Piotrowicach, w dniu 27 marca. Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali liczne nagrody w konkursie plastycznym na pracę przestrzenną pt:"Akwarium". Do osób nagrodzonych należą: Zuzia Chruścicka, Gabrysia Zasada, Marcin Wyrwas - wszyscy z klasy Ib oraz Iga Trębińska z klasy Ia i Przemek Chabros z klasy IIIb.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Joanna Mazurek

SAM_0297 zobacz więcej


Szkolne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

konkurs_1
Dzisiaj, tj. 27.03.15r. odbyła się kolejna tura przesłuchań recytatorów.

Tym razem byli to uczniowie klas IV-VI. Pod czujnym okiem pań Sylwii Krysa i Katarzyny Kowalskiej zaprezentowało się 15 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jurorki wytypowały dwoje uczniów, których będziemy mogli posłuchać w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, a są to:

1. Julia Barańska z klasy IVa

2. Tymoteusz Ambrozik z klasy IV c

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za świetne przygotowanie się do występu,

a zwycięzcom eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesów na deskach NOK.

K. Kowalska

Szkolne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

kwiatek

25 marca b.r. w naszej szkole odbyły się przesłuchania uczniów klas I-III , którzy

pod opieką swoich wychowawców przygotowywali się do prezentacji wybranego

utworu literackiego na konkurs recytatorski.

Jury w składzie: A. Szczęsna , U Kuropatwa, S. Krysa i K. Kowalska wysłuchało

24 uczniów klas młodszych.

Wszyscy byli dobrze przygotowani do występu . Po dokonaniu oceny, jurorki

wytypowały dwoje uczniów, którzy będą reprezentować barwy szkoły podczas konkursu:

1. Kamilę Kozłowską z klasy III a

2. Michała Wetzlicha z klasy I c

Wszystkim uczniom dziękujemy za zainteresowanie „żywym słowem” , a za Kamilę

i Michała będziemy ściskać kciuki .

K. Kowalska


„ Już wiosna, już wiosna…”

25 marca uczniowie z klasy 1 c, w słoneczne południe wybrali się w kolorowym korowodzie z wielką Marzanną, pożegnać zimę i powitać wiosnę. W lesie niedaleko szkoły dzieci szukały pierwszych oznak wiosny i wiosnę znalazły. Na tym jednak nie skończyło się powitania nowej pory roku. Wspólne zabawy wyzwoliły w uczniach wyśmienity nastrój, który towarzyszył im do końca tego miłego dnia.

Anna Chołody

wiosna_w_Ic_2 zobacz więcej


Nauka i zabawa z Grosikiem

W marcu uczniowie klasy II b odwiedzili planetę Skarbonka. Poznali różne formy oszczędzania oraz sposoby lokowania pieniędzy i dbania o swoje zdrowie.

Joanna Socha

grosik_IIa


Uczniowie klasy 1a z wizytą w Banku Spółdzielczym

W dniu 25 marca uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji. Zamiast w sali szkolnej zajęcia odbyły się w siedzibie Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.

Mogliśmy zobaczyć Bank od środka i wejść do pomieszczeń, w których wolno przebywać tylko pracownikom. Pracownicy Banku w bardzo ciekawy sposób zapoznawali nas z działalnością Banku oraz udzielali odpowiedzi na pytania: Czym jest konto bankowe?, Czym się różni karta płatnicza od kredytowej?, Dlaczego w Banku potrzebny jest kasjer, mimo, że są bankomaty?

Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca w banku oraz cała procedura dostarczania pieniędzy. Uczniowie zobaczyli, jak są przeliczane banknoty i monety za pomocą specjalnych urządzeń.

Największą atrakcją wizyty okazał się gabinet Pana Prezesa. Mogliśmy tam usiąść w wygodnym fotelu i zobaczyć niemal wszystkie miejsca, które przed chwilą zwiedzaliśmy, dzięki monitoringowi.

Otoczeni ogromną życzliwością, obdarowani nagrodami i słodkościami, z żalem opuszczaliśmy gościnne progi Banku.

Wizyta w Banku odbyła się w ramach realizacji Programu Talentowisko, którego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości.

Zofia Piotrowska

wizyta_w_banku_Ia_1 zobacz więcej


Klasa III a 23 marca 2015r.

Dziś byliśmy na wycieczce na łące i nad rzeką, nad którą pożegnaliśmy zimę paląc Marzannę. Potem szukaliśmy pierwszych znaków wiosny a w klasie posialiśmy zboże na świąteczny stół.

Maria Mitoraj-Woś

poegnanie_zimy_IIIa


Każdy pierwszak ci to powie, że należy dbać o zdrowie!

Jednym z założeń projektu przyrodniczego „Z moim ciałem za pan brat” jest zachęcanie kolegów do aktywnego trybu życia. Dlatego uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zabawach i grach terenowych, została przeprowadzona rozmowa na temat sportów, jakie można uprawiać w naszej miejscowości. Efektem końcowym było zorganizowanie w pobliżu szkoły „ścieżki zdrowia”, w której ochoczo wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy.

Ruch na świeżym powietrzu jest dobry dla naszego organizmu – zgodnie przyznali pierwszoklasiści.

Zofia Piotrowska

kady_pierwszak_ci_to_powie_6 zobacz więcej


Lekcja z tangramem – przez zabawę do wiedzy

Uczniowie klasy 1a przekonali się, że zajęcia związane z tangramami pozwoliły na przekazanie i zdobycie wiedzy poprzez zabawę. Dzieci miały okazję do wykonywania różnych czynności manualnych, takich, jak rysowanie, malowanie, wycinanie czy konstruowanie. Każde ćwiczenie uświadamiało uczniom fakt, że pole układanych figur jest cały czas takie samo pomimo najróżniejszych kształtów i jest równe polu wyjściowego kwadratu tak długo, jak długo używane są wszystkie elementy tangramu.

Uczniowie bardzo dobrze się bawili z tangramami, a „przy okazji” uczyli się matematyki.

Zofia Piotrowska

lekcje_z_tangramem_w_Ia_5 zobacz więcej


Szkolny Turniej Baśni

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami żyli sobie król i królowa…

Tym razem baśniowa rzeczywistość stała się udziałem naszych uczniów. 12 marca 2015r. czwartoklasiści wcielili się w baśniowe postacie, by walczyć o tytuł największego znawcy baśni. Na scenie wystąpili królowie, księżniczki, błazen, chiński cesarz i jego dwór. Nie zabrakło też macochy i jej próżnych córek.

Publiczność nagradzała aktorów gromkimi brawami, a jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia oceniając potyczki drużyn.

3miejsce zajęła klasa - 4a, 2 miejsce - klasa 4b, 1 miejsce- klasa 4c.

Wszystkim wykonawcom i ich Rodzicom gratulujemy !!!

Sylwia Krysa i Katarzyna Kowalska

baniowe_potyczki_1 zobacz wiecej


Spotkanie w sprawie sprawdzianu szóstoklasisty

Dnia 12 marca o godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas 6. i ich rodziców na temat organizacji sprawdzianu w dniu 1.04. 2015r. Wszyscy uczniowie otrzymali instrukcje dotyczące przebiegu tego dnia w naszej szkole. Instrukcje zostały też omówione z wykorzystaniem środków audiowizualnych przez dyrekcję szkoły. Obecne na spotkaniu wychowawczynie obu klas 6. przedstawiły wyniki próbnego sprawdzianu, który odbył się 18.02.2015r. Przed szóstoklasistami jeszcze jedna próba w dniu 18.03.2015r. Później mocno trzymamy kciuki, by każdy napisał jak najlepiej i po sprawdzianie miał jeszcze ochotę na primaaprilisowe żarty.

Anna Szczęsna

spotkanie_szstoklasistw_1 zobacz więcej


Brudne ręce –chorób więcej

Akademia czystych rąk Carex

W trakcie realizacji programu uczniowie klasy 1a zapoznali się ze znaczeniem higieny rąk i jej wpływu na zdrowie. Zdobywanie wiedzy o higienie ułatwiły uczniom tablice edukacyjne, rymowanki, puzzle i filmy animowane z udziałem Chlipa i Chlapa. Atrakcją zajęć było zdobywanie odznak Chlipa i Chlapa oraz naklejek „Porządniś”, „Pucuś” i „Czyścioszek”. Wspólnie nauczyliśmy się lepiej dbać o własne zdrowie.

Mamy nadzieję, że lekcje przeprowadzone w ramach Akademii przyczyniły się do wzrostu świadomości w zakresie prawidłowej higieny rąk wśród dzieci, a co za tym idzie, pomogły im w prosty i skuteczny sposób ustrzec się przed infekcjami.

Podsumowaniem wszystkich działań będzie konkurs plastyczny pod nazwą „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”

Zofia Piotrowska

brudne_rce_-_Ia_2 zobacz wiecej


Wzajemny szacunek w klasie 1a

Chłopcy z I a, o swoje koleżanki troszczą się co dzień, nie tylko od święta. W Dniu Kobiet życzyli wszystkim dziewczynom – Święta przez cały rok!

O ich troskliwości świadczą zdjęcia.

Zofia Piotrowska

dzie_kobiet_w_Ia_3 zobacz wiecej


Dzień Kobiet w klasie 1c

9 marca w klasie 1c chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom z okazji ich święta. Dziewczynki nie kryły zdziwienia, ale były bardzo zadowolone z niespodzianki, jaka je spotkała. Wszystkie otrzymały prezenty. Chłopcy, aby nie było im smutno, również dostali drobne upominki. Dzieci świetnie się bawiły a podsumowaniem uroczystego dnia był słodki poczęstunek.

Niech nam żyją nasze dziewczynki.

Anna Chołody

dzie_kobiet_w_Ic_6 zobacz więcej


Plastuś uczył i bawił dzieci klasy 1a

Uczniowie klasy 1a, dzięki internetowej transmisji z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, mieli okazję 6 marca obejrzeć przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

Spektakl przeniósł uczniów w świat drewnianych piórników, stalówek, atramentu czyli w szkolny świat ich dziadków i pradziadków. Było to możliwe, dzięki udziałowi naszej szkoły w innowacyjnym projekcie TVP Internetowy Teatr dla szkół.

Opowiedziana językiem teatru historia może zdarzyć się wszędzie i… Każdemu z nas.

Zofia Piotrowska

plastu_w_Ia_1 zobacz więcej


Wycieczka do Lublina

6 marca uczniowie klasy II b zwiedzali Lubelską Trasę Podziemną. Przejście zabytkowymi piwnicami staromiejskimi dostarczyło wielu emocji i pozwoliło odkryć przeszłość miasta. Punktem kulminacyjnym wędrówki była ruchoma makieta przedstawiająca Wielki Pożar Lublina. Dzieci zwiedziły Katedrę Lubelską a następnie udały się do Teatru H. Ch. Andersena na spektakl ,,Latający kufer". Ostatnią atrakcją naszej wycieczki była lekcja w pracowni lalkarskiej.

Joanna Socha

wycieczka_do_lublina_IIb_1 zobacz wiecej


Niezapomniane wrażenia z wycieczki kl. II a

Dnia 6 marca klasa II a wraz z przewodnikiem cofnęła się do historii, zwiedzając Lubelską Trasę Podziemną. Wędrówka ta zakończyła się obejrzeniem ruchomej makiety przedstawiającej Wielki Pożar Lublina. Przejście zabytkowymi piwnicami staromiejskimi dostarczyły dzieciom wielu emocji. Spacerkiem po Starym Mieście dotarliśmy do Teatru Andersena, w którym dzieci uczestniczyły w spektaklu pt.: „ Latający Kufer” oraz brały udział w zajęciach w Sali Lalkarskiej. Ta przygoda pozostanie w pamięci na bardzo długo.

Ewa Gajkoś

wycieczka_do_lublina_IIa_3 zobacz więcej


Gratulacje dla Dymitra

Dymitr Osękowski, uczeń klasy 6b naszej szkoły, został laureatem konkursu przedmiotowego z przyrody organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Gratuluję ogromnej wiedzy, wytrwałości w dążeniu do celu i sukcesu.

Anna Szczęsna

dymitr


Zdobywcy I i III miejsca w konkursie recytatorskim !!!

Barańska, Laura Gorgol oraz Jakub Głuchowski - uczniowie klasy 4a reprezentowali szkołę na Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy o Tematyce wiejskiej w Kurowie

Nasi recytatorzy zmierzyli się z niełatwą tematyką twórczości ludowej. Czerpiąc z bogactwa twórczości regionu zaprezentowali fragmenty utworów poetów Lubelszczyzyny.

Niezwykle wysoki poziom konkursu, co podkreśliło jury podczas ogłaszania werdyktu, pokazał, że nawet 10 - latki potrafią wspaniale zrozumieć i zinterpretować teksty gwarowe i folklorystyczne. Laura zdobyła III miejsce, natomiast Jakub – I miejsce i będzie reprezentował nasz powiat w konkursie międzywojewódzkim.

Wykonawcom i ich Rodzicom, którzy wspierają wszechstronny rozwój dzieci, gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Sylwia Krysa

konkurs_recytatorski_2015__3 zobacz wiecej


Pielęgniarka prawdę ci powie…

Mogły się o tym przekonać uczennice klas 6 naszej szkoły, które w dniu 4 marca spotkały się ze szkolną pielęgniarką, panią Krystyną Muciek, by porozmawiać o nurtujących je problemach związanych z potrzebą dbania o własne zdrowie w okresie dorastania. Wszystkie dziewczynki uważnie słuchały pani pielęgniarki i mam nadzieję, że wzięły sobie jej rady do serca, by uniknąć sytuacji, o której pisał już Jan Kochanowski: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

Anna Szczęsna

spotkanie_z_pielgniark_2 zobacz więcej


Warsztaty chemiczne klasa 3 a

W ramach Akademii Młodego Naukowca również uczniowie klasy 3a z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach chemicznych: "Chemia - nie tylko wybuchy”

Maria Mitoraj-Woś


„Uczniowie klasy II a lubią wybuchy”

Dnia, 4.03.2015r. dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „ Chemia – nie tylko wybuchy”, z zainteresowaniem śledziły przebieg doświadczeń, które były prezentowane w ciekawy sposób.

Ewa Gajkoś

wybuchy_w_IIa_8 zobacz wiecej


„Wybuchowa lekcja”

Uczniowie klasy 1a w ramach Akademii Młodego Naukowca uczestniczyli w warsztatach chemicznych: "Chemia-nie tylko wybuchy". Na warsztatach "mali chemicy" dowiedzieli się, jak można rozpalić ognisko bez zapałek, dlaczego fajerwerki są niebezpieczne, jak działa odrzutowiec. Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie brały udział w doświadczeniach.

Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że chemia może być zajmująca i niezwykle ciekawa.

Zofia Piotrowska

wybuchowa_lekcja_w_Ic_1 zobacz wiecej


„ Robię sam, rozumiem "

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy 1c przeprowadzali szereg ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Dzieci doświadczały i obserwowały m.in: balony, które same napełniają się powietrzem, samogasnącą świeczkę, balony przyciągające włosy i małe elementy. Jak widać na zdjęciach - nauka jest wspaniałą zabawą!

Anna Chołody

SAM_0134 zobacz wiecej


Wycieczka do Lublina

Dnia 26 lutego klasy Ib oraz IIIa były na wycieczce w Lublinie. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl "Plastusiowy pamiętnik",a potem uczestniczyły w bardzo ciekawych i pouczających lekcjach w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Joanna Mazurek

wycieczka_do_Lublina_Ib_i_IIIa_1 zobacz wiecej


Konkurs ortograficzny 25 lutego 2015 r.

Edyta Kozłowska uczennica kl. 3 a, Wiktoria Piłat uczennica kl. 3 b i Jakub Tomasiak uczeń klasy 3 a reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie ortograficznym „Sówka” w Wąwolnicy. Jakub Tomasiak zajął trzecie miejsce. Gratulujemy

Maria Mitoraj-Woś

 


Nauczyciele z naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

 

Starając się otoczyć naszych uczniów jak najlepszą opieką nauczyciele zdobywają nowe umiejętności, doskonalą wiedzę zdobytą na poprzednich szkoleniach i kursach. Mamy nadzieję, że zapewniamy naszym podopiecznym możliwie najlepszą opiekę i wsparcie.

Sylwia Krysa

pierwsza_pomoc_nal_4 zobacz wiecej


Śnieżne szaleństwo.

W dniu 24 lutego 2015r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe na stok narciarski do Rąblowa. Doskonalili swoje umiejętności a nawet niektórzy stawiali pierwsze swoje kroki jazdy na nartach i desce. Dobra zabawa i uśmiech nie znikał przez cały czas pobytu na stoku.

Adam Musiał

sniene_szalestwo_9 zobacz wiecej


Skończyliśmy podróż po planecie Portfelik. Dziękujemy tym, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Ewa Gajkoś

planeta_Portfelik_8 zobacz więcej


Kamera…Akcja! Klasa pierwsza na planie.

Dnia 23 lutego w klasach pierwszych gościliśmy operatora kamery, który przyglądał się pracy uczniów podczas realizacji projektu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i lekkim dreszczykiem emocji przystąpiły do pracy. Podczas zajęć „mali aktorzy” mieli okazję zobaczyć profesjonalną kamerę, poczuć się operatorem i prezenterem telewizyjnym.

Z niecierpliwością czekamy na efekty prac naszych gości.

Zofia Piotrowska

kamera_kl._I_1 zobacz więcej


„ Oto ja – moje ciało”

Dzieci z klasy 1c przystąpiły do realizacji projektu przyrodniczego , który jest częścią programu „ Staś i Zosia w szkole”. Na zajęciach uczniowie zaznajomili się z informacjami dotyczącymi ludzkiego ciała. W czasie ciekawych eksperymentów, doświadczeń i zabaw dzieci zobaczyły jak działa ludzkie ciało : narządy, organy. Uczniowie bogaci o wiedzę o ludzkim ciele na koniec projektu otrzymali odznakę „ Super Doktor”.

Anna Chołody

oto_ja_6 zobacz więcej


„ Ręce myj , zdrowo żyj ”

Klasa 1c włączyła się do programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex realizowanego w naszej szkole. O tym, jak ważna jest prawidłowa higiena rąk – w szkole i w domu, w różnych ćwiczeniach i zabawach przypominają ulubieńcy najmłodszych – Chlip i Chlap – Antybakteryjni Eksperci. Dzięki nim temat higieny rąk staje się dla dzieci bliższy i bardziej zrozumiały, a przy tym daje dużo radości. Uczniowie dowiedzieli się, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, wystarczy zacząć od rzeczy podstawowych – mycia rąk.

Anna Chołody

carex_6 zobacz więcej


W Teatrze Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Niemal 60 uczniów naszej szkoły z przyjemnością obejrzało przedstawienie w Lubelskim Teatrze Lalki i Aktora.

Klasyczny, baśniowy temat tym razem został zaprezentowany w awangardowej, nowoczesnej odsłonie. Do królestwa baśni zakradły się więc stroboskopowe światła, muzyka techno... ale dobro i zło toczyło walkę, jak to zwykle w baśniach bywa.

Z przyjemnością spotkaliśmy się z baśniowym światem pana Andersena.

Spacerując lubelską starówką w doskonałych humorach, pomimo mglistej, posępnej pogody, wracaliśmy do Nałęczowa.

Sylwia Krysa

teatr_lalki_i_aktora_2 zobacz wiecej


Klasa II b na planecie Portfelik

Dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak: lokata,papiery wartościowe, karty bankomatowe. Dowiedziały się jak zarabiają dorośli, że za każdą wykonywaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. Przy dźwiękach muzyki bawiły się, rozwiązywały zadania. Wykonały portfelik techniką origami.

Joanna Socha

grosik_IIb_marzec_1 zobacz wiecej


O zdrowie dbamy i czyste ręce mamy!

Klasa 1a przyłączyła się do realizacji programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex. Pierwszoklasiści zostali zapoznani ze skutkami niemycia rąk. Następnie dokonano prezentacji i omówiono zasady mycia rąk wg schematu. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia praktyczne – dokładne mycie rąk w łazience według wcześniej ćwiczonego sposobu.

Wierzę, że po takiej lekcji uczniowie utrwalą nawyk dbania o higienę rąk.

Zofia Piotrowska


„Z moim ciałem za pan brat”

Uczniowie klasy 1a przystąpili do realizacji projektu przyrodniczego w ramach programu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci odkryły najbardziej fascynujące tajemnice ludzkiego ciała. Podczas ciekawych eksperymentów, doświadczeń i zabaw dzieci na własne oczy zobaczyły, jak działają wybrane narządy w ciele człowieka.

Przed nimi jeszcze liczne zabawy, gry i prowadzenie doświadczeń, które mają za zadanie nauczyć dzieci współpracy i rozwiązywania konfliktów. Efektem końcowym projektu jest otrzymanie odznaki „Super Doktora”.

Zofia Piotrowska

z_moim_ciaem_za_pan_brat_Ia_2 zobacz więcej


Wojaże pierwszoklasistów

17 lutego uczniowie klasy 1a i 1c udali się na wycieczkę do Lublina. Dzieci uczestniczyły w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych, których efektem końcowym była projekcja filmu zrealizowanego podczas spotkania z udziałem dzieci. Następnie w nowo otwartym centrum zabaw „Magic Park” dzieci wesoło bawiły się w piłkach, na zjeżdżalniach, wspinały się i pokonywały różne przeszkody.

Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…

Zofia Piotrowska

Anna Chołody

wojae_pierwszoklasistw_2 zobacz wiecej


Walentynki w klasie 1a

Miła niespodzianka czekała na uczniów klasy 1a, którzy po feriach wrócili do szkoły.

Do klasy zawitali „Szkolni listonosze”, w celu przekazania dzieciom „walentynkowe liściki”. Wszyscy uczniowie doznali serdeczności, otrzymując walentynki.

Zofia Piotrowska

walentynki_w_Ia_1 zobacz wiecej


Kolejna próba szóstoklasistów

W dniu 18 lutego uczniowie klas VI naszej szkoły po raz trzeci przeszli próbę pisania sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Skupienie widoczne na twarzach i maksymalne wykorzystanie czasu pisania dowodzą, że dali z siebie wszystko. Czy na pewno, okaże się po sprawdzeniu prac. Ja w nich wierzę.

Anna Szczęsna

kolejna_prba_szstoklasistw_1 zobacz więcej


Bezpłatne treningi karate

W okresie ferii zimowych Lubelski Klub Karate Kyokushin zaprasza wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na bezpłatne treningi karate w poniedziałki i środy od godz.17.00. Zajęcia odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej.

Anna Szczęsna


MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

28 stycznia 2015 uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Finale Województwa w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej klas V i VI chłopców w Świdniku.

Drużyna klas V w składzie; Szymon Kowalczyk, Karol Wojczuk , Mateusz Wijaszka , Kamil Siwek , Patryk Kęsik , Maks Pardyka, Dawid Czerniec, Tymoteusz Ambrozik zajęła pierwsze miejsce otrzymując tytuł Mistrza Województwa oraz drużyna klas VI w składzie; Wiktor Skoszylas, Radosław Mikowski, Tomasz Wnuk, Bartosz Grajper, Hubert Sikora, Adam Adamczuk, Jakub Chęć, Kacper Grelowski, Dominik Radomski, zajęli drugie miejsce otrzymując tytuł Wicemistrza Województwa Lubelskiego.

Adam Musiał

mistrzowie_wojewdztwa_3 zobacz więcej


Dnia 28 stycznia klasa Ib wspaniale bawiła sie na balu karnawałowym.

Piękne dziewczęta i wspaniali mężczyźni podkreślali swoje atrybuty wspaniałymi strojami.

Mirosława Kowalska

bal_karnawaowy_w_Ib_11 zobacz wiecej


Koncert Kwartetu Saksofonowego Orkiestry Wojska Polskiego z Lublina

Wieloletnia współpraca Szkoły Podstawowej w Nałęczowie oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej im. I. Paderewskiego zaowocowała zorganizowaniem koncertu kwartetu saksofonowego orkiestry wojskowej.

Uczniowie poznali historię powstania tych niezwykłych instrumentów, ich twórcę oraz rodzaje saksofonów.

Z przyjemnością wysłuchaliśmy standardów jazzowych a także przebojów muzyki rozrywkowej i filmowej.

Sylwia Krysa

koncert_kwartetu_smyczkowego_4 zobacz więcej


Apel bożonarodzeniowy „ Jasełka”

Jak nakazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, który w tym roku przypadł w dniu 19 grudnia, zostały wystawione „ Jasełka”. Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. II a pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Gajkoś i pani katechetki Jadwigi Wajrak.

Aktorzy swoim zaangażowaniem i spontanicznością wprowadzili nas w przepiękny nastrój „Bożonarodzeniowego Misterium”.

Występy „ Jasełek” odbyły się również podczas spotkania wigilijnego całej społeczności w Sadurkach,

a także w Parafii podczas zabawy choinkowej organizowanej przez Akcję Katolicką, w Sanatorium Nauczycielskim dla kuracjuszy i pracowników oraz w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Przeżycia jakie zaoferowały nam dzieci uświadamiają nam potrzebę podtrzymania tradycji.

Ewa Gajkoś i Jadwiga Wajrak

apel_boonarodzeniowy_2015_24 zobacz więcej


,,Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki"

Klasa II b wybrała się w ostatnią podróż na planetę Grosik. Dzieci rozmawiały na temat znaczenia pieniędzy w życiu rodziny. Poznały dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Zajęcia urozmaicały zabawy ruchowe. Pracując w grupach wykonały mapę podróży po planecie Grosik Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem plakatów.
Joanna Socha

Pierwszoklasiści siłę przyjaźni poznali na przykładzie „Królowej Śniegu”

Dzisiaj w szkole jest fajnie, bo oglądamy spektakl - przyznaje jeden z uczniów klasy 1a.

Nowoczesne technologie sprawiają, że teatr wychodzi poza deski sceny i dociera do uczniów siedzących w szkolnych ławkach. Dzięki Internetowemu Teatrowi Telewizji Polskiej dzieci w naszej szkole mogły 28 stycznia „ na żywo” obejrzeć spektakl "Królowa Śniegu", w wykonaniu aktorów z Gorzowa Wielkopolskiego.

Czarodziejska kraina śniegu to miejsce pełne przygód, emocji i... nauki. - Mogę się nauczyć dużo o przyjaźni - mówi Wiktoria, uczennica pierwszej klasy. „Dlaczego?” – dociekamy. - Dlatego, że główni bohaterowie bardzo się przyjaźnią, są dla siebie jak rodzeństwo - opowiada Iga.

Zofia Grzywacz- Piotrowska

KRLEWA_NIEGU_3 zobacz więcej


Szanowni Państwo Rodzice

Serdecznie zapraszam na podsumowujące pracę w 1. okresie spotkania z wychowawcami poszczególnych klas, które odbędą się w dniu 29 stycznia 2015r. (czwartek).

Rodziców uczniów klas I-III zapraszam na godz. 16.00, Rodziców uczniów klas V na godz. 17.00, zaś Rodziców uczniów klas IV i VI na godz. 17.30.

Spotkania odbędą się w następujących salach:

klasa 1a – sala nr 32, klasa 1b – sala nr 33, klasa 1c – sala nr 36,

klasa 2a – sala nr 23, klasa 2b – sala nr 25,

klasa 3a – sala nr 24, klasa 3b – sala nr 31,

klasa 4a – sala nr 40, klasa 4b – sala nr 37, klasa 4c – sala nr 41,

klasa 5a – sala nr 42, klasa 5b – sala nr 29,

klasa 6a – sala nr 28, klasa 6b – sala nr 39.

Z poważaniem

Anna Szczęsna

dyrektor szkoły


Karnawałowe szaleństwo w rytmie disco!!!

Klasówki, wypracowania, testy…ufff, to wszystko już za nami. Minęło pół roku wytężonej pracy. W środę 27 stycznia uczniowie naszej szkoły mogli zasłużenie zapomnieć o trudach nauki i bawić się w rytmie muzyki tanecznej.

Zabawę karnawałową rozpoczęli uczniowie klas 1-3, którzy wirowali na parkiecie w brokatowych strojach, weneckich maskach, karnawałowych przebraniach. Wieczór należał natomiast do starszych uczniów z klas 4-6, którzy bawili się w dyskotekowych rytmach do godz. 19.00. Tak oto dawny zwyczaj karnawałowego szaleństwa stał się sposobem na pożegnanie jednego okresu nauki i rozpoczęcie drugiego… ale to dopiero za dwa tygodnie, po zasłużonych feriach.

Sylwia Krysa

karnawaowe_szalestwo_2015_5 zobacz więcej


Dzień Babci i Dziadka w klasie II b

27 stycznia w klasie II b odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały przybycia gości. Przygotowały piękne laurki, które własnoręcznie wykonały oraz zaprezentowały część artystyczną. Babcie i dziadkowie z przyjemnością obejrzeli występy dzieci, były chwile wzruszeń i podziwu wnucząt. Rodzice przygotowali poczęstunek.

Joanna Socha

dzie_babci_IIb_1 zobacz więcej


Klasa IIIa 26 stycznia 2015r.

Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj był wyjątkowy dzień w naszej szkole. Gościliśmy nasze kochane Babcie i Dziadków. Za miłość do nas podziękowaliśmy inscenizacją pt. „Nie ma tego, co by na dobre nie wyszło”.

Maria Mitoraj-Woś

dzie_babci_IIIa_3 zobacz więcej


Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 23.01.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, uczniowie klasy 1a, 1b i 1c wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dostojni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, dziękując gościom, za tak liczne przybycie oraz składając Babciom i Dziadkom piękne i niezwykłe życzenia. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babci i Dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Zofia Piotrowska

Mirosława Kowalska

Anna Chołody

wychowawczynie klas pierwszych

dzie_babci_Ib_4 zobacz więcej


SUKCES KLASY II B

Uczniowie klasy II b zajęli I miejsce w kategorii zespoły wokalne w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w dniu 25 stycznia 2015 roku. Gratuluję wykonawcom i życzę dalszych osiągnięć.

Joanna Socha

sukces_kl._IIb_1 zobacz więcej

 


Śpiewamy i zwyczaje świąteczne przedstawiamy 3 statuetki mamy kl. IIa

25 stycznia 2015r. uczniowie klasy II a zajęli dwa II miejsca w kategorii zespoły wokalne w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Uczennica Inga Burek zajęła I miejsce w śpiewie solowym.

Gratulujemy!

Ewa Gajkoś i Jadwiga Wajrak


Klasa 3a    23 stycznia 2015r.

Dziś zdobiliśmy lukrem pierniczki, które piekliśmy dla naszych babć i dziadków.

To bardzo miłe zajęcie.

Maria Mitoraj-Woś

lukier_IIIa_2 zobacz więcej


Igrzyska szkolne

23 stycznia uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej klas V i VI chłopców w Opolu Lubelskim.

Drużyna klas V w składzie; Szymon Kowalczyk, Karol Wojczuk , Mateusz Wijaszka , Kamil Siwek , Patryk Kęsik , Piotr Rodzik , Maks Pardyka, Dawid Czerniec, Mateusz Pawlak oraz drużyna klas VI w składzie; Wiktor Skoszylas, Radosław Mikowski, Tomasz Wnuk, Bartosz Grajper, Hubert Sikora, Adam Adamczuk, Jakub Chęć, Kacper Grelowski, Radomski Dominik, Tymoteusz Ambrozik , zajęli pierwsze miejsce awansując do wielkiego Finału Województwa Lubelskiego, gdzie 28 stycznia obie drużyny będą walczyć o tytuł Mistrza Województwa.

Adam Musiał

igrzyska_szkolne_2015_1 zobacz więcej


„Dzień Babci i Dziadka” w klasie III b

W dniu 23 stycznia 2015r. w klasie III b odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Uczniowie przygotowali dla swoich kochanych babć i dziadków program słowno-muzyczny. Pięknie tańczyli, recytowali wiersze i śpiewali, a na koniec złożyli życzenia i wręczyli laurki, które sami wykonali na zajęciach. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie z ogromnym wzruszeniem i radością podziwiali występy swoich wnucząt. Nie obyło się bez łezki w oku, ale także gromkiego śmiechu. Takie emocje na długo pozostaną w pamięci.

Marta Wójcik

Dzie_Babci_i_Dziadka_w_IIIb_4 zobacz wiecej


Sporty Zimowe

Idąc śladami mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki, nasza Szkoła 21 stycznia po raz kolejny zorganizowała wyjazd na lodowisko MOSiR Lublin. Uczniowie klas IV i V mogli poczuć się jak sam mistrz olimpijski na tafli lodu gdzie niektórzy uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki na lodzie. Przez cały pobyt na lodowisku uśmiech na buziach dzieci nie znikał pomimo wielu upadków a potem fantastycznych wzlotów.

Adam Musiał

sporty_zimowe_2015_3 zobacz więcej


" Matematyka może być fascynująca nawet w klasie I "

matematyka_w_kl._I_2 zobacz więcej


Zajęcia karate

W poniedziałki i wtorki od godz. 15.45 Lubelski Klub Karate Kyokushin prowadzi w naszej szkole zajęcia karate, które nie tylko zapobiegają powstawaniu wad postawy, ale także uczą samodzielności, opanowania, wiary we własne siły, a nawet dobrych manier.

Anna Szczęsna


Program edukacyjny ,,Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki" w klasach drugich

Startujemy na planetę Grosik

Klasa II b 15 stycznia 2015 r.rozpoczęła kosmiczną podróż. Rakieta zwana ,,kapsułą mądrości" przeniosła nas na planetę Grosik. Bawiąc się i ucząc dzieci poznały monety i banknoty, liczyły je. Dowiedziały się co to jest awers i rewers monety, banknot, nominał, bilon, NBP, PLN oraz mennica. Śpiewały piosenkę ,,Od grosika do złotówki".

Joanna Socha

grosik_IIa_2015_2 zobacz więcej


Wycieczka do Bałtowa

Dnia 8 stycznia klasa IB wybrała się do Bałtowa do "Woiski Świętego Mikołaja". Czekało tam na nas wiele atrakcj. Spotkanie z Królową Śniegu, Ogromny mamut Maniek , spotkanie ze Św. Mikołajem, kino 5D, Kraina zabaw i wiele innych atrakcji. Nawet mroźnia pogoda nie była w stanie popsuć nam wspaniałych humorów a gdy było za zimno grzaliśmy się przy ognisku.

Mirosława Kowalska

wycieczka_do_Batowa_Ib_5 zobacz więcej


Kosmiczna podróż w klasie IIa rozpoczęta!!! Witamy na Planecie „Grosik”

Bawiąc się poznaliśmy znaczenie pojęć: moneta, banknot, nominał, bilon, awers, rewers i mennica. Przez cały czas towarzyszy nam piosenka „Od grosika do złotówki”.

Ewa Gajkoś

grosik_IIa_2015_1 zobacz więcej


 

Szanowni Państwo Rodzice

W czasie przerwy świątecznej we wszystkie dni robocze, tj. w dniach 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudnia 2014r. oraz 2 i 5 stycznia 2015r. szkoła organizuje dla chętnych uczniów zajęcia świetlicowe. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 17.00, w dniach 24.12 i 31.12.2014r. wyjątkowo w godzinach 8.00-14.00.

Z poważaniem

Anna Szczęsna


Zaproszenie na bezpłatne zajęcia karate

 

Lubelski Klub Karate Kyokushin zaprasza wszystkich chętnych uczniów na bezpłatne zajęcia, które odbędą się 22 i 29 grudnia w godz. 11.00-12.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. W czasie zajęć obowiązuje luźny strój sportowy bez obuwia.

Anna Szczęsna


Zajęcia podczas przerwy świątecznej

 

Podczas dni wolnych od zajęć dydaktycznych uczniowie naszej szkoły mogą spędzić czas pod opieką nauczycieli. Wspólnie bawimy się w świetlicy i sali gimnastycznej, miłośnicy sportu będą mogli dwukrotnie uczestniczyć w zajęciach karate.

A ostatnie wolne chwile przed Wigilią proponujemy wykorzystać na własnoręczne przygotowanie ozdób choinkowych w szkolnej świetlicy. Jak widać na załączonych zdjęciach – szkoła bez lekcji może być przyjemna .

Sylwia Krysa

zajcia_podczs_przerwy_wiatecznej_3 zobacz wiecęj


Wigilijny Wieczór, opłatek na stole, zapach potraw wśród płonących świec...

...taka atmosfera panowała we wszystkich klasach naszej szkoły. Dziś bowiem uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali klasowe Wigilie. Na szkolnych korytarzach zapachniało barszczem, pierogami, karpiem... zamiast książek na ławkach świece i opłatek. Nie zabrakło wzruszeń, serdecznych życzeń... a nasza szkoła po raz kolejny okazała się dla dzieci drugim domem, miejscem, gdzie nie tylko uczą się i zdobywają wiedzę, ale także spotykają przyjaciół, przeżywają i celebrują ważne momenty swojego życia.

Sylwia Krysa

wigilijny_wieczr_1 zobacz więcej


WIGILIA W KLASIE IIa

Tak sobie wzajemnie życzyliśmy dzieląc się opłatkiem.

„Aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepła i rodzinnej atmosfery a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność”.

Ewa Gajkoś

wigilia_IIa_2015_5 zobacz wiecej


 

KONCERT KOLĘD

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia...

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Nie inaczej było dziś w naszej szkole. Wieloletnią tradycją szkoły jest uroczysty Koncert Kolęd, podczas którego wszystkie klasy śpiewają najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia, bowiem wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Zachwycały piękne stroje kolędników, anielskie głosy, inscenizacje jasełkowe wplecione w treść kolędy. Największe uznanie jurorów znalazły wykonania:

W kategorii klas 1- 3:

I miejsce -Ic

II miejsce - IIa

III miejsce- Ia

W kategorii klas 4-6:

I miejsce - Vb

II miejsce- IVb

III miejsce ex aequo- IVa, IVc

Małym kolędnikom i ich Wychowawcom gratulujemy!

Sylwia Krysa

koncert_kold_1 zobacz więcej


Mikołajkowa Minisiatkówka

Nasza Szkoła ponownie może się poszczycić sukcesami w minisiatkówce.

14 grudnia 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej brali udział w XIII Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki organizowanym przez WZPS w Lublinie. Chłopcy uczestniczyli w trzech kategoriach: żuczki klasy IV, krasnale klasy V i skrzaty klasy VI.

W kategorii żuczki w składzie: Tymoteusz Ambrozik i Maks Pardyka zajęli II miejsce.

W kategorii krasnale w składzie: Szymon Kowalczyk , Karol Wojczuk , Mateusz Wijaszka i Kamil Siwek zajęli I miejsce.

W kategorii skrzaty w składzie: Tomasz Wnuk, Wiktor Skoczylas, Radek Mikowski, Bartosz Grajper zajęli I miejsce.

Adam Musiał

mikoajkowa_minisiatkwka_5 zobacz więcej


Pani Agnieszka Maciążek laureatką ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli

Pani Agnieszka Maciążek, nauczycielka języka angielskiego naszej szkoły, została laureatką ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli pt. „Wartościowa Wycieczka Szkolna” organizowanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki przez biuro podróży ATAS zdobywając I miejsce w kategorii wycieczek 2-4 dniowych. Miejscem, które poleciła do zobaczenia, były Bieszczady. W nagrodę sama będzie mogła przez tydzień zwiedzać malowniczą Maltę.

Gratulujemy Pani Agnieszko!

Anna Szczęsna

MALTA__1


Zapaliliśmy Światło Wolności

W odpowiedzi na apel prezesa IPN członkowie koła historycznego naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w niecodziennej lekcji. W dniu 13 grudnia o godz. 19.00 w sali nr 42 zebrało się grono miłośników historii, by podzielić się wiedzą na temat stanu wojennego i złożyć hołd ofiarom tych wydarzeń. Jeszcze przed 19.30 we wszystkich oknach budynku szkoły od strony ul. B. Prusa rozbłysły zapalone przez uczniów Światła Wolności.

Anna Szczęsna

wiata_wolnoci_3 zobacz więcej


„Cukierkowo i filmowo”

Klasa 1c i 3a w dniu 12 grudnia 2014 roku wybrała się na wycieczkę do Lublina.

Po przyjeździe dzieci udały się do „Manufaktury Słodyczy Cukier Lukier”. Jest to zakład, w którym wyrabia się ręcznie lizaki i cukierki. Panie tam pracujące wyczarowywały z naturalnych składników lizaki i cukierki. Dzieci miały wielką frajdę, bo każde z nich własnoręcznie wykonało swojego lizaka. Po dawce słodkości przyszła kolej na doznania filmowe. Dzieci w kinie oglądały wzruszającą historię przyjaźni chłopca z psem w filmie pt.” Bella i Sebastian”. Po tak udanej wycieczce wszyscy w znakomitych humorach wrócili do domu.

Anna Chołody

cukierkowo_i_filmowo_1 zobacz więcej


Apel Pamięci z okazji 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Członkowie szkolnego koła historycznego, pracujący pod opieką pani Beaty Kozłowskiej, w dniu 12 grudnia zaprosili uczniów klas IV-VI naszej szkoły na przygotowany z okazji 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Apel Pamięci. Przybliżyli uczniom realia tamtych trudnych czasów i złożyli hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego.

Anna Szczęsna

stan_wojenny_5 zobacz więcej


Internetowy Teatr TVP dla Szkół

„Biegnijcie do szopki ,czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli” – przedstawienie Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” z Katowic to kolejna transmisja spektaklu teatralnego „na żywo”, którą uczniowie klas 1a i 3a naszej szkoły z zainteresowaniem oglądali w dniu 11 grudnia w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Spektakl w doskonały sposób przybliżył dzieciom tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli.

Anna Szczęsna

internetowy_teatr_3 zobacz więcej


Aktywność zimą

W dniu 10.12.2014r. 41 uczniów klas IV-VI naszej szkoły sprawdzało swoje umiejętności jazdy na łyżwach na tafli lodowiska w nowo otwartym obiekcie MOSiR Lublin. Były wzloty i upadki , ale uśmiech gościł na buziach przez cały czas.

Adam Musiał

lodowisko_2014_5 zobacz więcej


Uczniowie klasy 1b pomogli nam pożegnać jesień

 

Inscenizacją pt. „W jesiennym warzywniaku” uczniowie klasy 1b wraz z panią wychowawczynią, Mirosławą Kowalską pomogli nam pożegnać jesień, przypominając o nieprzebranych skarbach przyrody, jakimi obdarza nas ta pora roku. Zachęcali też do spożywania tych skarbów, pełnych witamin, w chłodne zimowe dni. Pierwszaki swoim żywiołowym występem, pełnym ruchu i muzyki, sprawiły, że żal nam było odchodzącej jesieni. Należą im się wielkie brawa.

Anna Szczęsna

jesienny_warzywniak_11 zobacz więcej


Święty Mikołaj pamiętał o pracownikach naszej szkoły

W tym roku święty Mikołaj pamiętał również o wszystkich pracownikach naszej szkoły. Spotkał się z nami w szkolnym sekretariacie. Przedstawił nam całą swoją świtę. Opowiedział o pracowitym życiu upływającym na pakowaniu prezentów i poczęstował wszystkich słodyczami. Szkoda, że obowiązki nie pozwoliły mu zostać z nami dłużej.

Anna Szczęsna

mikoaj_2014_4 zobacz więcej


W Mikołajkowym Turnieju Karate, który odbył się 6 grudnia w LKKK w Lublinie

Julka Wetzlich w kategorii wiekowej 8-9 lat zdobyła I miejsce

a Michał Wetzlich z klasy I C w kategorii wiekowej 5-6 lat zdobył 3 miejsce.

Adam Musiał

turniej_karate_1 zobacz więcej


Julia Włosek z kl. VIa została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

"WYŚLIJ ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA" !

W konkursie wzięli udział uczniowie aż z 60 szkół Województwa Lubelskiego! Na uroczystej gali Julia otrzymała nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. W gronie laureatów spędziła miłe chwile oglądając przedstawienie przygotowane przez zespół teatralny Gimnazjum nr 3 z Lublina.

Gratulujemy tak pięknego rozsławiania imienia naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Sylwia Krysa

Julia_Wosek_1 zobacz więcej


Turniej Mikołajkowy

W dniu 6 grudnia 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nałęczowie wzięli udział w VI Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki o Puchar Starosty Kraśnickiego w Annopolu. Chłopcy wystąpili w dwóch kategoriach: klas V i młodszych w „trójkach” oraz klas VI w „trójkach”. W obu kategoriach stanęli na najwyższym podium wygrywając turniej. Pozostałe drużyny sklasyfikowały się na V miejscach.

Adam Musiał

turniej_mikoajkowy_1 zobacz więcej


Święty Mikołaj w klasie II b

5 grudnia Święty Mikołaj odwiedził uczniów klasy II b. Dzieci od rana z niecierpliwością pytały - ,,Kiedy do nas przyjdzie Mikołaj"? Gdy usłyszały głośne pukanie do drzwi, zapadła cisza i po chwili ujrzały Mikołaja z workiem pełnym podarunków. W klasie zapanowała radość. Wszyscy zostali obdarowani prezentami, a później stanęli do pamiątkowej fotografii z Mikołajem.

Joanna Socha

DSCF1873 zobacz więcej


Z wizytą w Przedszkolu im. A. Żeromskiego

„Spełniamy marzenia” to motto, które stało się dla uczniów klasy 4a inspiracją wizyty w Przedszkolu im. Adama Żeromskiego. W mikołajkowy, mroźny poranek udali się do pobliskiego przedszkola, aby opowiedzieć młodszym kolegom o swoich marzeniach i możliwości ich spełniania.

Przedstawienie przygotowane przez aktorów z 4a zostało nagrodzone gromkimi brawami, słodyczami rozdawanymi przez pomocników św. Mikołaja. Dyrektor Przedszkola – Pani Jolanta Madejska, wręczyła uczniom pamiątkowe odznaki „Przyjaciel Przedszkola im. Adama Żeromskiego”, które są wyrazem wieloletniej, owocnej przyjaźni między sąsiadującymi sobą placówkami. Z radością przyjęliśmy tak cenny i zobowiązujący prezent.

Sylwia Krysa

wizyta_w_przedszkolu_1 zobacz wiecej


„W kosmiczną podróż z Grosikiem”

 

W dniu 28 listopada Grosik i jego asystenci z klasy III B zaprosili do wspólnej podróży po grosikowych planetach dzieciaki z klasy IC.

Był grosikowy pokaz mody, piosenki, zabawa z badzikami, podróż rakietą kosmiczną, a na koniec wielki quiz. Pierwszaki poszerzyły swą wiedzę z dziedziny finansów. Razem z trzecioklasistami odpowiadały na trudne pytania, które sprawiłyby nie lada kłopot niejednemu dorosłemu.

Marta Wójcik

grosik_-_kosmiczna_podr_7 zobacz więcej


„Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie”

Maria Muciek- uczennica klasy III B zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie” zorganizowanym pod honorowym patronatem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Gratulacje dla laureatki!

Marta Wójcik

odblaskowo


Zabawa andrzejkowa klas I-III

W andrzejkowych pląsach wirowali nasi uczniowie klas I-III w dniu 27 listopada. Szkolna sala gimnastyczna, oprócz uczniów, gościła także rzeszę przemiłych czarodziejek, zaproszonych do szkoły przez panią pedagog, Joannę Chorębała. Czarodziejki wspólnie z paniami wychowawczyniami zadbały o dobrą zabawę najmłodszych członków szkolnej społeczności. Na koniec zdradzały zainteresowanym tajemnice przyszłości. Wszyscy zaś częstowali się smacznymi wypiekami przygotowanymi przez jak zawsze niezawodne mamy.

Anna Szczęsna

andrzejki_kl._I___III_1 zobacz więcej


Zabawa andrzejkowa klas IV-VI

W dniu 27 listopada w godzinach 16.00-19.00 uczniowie klas IV-VI wypełnili szkolną salę gimnastyczną, by oddać się tanecznym harcom na zorganizowanej przez uczniów klasy 6b i panią Agnieszkę Maciążek dyskotece andrzejkowej. Przy skocznej muzyce wszyscy doskonale się bawili. Niewątpliwą atrakcją dyskoteki były liczne konkursy taneczne, andrzejkowe wróżby i przepyszne ciasto w szkolnej kawiarence.

Anna Szczęsna


„Andrzejki” w klasie 1c

27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Na początku wszyscy w dobrych humorach bawili się w sali gimnastycznej przy muzyce z repertuaru dziecięcego. Następnie dzieciaki brały udział we wróżbach przygotowanych przez miłe i sympatyczne ”Czarownice” z Samorządu Uczniowskiego. Dzieci między innymi dowiedziały się komu spełnią się marzenia i jak na imię będzie miała przyszła sympatia. Dzień zabawy andrzejkowej obfitował w dziwy, czary i dobrą zabawę.

Anna Chołody

andrzejki_Ic_6 zobacz więcej


Dzień Pluszowego Misia w klasie 1a

Tego dnia uczniowie klasy 1a przynieśli do szkoły swoje misie. Te miękkie, miłe w dotyku maskotki są ulubieńcami dzieci na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Podczas wspólnego świętowania dzieci poznały historię Pluszowego Misia, śpiewały piosenki i wykazały się znajomością literatury i filmów, których bohaterem był miś. Po zabawie dzieci otrzymały naklejki z misiami i lizaki. Na zakończenie tego wspaniałego dnia zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zofia Grzywacz - Piotrowska

pluszowy_mi_Ia_1 zobacz więcej


Uczniowie klasy II b wspólnie z przedszkolakami świętowali Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci z klasy II b zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przed publicznością w Przedszkolu im. A. Żeromskiego w Nałęczowie. Po występie przemawiała pani dyrektor Jolanta Madejska. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i gromkie brawa. Był poczęstunek i rozmowy z paniami wychowawczniami. Mile spędzone chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

Joanna Socha

pluszowy_mi_w_IIb_9 zobacz więcej


„Klub Bezpiecznego Puchatka”

Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” realizowany jest w roku szkolnym 2014/2015 przez klasy pierwsze.

Na podstawie otrzymanych w październiku materiałów edukacyjnych w klasach zostały przeprowadzone zajęcia, w trakcie których uczniowie obejrzeli film instruktażowy dotyczący bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje dotyczące właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne. Uczestnicy programu otrzymali książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka” oraz broszury informacyjne dla rodziców. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

Dnia 25 listopada klasa 1a pisała Wielki Test Bezpieczeństwa będący podsumowaniem zajęć. Test wiedzy o bezpieczeństwie był przygotowany w formie obrazkowo-tekstowej i składał się z 15 pytań. Po zakończeniu programu szkoła otrzymała i nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Wychowawczyni klasy Ia

Zofia Grzywacz- Piotrowska

test_Ia_1 zobacz więcej


V Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o Złotą Różę

Paulina Pawlak z klasy III B i Karolina Góra z klasy I V C reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do zwiedzania Chaty Żeromskiego, a potem prezentowali utwory w pięknych wnętrzach Pałacu Małachowskich. Naszym uczennicom też udało się zdobyć interesujące nagrody. Karolinka w swojej kategorii wiekowej zdobyła I miejsce, a Paulinka jako jedyna w swojej kategorii wiekowej i najmłodsza uczestniczka otrzymała podziękowanie.

Gratulacje dla dziewczynek!

Marta Wójcik

2014-11-25_13.17.25


Bezpiecznie z PGE

W bieżącym roku szkolnym kontynuowana jest akcja edukacyjna Spółki PGE Dystrybucja S.A. na temat bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej. W dniu 27 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli PGE i Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w ciekawy sposób przekazujących uczniom wiedzę na temat zasad korzystania z ruchu drogowego i bezpiecznego obchodzenia się z prądem. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudził pan Romek-elektryk, który swoje opowieści ilustrował filmami o nierozważnym panu Piorunku. Na koniec spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane odblaskami, książeczkami instruktażowymi i słodyczami.

Anna Szczęsna

bezpiecznie_z_pge_10 zobacz więcej


 

Żywa lekcja przyrody!!!

We wtorek 25 listopada mogliśmy stanąć oko w oko prawdziwymi, groźnymi, ale i zachwycającymi gadami. Zaproszony do szkoły herpetolog (naukowiec badający gady i płazy) opowiedział wszystkim uczniom klas 4- 6 o pochodzeniu, życiu i zwyczajach tych niezwykłych stworzeń. Ze zdumieniem sprawdzaliśmy, że węże mają suchą i miłą w dotyku skórę. Dowiedzieliśmy się jakimi zmysłami się posługują i jak należy zachować się podczas przypadkowego spotkania z tym pięknym i niebezpiecznym zwierzęciem. Pełne wrażeń spotkanie z gadami i ich znawcą pozostanie na długo w naszej pamięci.

Sylwia Krysa

ywa_lekcja_przyrody_1 zobacz więcej" Śniadanie daje moc a zwłaszcza samodzielnie przygotowane. Klasa IB życzy smacznego!"

 

Mirosława Kowalska

SAM_0099 zobacz więcej


Przedstawienie kl. IIb "Jesień w lesie"

W dniach 20 i 21 listopada uczniowie z klasy II b zaprezentowali społeczności szkolnej i rodzicom przedstawienie pt. ,,Jesień w lesie". Dzieci odgrywały role zwierząt, a pani Jesień zachęcała publiczność do opieki nad nimi w czasie mroźnej zimy. Inscenizacja przeplatana była piosenkami i tańcem w wykonaniu grupy tanecznej ,,Listki". Ciekawe stroje,dekoracja sceny i gra małych aktorów wprowadziła wszystkich w pogodny nastrój.

Joanna Socha

przedstawienie_kl._IIb_1 zobacz więcej


Julia Barańska laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Patriotycznej „O Niepodległą”!!!

Interpretacja poezji niepodległościowej Julii Barańskiej znalazła uznanie jurorów.

Trudne, patriotyczne wiersze poetów wojennych i współczesnych były dla Julii nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że do konkursu stanęło 50 recytatorów z wielu szkół Powiatu Puławskiego. Jednak pełne liryzmu wykonanie Julki spotkało się z wielkim uznaniem.

Gratulujemy wrażliwości na słowo pisane, zainteresowania kulturą żywego słowa, poezją.

Sylwia Krysa

laureatka_baraska


Literackie talenty Malwiny Głowackiej!!!

19 listopada z wielką przyjemnością mogliśmy gratulować Malwinie, która zdobyła nagrodę w Powiatowym Konkursie Literackim "Babie lato - blaski i cienie jesieni"

Na uroczystej gali finałowej w Starostwie Powiatowym w Puławach Malwina odebrała nagrodę i pamiątkowy dyplom. Znalazła się w szacownym gronie laureatów konkursu.

Opowiadanie młodej pisarki to historia ostatniego dnia życia jednego z tysięcy złotych, opadających liści. Zwykły liść pod piórem Malwinki ożywa i tańczy najpiękniejszy w życiu taniec.

Autorce gratulujemy nietuzinkowych pomysłów i czekamy na kolejne prace.

Sylwia Krysa

DSC_4607 zobacz więcej


"Miło razem spędzać czas i uczyć się wielu nowych rzeczy o owadach. A potem świetna zabawa na placu. Pozdrowienia z Wojciechowa.

Mirosława Kowalska

Wojciechw_-_Ib_1 zobacz więcej


W uroczym Sandomierzu i w magicznej Fabryce Bombek

W dniu 14 listopada wszystkie klasy czwarte i klasa III B uczestniczyły w wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby. W mieście rozsławionym przez serial „Ojciec Mateusz” dzieciaki zwiedziły Zbrojownię, gdzie rycerz opowiadał legendy związane z Sandomierzem w tak żartobliwy sposób, że wszyscy śmialiśmy się jeszcze długo po wyjściu z muzeum. Poza tym to chyba jedyne muzeum w Polsce, gdzie pozwala się dzieciom nie tylko dotykać eksponaty, ale także zakładać je na siebie, więc dziewczyny przebierały się w szaty prawdziwych księżniczek, a chłopcy wkładali zbroję rycerską. Potem spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta słuchając ciekawych opowieści przewodnika związanych z historią Sandomierza. Wizytę w tym starym grodzie zakończyliśmy obiadem w przepięknej i stylowej restauracji na Starówce.

Kolejne ciekawe atrakcje czekały na nas w Nowej Dębie, gdzie zwiedziliśmy unikatową w Polsce Fabrykę Bombek. Tam dzieciaki poznały różne style ubierania choinek, brały udział w pokazie dmuchania bombek, podglądały panie ręcznie ozdabiające bombki, a także same ozdabiały bombkę dla siebie. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy dostał bombkę ze swoim imieniem.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi w nowe doświadczenia i przeżycia.

Marta Wójcik

sandomierz-_kl._czwarte_i_IIIb_1 zobacz więcej


 

"Klasa IB jak widać w szkole czuje się świetnie, Pod czujnym okiem rodziców rozpoczęliśmy nowy etap nauki. Wszystkiego najlepszego życzymy wszystkim pierwszakom.

Wychowawczyni Miroslawa Kowalska

klasa_Ib_w_szkole_6 zobacz więcej


„ Śniadanie Daje Moc” w klasie 1c

12 listopada 2014r. uczniowie z klasy 1c przygotowali kanapki na drugie śniadanie w ramach programu „ Śniadanie Daje Moc”. Ideą programu jest popularyzowanie wspólnie przygotowanego i spożywanego śniadania. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Uczniowie z przyniesionych produktów zrobili smaczne i zdrowe kanapki. Na koniec wszyscy w dobrych humorach zjedli swoje śniadanie.

Anna Chołody

niadanie_daje_moc_Ic_2 zobacz więcej


To książeczka SKO !!!

12 listopada członkowie SKO pokazali swoje talenty aktorskie i przygotowali przedstawienie dla uczniów szkoły dotyczące oszczędzania.

Po co oszczędzać? W jaki sposób gromadzić oszczędności? Na co racjonalnie je wydawać? Przedstawienie przygotowane przez SKO-wiczów z klasy 4a pomogło znaleźć odpowiedzi na te pytania i zachęciło do zaprzyjaźnienia się z książeczką SKO.

Okazuje się, że nasi uczniowie mają talenty nie tylko aktorskie, ale i do oszczędzania !!!

Sylwia Krysa

to_ksieczka_SKO_1 zobacz więcej


Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego O ZŁOTĄ RÓŻĘ…

W ramach przygotowań do zbliżającego się konkursu recytatorskiego prozy Stefana Żeromskiego 13 listopada 2013r. w naszej szkole odbyły się przesłuchania uczniów klas starszych. Wzięło w nich udział czworo dzieci. Wszyscy recytatorzy ładnie przygotowali czytanie wybranych fragmentów.

------- Czytaj więcej

Katarzyna Kowalska

konkurs_o_zot_r__2 zobacz więcej


„ Jak istotne jest wychowanie w duchu poszanowania zwierząt”

Dnia 12 listopada dzieci z klasy IIa i IIb odbyły spotkanie z panią weterynarz Justyną Targosińską, która przeprowadziła pogadankę na temat psów specjalnie hodowanych, przeznaczonych do celów służących człowiekowi. Dzieci poznały różne rasy psów i ich charakterystyczne cechy. Wielką atrakcją dla nich była prezentacja rasowych psów „Pudli”, które stały się bardzo popularne z powodu przyjaznego, wesołego charakteru. Mający wygląd psa inteligentnego, zawsze czujnego, aktywnego i sprawiającego wrażenie eleganckiego i dumnego.

Podczas pogadanki dzieci mogły dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Poznały potrzeby psów i sposoby opieki nad nimi oraz poczucia odpowiedzialności za warunki życia tych zwierząt. Z zaciekawieniem obserwowały psy, bardzo emocjonalnie przeżywały to spotkanie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Miejmy nadzieję, że wzmocni się u nich odpowiedzialność za zwierzęta, które żyją i również czują tak jak my. Pani Justynie dziękujemy za miłe spotkanie.

Ewa Gajkoś i Joanna Socha

spotkanie_z_pani_weterynarz_IIa_i_IIb_1 zobacz więcej


Akcja „Śniadanie daje moc” w III b

W dniu 7 listopada klasa III B już po raz drugi przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Dzieciaki z przyniesionych przez siebie produktów przygotowały pyszne i zdrowe śniadanko. Nie brakowało rożnych wymyślnych stworów wykonanych z warzyw i owoców, a także ciekawych kanapeczek i surówek ze zdrowych produktów. Na koniec wszyscy degustowali przygotowany przez siebie posiłek.

Marta Wójcik

niadanie_daje_moc_-_IIIb_1 zobacz więcej


Kolejna transmisja spektaklu teatralnego „na żywo” w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół

Gdy szóstoklasiści trudzili się nad zadaniami próbnego sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, w dniu 6.11.2014r. uczniowie klas 4-5 oglądali kolejną transmisję spektaklu teatralnego „na żywo”. Tym razem była to transmisja z Teatru Baj Pomorski w Toruniu. Spektakl okazał się współczesnym dramatem dla dzieci mówiącym o ich problemach, tj. uleganiu różnym modom, odrzuceniu i akceptacji, o sztuce bycia liderem i niezdrowej rywalizacji. Nosił znamienny tytuł „Dziób w dziób. Na pewno chwile spędzone przy jego oglądaniu dostarczyły uczniom nie tylko dobrej zabawy, ale też wywołały mnóstwo wzruszeń i refleksji.

Anna Szczęsna


Szkolne eliminacje VIII Poetyckiego apelu pamięci „…o Niepodległą…”

W dniu 7 listopada odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pt. „…o Niepodległą…”. Ten poetycki apel pamięci od lat organizuje GOK w Kurowie. W tym roku do eliminacji szkolnych przystąpiło 11 uczniów, którzy prezentowali interpretacje 2 utworów tematycznie związanych z miłością do ojczyzny. Spośród tego grona szkolne jury wytypowało czworo uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w dniu 18 listopada w Kurowie. Są to: Laura Gorgol, Julia Barańska, Jakub Głuchowski i Adrian Bisek. Wszyscy swoje recytacje przygotowali pod kierunkiem pani Sylwii Krysa Reprezentantom i Pani Polonistce gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w Kurowie.

Anna Szczęsna

szkolne_eliminacje_-_o_niepodleg_1 zobacz więcej


Kolorowo i sportowo w „Jasiu i Małgosi”

Uczniowie klasy 1a w dniu 6 listopada 2014r. salę lekcyjną zamienili na Krainę Zabaw „Jaś i Małgosia” w Puławach. W kolorowej sali wyposażonej w labirynty z przeszkodami, suche baseny z kulkami, zjeżdżalnie, trampolinę, tunele i wiele innych atrakcji, dzieci miały okazję do wspaniałej, radosnej zabawy. To były niezapomniane zajęcia i super zabawa!

Zofia Piotrowska

kolorowo_i_sportowo_w_Ia_1 zobacz więcej


Pierwsza próba przed sprawdzianem już za nami

W dniu 6 listopada uczniowie klas szóstych naszej szkoły mieli pierwszą próbę pisania testu na zakończenie szkoły podstawowej. Ponieważ w tym roku szkolnym sprawdzian ma nową formułę, więc chcemy się do niego dobrze przygotować. Pierwsza próba już za nami, a jakie są wrażenia? Cóż, na razie wszyscy zadowoleni. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Anna Szczęsna

prbny_sprawdzian_2014_4 zobacz więcej


„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

W dniu 5 listopada dzieci z klasy 1c przygotowały pyszne sałatki owocowe na drugie śniadanie . Uczniowie przyrządzili zdrowy i kolorowy posiłek w ramach programu „ Owoce i warzywa w szkole”. Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie .

Anna Chołody

witaminki_Ic_2014_5 zobacz więcej


Pamiętamy…

Przed Dniem Zadusznym licznie odwiedziliśmy stary, zabytkowy cmentarz w Nałęczowie. Malowniczo położony na bochotnickim wzgórzu w delikatnych promieniach jesiennego słońca prezentował się przepięknie.

Naszym zadaniem było jednak nie tylko podziwianie zabytkowych nagrobków, lecz również ich porządkowanie. Pamiętając o naszych przodkach, twórcach uzdrowiska, artystach, żołnierzach pochowanych na nałęczowskiej nekropolii dzielnie walczyliśmy z tonami złocistych liści.

W ten sposób mogliśmy wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy tworzyli nasze miasto przed nami. Dziękujemy...

Sylwia Krysa

pamitamy_2014_1 pamitamy_2014_2


Sałatka owocowa na drugie śniadanie

Kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w programie "Owoce i warzywa w szkole". Program ten polega na dostarczaniu świeżych owoców i warzyw dzieciom w placówkach edukacyjnych. Są nim objęci uczniowie klas I – III. Warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Zawierają cenne witaminy, składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy. Uczniowie klasy 1a poznali wygląd, smak i zapach produktów potrzebnych do zrobienia sałatki owocowej. Uczyli się, jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się nożem. Własnoręcznie wykonana sałatka smakowała wszystkim wyśmienicie.

Zofia Piotrowska

saatka_kl_1-3_2014_1 zobacz więcej


Powitaliśmy pierwszoklasistów w gronie uczniów

W dniu 29 października 75 pierwszoklasistów oficjalnie zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. Po prezentacji swoich talentów artystycznych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, że nauką i swym zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Andrzej Ćwiek, Burmistrz Nałęczowa specjalnym ołówkiem pasował wszystkie pierwszaki na prawdziwych uczniów. Świadkami całej uroczystości były panie wychowawczynie z Przedszkola i liczne grono rodziców.

Anna Szczęsna

lubowanie_kl_1_2014_50 lubowanie_kl_1_2014_56 lubowanie_kl_1_2014_1 lubowanie_kl_1_2014_2 zobacz więcej


Wirtualna wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

Dzięki łączom internetowym uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły mogli przenieść się do sal muzealnych i uczestniczyć w lekcji „na żywo” transmitowanej z nowo wybudowanego Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Celem lekcji było przybliżenie uczniom historii i kultury żydowskiej oraz prezentacja imponujących sal muzealnych. Taki sposób prowadzenia lekcji historii bardzo się uczniom spodobał i zachęcił do odwiedzenia muzeum.

Anna Szczęsna

lekcja_muzealna_na_ywo_1 zobacz więcej


Święto Szkoły 14 października 2014r.

Miesiąc październik to ważny czas dla naszej szkoły, uczniów i nauczycieli. To miesiąc, kiedy wszyscy świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, ale także Święto Patrona naszej placówki. W tym roku przypada 150 rocznica urodzin Stefana Żeromskiego. Dlatego, chcąc bliżej poznać sylwetkę autora „Siłaczki”, klasy 4-6 uczestniczyły w wycieczce-queście

po naszej miejscowości. „ Nałęczów jest pełen Żeromskiego”- mieści się tu najstarsze na Lubelszczyźnie muzeum literackie poświęcone pisarzowi oraz wiele pamiątkowych miejsc, których historia splata się z Nim…

Przewodnikami w wędrówce po „śladach Żeromskiego” byli uczniowie klasy

V b z wychowawczynią , którzy snując opowieści z dawnych lat przybliżyli wszystkim postać Patrona i jego związki z naszym miasteczkiem.

Pogoda dopisała wyśmienicie, uczniowie klas IV-VI pod opieką swoich wychowawców , spacerowali , jak niegdyś Żeromski , po ulicach Nałęczowa. Obejrzeli m.in. Dom Ludowy, budynek Ochrony im. A. Żeromskiego, willę Oktawia, dworek Górskich, pomnik Żeromskiego w Parku Zdrojowym, mauzoleum i wreszcie Chatę – pracownię, w której wysłuchali krótkiej opowieści kustosza pana Przemysława Sołdka.

Na pobliskim cmentarzu parafialnym odszukali i odwiedzili grób żony pisarza.

W hołdzie wybitnemu Polakowi pod pomnikiem i w Chacie złożone zostały kwiaty od uczniów naszej szkoły, a na pamiątkę tych wydarzeń wszystkie klasy zostały uwiecznione na fotografiach.

W czasie, kiedy starsi uczniowie spacerowali po mieście, dzieci z klas I-III również włączyły się do programu obchodów Święta Szkoły poprzez wykonanie portretów pisarza, a także napisanie krótkich wierszy i rymowanek. Wkrótce będziecie mogli zobaczyć je na stronie szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc w realizacji tego projektu serdecznie dziękujemy.

organizatorzy: klasa V b wraz z wychowawczynią i nauczycielką j. polskiego.

patron_2014_1 patron_2014_7 zobacz więcej


Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc zagościł w naszej szkole!

Dzięki łączom internetowym oglądaliśmy na żywo przedstawienie "ROBALE" - spektakl nagrodzony na Wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie!

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, który w zabawny sposób pokazuje bezsensowność konfliktów, a także przybliża nam świat ekologii, nawet tej w mikro - skali.

Okazuje się, że świat małych zwierzątek może nas nauczyć tolerancji, szacunku, świadomości ekologicznej.

Sylwia Krysa

teatr_lalki_i_aktora_kubu


Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 6a pod opieką pani wychowawczyni, Dagmary Wrzos-Piech zorganizowali w dniu 30 września super zabawę. Pomyśleli nie tylko o tanecznych rytmach, ale również o ciekawych konkursach i kawiarence, w której można było znaleźć przepyszne ciasta upieczone przez rodziców.

Anna Szczęsna

dzie_chopaka_6a_8 zobacz więcej


Z WIZYTĄ W „OWADOLANDII”

 

lubowanie_kl_1_2014_50

Dnia 30 września uczniowie z klasy 1a wraz z Rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w Krainie „Owadolandii” w Wojciechowie. Pierwszoklasiści mieli okazję z bliska zobaczyć i dotknąć oraz poznać ciekawostki z życia „mniejszych braci”. Chociaż szczerze mówiąc wcale mniejsze nie były… Były gigantycznych rozmiarów! Wszyscy mieliśmy „ubaw po pachy”, spacerując ścieżką dydaktyczną wśród owadów wyłaniających się zza krzewów. Pani Mariola z zainteresowaniem opowiadała ciekawostki o pszczołach, osach, konikach polnych, mrówkach, biedronkach, stonkach, ćmach i jeszcze kilku innych owadach… Mieliśmy możliwość skorzystania z placu zabaw, pobiegania za piłką     na boisku oraz zjechać na linie wspinaczkowej. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek. Po takich zajęciach z entomologii na pewno inaczej spojrzymy na owady, które nas otaczają. Spotkanie uważamy za bardzo udane!

Zofia Piotrowska

dzie_chopaka_Ia_2 zobacz więcej


Dzień Chłopka w klasie 1c

W dniu 30 września 2014r chłopcy z klasy 1c otrzymali prezenty z okazji ich święta. Dziewczynki, aby nie było im smutno, również dostały drobne upominki. Następnie uczniowie klasy 1c wybrali się na jesienny spacer do parku. Na koniec wspólnej wyprawy dzieci bawiły się na placu zabaw w nałęczowskim parku.

Niech nam żyją nasi chłopcy.

Anna Chołody

dzie_chopaka_Ic_1 zobacz więcej


„Z wizytą w Młynie Hipolit”

W dniu 30 września 2014r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w rajdzie pieszym do Młyna Hipolit. Wyjście zorganizowane zostało z okazji Dnia Chłopaka i chyba wszystkim pozostanie na długo w pamięci z powodu wspaniałych wrażeń i emocji przeżytych dzięki niesamowitej gościnności i życzliwości właścicieli Młyna. Dzieciaki podziwiały zbiory w Muzeum Minerałów, z zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną o powstaniu Ziemi , z uwaga słuchały opowieści pana Bukowskiego o wulkanach i meteorytach. Z dużym zaangażowaniem płukały złoto, a na koniec wzięły udział w grze terenowej , której celem było odnalezienie skarbu w jednej z jaskiń w pobliżu Nałęczowa.

Marta Wójcik

myn_hipolit_2014_1 myn_hipolit_2014_2 myn_hipolit_2014_3 myn_hipolit_2014_4


Bezpieczna droga do szkoły.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego gościł w naszej szkole pan Krzysztof Nader, pracownik Straży Miejskiej w Nałęczowie, który apelował do uczniów o zachowanie ostrożności w drodze do i ze szkoły. Przypomniał najważniejsze zasady poruszania się po drodze i udzielił cennych wskazówek, które pozwolą wszystkim uczniom drogę do domu i do szkoły uczynić bezpieczną.

Anna Szczęsna

bezpieczna_szkola_2014_1 zobacz więcej


Szanowni Państwo Rodzice

Serdecznie zapraszam na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami, które odbędą się w dniu 18 września 2014r. (czwartek).

Rodziców uczniów klas I-III zapraszam na godz. 16.00, zaś Rodziców uczniów klas IV-VI na godz. 17.30.

Spotkania odbędą się w następujących salach:

klasa 1a – sala nr 31, klasa 1b – sala nr 33, klasa 1c – sala nr 36,

klasa 2a – sala nr 23, klasa 2b – sala nr 25,

klasa 3a – sala nr 24, klasa 3b – sala nr 31,

klasa 4a – sala nr 40, klasa 4b – sala nr 37, klasa 4c – sala nr 41,

klasa 5a – sala nr 42, klasa 5b – sala nr 29,

klasa 6a – sala nr 28, klasa 6b – sala nr 39.

Terminy kolejnych spotkań z wychowawcami znajdują się w zakładce Zebrania z rodzicami.

Z poważaniem

Anna Szczęsna

dyrektor szkoły


Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

W dniu, 16.09.2014r. klasa II a i II b odbyły wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Przechodząc przez bramę uczniowie znaleźli się w dalekiej przeszłości w cichej, spokojnej wsi. Obejrzeli wiele ciekawych, chłopskich chat. Dowiedzieli się o dawnym życiu ludzi. Zwiedzili rekonstrukcję miasteczka sprzed II wojny światowej. ,,Dom żydowskiego cadyka". We ,,Fryzjerni", uczniowie zobaczyli oryginalne wyposażenie fryzjerskie. Dowiedziały się, że dobre golenie brzytwą w przedwojennej fryzjerni było dwukrotne - raz z włosem, raz pod włos. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, wszyscy wrócili zadowoleni.

Joanna Socha,

Ewa Gajkoś

wie_lub_kl_II_1 wie_lub_kl_II_2 wie_lub_kl_II_3 wie_lub_kl_II_6


Spotkanie z krawcem Niteczką w ramach „Internetowego Teatru TVP dla szkół”

Po wakacyjnej przerwie powrócił do nas „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. W dniu 12 września uczniowie klas II i III oglądali kolejną transmisję spektaklu teatralnego „na żywo” ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Tym razem śledzili losy krawca Niteczki, bohatera opowieści Kornela Makuszyńskiego, o tym, jak po wielu zabawnych, ale i niebezpiecznych przygodach trafia do zalanego deszczem Pacanowa i łata dziurę w niebie, ratując mieszkańców przed kolejnymi ulewami.

Anna Szczęsna

internetowy_teatr_2014_1 internetowy_teatr_2014_2 internetowy_teatr_2014_3


Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny

W dniu 4 września 2014r. tancerze z Centrum Tańca Wasilewski-Felska w Puławach tanecznym krokiem w rytm znanych przebojów wprowadzili uczniów klas I-IV naszej szkoły w nowy rok szkolny zabierając ich w podróż do krainy tańca i dobrych manier. Wszyscy ulegli skocznym rytmom oraz sugestiom tancerzy prowadzących spotkanie i miło spędzili czas przy różnorodnych układach tanecznych.

Anna Szczęsna

pokazy_taneczne_1 pokazy_taneczne_2 pokazy_taneczne_3 pokazy_taneczne_4 pokazy_taneczne_5


Pierwszaki w szkole

Nasi pierwszoklasiści świetnie odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Ich uśmiechnięte buzie w szkolnej ławce świadczą o tym, że czują się tutaj dobrze. Niech ten uśmiech towarzyszy im na każdych zajęciach do końca szkolnej edukacji.

Anna Szczęsna

pierwszaki_w_szkole_1 pierwszaki_w_szkole_2 pierwszaki_w_szkole_3 pierwszaki_w_szkole_4 pierwszaki_w_szkole_5 pierwszaki_w_szkole_6


 

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

 


 

ROK SZKOLNY 2014-2015


 

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje

W dniu 27 czerwca klasy I-III o godz. 9:00, klasy IV-V o godz. 11:00 pożegnały szkołę na 2 miesiące i powitały wakacje. Po części uroczystości poświęconej wręczeniu nagród i świadectw z wyróżnieniem uczniowie klasy IIIb wspólnie z panią wychowawczynią, Mirosławą Kowalską wprowadzili nas w słoneczny klimat nadchodzących wakacji. Dzięki słonecznym barwom ich strojów oraz wakacyjnym wierszom i piosenkom naprawdę poczuliśmy zapach wakacyjnych dni. Teraz czas na wypoczynek.

Anna Szczęsna

koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_1 koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_2 koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_3 koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_4 koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_5

koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_6 koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_7 koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_8 koniec_roku_kl_4_i_5_13-14_9


Dziękujemy Pani Teresko!

Po wakacyjnej przerwie nie zobaczymy już w szkolnym sekretariacie Pani Teresy Wójcik, sekretarza naszej szkoły. Po przeszło 25 latach spędzonych razem z nami Pani Tereska odchodzi na emeryturę. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego oficjalnie Ją pożegnaliśmy gromkim „Sto lat”, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności w dalszym życiu. Pani Teresko, za wszystkie lata służenia pomocą w każdej sprawie serdecznie dziękujemy.

W imieniu społeczności szkolnej

Anna Szczęsna

poegnanie_p._sekretarki_2 poegnanie_p._sekretarki_3 poegnanie_p._sekretarki_4 poegnanie_p._sekretarki_1


Drodzy Absolwenci, „Szczęśliwej drogi, już czas…….”

W dniu 26 czerwca o godz. 16:00 odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych Absolwentów. Były nagrody, listy gratulacyjne, przekazanie sztandaru szkoły, chwila wspomnień i łzy rozstania. Teraz czeka gimnazjalne życie. Życzę, by spełniło wszystkie oczekiwania.

Anna Szczęsna

koniec_roku_kl_6_13-14_2 koniec_roku_kl_6_13-14_3 koniec_roku_kl_6_13-14_4 koniec_roku_kl_6_13-14_5 koniec_roku_kl_6_13-14_1

koniec_roku_kl_6_13-14_6 koniec_roku_kl_6_13-14_7 koniec_roku_kl_6_13-14_8 koniec_roku_kl_6_13-14_9 koniec_roku_kl_6_13-14_10


Trzy lata tak szybko minęły

W dniu 25 czerwca 2014 roku uczniowie klasy 3c wraz z rodzicami zorganizowali Piknik Rodzinny na zakończenie I etapu edukacji. Przy wieży Ariańskiej w Wojciechowie dzieci i rodzice brali udział w wielu ciekawych dyscyplinach : przeciąganiu liny, gry w babingtona, meczu piłki nożnej, bieganiu na czas, zabawy w chowanego. Rodzice zadbali o odpowiedni nastrój -muzykę i przygotowali poczęstunek. W doborowym towarzystwie przy dobrej zabawie szybko minął czas Pikniku Rodzinnego .Chciałoby się powiedzieć : „Trwaj, chwilo trwaj”. Było wiele życzliwych słów i gestów oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Anna Chołody

3c_mino_1 3c_mino_2 3c_mino_3 3c_mino_4 3c_mino_5 3c_mino_6


Dbajmy o przyrodę na wakacyjnych szlakach

Zanim wyruszymy na wakacyjne szlaki, by upajać się pięknem przyrody, młodzi ekolodzy z klas 5. naszej szkoły pracujący pod kierunkiem pana Wiktora Flisa, nauczyciela przyrody, zaprosili wszystkie klasy IV-VI, by pokazać piękno ojczystego krajobrazu oraz udzielić rad i wskazówek, jak postępować, żeby pięknem natury cieszyć się jak najdłużej.

Anna Szczęsna

ekolodzy_z_kl_5_2 ekolodzy_z_kl_5_3 ekolodzy_z_kl_5_1

ekolodzy_z_kl_5_4 ekolodzy_z_kl_5_5 ekolodzy_z_kl_5_6


Z ortografią za pan brat!!!

18 czerwca 2014 r. znawcy ortografii ze szkół naszej gminy spotkali się w SP w Sadurkach na III Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym.

Naszą szkołę reprezentowali mistrzowie w swoich kategoriach wiekowych:

Justyna Śledź i Bartosz Grajper.

Zawodnicy zmagali się z zadaniami teoretycznymi, w których musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz zaprezentować swoją wiedzę w praktyce.

Justyna Śledź zdobyła zaszczytne drugie miejsce !!!

Gratulujemy!!!

Sylwia Krysa

z_ortografi_za_pan_brat_2014_1 z_ortografi_za_pan_brat_2014_2 z_ortografi_za_pan_brat_2014_3 z_ortografi_za_pan_brat_2014_4

Klasy I a i I b wspaniale bawiły się 17 czerwca w Magicznych Ogrodach.

I_a_i_I_b_ogrody_1 I_a_i_I_b_ogrody_2 I_a_i_I_b_ogrody_3 I_a_i_I_b_ogrody_4 I_a_i_I_b_ogrody_5 I_a_i_I_b_ogrody_6 I_a_i_I_b_ogrody_7 I_a_i_I_b_ogrody_8 I_a_i_I_b_ogrody_9


TEATR W SZKOLE!!!

Po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w internetowej transmisji teatru TVP. Tym razem za pomocą Internetu i sprzętu multimedialnego uczniowie klas piątych obejrzeli nowatorski spektakl gdańskiego teatru „Miniatura” pt: „Ciepło – zimno. Tajemnica Farenheita”.

Niezwykłe życie wybitnego fizyka, tajemnica jego śmierci oraz wielkich odkryć stanęły otworem przed piątoklasistami, którzy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, w którym oprócz gry aktorskiej mogliśmy podziwiać świat zagadkowych doświadczeń, chemicznych pokazów i animacji laboratoryjnej. Okazuje się, że nauka może współgrać ze sztuką.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia !!!

Sylwia Krysa

teatr_w_szkole_2014


Uczniowie klasy 4a Mamom i Tatom z okazji Ich święta.

W piątek 13 czerwca, na przekór złym przesądom, uczniowie klasy 4a zaprosili do szkoły swoich rodziców, by specjalnie dla nich zaprezentować inscenizację „Kopciuszka”. Po spektaklu odbyło się spotkanie w sali nr 42, podczas którego czwartoklasiści odczytali malowane słowem portrety mam. Każda mama musiała odgadnąć, który portret jest dziełem jej dziecka, ponieważ uczniowie czytali wylosowane przez siebie teksty. Okazało się, że dzieci doskonale znają swoje mamy, gdyż wszystkie bezbłędnie się rozpoznały. Takiego problemu nie miały też „szkolne” mamy, czyli była i obecna pani wychowawczyni, mile zaskoczone „portretowym” prezentem.

Anna Szczęsna

kopciuszek_2014_1 kopciuszek_2014_2 kopciuszek_2014_3 kopciuszek_2014_4 kopciuszek_2014_5 kopciuszek_2014_6 kopciuszek_2014_7 kopciuszek_2014_8


SZKOLNY TURNIEJ BAŚNI !!!

13 czerwca w naszej szkole zaroiło się od baśniowych postaci – księżniczek, , skrzatów, złych czarownic. Wszystko to za sprawą czwartoklasistów, którzy wzięli udział w III Szkolnym Turnieju Baśni.

Klasy rywalizowały ze sobą, wykazując się znajomością klasycznych baśni.

Ponadto uczniowie wcielili się w bohaterów „Alicji w Krainie czarów” oraz „Kopciuszka”, które to baśnie wystawili w formie przedstawień.

Polonistom uczącym klasy czwarte – Paniom Annie Szczęsnej oraz Katarzynie Kowalskiej serdecznie gratulujemy!!!

Do zobaczenia za rok na kolejnym Szkolnym Turnieju Baśni !!!

Organizatorzy: Sylwia Krysa i Katarzyna Kowalska

szkolny_turniej_bani_1 szkolny_turniej_bani_2 szkolny_turniej_bani_3


Klasa II b z wizytą w „Siedlisku u Krzysztofa” w Drzewcach

W dniu 13 czerwca dzieci z kl. II b uczestniczyły w zajęciach w Siedlisku w ramach nagrody za zdobycia I miejsca w Błękitnym Konkursie Plastycznym pt. „Jak to ze lnem było” organizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Nałęczowie. Dzieci podczas zajęć zdobyły wiedzę na temat drzewa genealogicznego rodziny Łuszczyńskich, oglądały wystawę przedstawiającą historię Szkoły Ziemianek, dowiedziały się, jak powstaje płótno z lnu i jak robi się wełnę z sierści owcy.

Najwięcej radości przyniósł dzieciom udział w Queście, podczas którego uczniowie musieli dotrzeć do ustalonego miejsca w Malinowym Wąwozie , rozwiązać różne zadania i odgadnąć hasło. Niespodzianką było spotkanie z Minotaurem.

Na koniec wszyscy zajadali się pysznymi czereśniami, które zerwał dla nas dziadzio Krzysztof- właściciel Siedliska.

Marta Wójcik

siedlisko_1 siedlisko_2 siedlisko_3 siedlisko_4 siedlisko_5


W dniu 11.06.2014r. został przeprowadzony III etap szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza ortografii”. Przystąpiło do niego 11 uczniów, tj. 4 z klas 4, 3 z klas 5 i 4 z klas 6. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Adrian Kopeć (klasa 4b) – Mistrz ortografii wśród uczniów klas IV, Bartosz Grajper (klasa 5b) – Mistrz ortografii wśród uczniów klas V, Justyna Śledź (klasa 6b) – Mistrz ortografii wśród uczniów klas VI.

Mistrzom gratuluję, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie.

Anna Szczęsna

mistrzowie_fotografii_2014_1 mistrzowie_fotografii_2014_2 mistrzowie_fotografii_2014_3 mistrzowie_fotografii_2014_4 mistrzowie_fotografii_2014_5


W dniach 10 i 11 czerwca 2014 r. zostały przeprowadzone zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Szkolenie,,Ratujemy i uczymy ratować"przeprowadziły p.Joanna Socha i p.Ewa Gajkoś w klasach I, II, III w ramach realizowanego projektu edukacyjnego z inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Joanna Socha i Ewa Gajkoś

pierwsza_pomoc_1 pierwsza_pomoc_2 pierwsza_pomoc_3 pierwsza_pomoc_4 pierwsza_pomoc_5 pierwsza_pomoc_6


MAGICZNE OGRODY kl. II a i II b

Niezwykła podróż drugoklasistów ścieżkami Magicznych Ogrodów wśród baśniowych stworów i bajkowych postaci , a wszystko to w pięknej scenerii naturalnego środowiska ogrodu botanicznego.

10 czerwca 2014 r. klasy II a i II b były na wycieczce szkolnej w Magicznych Ogrodach. W niezwykłą podróż ścieżkami Magicznych Ogrodów poprowadzili nas krasnal i wróżka. Opowiedzieli nam o czarodziejach Zoranie i Aragu, pokazali magiczne zakątki krainy Zarana. Wzięliśmy udział w grach i konkursach. Oczarowała nas Kwiatowa Dolina i jej mieszkańcy. Jednak najbardziej podobały nam się liczne miejsca do zabaw, w których bawiliśmy się do utraty sił. W czasie wakacji chcemy wrócić do Magicznych Ogrodów z rodzinami.

Co za czary , co za dziwy !!!

Maria Mitoraj-Woś Marta Wójcik

magiczne_ogrody_kl_2_1 magiczne_ogrody_kl_2_2 magiczne_ogrody_kl_2_3 magiczne_ogrody_kl_2_4 magiczne_ogrody_kl_2_5


Otylka i Sylwia laureatkami IV Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Polak – to brzmi dumnie”

Tegorocznej edycji Konkursu towarzyszył podtytuł „Mój bohater”. Laureatki przygotowały prace plastyczne prezentujące sylwetki Polaków – bohaterów, których podziwiają i pragną naśladować. Otylia Borkowska przedstawiła Józefa Piłsudskiego i otrzymała nagrodę, zaś Sylwia Chłopaś namalowała Stanisława Wyspiańskiego, otrzymując wyróżnienie. Na konkurs nadesłano 1145 prac plastycznych z Polski i ośrodków polonijnych z całego świata. Cieszę się, że wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły.

Zofia Grzywacz-Piotrowska

Otylia_Borkowska_9_lat09Jzef_Pisudski_Zofia_Grzywacz_09Piotrowska_Szkoa_Podstawowa_im__St_09eromskiego Sylwia_Chopa_9_lat09Stanisaw_Wyspiaski_Zofia_Grzywacz09_Piotrowska_SP_im__St__eromskiego


„Śniadanie daje moc”

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła wzięła udział w profilaktycznym programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”, którego celem jest propagowanie zdrowego odżywiania się, a szczególnie zachęcenie do spożywania śniadania, które daje energię na cały dzień. W ramach tego programu w szkole odbyły się lekcje poświęcone zdrowemu odżywianiu, spotkania z dietetykiem oraz wspólne przygotowanie i spożywanie drugiego śniadania. Wszystkie nasze poczynania w tym kierunku zostały uwieńczone zdobyciem certyfikatu potwierdzającego nasze działania.

Anna Szczęsna

niadanie_daje_moc_1 niadanie_daje_moc_2 niadanie_daje_moc_3 niadanie_daje_moc_4 niadanie_daje_moc_5 niadanie_daje_moc_6 niadanie_daje_moc_7 niadanie_daje_moc_8


Konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii”

W dniu 06.06.2014r.został przeprowadzony II etap szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza ortografii”. Przystąpiło do niego 31 uczniów, tj. 14 z klas 4, 8 z klas 5 i 9 z klas 6.

konkurs_ortograficzny_201_1 konkurs_ortograficzny_201_2 wyniki konkursu


Zajęcia z robotyki w klasie I b

5 czerwca odbyły się w klasie I b zajęcia z robotyki. Dzieci uczyły się programowania i budowania robota konia. Instruktorzy wprowadzili dzieci w tematykę zajęć, objaśnili, jak należy zbudować z klocków robota, który będzie działał. Dla dzieci była to wspaniała zabawa i nauka. Zajęcia rozwijały kreatywność, rozbudzały wyobraźnię przestrzenną a także uczyły współpracy w grupie.

Joanna Socha

zajcia_z_robotyki_Ib_1 zajcia_z_robotyki_Ib_2 zajcia_z_robotyki_Ib_3 zajcia_z_robotyki_Ib_4 zajcia_z_robotyki_Ib_5 zajcia_z_robotyki_Ib_7 zajcia_z_robotyki_Ib_9


WYCIECZKA DO MAGICZNYCH OGRODÓW

Dnia 4 VI uczniowie klas trzecich odwiedzili „Magiczne Ogrody”, które zamieszkują Bulwiaki, Kwiatole, Krasnoludy, Gobliny i inne postaci. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których docieraliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew, pachnących, kolorowych kwiatów. Świetnie wkomponowane w otoczenie place zabaw sprzyjały swobodnym zabawom pobudzającym zmysły tak przydatne w zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci chętnie bawiły się m.in. w Wodnym Świecie, w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki, wspinając się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. Beztrosko baraszkowały na Łące Robanków. Odwiedziły również Kwiatową Dolinę, zamieszkałą przez Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Można by tak bez końca... Trzeba to zobaczyć, żeby się przekonać na własne oczy, jak magiczny jest tam świat! Nam pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia, ale niebawem znów tam zawitamy!

Zofia Grzywacz- Piotrowska

wycieczka_magiczne_ogrody_1 wycieczka_magiczne_ogrody_2 wycieczka_magiczne_ogrody_3 wycieczka_magiczne_ogrody_4 wycieczka_magiczne_ogrody_5 wycieczka_magiczne_ogrody_6 wycieczka_magiczne_ogrody_7


Zajęcia z „Robotyki” w klasie I a

Zajęcia dla dzieci z Lego były szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką. Zajęcia z Lego wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Dzieci, które uczestniczyły w tych zajęciach były zachwycone pełne pomysłów i pasji twórczej. Budowanie i programowanie robotów sprawiło im wiele satysfakcji i radości oraz umocniło ich wiarę we własne możliwości.

Ewa Gajkoś

Ia_robotyka_1 Ia_robotyka_2 Ia_robotyka_3 Ia_robotyka_4 Ia_robotyka_5 Ia_robotyka_6


Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka

W dniu 4 czerwca Państwo Pawłowscy sprawili dzieciom z klasy I b miłą i smaczną niespodziankę. Wszyscy uczniowie mieli wielką frajdę, zajadali się pysznymi lodami.

Joanna Socha

niespodzianka_Ib_1 niespodzianka_Ib_2 niespodzianka_Ib_3 niespodzianka_Ib_4 niespodzianka_Ib_5INGA LEWANDOWSKA Z 4B

LAUREATKĄ OGÓLOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BAŚNIE”.

Wśród tysięcy prac nadesłanych na konkurs właśnie praca Ingi znalazła uznanie wśród jurorów.

W wyczarowanym przez młodą artystkę świecie ożyły baśniowe postacie.

Gratulujemy talentu!!! Brawo Inga!!!

Sylwia Krysa

konkurs_plast_basnie

Na zdjęciu: wyróżniona w konkursie praca Ingi Lewandowskiej.


Koncert z okazji Dnia Dziecka

W dniu 2 czerwca uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w koncercie zorganizowanym specjalnie dla nich z okazji Dnia Dziecka. Oprócz aspektów edukacyjnych koncert zawierał sporo dobrej zabawy połączonej z tańcem i śpiewem. Niespodzianka się udała, ponieważ wszystkim koncert bardzo się podobał.

Anna Szczęsna

dzie_dziecka_koncert_1 dzie_dziecka_koncert_2 dzie_dziecka_koncert_3 dzie_dziecka_koncert_4


„Kolory wolności” w oczach uczennicy klasy II B- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Praca Natalii Chabora – uczennicy klasy II B została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kolory Wolności" zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i jest eksponowana na wystawie w siedzibie Sejmu. W dniu 2 czerwca 2014r. odbyło się otwarcie wystawy, a pani Ewa Kopacz – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody.

Marta Wójcik

kolory_wolnoci_1 kolory_wolnoci_2 kolory_wolnoci_3 kolory_wolnoci_4 kolory_wolnoci_5


Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Drogie Dzieci,

z okazji Dnia Dziecka życzę Wam zawsze uśmiechniętej buzi, wesołej, ale bezpiecznej zabawy, wielu oddanych przyjaciół, mnóstwo sukcesów, kolorowych snów i spełnionych marzeń.

Z pozdrowieniami

Anna Szczęsna


Niespodzianka Zarządu Banku Spółdzielczego w Nałęczowie z okazji Dnia Dziecka

Ogromną niespodziankę z okazji Dnia Dziecka sprawił uczniom naszej szkoły Zarząd Banku Spółdzielczego w Nałęczowie, który w piątek, tj. 30 maja 2014r. zaprosił do nas Tygryska, przyjaciela Kubusia Puchatka. Pojawienie się niezwykłego gościa wywołało falę zdumienia oraz wybuch olbrzymiej radości nie tylko wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy chcieli uścisnąć tygrysią łapkę, a nawet wtulić się w miękkie futro. Uściskom nie byłoby końca, gdyby nie fakt, że Tygrysek chciał odwiedzić jeszcze nałęczowskie przedszkolaki. Zapewnił więc, że na pewno jeszcze do nas wróci, poczęstował wszystkich kolorowymi lizakami i pomachał łapką na pożegnanie. Zostały nam po nim miłe wspomnienia i kolorowe zdjęcia, które pozwolą łatwiej znieść chwile oczekiwania na ponowne spotkanie.

Anna Szczęsna

bank_niespodzianka_1 bank_niespodzianka_2 bank_niespodzianka_3 bank_niespodzianka_4 bank_niespodzianka_5 bank_niespodzianka_6 bank_niespodzianka_7 bank_niespodzianka_8 bank_niespodzianka_9 bank_niespodzianka_10


„Dzień Mamy i Taty w klasie I a”

Dnia, 29 maja 2014r. o godz. 16.00, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

Dzieci złożyły życzenia Rodzicom i wręczyły prezenty, które same wykonały.

Swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczno – wokalne. Po części oficjalnej odbył się dla wszystkich zebranych gości i dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i na pewno pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.

Ewa Gajkoś

dzie_mamy_i_taty_w_Ia_2 dzie_mamy_i_taty_w_Ia_8 dzie_mamy_i_taty_w_Ia_9 dzie_mamy_i_taty_w_Ia_12 dzie_mamy_i_taty_w_Ia_15


Dzień Mamy i Taty w klasie I b

Uczniowie klasy I b 29 maja zaprosili rodziców na klasową uroczystość Dnia Mamy i Taty. Zaprezentowali cześć artystyczną i wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty. Rodzice przygotowali poczęstunek.

Joanna Socha

dzie_mamy_Ib_1 dzie_mamy_Ib_2 dzie_mamy_Ib_4 dzie_mamy_Ib_3


Piknik Naukowy UD UMCS:

Od chemii po kosmos w Lublinie

Co się je w kosmosie? Jak złapać śpiwór w próżni? Dlaczego warto się uczyć chemii? - na te i inne pytania odpowiedź znaleźli uczestnicy Pikniku Naukowego Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

29 maja 2014 r. klasa 3a, 6a i 6b wybrały się na Piknik Naukowy UD UMCS organizowany pod hasłem „Od chemii po kosmos”. Uczestnicy Pikniku postanowili odkryć tajemnice nauki.

Poznawanie sekretów rozpoczęliśmy w laboratoriach chemicznych, gdzie mogliśmy na własne oczy i uszy przekonać się, że chemia może być zaskakująco ciekawa. Farby zmieniające kolory, wybuchy ciekłego azotu i strzelający cukier, to tylko jedne z nielicznych eksperymentów, w których wzięli udział najmłodsi badacze.

Z krainy próbówek przenieśliśmy się do Wydziału Humanistycznego, gdzie czekało na nas nie lada atrakcja, spotkanie z generałem Mirosławem Hermaszewskim, jedynym polskim kosmonautą. Mieliśmy niepowtarzalną szansę usłyszeć o szkoleniu pilotów rakiet i przygodach, które czekają na ludzi w kosmosie. Sam generał sprawdzał zaś, czy na sali znajdują się jego następcy. „Wyciągnij rękę do góry, patrz w jeden punkt na suficie i obróć się 10 razy wokół własnej osi” - instruował Adasia Chadymę z klasy 6a. Okazało się jednak, że nawet najbardziej dokładny wykład i testy nie wyczerpały ciekawości dzieci, które zadawały pytania przez kilkadziesiąt minut. To była bardzo interesująca i pouczająca wycieczka.

Zofia Grzywacz- Piotrowska

PIKNIK__NAUKOWY_7 PIKNIK_NAUKOWY_1 PIKNIK_NAUKOWY_2 PIKNIK_NAUKOWY_3 PIKNIK_NAUKOWY_4 PIKNIK_NAUKOWY_6


„DZIEŃ MAMY” W II B

W dniu 28 maja 2014r. uczniowie klasy II b zaprosili swoje mamy na uroczystość z okazji ich święta. Zaprezentowali humorystyczna scenkę z „Kubusia Puchatka”, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Mamy wzięły także udział w konkursie - musiały rozpoznać się na portretach narysowanych przez swoje pociechy. Zadanie okazało się dosyć trudne i wywołało wiele radości i śmiechu. Na koniec w milej atmosferze wszyscy wzięli udział w pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Marta Wójcik

dzie_mamy_I-III_2014_1 dzie_mamy_I-III_2014_2 dzie_mamy_I-III_2014_3 dzie_mamy_I-III_2014_4


Dzień Matki w kl. II a

26 maja 2014 r. uczniowie klasy II a z wychowawczynią przedstawili dla swoich mam z okazji Dnia Matki składankę słowno – muzyczną. Mamy odwdzięczyły się nam pysznym, słodkim poczęstunkiem. To było bardzo miłe popołudnie z ukochanymi Mamusiami.

Maria Mitoraj - Woś


 

Dzień Grecki w naszej szkole

Pod znakiem kultury greckiej przebiegał w naszej szkole dzień 15 maja 2014r. Tego dnia wszyscy uczniowie klas 5 przeobrazili się w starożytnych Greków, a nawet w ich olimpijskich bogów, by stanąć w szranki turniejowe i wykazać się wiedzą na temat antycznych czasów lub dopingować cztery trzyosobowe drużyny składające się z największych znawców mitologii greckiej w naszej szkole. Gwoździem programu były scenki mitologiczne, które zaprezentowały obydwie klasy 5. Dodatkową atrakcję turnieju stanowiła prezentacja uczniów klas 4 przybliżająca najważniejsze zdobycze Hellady w zakresie sportu, kultury i filozofii. Całej uroczystości towarzyszyła skoczna muzyka grecka, z której najwięcej emocji wzbudziła słynna „Zorba” odtańczona przez wszystkich uczestników spotkania.

Anna Szczęsna

Turniej_mitologiczny Turniej_mitologiczny2 Turniej_mitologiczny3 Turniej_mitologiczny4


WYNIKI TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II

W dniu 22 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Nałęczowie odbył się TURNIEJ PIEKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas II ze szkół podstawowych z Wąwolnicy, Sadurek, Piotrowic, Drzewiec oraz Nałęczowa. Uczestnicy turnieju zaprezentowali fragment prozy dziecięcej przygotowanej wcześniej przez siebie i przeczytali fragment tekstu wyznaczony przez jury. Ocenie podlegała technika czytania, intonacja oraz odpowiednia dykcja.

Jury w składzie:

- pani Kazimiera Janicka – była dyrektor Szkoły Podstawowej w Nałęczowie,

- pani Katarzyna Wójcik - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nałęczowie,

- pani Agnieszka Kanarek – nauczyciel biblioteki Szkoły Podstawowej w Nałęczowie

przyznało I, II i III miejsce oraz 2 wyróżnienia.

I miejsce –PIOTR KAŁDONEK– S.P. Drzewce

II miejsce-MATEUSZ MIAZEK – S.P. Drzewce

III miejsce-MAGDALENA WRĘGA – S.P. Piotrowice

Wyróżnienie-ALEKSANDRA KĘDZIERSKA- S.P.Wąwolnica

Wyróżnienie- ALICJA MAJCHRZAK- S.P. Sadurki

Wszystkim uczestnikom turnieju i ich nauczycielom gratulujemy.

Organizatorzy:

Marta Wójcik

Anna Chołody

turniej_pieknego_czytania_2014_1 turniej_pieknego_czytania_2014_2 turniej_pieknego_czytania_2014_3 turniej_pieknego_czytania_2014_4 turniej_pieknego_czytania_2014_5 turniej_pieknego_czytania_2014_6 turniej_pieknego_czytania_2014_7


Internetowa transmisja na żywo teatru telewizji TVP.

Po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu jakim jest internetowy spektakl teatralny.

Tym razem uczniowie klas szóstych obejrzeli niezwykle wzruszający, skłaniający do refleksji spektakl OSKAR I PANI RÓŻA. Trudny temat samotności w cierpieniu i śmierci okazał się dla młodych widzów interesującym. Z wielkim wzruszeniem towarzyszyliśmy młodemu bohaterowi w zmaganiu się z najtrudniejszymi pytaniami o sens życia i cierpienia.

Czekamy na kolejne spektakle TVP w naszej szkole!!!

Sylwia Krysa

lekcja_interaktywna


Uczniowie naszej szkoły laureatami

KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI I PROZY RELIGIJNEJ !!!

Talenty recytatorskie prezentowali: Jakub Krysa z 1a, Laura Gorgol z 3a, Aleksander Popiołek z 4b i Paulina Błaszczyk z 6b.

Aleksander i Paulina zostali wyróżnieni wśród uczniów klas 4-6, natomiast Jakub Krysa zajął 5 miejsce w kategorii klas 1-3.

Wszystkim recytatorom i ich instruktorom serdecznie gratulujemy wspaniałego reprezentowania naszej szkoły!!!

Sylwia Krysa

poezja_religijna


szkoa_w_ruchu

Szkoła Podstawowa w Nałęczowie od 21.11.2013r. została objęta Ogólnopolską Akcją Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowaną w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

W ramach tej akcji w naszej szkole odbyły się dwie godziny zajęć edukacyjnych i dwie godziny alternatywnych form realizacji zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie brali udział w wyjeździe na lodowisko Icemania do Lublina i w wyjściu na basen do Atrium. Przeprowadzone zostały mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej w grach pojedynczych tzw. „singlach”. Nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczyli w konferencji metodyczno - szkoleniowej pt. „Nowe trendy w nauczaniu siatkówki – atak i blok”.

Po weryfikacji dokumentacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z organem wspierającym akcję Ośrodkiem Rozwoju Edukacji z dumą możemy ogłosić, że 19.05.2004r. nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoły w ruchu”.

Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół i przedszkoli, które w istotny sposób przyczyniają się do promowania aktywności fizycznej w swoim środowisku.

Wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w akcji gratulujemy.
Adam Musiał

Piąty miesiąc podróży z Grosikiem w klasie II b

W maju wybraliśmy się znowu na kolejną niezwykłą wyprawę z Grosikiem. Tym razem poszerzyliśmy swą wiedzę na temat ochrony środowiska. Dowiedzieliśmy się skąd się biorą śmieci, poznaliśmy zasady segregacji odpadów. Wiemy już, co to jest recykling. Poza tym bawiąc się przeliczaliśmy pieniądze.

Marta Wójcik

grosik_maj_2014_1 grosik_maj_2014_2 grosik_maj_2014_3


Konkurs Ortograficzny.

Dnia, 6 maja 2014r.odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Mistrzem ortografii została uczennica klasy III b Laura Dobrowolska.

Organizatorzy: Joanna Socha, Ewa Gajkoś


Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowym – XV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne”.

W konkursie plastycznym w kategorii klas 1-3 bezkonkurencyjni okazali się:

Mikołaj Osękowski –klasa 3a (I nagroda), Szymon Piech – klasa 2b(II nagroda), Szymon Materek i Szymon Kręcisz –klasa 3a(III nagroda ), Kajetan Głowacki – klasa 1b (wyróżnienie),

którzy w swojej kategorii wiekowej zdobyli wszystkie nagrody!!!

Nel Kuźma z klasy IV a i Justyna Śledź z klasy VI b otrzymały odpowiednio II nagrodę i wyróżnienie w literackiej edycji konkursu. Dziewczęta pisały w swoich pracach o młodości, której treść wypełniona jest wielobarwnym światem dźwięków, nut, gam, instrumentów.

Niełatwy temat okazał się szczęśliwym dla naszych reprezentantów. Gratulujemy!!!

Zofia Grzywacz – Piotrowska, Sylwia Krysa

konkurs_muzyczny_2014_1 konkurs_muzyczny_2014_2

Na zdjęciach – nagrodzone prace uczniów klas 1-3, oraz laureatki konkursu literackiego.


Podsumowanie XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej:

„Świat w oczach najmłodszych-Podróż moich marzeń”

Dnia 29 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie XI Edycji Konkursu. Wernisaż rozpoczęli uczniowie klasy IIIc, którzy pod kierunkiem pań Anny Chołody i Karoliny Karaś przedstawili inscenizację pt. ”Podróż moich marzeń”, doskonale korespondującą z tematyką XI edycji.

Burmistrz Nałęczowa, pan Andrzej Ćwiek podziękował wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom za udział w konkursie i wręczył nagrody. Dzięki hojności sponsorów były one bardzo atrakcyjne: nagrodę specjalną stanowił tablet ufundowany przez pana Piotra Wójciaka, właściciela firmy budowlanej „Budrem” w Nałęczowie, zaś pozostali laureaci otrzymali albumy o najpiękniejszych miejscach w Polsce oraz różnorodne przybory do malowania. Po części oficjalnej laureaci i goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

Tradycyjnie trwałą pamiątką konkursu jest barwny katalog z reprodukcjami najlepszych prac zaprojektowany i sponsorowany przez Patrona Konkursu pana Andrzeja Ćwieka, Burmistrza Nałęczowa.

W imieniu dyrekcji szkoły i organizatorów gratulujemy laureatom i ich opiekunom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do nałęczowskich instytucji i przedsiębiorców, których życzliwość i wsparcie umożliwiają nam organizację konkursu.

Urszula Kuropatwa i Zofia Grzywacz-Piotrowska

naleczow-2014-podroz-moich-marzen-konkurs-123 naleczow-2014-podroz-moich-marzen-konkurs-148 naleczow-2014-podroz-moich-marzen-konkurs-150_2 naleczow-2014-podroz-moich-marzen-konkurs-151


SIATKARZE NASZEJ SZKOŁY

MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W DWÓCH KATEGORIACH WIEKOWYCH !!!

27.04.2014r. w Świdniku chłopcy z naszej szkoły zdobyli mistrzostwo województwa w dwóch kategoriach „2” i „3”. Byli to: Tomasz Wnuk, Wiktor Skoczylas, Bartosz Grajper i Radosław Mikowski oraz druga drużyna: Karol Wojczuk, Szymon Kowalczyk i Maksymilian Pardyka.

Uczestnicy Turnieju Finałowego Mistrzostw Województwa w Mini Siatkówce Chłopców „Kinder + Sport” 2014r. nie mieli szans w starciu z drużynami Szkoły Podstawowej w Nałęczowie.

Przed naszymi zawodnikami nie lada wyzwanie – będą reprezentować województwo lubelskie w walce o tytuł Mistrza Polski (a takie trofeum szkoła ma już wśród swoich osiągnięć!).

Liczymy na kolejne sukcesy siatkarzy ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie, a Panu Adamowi Musiałowi- trenerowi medalistów- gratulujemy wspaniałych efektów pracy !!!

turniej_finaowy_mistrzostw_woj_2014_1 turniej_finaowy_mistrzostw_woj_2014_2 turniej_finaowy_mistrzostw_woj_2014_3


Spotkanie w NOK – u z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Mieszkańcy Nałęczowa uczcili kanonizację Wielkiego Papieża Polaka spotykając się w godzinach wieczornych- słuchając twórczości Papieża oraz Jego ulubionych pieśni i melodii.

Pomimo niełatwych tekstów uczennice naszej szkoły - Maria Kopińska, Paulina Błaszczyk, Julia Mirosław oraz Wiktoria Gzara wspaniale poradziły sobie z prezentacją twórczości świętego Jana Pawła II.

W podniosłym, ale i wzruszającym nastroju, spędziliśmy wieczór 27 kwietnia 2014r. - historyczny dzień kanonizacji najwybitniejszego z Polaków.

Sylwia Krysa

spotkanie_w_NOK


Wycieczka klas drugich do Lublina.

W dniu 24 kwietnia 2014r. uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Brali udział w lekcji muzealnej w Zamku Lubelskim, na której poszerzyli swą wiedzę o historii Lublina . Oglądali też różne ekspozycje prezentowane w zamku , miedzy innymi wystawę w dziale archeologii, etnografii, sztuki, numizmatyki i militariów. Na koniec zwiedzania wykonali rysunki ,na których przedstawili eksponaty muzealne, które najbardziej im się podobały.

Dzieci podziwiały także pięknie odrestaurowane podziemia pod Trybunałem Koronnym, gdzie zobaczyły inscenizację przypominającą o tym, jak doszło do najstraszniejszego pożaru w dziejach Lublina. Był to chyba najbardziej emocjonujący moment podczas całej wycieczki- były niesamowite efekty specjalne. Na koniec spacerując uliczkami Starówki Lubelskiej dzieci podziwiały stare kamieniczki.

Marta Wójcik i Maria Mitoraj -Woś

wycieczka_lublin_kl2_2014_1 wycieczka_lublin_kl2_2014_2 wycieczka_lublin_kl2_2014_3 wycieczka_lublin_kl2_2014_4 wycieczka_lublin_kl2_2014_5


Laura Gorgol z klasy 3a oraz Paulina Błaszczyk z 6b zdobyły wyróżnienia w „Małym Konkursie Recytatorskim”.

Dobra dykcja, znajomość tekstu, ciekawa interpretacja sprawiły, że Laura i Paulina, przygotowane pod kierunkiem pań: Zofii Grzywacz - Piotrowskiej i Sylwii Krysa, zostały dostrzeżone i wyróżnione przez jurorów.

Recytatorkom serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi zmierzenia się z poezją, która tylko wybranym pozwala zanurzyć się w piękny świat słowa mówionego.

Sylwia Krysa

may_konkurs_recytatorski_2014

Na zdjęciu: uczestnicy przesłuchań konkursu.


Wielkanoc w ludowych barwach !!!

W roku Oskara Kolberga klasa VI b przygotowała przedstawienie przybliżające nam ludowe tradycje naszego regionu. Na scenie aż wirowało od barw, koronkowych spódnic, halek, powiewających wstążeczek. Na niejednego z widzów spadł dyngusowy deszczyk.

Gratulujemy młodym aktorom pomysłu i odwagi, aby sięgnąć do tradycyjnych tekstów, piosenek, przyśpiewek. Brawo za świadomość własnych korzeni!!!

Sylwia Krysa

wielkanoc_2014_1 wielkanoc_2014_2 wielkanoc_2014_3


Miłośnicy X Muzy mieli dziś ucztę!

"Królik z kapelusza czyli historia efektów specjalnych w kinie" to temat interaktywnej lekcji o historii filmowej magii, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Uczniowie szczególnie zainteresowani kinematografią uczestniczyli w niezwykłej lekcji, która odkryła przed nimi tajniki efektów specjalnych i rozwój technik stosowanych w historycznych oraz współczesnych filmach.

"Wisienką na torcie" tej uczty kinomana był pełnometrażowy film pt "Island Nim''s".

Sylwia Krysa

milonicy_X_muzy


Ilona Białek i Maja Ścibior na podium !

Uczennice klasy 3c, wychowanki p. Anny Chołody, Ilona Białek i Maja Ścibior zdobyły III miejsce w organizowanym w dniu 9 kwietnia 2014 r, przez Szkołę Podstawową w Drzewcach Gminnym Konkursie pt.” Ewa Szelburg - Zarembina i jej twórczość dla dzieci”. Oprócz pytań związanych z życiem i twórczością nałęczowskiej pisarki dla dzieci, należało się wykazać w sprawnością fizyczną. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy.

szelburg_konkurs

Na zdjęciu: od lewej Ilonka i Maja. Brawo dziewczynki!!!

Sylwia Krysa


Program „Od grosika do złotówki” w klasie II B

W tym miesiącu zawędrowaliśmy chyba na najciekawszą dla dzieci planetę o nazwie Zabawka. Dzięki naszemu przewodnikowi Grosikowi zdobyliśmy znowu wiele ciekawych informacji. Między innymi rozmawialiśmy o wpływie reklamy na zakupy dzieci i ich bliskich, dowiedzieliśmy się też, jak kupować bezpieczne zabawki i jakie stosować zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na dworze. Omówiliśmy i zapisaliśmy rady na udane i racjonalne zakupy. Poznaliśmy różne określenia dotyczące zakupów np. „wyrzucić pieniądze w błoto”, czy „kupić coś za psie pieniądze”. Na koniec bawiliśmy się w sklep. Każdy z uczniów wcielił się w jakąś rolę np. ekspedienta, magazyniera, ochroniarza, kasjera czy klienta.

Marta Wójcik

grosik_kwiecie_1 grosik_kwiecie_2 grosik_kwiecie_3 grosik_kwiecie_4


Grosikowe podróże klasy II a

W grudniu 2013 roku my uczniowie klasy 2 a zostaliśmy zaproszeni do projektu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki”.

Nasz przewodnik Grosik prowadzi nas po planetach leżących w Galaktyce Finansów. Odwiedziliśmy z nim planety: Grosik, Portfelik i Skarbonka. Nauczył nas znaczenia ciekawych słów, takich jak awers, rewers.

Podczas trzeciej podróży na planetę Skarbonka poznaliśmy dawne i współczesne sposoby przechowywania pieniędzy. Wiemy, że należy oszczędzać nie tylko pieniądze, ale zdrowie, przyrodę i własne ubrania. A wspólnie z rodzicami zrobiliśmy skarbonki według własnego pomysłu.

Maria Woś


Karol Mazurek z kl. VI b laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego UNISONO!!!

Karol opisuje swoje życie, proste, codzienne sprawy, a jednak jego talent zostaje zauważony przez internautów, którzy kolejny raz docenili jego twórczość. Niebanalne sformułowania, duży dystans do siebie nie pozwalają przejść obojętnie wobec poezji szóstoklasisty.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne wiersze pisane nie do szuflady.

Sylwia Krysa

karol_laureat


Projekt „Od grosika do złotówki” w klasie II B

W miesiącu marcu nasza grosikowa rakieta zawiozła nas na planetę „Skarbonka”.

To już trzeci miesiąc naszej podróży. Na „Skarbonce” poznaliśmy różne sposoby oszczędzania

oraz możliwości bezpiecznego lokowania pieniędzy. Utrwaliliśmy także zasady prawidłowego odżywiania. Już niedługo startujemy na kolejna planetę.

Marta Wójcik

projekt_grosik_1 projekt_grosik_2 projekt_grosik_3


Przesłuchania do „Małego Konkursu Recytatorskiego”.

Aż 14 miłośników poezji próbowało swych sił w szkolnych eliminacjach przygotowując własne interpretacje wybranych wierszy.

Komisja, w składzie p. Anna Szczęsna i p. Sylwia Krysa, miała nie lada orzech do zgryzienia, aby spośród wszystkich prezentacji wybrać dwie najlepsze.

Po długich i burzliwych debatach wyłoniono dwie recytatorki, które będą reprezentowały szkołę na konkursie.

Są to: Paulina Błaszczyk z kl. VI b oraz Alicja Ogonek z kl. Vb.

Wszystkim uczestnikom przesłuchań dziękujemy, a Paulinie i Alicji gratulujemy zwycięstwa i obiecujemy, że będziemy trzymać kciuki podczas następnego etapu.

Sylwia Krysa

przesuchania_1 przesuchania_2


„W odwiedzinach u pieniądza", czyli z wizytą w Banku Spółdzielczym w Nałęczowie.

W dniu 28 marca 2014 roku, uczniowie klasy 3a zainteresowani edukacją ekonomiczną gościli w Banku Spółdzielczym w Nałęczowie. W rolę nauczycieli wcielili się sami pracownicy Banku, którzy w ciekawy sposób zapoznali uczniów z historią i dniem dzisiejszym Banku oraz udzielali odpowiedzi na pytania: Czym jest bank?, Dlaczego warto oszczędzać pieniądze w banku? W ramach lekcji bankowości dzieci zapoznały się z pracą na różnych stanowiskach i poznały możliwości oszczędzania. Uczniowie z wielką ciekawością śledzili pracę urządzeń do zliczania pieniędzy oraz sprawdzania ich autentyczności. Skorzystali również z możliwości wczucia się przez chwilę w rolę Prezesa Banku - niektórzy nawet stwierdzili, że odkryli już swoje powołanie.

Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkościami oraz obdarowane pamiątkowymi gadżetami BS. Wszystkim pracownikom Banku dziękujemy za wspaniałą wycieczkę!

Zofia Piotrowska

 

bank_spdzielczy_odwiedziny_1 bank_spdzielczy_odwiedziny_2 bank_spdzielczy_odwiedziny_3 bank_spdzielczy_odwiedziny_4


Klasa 3a w Krainie Zabaw "Jaś i Małgosia"

Uczniowie klasy 3a w dniu 27.03.2014r. salę lekcyjną zamienili na Krainę Zabaw „Jaś i Małgosia” w Puławach. Zostali tam podzieleni na cztery kolorowe państwa. Wszyscy przygotowywali stroje w kolorze swojego kraju i brali udział w różnych konkurencjach zdobywając cenne punkty. Każde państwo pragnęło uzyskać ich jak najwięcej i zdominować swoją barwą pozostałe krainy. Wszystkie dzieci, z szacunkiem dla innych uczestników zabawy, przechodziły kolejne etapy gry. Jakież było ich zdumienie, kiedy okazało się, że za "granicami ich państw" są inne kolory. Postanowili spotkać się i zaprosić do siebie swoich sąsiadów. Zabawa zakończyła się w rytm utworu "Happy". Dzieci połączyły swoje jednobarwne państwa w „kolorowy świat barw" i ze smutkiem żegnały Krainę Zabaw „Jaś i Małgosia”. To była niezapomniana lekcja i super zabawa!

Zofia Piotrowska

nauka_przez_zabaw_1 nauka_przez_zabaw_2 nauka_przez_zabaw_3 nauka_przez_zabaw_4


Spektakl „Gdzie jest król?

26 marca uczniowie klas 4 -6 oglądali spektakl teatralny, który powstał w ramach projektu „Teatr na trzepaku”.

Jest to niezwykła opowieść o mechanizmach władzy widzianych z perspektywy dziecięcego podwórka. Uważny obserwator dostrzeże w nim wiele odniesień do historii i kultury polskiej.

Młodzi aktorzy – amatorzy doskonale wcielili się w swoje role, przenosząc nas do świata dziecięcych pragnień, zabaw, ale i niebezpiecznych gier o dominację, przywództwo.

Jednym z atutów przedstawienia jest z pewnością jego specyficzna forma - trochę satyry, baśni, pantomimy.

Dla naszych uczniów było to niezwykłe przeżycie.

Sylwia Krysa

spektakl_1 spektakl_2 spektakl_3Znawcy lektur i miłośnicy książek wyłonieni.

Zakończył się drugi etap konkursu czytelniczego "Zaczytani"

Mistrzami w kategorii klas szóstych okazali się: Maja Lewandowska - 1 miejsce, Jakub Frączek - 2 miejsce, Julia Rybicka - 3miejsce.

Najlepszymi spośród piątoklasistów byli: Zuzanna Piech, Dymitr Osękowski i Julia Włosek (odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce).

Najwięcej miłośników książek znalazło się w klasach czwartych, gdyż aż pięciu uczniów stanęło zajęło miejsca na podium. Są to: bezkonkurencyjny Bartosz Miazek, wicemistrz - Bartosz Chabros oraz zdobywcy trzeciego miejsca (ex aeqvo) Weronika Wegenke, Nel Kuźma i Aleksander Popiołek.

Sylwia Krysa

znawcy_lektur

(na zdjęciu- mistrzowie klas szóstych, od lewej: Jakub, Maja, Julia)


Warsztaty efektywnego uczenia się.

Niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnych warsztatach efektywnego uczenia.

Uczestnicy do rozwiązania mieli nie lada łamigłówki, ale warto było pogłówkować, aby dowiedzieć się jak uczyć się szybko i skutecznie, jak selekcjonować informacje i zapamiętywać te najistotniejsze. Okazuje się, że możemy lepiej wykorzystywać możliwości naszego umysłu, a czas poświęcony na naukę staje się czasem przyjemnym i efektywnym.

Uczniom życzymy sukcesów i skutecznego wprowadzania w szkolne życie nowych umiejętności!

Sylwia Krysa

warsztaty_efektywnego_uczenia_1 warsztaty_efektywnego_uczenia_2 warsztaty_efektywnego_uczenia_3


22 marca- ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

Prezentacja multimedialna, quizy, konkursy, warsztaty dla uczniów - oto Dzień Wody w Szkole Podstawowej w Nałęczowie.

Ile jest wody w naszym ciele? Dlaczego żyjemy na błękitnej planecie? Jak mądrze wykorzystywać zasoby wody?

Oto pytania, z którymi zetknęli się uczniowie podczas warsztatów i konkursów. Aby zachęcić uczniów do picia wody i troski o zdrowie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy bidon.

Nałęczowska podstawówka dba o wodę!

Sylwia Krysa

22_marca_1 22_marca_2 22_marca_3


"Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

23 marca drużyny dziewcząt i chłopców walczyły o eliminacje do kolejnych etapów turnieju.

Szkołę reprezentowały dziewczęta z klas czwartych i piątych: Martyna Mazurek, Aleksandra Chołajczyk, Martyna Durakiewicz, Wiktoria Gzara, Zuzanna Piech, Julia Mirosław, Zuzanna Zasada, Katarzyna Gębal, Karolina Wnuk, Zofia Wójcik

oraz chłopcy: Przemysław Kopiński, Kacper Grelowski, Dominik Radomski, Tomasz Zabiegły, Karol Wojczuk, Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk, Radosław Mikowski i Patryk Kęsik.

Gratulujemy zajętych miejsc - odpowiednio 3. i 5.

tymbark


Sukcesy talentów siatkarskich w turnieju "KINDER + SPORT"

Czwarto- i piątoklasiści okazali się bezkonkurencyjni zdobywając pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Przeciwników rozgromili: Karol Wojczuk i Szymon Kowalczyk oraz Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk i Radosław Mikowski.

Na drugim miejscu podium w kategorii klas czwartych uplasowali się Mateusz Wijaszka i Kamil Siwek.

Miejsce piąte zajęli: Maksymilian Pardyka, Piotr Rodzik i Dawid Czerniec.

Wśród klas piątych na szóstej pozycji zakończyli turniej: Bartosz Grajper, Filip Gąbka i Filip Litwiński.

Gratulujemy sportowcom oraz ich trenerom!!!

kinder_sport_2014_1 kinder_sport_2014_2


Powitanie wiosny 21 marca 2014 r. klasa II a

Zgodnie z tradycją w piątek 21 marca uczniowie klasy II a bez żalu pożegnali marzannę nad brzegiem rzeczki Bystrej. Z gałązek i bibuły wykonali gaik na powitanie wiosny. Gaiczek zielony pięknie przystrojony przynieśli z wiosennej wycieczki do klasy, żeby i tu zagościła szczodra wiosna.

Maria Woś

wiosna_2a_1 wiosna_2a_2


 

Inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka” w klasie II B

W dniu 21 marca 2014r. dzieci z klasy II B zaprosiły na przedstawienie klasy pierwsze. W miłej i ciepłej atmosferze Pierwszego Dnia Wiosny pierwszaki obejrzały inscenizację wiersza „Rzepka” w wykonaniu aktorów z klasy II B. Wszyscy recytowaliśmy tak znane i lubiane fragmenty utworu – „Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą. Babcia za dziadka, dziadek za babcię…..”. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy wiosennego walczyka.

Marta Wójcik

rzepka_inscenizacja_1 rzepka_inscenizacja_2 rzepka_inscenizacja_3


Nasi reprezentanci na podium!

Reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Drużyna z klas 1-3 w składzie: Szymon Materek, Maksymilian Pardyka, Igor Dziura, Kacper Wziątek, Tymoteusz Ambrozik, Jan Kęsik, Stanisław Bester, Albert Tarka, Dawid Sygnowski, Jakub Mazur zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom …. i czekamy na kolejne sukcesy piłkarzy.

kl_1-3_sportowcy


Przed sprawdzianem szóstoklasistów

Zbliża się termin obowiązkowego sprawdzianu dla uczniów klas VI na zakończenie nauki w szkole podstawowej. W tym roku odbędzie się już 1 kwietnia 2014r. W prima aprilis czeka naszych szóstoklasistów pierwszy w życiu poważny egzamin. Z tego powodu w dniu 19 marca 2014r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły miało miejsce spotkanie uczniów klas VI, ich rodziców i wychowawców z dyrektorem szkoły w celu omówienia organizacji sprawdzianu w dniu 1 kwietnia. Wszyscy obecni zostali zapoznani z procedurami przebiegu sprawdzianu. Każdy uczeń otrzymał dodatkowo pisemną instrukcję dotyczącą zachowania się podczas tego wyjątkowego dnia.

Teraz wszyscy trzymamy kciuki za naszych szóstoklasistów i życzymy im jak najlepszych wyników.

Anna Szczęsna

przed_sprawdz._szstoklasisty_1 przed_sprawdz._szstoklasisty_2 przed_sprawdz._szstoklasisty_3


Spotkanie edukacyjne „Między nami kobietkami”

19 marca dziewczęta z klas szóstych miały okazję wziąć udział w kameralnym spotkaniu z ekspertem, który odpowiadał na wszelkie pytania "młodych kobietek".

Czas wchodzenia w dorosłość nie jest łatwy... pierwsze ważne decyzje, niepokoje, setki pytań. Z tymi wszystkim kłopotami nastolatek nasze szóstoklasistki mogły się zwrócić do zaufanej pani ekspert, która rzeczowo i profesjonalnie odpowiadała na pytania, doradzała, opowiadała o zmianach zachodzących w młodym, nastoletnim życiu.

Sylwia Krysa

kobietki


WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Julia Barańska, uczennica klasy 3a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Kartka walentynkowa”. Serdeczne gratulacje!

Z. Piotrowska

kartka_walentynkowa


Karol Podkowiński zdobywcą III miejsca w konkursie „ Sówka”–trudne słówka”

Uczeń klasy 3c naszej szkoły, Karol Podkowiński zdobył III miejsce w organizowanym w dniu 12 marca 2014r. przez Szkołę Podstawową w Wąwolnicy II Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Sówka–trudne słówka”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich z okolicznych szkół: z Drzewiec, Karmanowic, Piotrowic, Nałęczowa i Wąwolnicy. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Kanarek z kl.3a i Karol Podkowiński z kl.3c. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej dzieci pisały dyktando ze słuchu. Druga część polegała na rozwiązywaniu trudnych łamigłówek i rebusów gramatycznych. Najlepiej poradzili sobie z nimi gospodarze konkursu. Karolowi należą się gratulacje za zajęcie zaszczytnego trzeciego miejsca.

Anna Chołody
swka_konkurs

Mistrzowie Województwa

Dnia 27.02.2014r. odbyły się finałowe Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej w kategorii chłopców klas V. Do Świdnika przyjechali mistrzowie szkół pięciu rejonów województwa lubelskiego tj.: Biała Podlaska, Świdnik, Zamość, Janów Lubelski oraz Nałęczów. Nasi chłopcy, w składzie: Tomasz Wnuk, Wiktor Skoczylas, Karol Wojczuk, Bartosz Grajper, Radosław Mikowski, Filip Gąbka, Szymon Kowalczyk, Jakub Chęć, pokonali wszystkich przeciwników zdobywając pierwsze miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej.

Adam Musiał

mistrz._wojew_2 mistrz._wojew_3


WKRÓTCE WYNIKI

XI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ: „ŚWIAT W OCZACH NAJMŁODSZYCH- PODRÓŻ MOICH MARZEŃ”

Dnia 22 II 2014r. w naszej szkole komisja w składzie:

- Adam Panek – artysta grafik,

- Piotr Kmieć –artysta malarz,

- Zbigniew Strzyżyński- artysta plastyk,

miała „duży orzech do zgryzienia”, ponieważ na tegoroczną edycję XI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych- Podróż moich marzeń” wpłynęło aż 2623 prace z całej Polski, a także z Niemiec i Ukrainy. Już wkrótce podamy wyniki XI edycji konkursu.

Z. Piotrowska

konkurs_wiat_1 konkurs_wiat_2 konkurs_wiat_3


KIERMASZ CIAST

Ciasta zdrowe, smaczne i bez konserwantów. Czasami potrzebujemy trochę przyjemności. Jeżeli mamy już jeść kaloryczne węglowodany, to tylko najlepsze.

18 lutego odbył się w naszej szkole kiermasz ciast i wypieków. Uczniowie klasy 3a, przy wydatnej pomocy swoich mam i babć, upiekli wspaniałe ciasta, które następnie sprzedawali wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Zapach ciast roznosił się po całej szkole. Ciasta przyciągały smakoszy swoimi kształtami i barwami. Chętnych na smakołyki nie brakowało.

Całkowity dochód sprzedaży wyniósł 704. 58 zł., który zostanie przeznaczony na wycieczkę klasową. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej akcji, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również tym, którzy poprzez zakup ciast wsparli naszą akcję.

Z. Piotrowska

ciasta_1 ciasta_2 ciasta_3


WALENTYNKI

14 lutego 2014 roku w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w tym dniu pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. „Szkolni listonosze” nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników w naszym gronie.

Z. Piotrowska

walentynki_m_1 walentynki_m_2 walentynki_m_3


UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS

Dnia 11 lutego 2014r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyliśmy w wykładzie pt. „Buch- Chemia w ruch”. Wykład prowadzony był przez pracowników UMCS-u w ramach Dziecięcego Uniwersytetu, którzy przygotowali magiczną prezentację z dziedziny chemii. Mali studenci byli zafascynowani, a prezentowane pokazy chemiczne wywarły na młodych słuchaczach ogromne wrażenie.

Z. Piotrowska

WYKAD2 WYKAD_7 WYKAD_11


Projekt „Od grosika do złotówki” w klasie II B

To już drugi miesiąc naszej podróży, tym razem wylądowaliśmy na planecie Portfelik.

Oto wiedza, którą zdobyliśmy: dowiedzieliśmy się, jak zarabiają dorośli, jak można pomagać naszym bliskim, poznaliśmy zawody ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, utrwaliliśmy numery telefonów alarmowych, rozmawialiśmy o ważności i potrzebie pracy. To były zajęcia pełne wrażeń i ciekawych zadań. Do zobaczenia za miesiąc.

Marta Wójcik

grosik_10 grosik_20 grosik_3


MALI ODKRYWCY

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w ciekawych warsztatach fizyczno-chemicznych, które w interesujący i zabawny sposób prowadził pan Grzegorz Bukowski w Młynie Hipolit w Nowym Gaju. Na warsztatach dzieci dowiedziały się, jak można zrobić ogniwo z ziemniaka, z cebuli lub z pomarańczy. Poznały właściwości srebrzystobiałego, łatwo topliwego metalu o nazwie Gal, który już w niskiej temperaturze przechodzi w stan płynny. Mali odkrywcy poznali również zjawisko odrzutu wykonując zabawkę rakietę oraz poduszkowiec. W myśl słów Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż –zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, dzieciom bardzo podobały się tego typu zajęcia. Pełne radości, zabawy i radości wróciliśmy do szkoły na pyszny obiadek.

Z. Piotrowska

EKSPERYMENTY_2 EKSPERYMENY_1


EJ, KULIG, KULIG

Tegoroczna zima: mróz, dużo śniegu i słońce! Wprost wymarzony czas na kulig. Więc pewnego piątku 7 lutego 2014r. o godz. 9.oo nasza klasa III a ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie wybrała się na klasowy kulig, zorganizowany przez naszą Panią. Podzieliliśmy się na cztery grupy, a każda z grup wygodnie usadowiła się w dużych saniach ciągniętych przez parę pięknych koni. Jechaliśmy radośnie, bo konie ciągnęły raz szybciej, raz wolniej. W końcu dotarliśmy do Młyna Hipolit. Pan Sławek rozpalił ognisko! Wszyscy piekliśmy swoje kiełbaski, które następnie zjedliśmy z wielkim apetytem. Było bardzo ciekawie! Niestety wycieczka dobiegła końca. Smutno nam było z powodu powrotu do domu, lecz też wesoło, bo to była naprawdę udana wycieczka! Chcielibyśmy ją kiedyś powtórzyć! (---)

Z. Piotrowska

KULIG_1 KULIG_2


WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM:

„SMOK OBIOBOK I JEGO PRZYJACIELE”

Laura Gorgol uczennica klasy 3a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Smok obibok i jego przyjaciele” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.

Z. Piotrowska

PRACA_LAURY


I NAGRODA W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„ GWIAZDKA DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

W te zimowe wieczory można sobie pooglądać prace artystyczne pełne serca i radości. Obrazy Malwiny Głowackiej, ucz. kl. 3a i Zuzanny Pyśniak, ucz. kl. 3b są prawdziwymi dziełami sztuki. Mimo bardzo młodego wieku ich autorek reprezentują wysoki poziom. Dziękujemy Wam, że możemy podziwiać Wasze dzieła, wzruszać się, uśmiechać i napełniać radością podziwiając Wasze prace. Serdecznie gratulujemy!

Z. Piotrowska

80__egminyeu_Gowacka_Malwina_8_lat1_001 99__egminyeu__Pyniak_Zuzanna__9_lat_001


O bezpieczeństwie i kulturze w sieci.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i propagowanie zasad kultury bycia przy korzystaniu z Internetu w dniu 4 lutego 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podkomisarzem Marcinem Koprem, rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Organizatorem spotkania była pani pedagog, Joanna Chorębała. W czasie spotkania pan podkomisarz, z wykorzystaniem ciekawej prezentacji multimedialnej, przybliżył uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz skutki emocjonalne i prawne w sytuacjach, jeśli ktoś o przestrzeganiu tych zasad zapomina.

Anna Szczęsna

spotkanie_z_policjantem_1 spotkanie_z_policjantem_2


Najlepsi z najlepszych

W dniu 18 stycznia 2014r. na godzinie wychowawczej odbył się apel podsumowujący osiągnięcia za pierwsze półrocze roku szkolnego 2013/2014. Jego bohaterami byli uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Szczególne brawa i gratulacje zdobyli uczniowie, którzy osiągnęli dwie najwyższe średnie ocen w szkole. Są to: Maria Kopińska, Zuzanna Piech i Bartosz Grajper ze średnią 5,27 oraz Natalia Kałdonek i Justyna Śledź ze średnią 5,00.

Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły dla klasy, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, zdobyli uczniowie klasy 5b, której wychowawczynią jest pani Agnieszka Maciążek.

U progu nowego okresu życzę wszystkim uczniom naszej szkoły jak najlepszych wyników w nauce na zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

Anna Szczęsna

najlepsi_1 najlepsi_2


Smacznie, zdrowo i kolorowo.

Klasa 3c w ramach programu „ Śniadanie daje moc” w dniu 14 stycznia 2014 roku przygotowywała sałatki i surówki. Uczniowie przynieśli kolorowe i smaczne warzywa i owoce. Dzieci wyczarowały przepyszne i zdrowe drugie śniadanie. Wspólne przygotowanie posiłków było okazją do propagowania właściwych nawyków żywieniowych.

Anna Chołody

niadanie_daje_moc_10 niadanie_daje_moc_11


ŚWIĄTECZNE TRADYCJE

Tradycją naszej szkoły stały się bożonarodzeniowe przedstawienia w grudniowe dni poprzedzające święta. W tym czasie nasza szkoła przybiera świąteczny wygląd. Panuje nastrój wielkiej radości, który jest wspaniałą okazją do kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

Dzieci z klasy IIIa pod kierunkiem p. Zofii Grzywacz- Piotrowskiej i p. Jadwigi Wajrak zaprezentowały przed Dyrekcją, nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami oraz społecznością naszej szkoły „Jasełka”.

Swoje umiejętności dzieci zaprezentowały również dwukrotnie w kościele parafialnym.

Uwieńczeniem pięknych występów małych artystów był udział dzieci w VII GMINNYM FESTIWALU KOLĘD, OBRZĘDÓW I ZWYCZAJÓW ŚWIĄTECZNYCH, który odbył się 12 stycznia 2014r. w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Zespołowi teatralnemu z kl. IIIa Szkoły Podstawowej w Nałęczowie za prezentację widowiska „Jasełka” jury przyznało pierwsze miejsce w kategorii „Zespoły teatralne: kl. I–III szkoła podstawowa”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Z. Piotrowska

NOK_Jaseka Koci_jaseka Szkoa_Jaseka


Program edukacyjny „Od grosika do złotówki” w klasach drugich

Uczniowie klasy II b uczestniczą w programie edukacyjnym „Od grosika do złotówki”.

Na pierwszych zajęciach dzieci udały się na planetę Grosik, na której poznały wartości pieniędzy używanych w Polsce. Zaznajomiły się z pojęciami: nominał, banknot, moneta, NBP, PLN, awers, rewers i bilon. Podczas rożnych zabaw w ciekawy sposób przyswoiły nową wiedzę. Na zajęciach wykorzystane zostały pomoce zasponsorowane przez organizatorów programu. Nauczyły się tez śpiewać piosenkę pt. „Od grosika do złotówki”.

Marta Wójcik

grosik_1 grosik_2 grosik_5


Wykład Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

16 grudnia 2013r. odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, tym razem spotkaliśmy się w sali gimnastycznej naszej szkoły, zajęcia poprowadzili pani mgr Anna Bukowska- pracownik Wydziału Nauk o Ziemi UMCS oraz pan mgr Bukowski.

Dzisiejsze spotkanie z nauką prowadząca zaczęła od machnięcia różdżką Smile i pytania: Kto jest największą czarodziejką świata? W odpowiedzi posypały się różne mniej lub bardziej udane pomysły. Nikomu jednak nie przyszło do głowy, że chodzi o wybitną polską uczoną, laureatkę Nagrody Nobla - Marię Skłodowską Curie. To właśnie Patronce największej lubelskiej uczelni poświęcone było całe spotkanie. Oprócz ciekawej prezentacji multimedialnej, która przybliżyła sylwetkę M. Skłodowskiej Curie i jej wkład we współczesną naukę , uczniowie wzięli udział w pokazowych doświadczeniach chemicznych przygotowanych przez pp. Bukowskich.

Katarzyna Kowalska

umcs_dziecicy_1 umcs_dziecicy_2 umcs_dziecicy_3


Lekcja w Banku Spółdzielczym w Nałęczowie

W dniu 13 grudnia uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji. Zamiast w sali szkolnej zajęcia odbyły się w siedzibie Banku Spółdzielczego w Nałęczowie. Mogliśmy zobaczyć Bank od środka i wejść do pomieszczeń, w których wolno przebywać tylko pracownikom. Tego dnia to właśnie pracownicy Banku wcielili się w role nauczycieli i w bardzo ciekawy sposób zapoznawali nas z historią i dniem dzisiejszym Banku oraz udzielali odpowiedzi na pytania: Dlaczego warto wpłacać pieniądze na konto bankowe?, Czym się różni karta płatnicza od kredytowej?, Dlaczego w Banku potrzebny jest kasjer, mimo, że są bankomaty?

Największymi atrakcjami wizyty okazały się paczka zniszczonych banknotów warta 150 tys. złotych i gabinet Pana Prezesa. Mogliśmy tam usiąść w wygodnym fotelu i zobaczyć niemal wszystkie miejsca, które przed chwilą zwiedzaliśmy, dzięki monitoringowi.

Otoczeni ogromną życzliwością, obdarowani nagrodami i słodkościami z żalem opuszczaliśmy gościnne progi Banku. Ta wizyta pozwoliła nam dokładnie zrozumieć, co znaczą słowa: ”Pewne, jak w banku”.

Anna Szczęsna

bank_spoldzielczy_1 bank_spoldzielczy_2 bank_spoldzielczy_3


„ I ty możesz zostać tropicielem witamin!”

Od początku bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie są uczestnikami projektu „ I ty możesz zostać tropicielem witamin!” . W ramach tego przedsięwzięcia 24.10.2013r. klasy I-V wzięły udział w spotkaniu poświęconym właśnie witaminom. Odwiedziły nas dwie sympatyczne Panie, które w atrakcyjnej formie - quizu przedstawiły najistotniejsze dla ludzkiego zdrowia witaminy. Na zakończenie spotkania można było sfotografować się w doborowym towarzystwie Witaminek.


Ciągle na podium!!!

W sobotę 7 grudnia w Lublinie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII Mikołajkowym Turnieju w mini piłce siatkowej. Chłopcy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych; Żuczki- rocznik 2003 „dwójki”, Krasnale- rocznik 2002 „trójki” i Skrzaty- rocznik 2001 „czwórki”.

W kategorii Żuczki chłopcy, w składzie Karol Wojczuk oraz Szymon Kowalczyk, zajęli pierwsze miejsce wygrywając cały turniej.

W kategorii Krasnale, w składzie Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk, Bartosz Grajper z rezerwowym Karolem Wojczukiem, zajęli drugie miejsce. Pozostali chłopcy również uklasyfikowali się na czołowych miejscach.

Adam Musiał

Turniej_Mikoajkowy_7 Turniej_Mikoajkowy_8


6 grudnia 2013r.

Święty Mikołaj w szkolnym sekretariacie

Święty Mikołaj, odwiedzający uczniów w dniu 6 grudnia, nie zapomniał także o pracownikach naszej szkoły. Wraz ze swoją liczną świtą zjawił się w szkolnym sekretariacie, zażyczył sobie spotkanie z wszystkimi pracownikami, a później obdarował miłym słowem i słodkimi upominkami. Obiecał, że za rok znów nas odwiedzi, ponieważ znalazł tu wielu dobrych ludzi, a także doskonałych pomocników i przyjaciół w osobach członków Samorządu Uczniowskiego i Pani Pedagog.

Anna Szczęsna

mikolaj_sekretariat_1 mikolaj_sekretariat_2


6 grudnia 2013r.

Odwiedziny Lisa Witalisa

Oprócz długo oczekiwanego przez dzieci św. Mikołaja w dniu 6 grudnia gościliśmy także Lisa Witalisa. Było to możliwe dzięki projektowi Internetowy Teatr dla Szkół. Tym razem uczniowie klas I-IV naszej szkoły oglądali transmitowany z Teatru Polskiego w Bydgoszczy spektakl oparty na bajce Jana Brzechwy pt. „Szelmostwa Lisa Witalisa”.

Anna Szczęsna

przedstawienie_internet_1 przedstawienie_internet_2


Muzyczne mikołajki

Miłą niespodziankę sprawili nam w dniu św. Mikołaja uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej w Nałęczowie, którzy zaprosili nas na muzyczny koncert mikołajkowy. Dzięki temu z przyjemnością mogliśmy posłuchać „zimowych” tematów muzycznych w wykonaniu młodych skrzypków, pianistów i gitarzystów i choć na chwilę zapomnieć o hulającym za oknem Ksawerym.

Anna Szczęsna

mikolaj_muzyczny_1 mikolaj_muzyczny_2


28 listopada 2013r.

Nasza zabawa andrzejkowa

Dnia 28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III. Oprócz tańców, dzieci mogły wziąć udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią bawić się uczniowie klas młodszych. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie, uczniowie wrócili do swoich klas na słodki poczęstunek.

Zofia Piotrowska

andrzejki_1 andrzejki_2


22 listopada 2013r.

Niekonwencjonalna forma przekazywania wiedzy.

Dnia 22 XI uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. W czasie spontanicznej i radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego), dzieci przełamywały lęk oraz przyzwyczajały się do kontaktu z pieskami. Ponadto dzieci uczyły się odpowiedzialności wiążącej się z posiadania pupila w domu. Spotkanie i zabawa z pieskami to niezapomniane wrażenia dla każdego ucznia.

Zofia Grzywacz- Piotrowska

zabawa_z_pieskami_1 zabawa_z_pieskami_2


21 listopada 2013r.

 

Zdrowe żywienie.

W dniu 21.11.2013 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panią Dietetyk na temat zdrowego żywienia. W spotkaniu brały udział klasy 1-3 i 4-6. Dowiedzieliśmy się ile niezdrowych składników dostarczamy naszemu organizmowi. To była pouczająca lekcja. Dowiedzieliśmy jak prawidłowo odżywiać się oraz gdzie możemy się zaopatrzyć w zdrową żywność.

Samorząd uczniowski


Laureaci konkursu poetyckiego.

Aleksander Popiołek z kl. IVb, Alicja Ogonek z kl. Vb, przygotowani przez panią Katarzynę Kowalską, oraz Paulina Błaszczyk i Justyna Śledź z kl. VI b, które pod opieką p. Sylwii Krysa przygotowywały teksty poetyckie, wzięli udział w Poetyckim Apelu „O Niepodległą” organizowanym przez GOK w Kurowie.

Laureatką pierwszej nagrody została Paulina Błaszczyk,a wyróżnienie zdobyła Alicja Ogonek.

Gratulujemy tak wielkiej wrażliwości poetyckiej i dbałości o piękno mowy!

laureaci


20 listopada 2013r.

Złote róże rozdane!

Już po raz czwarty młodzi miłośnicy literatury zmierzyli się z niełatwą twórczością patrona Szkoły -Stefana Żeromskiego. W 150 – lecie wybuchu powstania styczniowego kanwą recytatorskich zmagań były utwory powstańcze pisarza.

Z trudnymi tekstami doskonale poradzili sobie mali recytatorzy z klasy IIIa – Jakub Głuchowski i Katarzyna Pochroń, którzy pod kierunkiem p. Zofii Grzywacz – Piotrowskiej przygotowali dwa wiersze.

W kategorii klas IV – VI, przygotowane przez p. Sylwię Krysa, wystąpiły Justyna Śledź i Paulina Błaszczyk, która zdobyła II miejsce

Laureatem złotej róży został Jakub Głuchowski, a Katarzyna Pochroń zdobywczynią pierwszego miejsca!

Recytatorom Gratulujemy!

Sylwia Krysa

zlota_roza_2 zlota_roza_1


Laureatki konkursu „Jan Paweł II – papież dialogu”

Brygida Babicz i Justyna Śledź   – uczennice klasy VI b – laureatkami konkursu grafiki komputerowej „Jan Paweł II – papież dialogu”. Prace dziewcząt spotkały się z uznaniem jurorów konkursu, zdobywając odpowiednio pierwsze miejsce oraz wyróżnienie. Konkurencja nie była łatwa, ponieważ brały w niej udział dzieci z wielu szkół Lubelszczyzny. Laureatkom życzymy dalszych sukcesów i rozwoju talentów.

Sylwia Krysa

justyna_i_brygida


Zwycięzca Konkursu Poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”

„Szła kiedyś miłość wąską dróżką,

i napotkała moje serduszko.

Przystanęła, nie zapukała,

Ale weszła i tam już została…”

…tak rozpoczyna się wiersz Karola Mazurka z klasy VI b - zwycięzcy Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”.

To nie pierwsze sukcesy Karola na polu literackim, więc tym bardziej cieszą i napawają nas dumą, z laurów zdobywanych przez młodego poetę. Nagrodę wręczał laureatom Wicestarosta Puławski pan Paweł Nakonieczny. Zwycięski wiersz został wydany w tomiku okolicznościowym, upamiętniającym tegoroczną edycję konkursu.

Karolowi gratulujemy i czekamy na kolejne poetyckie perełki!

Sylwia Krysa

karol_poezja


15 listopada 2013r.

Warsztaty profilaktyczne

Kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi zgodnie z normami obowiązującymi w społeczeństwie oraz zapoznanie uczniów z konsekwencjami agresji i przemocy stosowanej w grupie rówieśniczej to cel zorganizowanych w naszej szkole warsztatów interaktywnych przeprowadzonych przez psychologa z Pracowni Profilaktycznej „Krokus” z Krakowa. Warsztaty, które odbyły się 15 listopada 2013r dla uczniów z klas IV, V i VI finansowane były ze środków przeznaczonych na działania profilaktyczne pozyskanych z Urzędu Miasta w Nałęczowie.

Joanna Chorębała-pedagog szkolny

warsztaty_profilaktyczne_1 warsztaty_profilaktyczne_4


13 listopada 2013r.

13 listopada podczas godziny wychowawczej wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w okolicznościowym apelu poświęconym 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowali członkowie koła teatralnego i szkolnego chóru pod opieką pp. K. Kowalskiej i D. Wrzos- Piech. „Artyści” z wielkim zaangażowaniem zagrali swoje kwestie.

Za serce chwyciła pieśń Anny German „ Być może” w wykonaniu uczennicy klasy V b – A. Ogonek. Szczególną uwagę i uznanie wzbudził ekspresywny występ trzech wiedźm, w których role wcieliły się uczennice klasy VI a : P. Boruch, N. Próchniak i M. Lewandowska. Bardzo ciekawie prezentował się A. Chadyma , uczeń VI a w stroju Napoleona III Bonaparte.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie wyszli z tej lekcji historii z przeświadczeniem, że „ ojczyznę kochać trzeba i szanować”, jak mówią słowa popularnej piosenki.

Katarzyna Kowalska

11_listopada_6


8 listopada 2013r.

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

W dniu 8 listopada w ramach programu "ŚNIADANIE DAJE MOC" klasa 3a przygotowała wspólne śniadanie. Było ono okazją do zwiększenia świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas przygotowań w klasie gościła "ekipa" Telewizji Polsat News, którą dzieci zaprosiły do wspólnej konsumpcji. Trudno się było oprzeć przygotowanym smakołykom.

Zofia Grzywacz-Piotrowska

sniadanie_z_polsatem_10 sniadanie_z_polsatem_4

Wybór właściwych produktów w naszej codziennej diecie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowia, energii życiowej i dobrego funkcjonowania.

Uczniowie klasy I a  brali udział w programie „Śniadanie daje moc”. Polegał on na robieniu kanapek bogatych w różnorodne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Przygotowane śniadanie zostało spożyte we wspólnym gronie.

Ewa Gajkoś

Zdjcie0227 Zdjcie0229


28 pażdziernika 2013r.

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci…"

Wisława Szymborska

Są takie mogiły na naszym cmentarzu, na których już dawno imiona zarosły mchem wykruszone zębem czasu. Malownicze, napawające zadumą, są świadectwem życia dawnego Nałęczowa.

Dla nas, to ślad po ludziach, którzy niegdyś budowali nasze miasto, tworzyli je.

Pragniemy okazać naszą wdzięczność i pamięć przodkom, dlatego we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Nałęczowa rokrocznie przychodzimy na nałęczowski cmentarz, by uporządkować zabytkowe groby, zapalić znicz, pomodlić się.

Dla uczniów nałęczowskiej podstawówki pamięć o przodkach jest wciąż żywa…

Sylwia Krysa

cmentarz_2 cmentarz_1


Tegoroczna jesień rozpieszcza nas ciepłem i piękną pogodą. Postanowiliśmy wykorzystać te okoliczności i rzucić się w wir pracy na świeżym powietrzu. Klasy szóste ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w społecznych akcjach porządkowania swojego najbliższego otoczenia.

Katarzyna Kowalska

więcej............


Witamy Pierwszoklasistów wśród szkolnej braci.

W dniu 24.10.2013r. 47 pierwszoklasistów naszej szkoły pięknie prezentujących się w kolorowych biretach, które ufundowała firma ASKO z Lublina, w obecności zacnego grona zaproszonych gości i rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Był to dla nich pierwszy sprawdzian, kiedy mogli się zaprezentować na forum szkoły. Licznie zgromadzonym w sali gimnastycznej rodzicom i gościom dzieci zaprezentowały program artystyczny. Składały się na niego wiersze i wesołe, skoczne piosenki o sprawach bliskich wszystkim uczniom. W tle można było zobaczyć efektowną dekorację, prezentującą niezbędne w szkole akcesoria.

Emocjonujące, zgodne ślubowanie na sztandar szkoły, dotyk olbrzymią kredką ramienia przez pana Andrzeja Ćwieka, Burmistrza Nałęczowa, pamiątkowe dyplomy i tarcze szkolne wręczone przez panie dyrektorki oraz duża ilość „reporterów”, to niezapomniane wrażenia uczniów klas pierwszych.

Po części oficjalnej dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi rozkoszowały się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc przy organizacji uroczystości.

Ewa Gajkoś i Joanna Socha

slubowanie_1 slubowanie_2


23 pażdziernika 2013r.

„Ratujemy kasztanowce!”

Jesteśmy ekologiczni, dlatego 23 października uczniowie klas 6a, 6b i 5a licznie stawili się na szkolnym skwerze, aby ratować ginące kasztanowce. Uzbrojeni w ogrodnicze rękawiczki, grabie i zapał do pracy usunęli liście spod kasztanowców rosnących przy ulicy B. Prusa i ul. Polnej.

W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji grabienia liści kasztanowców, której patronuje Ministerstwo Środowiska i Prezydent Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski.

Szkodnik kasztanowców, maleńki owad – szrotówek, choć niemal niewidoczny gołym okiem, czyni wielkie spustoszenie w drzewostanie. Mamy nadzieję, że dzięki uczniom naszej szkoły kasztanowce przy ul. B. Prusa i Polnej znów pięknie zakwitną w maju, a podczas upalnego lata będą dawały chłodny cień.

Za pomoc w przeprowadzeniu naszej akcji dziękujemy panu Karolowi Kucabie z Urzędu Miejskiego w Nałęczowie.

Sylwia Krysa

ratujemy_kasztanowce_1 ratujemy_kasztanowce_2


Lekcja języka polskiego.

Miłą niespodzianką dla uczniów klasy 4a była lekcja języka polskiego z wykorzystaniem szkolnych laptopów zakupionych w ramach programu „Cyfrowa szkoła”. Czwartoklasiści mieli za zadanie napisać list do kolegi lub koleżanki z propozycją przeczytania interesującej książki. Lekcja bardzo im się podobała. Listy też napisali całkiem nieźle. Teraz czekają na kolejne takie zajęcia.

Anna Szczęsna

laptopy_1 laptopy_2Pieszy rajd do Młyna Hipolita.

15 X 2013 r. uczniowie klasy II a wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na pieszy rajd do Młyna Hipolita w Nowym Gaju by uczcić Dzień Chłopaków.

W jesiennym lesie wzięli złoty, liściasty prysznic. We młynie uczestniczyli w interesującej lekcji z meteorytową niespodzianką, Zmęczeni płukaniem złota odpoczęli przy ognisku. Na koniec wycieczki poszukiwali skarbów w jaskini w lesie.

Bogatsi o nowe wiadomości, umiejętności i drogocenne kamienie znalezione w jaskini powrócili do szkoły na pyszny obiad.

Maria Mitoraj-Woś

hipolit_4 hipolit_13 hipolit_11 hipolit_12


14 pażdziernika 2013r.

Zaprzysiężenie Samorządu Szkolnego.

Rada Samorządu Uczniowskiego została uroczyście zaprzysiężona w dniu 14 października podczas Święta Szkoły. Uroczystą przysięgę złożylismy przed całą społecznością szkoły na sztandar szkoły w obecności naszych starszych koleżanek, już uczennic Gimnazjum w Nałęczowie, które pełniły ważne funkcje w samorządzie w ubiegłym roku szkolnym. Koleżanki przekazały nam również oficjalnie władzę uczniowską w szkole i życzyły dużo zapału do pracy. Galowe stroje i podniosła atmosfera towrzysząca całej ceremonii potęgowała poczucie odpowiedzialności jakie spadło na nas. Na koniec pani dyrektor pogratulowała nowym członkom SU i zapewniła o swojej współpracy. Nasze działania wspierała i dodawała nam otuchy pani pedagog Joanna Chorębała, opieunka Samorządu naszej szkoły.

Anna Zbaracka i Zofia Wójcik z klasy Va pełniące funkcje sekretarzy SU

Zaprzysienie_SU Zaprzysienie_SU_2 Zaprzysienie_SU_3 Zaprzysienie_SU_4 Zaprzysienie_SU_5


14 października 2013r.

Projekt "Śniadanie daje moc"

projekt_niadanie_daje_moc_2 projekt_niadanie_daje_moc_13 projekt_niadanie_daje_moc_14 projekt_niadanie_daje_moc_15 projekt_niadanie_daje_moc_17Wycieczka do Chełma.

Nasza szkoła, jako jedna z 44 w województwie lubelskim, bierze udział w projekcie „Wzmocnienie tożsamości kulturowej i aktywności obywatelskiej mieszkańców Lubelszczyzny”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo–Wychowawczych im. Teresy Kras w Lublinie w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest pielęgnowanie tożsamości kulturowej wśród mieszkańców Lubelszczyzny, w tym także uczniów i nauczycieli. W ramach Projektu w dniu 11 października 2013r. 42 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Chełma. Program zwiedzania tego miasta obejmował wizytę w Muzeum Ziemi Chełmskiej, spacer po Rynku, wspinaczkę na Górę Zamkową oraz spotkanie z duchem Bieluchem w podziemiach kredowych, które wzbudziło najwięcej emocji wśród uczestników wycieczki. Zjedliśmy również smaczny obiad w jednej z chełmskich restauracji i pełni wrażeń wróciliśmy do Nałęczowa. Dziękujemy Stowarzyszeniu za organizację tak udanego wyjazdu.

Anna Szczęsna

wycieczka_chem


straacy_2

Pracownicy Straży Miejskiej w naszej szkole.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w dniach 1,8 i 10 października naszą szkołę odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej w Nałęczowie. Przestrzegali uczniów przed        czyhającymi na nich niebezpieczeństwami, apelowali o rozwagę i ostrożność oraz oferowali swoją pomoc w razie potrzeby przekazując wszystkim uczniom odblaskowe opaski z   danymi do kontaktu.


7 października 2013r.

Pantomima "Mikrokosmos"

teatr

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 placówek w województwie lubelskim, które w dniu 7 października mogły obejrzeć spektakl teatralny przesyłany na żywo przez sieć    Internet. Była to pantomima "Mikrokosmos" przygotowana przez Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. Transmisja odbywała się w ramach projektu  "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły podzieleni na 3 grupy. Było to dla nich wyjątkowe doświadczenie, ponieważ rzadko  mają możliwość oglądania teatru pantomimy.


Indywidualna wystawa prac plastycznych Malwinki Głowackiej

„Lubię malować mój świat”- to tytuł indywidualnej wystawy prac plastycznych Malwinki Głowackiej, uczennicy klasy 3a z naszej szkoły. Na wystawę Malwinka przygotowała 14 oryginalnych prac, które powstały na przestrzeni ostatnich dziesięciu miesięcy. Wystawę prac można oglądać w naszej szkole na korytarzu I piętra do 20 października br. Przypominamy, iż Malwinka Głowacka jest stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie artystycznej. „Młodej artystce” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

malwina_wystawa malwinka_1 malwinka_2 malwinka_3

wychowawczyni

Zofia Grzywacz- Piotrowska


30 września 2013r.

Dyskoteka z okazji "Dnia Chłopaka"

27 września 2013r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

27 września 2013 roku, odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wybory poprzedziła plakatowa kampania wyborcza, dzięki której każdy mógł zapoznać się z programem wyborczym 26 kandydatów . Wybraliśmy 15 członków Rady SU .

Anna Zbaracka i Zofia Wójcik z klasy Va pełniące funkcje sekretarzy SU

samorzd_2013_5 samorzd_2013_6 samorzd_2013_9 samorzd_2013_31

2 września 2013r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014.

 

ROK SZKOLNY 2013/14

„Owocowej pokusie” nie oparli się jurorzy!

„Owocowa pokusa” to tytuł opowiadania Brygidy Babicz, uczennicy klasy Vb, która stanęła w szranki konkursu literackiego o owocach, organizowanego przez firmę Materne. Spośród nadesłanych prac smakowitym kąskiem okazało się właśnie opowiadanie Brygidy, która znalazła się w gronie zwycięzców konkursu. W nagrodę autorka pojechała na wycieczkę sponsorowaną przez organizatorów konkursu.

Z radością śledzimy rozwój literackich talentów naszych uczniów i czekamy na kolejne, pomysłowe prace.

Sylwia Krysa


Poeci są wśród nas!

… a jednak w dzisiejszym szybkim, rozkrzyczanym świecie można zatrzymać się i popatrzeć na innego człowieka, znaleźć dystans, czasem uśmiechnąć się do samego siebie.

Karol Mazurek - laureat Konkursu Poetyckiego „Mój świat” organizowanego przez MDK w Puławach.

wiecej..........................


 

27 maja 2013 roku wystartowała kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka REAGUJ. MASZ PRAWO. Jej głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

więcej..................


24 maja 2013r.

Dzisiaj odbył się TURNIEJ PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I-III. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-III wytypowanych przez wychowawców.

więcej..................


23 maja 2013r.

Właśnie dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce szkolnej klas II a oraz V a , b . Wybraliśmy się na Piknik Naukowy Uniwersytetu Dziecięcego UMCS do Lublina.

więcej foto w galerii piknik_UMCS piknik_UMCS_3 więcej .......................


Turniej Mitologiczny 15.05.2013r.

Do fajnej i bardzo długiej już tradycji szkolnej należy coroczne święto starożytności, które popularnie zwiemy Dniem Greckim. W tym roku szkolnym również nie mogło go zabraknąć w naszym kalendarzu imprez. Klasy piąte pod wodzą swoich nauczycielek j. polskiego sumiennie przygotowywały się do ostatecznej potyczki, która miała miejsce 15 maja br. Święto jak zwykle rozpoczęło uroczyste zejście „bogów” z Olimpu .

więcej foto w galerii dzien_grecki_2 dzien_grecki_26 więcej...............


Dzień Baśniowy

8 maja 2013r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja turnieju dla klas IV – konkurs Znawca Baśni. W szranki stanęli uczniowie klas IV a i IV b , którzy wykazali się świetną znajomością baśni Andersena i Grimmów.Obie klasy zaprezentowały się też w krótkich scenkach teatralnych.Klasa IV a wystawiła „ Królewnę Śnieżkę” , natomiast klasa IV b przedstawiła „ Kopciuszka”. Wszyscy świetnie się bawili.A jak było, możecie zobaczyć na zdjęciach. Ciekawe czy wszystkich rozpoznacie bez trudu. Życzę powodzenia ;)

Katarzyna Kowalska

dzie_baniowy_10 dzie_baniowy_16 więcej foto w galerii


Konkurs Ortograficzny

Dnia, 30 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas trzecich. Laureatem konkursu został Adrian Kopeć, uczeń klasy III b.

Joanna Socha,Ewa Gajkoś


 

Uczniowie Naszej Szkoły

Mistrzem Województwa Lubelskiego w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce o Puchar Kinder+ Sport.

sport_kinder wiecej.....................


Pięciolatki w szkole

Dnia 24 i 25 kwietnia w naszej szkole gościły przedszkolaki z gr. III i IV. Dzieci uczestniczyły w zajęciach otwartych, które prowadziły panie: Zofia Grzywacz- Piotrowska i Marta Wójcik. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami i ćwiczeniami, jakie miały do wykonania. Chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, co widać poniżej na zdjęciach.

piciolat_1 piciolat_2


18 kwietnia 2013r.

Podsumowanie X Edycji Konkursu Twórczości Plastycznej:

„Świat w oczach najmłodszych- Zwierzęta, które znamy, lubimy i kochamy”

więcej foto ... 10_edycja więcej.................


Powiatowy Konkurs Recytatorski

Dnia 17. 04. 2013r. , odbył się X powiatowy konkurs recytatorski pt. "Ojczyzna Słowem Malowana". Recytatorki z Vb - Maria Kopińska, Justyna Śledź i Paulina Błaszczyk , przygotowane przez panią Sylwię Krysa, otrzymały trzy równorzędne wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy sukcesów i życzymy zdobycia kolejnych laurów.


„ Bezpieczni, bo świadomi…”

W piątek 13 kwietnia odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły turniej wiedzy dla klas 1 – 3. Turniej obejmował swoim zakresem szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa wokół dzieci i realizowany był w ramach programu profilaktyki dla naszej szkoły.

więcej.................


11 kwietnia 2013r.
Gala Finałowa II edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat.
Chcę poznać świat! Idę do szkoły”!

10 kwietnia 2013r.

III Nagroda w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Architektura Lublina i okolic „Pejzaże mistyczne”

konkurs_lublin więcej.....................


27 marca 2013r.
Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie pozwalają budować naszą tożsamość narodową.

Konkurs Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”
Dnia 25 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie odbyła się uroczysta Wojewódzka Gala Finałowa regionalnego konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.

Warsztaty wielkanocne ,,Radosne Alleluja”

Dnia 26 marca 2013 roku uczniowie z klasy I a, III a i III b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych ,,Radosne Alleluja”. Zajęcia składały się z czterech trwających po 45 minut modułów. Dzieci wykazały się aktywnością i zaangażowaniem. Na zakończenie otrzymały certyfikaty.

zobacz foto w galerii 1bab1 więcej..................


STYPENDIUM DLA MALWINKI – BRAWO!!!

Dnia 18 marca 2013 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie artystycznej.

więcej.................


I WIELKI TURNIEJ WIEDZY O SKO

Dnia 19 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się I Wielki Turniej Wiedzy o SKO. Do Turnieju przystąpiły wszystkie klasy I- III.

więcej..................


Mistrz Ortografii

Dnia 19 marca 2013 r. uczeń klasy III b Adrian Kopeć otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas trzecich ,,Sówka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wąwolnicy. Uczeń został przygotowany do konkursu przez p. Joannę Socha.


7 marca 2013r.

„Jestem widoczny z PGE: Bądź bezpieczny na drodze”

W ramach akcji „Jestem widoczny z PGE: Bądź bezpieczny na drodze”, odbyło się  w naszej szkole spotkanie z przedstawicielkami PGE i KWP, które w ciekawy i przystępny dla uczniów sposób mówiły o tym, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami czyhającymi w drodze do szkoły oraz kryjącymi się za nierozważnym korzystaniem z energii elektrycznej.

więcej.................


Gminny Przegląd Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych

Dnia 2 lutego 2013 r. uczeń klasy III b Aleksander Wartacz wziął udział w VI Gminnym Przeglądzie Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

więcej....................


Niespodzianka klasy 6b

Miłą niespodziankę sprawiły wszystkim uczennice klasy 6b, które szkolny konkurs kolęd i pastorałek uświetniły swoim występem. Samodzielnie przygotowały spektakl tematycznie związany ze świętami Bożego Narodzenia, który bardzo się podobał publiczności i zdecydowanie umilił czas oczekiwania na werdykt jury w konkursie kolęd. Wielkie brawa, dziewczęta, za pomysł, wykonanie, a przede wszystkim za uczniowską inicjatywę.

6bab6 więcej foto


Wspólne kolędowanie

Już po raz szósty uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w ramach Gminnego Przeglądu Obrzędów i Zwyczajów Bożonarodzeniowych.

więcej.................


Konkurs "Zaczytani"

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy odbył się konkurs wiedzy „ Zaczytani”. Warunkiem koniecznym dla uczestników było opanowanie materiału w zakresie omówionych lektur oraz wykonanie pracy plastycznej- ilustracji do ulubionej książki.

więcej................


Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik.

W ramach realizacji projektu pn. „W trosce o lepszą przyszłość” uczniowie klas 6 naszej szkoły uczestniczyli w bezpłatnej wycieczce do Warszawy. Dzięki temu zwiedzili CK Kopernik, a w Planetarium obejrzeli film pt. „Galileusz potęga teleskopu”.

Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudził pobyt w CK Kopernik.

wycieczka_Kopernik_14 więcej foto


Zabawa choinkowa

W dniu 31 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Przebrane za barwne postacie z krainy baśni i bajek wesoło tańczyły i brały udział w różnych konkursach. Na szkolnym balu znalazły się: królewny, wróżki, czarownice,...

więcej.................


Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 2 a

24 stycznia w klasie 2a zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do klasy swoje kochane Babcie i Dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku. zobacz więcej........................

image001 zobacz więcej.................


Ciekawa lekcja w klasie Va

W ramach współpracy z UMCS powstał projekt , który ma na celu upowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu nauk ścisłych. Niespełna miesiąc temu byliśmy w NOK-u na fantastycznym pokazie fizycznym „ Światło to życie” prowadzonym przez dr Gagosia, pracownika UMCS. W atrakcyjnej eksperymentalnej formie przedstawione zostały własności światła, omówiono też jego wpływ na nasze życie . Szczególnie podobał nam się pokaz laserów.

zobacz więcej.................


Zajęcia chemii w podstawówce

DSC09090

Dnia 17 stycznia 2013 roku w klasie 2a i 5a odbyły się warsztaty chemiczne. Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się: czym zajmuje się chemia, na czym polega praca chemika i na co należy zwrócić uwagę podczas wykonkywania eksperymentów?

zobacz więcej................


WIGILIA W KLASIE 2 A

21 grudnia w klasie 2 a odbyła się klasowa wigilia podczas której łamaliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne    i noworoczne życzenia. W tym roku wigilię postanowiliśmy przygotować na słodko. Były owoce, cukierki, czekoladki, wafelki, soki i pierniczki z wypisanymi imionami wszystkich uczniów z klasy. Uczniowie opowiadali o obrzędach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania oraz pokazu zimnych ogni. Pod choinką czekały na nas słodkie prezenty!

DSC09015


21 grudnia 2012r.

Uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem p. Sylwii Krysa i p.Joanny Socha przedstawili przepiękne jasełka, które dziś przedstawili społeczności szkolnej. Kolejne sceny z narodzenia Pana przeplatane były kolędami, co jeszcze bardziej wprowadziło nas w świąteczny nastrój.

j4 więcej foto w galerii kolda


17 grudnia 2012r.

17 grudnia nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień w wojewódzkim konkursie literacko-plastycznym „ Bolesław Prus – serce serc”.

Nasza radość i sukces była ogromna, ponieważ dwaj uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuł laureata i zdobyli I miejsca zarówno w części plastycznej – Łukasz Wójcik z klasy VIA oraz części literackiej - Wiktor Skoczylas IVA.

Ponadto zdobyliśmy dwa wyróżnienia w kategorii prac literackich-Maria Kopińska i Karol Mazurek - uczniowie klasy VB.

..................zobacz więcej


 

owoce-w-szkole

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie „Owoce w szkole”. Uczniowie klas I-III nieodpłatnie otrzymują przez 10 tygodni każdego semestru świeże owoce, warzywa i soki. Każde dziecko uczestniczące w programie każdorazowo dostaje porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków z budżetu krajowego (25%).


Wigilia klasowa-kl.6b
w3

10.12.2012r.
Wycieczka kl. IIa
DSC08999
Dnia 10 XII 2012r. klasa 2 a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt: ,,Plastyka obrzędowa-ozdoby choinkowe”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się w co ubierane było drzewko bożonarodzeniowe 100 lat temu i jak wyglądała najstarsza ozdoba świąteczna. Dzieci wykonały samodzielnie ozdoby i włączyły się do wspólnej zabawy.
więcej foto w galerii

6.12.2012r.
Mikołajki
6 grudnia pojawił się Święty Mikołaj z workiem prezentów. W poszukiwaniu grzecznych dzieci do obdarowania trafił do naszej szkoły. Mikołaj podarował wszystkim słodkie upominki i już po chwili bardzo szybciutko zniknął w dali, wśród płatków wirującego śniegu...
DSC08971 więcej foto w galerii
Mikołajki w sekretariacie naszej szkoły.
Goszcząc w naszej szkole św. Mikołaj zawitał także do szkolnego sekretariatu. Sprawił ogromną niespodziankę wszystkim pracownikom. Obdarował ich życzliwym słowem i słodkim upominkiem. Wraz z całą świtą pozostawił po sobie niezwykle miłe wrażenie. Obiecał, że za rok znów tutaj wróci.
sekret_mikoaj_1
Mikołaj na lekcji jęz. polskiego.
W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 4a na lekcji języka polskiego doskonalili umiejętność pisania listów. Tego dnia wszyscy, oczywiście, pisali listy do św. Mikołaja.
mikoaj_1


27.11.2012r.
Andrzejki
a005

Dnia 27 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa na której bardzo dobrze bawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wróżki, czyli uczennicez Samorządu Uczniowskiego, przepowiadały przyszłość uczestników, którzy byli uczniami klas I-III. Wszystkie wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem.

więcej foto w galerii


Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego ,,O złotą różę”.

Dnia 20 listopada 2012 r. w 87 rocznicę śmierci wielkiego pisarza w sali balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego ,,O złotą różę”.

więcej.................

 


 

19.11.2012r.

Konkurs Recytatorski w Kurowie

Dnia 19.11.2012r. Maria Kopińska, Paulina Błaszczyk, Agnieszka Jusiak i Justyna Śledź reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim pt. „O Niepodległą”, który odbył się w Kurowie. W konkursowe szranki stanęli najlepsi recytatorzy z powiatu puławskiego. Jedno z wyróżnień zdobyła Paulina Błaszczyk z kl.5b. Wszyscy biorący udział w tym konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.


13.11.2012r.

„Opowieść wigilijna - Warsztaty Bożonarodzeniowe”

DSC08871

Dnia 13 listopada 2012 roku trenerzy -animatorzy z Fundacji KreAdukacja w klasach drugich prowadzili warsztaty edukacyjne, które miały na celu pobudzić kreatywność uczniów i integrację klasy. Zajęcia składały się z 4 trwających po 45 minut modułów dającym uczniom pełen obraz Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do zajęć. Dowodem są zaprezentowane zdjęcia z przebiegu warsztatów.

więcej foto w galerii


12.11.2012r.

listo1

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

 


HALLOWEEN 2012

image005

Nauka nauką, a postraszyć się też trzebaSurprised. Klasy III z radością zapoznały się z tradycją święta, którego korzenie nie są obce naszemu kontynentowi. Halloween, często postrzegane za amerykańskie święto, w rzeczywistości pochodzi z Europy.

..........zobacz więcejSZKOLNY TURNIEJ KLAS III – KRAJE ANGLOJĘZYCZNE

W maju uczniowie klas III zmierzą się w Turnieju sprawdzającym wiedzę dotyczącą krajów, w których mówi się w języku angielskim. Co miesiąc na lekcjach języka angielskiego omawiamy zwyczaje i cechy charakterystyczne danego kraju. Tym razem: Anglia.

..........zobacz więcej31.10.2012r.

"Cyfrowa Szkoła"- lekcja jęz. polskiego.

DSC02790

Dzięki programowi „Cyfrowa szkoła” możemy korzystać w czasie lekcji nie tylko z tablic interaktywnych, ale też z laptopów. Jest ich 25, więc każdy uczeń w klasie ma laptop do swojej dyspozycji. Pierwsze lekcje z nowym sprzętem sprawiają wszystkim niebywałą radość, choć służą nauce. Okazuje się, że z nową technologią nauka staje się prawdziwą przyjemnością. Na zdjęciach można zobaczyć uczniów klasy 6a pracujących z laptopami na lekcji języka polskiego.

więcej foto w galerii


26.10 2012r.-Ślubowanie klas pierwszych.

sl7

Dnia 26 października w naszej szkole, odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Klasy 1a i 1b przygotowały część artystyczną, podczas której śpiewały i recytowały wiersze. Następnie Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość zakończyło puszczanie lampionów.

więcej w galerii


12.10.2012r.

Rocznica urodzin PATRONA SZKOŁY-STEFANA ŻEROMSKIEGO

W przededniu Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole szczególnie zainteresowaliśmy się Patronem – Stefanem Żeromskim, którego rocznica urodzin przypada na 14 października 1864r.

więcej foto w galerii pa1 więcej.....


10.10.2012r.

WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

sa2


DSC08800

2.10.2012r.

DZIEŃ CHŁOPAKA W „JASIU I MAŁGOSI”

Klasa 2 a z okazji dnia Chłopaka bawiła się w Sali Zabaw w Puławach.

zobacz więcej w galerii


29.09.2012r.

Konkurs na zaplanowanie wycieczki "Śladami Prusa w Nałęczowie"

Nagrodzeni:

II msc-Justyna Śledź kl.Vb , wyróżnienia-Paulina Błaszczyk i Natalia Winsztal kl. Vb---

opiekun p.Sylwia Krysa

wyróżnienie-Jakub Frączek kl. Va---opiekun p. Katarzyna Kowalska


24.09.2012r.- Olimpijska szkółka tańca.

W naszej szkole odbył się pokaz taneczny ,,Olimpijskiej szkółki tańca i dobrych manier ''.Wszyscy dobrze się bawili.

Na koniec uczestnicy otrzymali ,,złote medale za dobrą zabawę ''.


21.09.2012r.

„Dni otwarte Polskiego Radia Lublin” - wycieczka klasy Va i Vb

Rozgłośnia obchodziła 60-lecie swojego istnienia. Radiowcy z okazji "urodzin radia" przygotowali sporo atrakcji zarówno na antenie, jak i poza nią.

W piątek siedzibę RL przy ul. Obrońców Pokoju w Lublinie zwiedzili nasi uczniowie. Można bylo m.in. zajrzeć do studia, poznać poszczególne redakcje, zasiąść przed mikrofonem i wziąć udział w nagrywaniu programu.

Festyn, gry, konkursy, zabawy, a także zwiedzanie radia Freee (prezentuje tylko największe hity muzyki klubowej, popowej, r'n'b i pop-rocka)- to wszystko w ramach drzwi otwartych rozgłośni regionalnej Polskiego Radia Lublin.

Zdjcie0096 więcej foto w galerii


12.09.2012r

Śladami Bolesława Prusa po Nałęczowie- wycieczka klasy 6a

więcej.........DSC02488 foto w galerii


3.09.2012 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012-2013

 
29.06.2012r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011-2012


23.05.2012r.

Konkurs na mistrza ortografii.

Szkonymi mistrzami ortografii zostali: Oktawia Wartacz, Adam Ryl i Justyna Śledź.


17-18.05.2012r.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie.

Na wycieczce było 36 osób ze szkół podstawowych gminy Nałęczów.


04.06.2012r.

Wycieczka klas V do Masłomęcza-wioski gotów.

Uczniowie wykonywali garnki z gliny oraz koraliki z Modliny. Strzelali także z łuków.

Można było tam zakupić wspaniałe korale lub kraiki.1 czerwa miał odbyć się dzień sportu........ niestety padał deszcz.

Odbył się więc spektakl profilaktyczny, klasy IV-VI obejrzały film ,,Zakazany owoc’’, a klasy VI miały turniej piłki siatkowej.

Dzień zakończył mecz siatkówki nauczyciele vs. Uczniowie

Wygrali uczniowie.


9.05.2012r.

Dyskoteka dla klas IV-VI, organizowana przez klasę VB.

Królową dyskoteki została Paulina Błaszczyk a królem Radek Chęć z VB.


11.05.2012r.

Turniej mitologiczny klas V.

Przedstawiciele klas (wybrani w eliminacjach) musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem.

Mieli udowodnić, że ich wiedza o greckich bogach jest godna podziwu i rzeczywiście była.

Turniej wygrała klasa Vb, ale klasa Va także wykazała się dużymi umiejętnościami.


20.04.2012r.

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu ,,Przyroda to drogocenny skarb’’.

Na spotkaniu przedstawiono prezentację multimedialną ,,Ptaki wędrowne’’.Spotkanie uświetniły występy artystyczne przedstawicieli szkół gminy Nałęczów i przedstawienie klasy VI B z Nałęczowa.


29.02.2012r.
Międzyklasowy turniej baśni "Znawca baśni"

  

IX KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ "ŚWIAT W OCZACH NAJMŁODSZYCH-

MOJA RODZINA. MÓJ DOM"----wyniki


BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 14 lutego w naszej szkole odbył się długo oczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci występując w strojach księżniczek, spider menów, biedroneczek, wróżek, pszczółek oraz wielu innych postaci czuły się wspaniale i tak też się bawiły tańcząc i biorąc odział w konkursach.

DSC07851 więcej zdjęć26.01.2012r.---Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

 

20.01.2012 r.---Spotkanie z Policją: Jak zachowywać się w szkole i poza nią. Bezpieczne ferie zimowe---pogadanka

 


 

16 stycznia odbył się pokaz iluzji "Baśniowy czarodziej"

 


JASEŁKA

22 grudnia 2011 uczniowie klasy IIIb
pod opieką p. Marty Wójcik i p.Jadwigi Wajrak oraz p. Dagmary Wrzos-Piech przedstawili klasom I-VI jasełka.DSCN4209
BAŚŃ O KOCIE W BUTACH(Ewa Szelburg-Zarembina)- przedstawienie klasy IVb
więcej zdjęć w "Galerii"


DSCN3222
WYPRAWA PO NAŁĘCZOWSKICH ZAKĄTKACH- ŚLADAMI PATRONA NASZEJ SZKOŁY STEFANA ŻEROMSKIEGO
więcej zdjęć w "Galerii"


P1010942
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
więcej zdjęć w "Galerii"


WYCIECZKA DO LUBLINA KL. Va i Vb


WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO
P1010548 P1010552
więcej zdjęć w "Galerii"I MIEJSCE CHŁOPCÓW W XVII OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU MINISIATKÓWKI O PUCHAR "KINDER+SPORT"
SSA50633SSA50631
zobacz więcej pdf więcej zdjęć w "Galerii"
obiady 4


Na stronie znajdziesz m.in. informacje o naszym patronie, o pracownikach szkoły, uczniach i Radzie Rodziców. Dowiesz się sporo na temat szkoły, czytając skróconą z konieczności wersję jej kroniki. Zobaczysz, jakie osiągnięcia mieli nasi uczniowie i w jakich kołach zainteresowań pracują, aby te osiągnięcia powtórzyć.


 

Możesz zajrzeć do działu "Ciekawe strony", gdzie znajdziesz ciekawe programy i gry.


 

Proponujemy Ci odwiedzić internetową galerię szkolną. Znajdziesz tu zdjęcia związane ze szkołą (m.in. prace naszych uczniów, teren szkoły, zdjęcia z różnych uroczystości),

Galeria (w miarę naszych możliwości) będzie na bieżąco uzupełniana


 

To wszystko to tylko wybrane fragmenty tej witryny - znajdziesz tu o wiele więcej!
ZAPRASZAMY!

 
 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Konkursy dla dzieci

konkursy_dla_dzieci

Prywatna Szkoła Muzyczna
szkoa_muzyczna_w_naczowie

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

kula-_kultura

jak_sie_uczyc

matzoo