gif_szkola

argaiv1505


Witamy na stronie internetowej

Szkoły Podstawowej
w Nałęczowie

index.ESP

bip

 dziennikXIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

„ŚWIAT W OCZACH NAJMŁODSZYCH - MOJA WYOBRAŹNIA”
tyt.aktualnosci

 

 

Nie taki pająk straszny…

28 stycznia obfitował w wydarzenia – w godzinach porannych do szkoły zawitał pan Sławek Rubaj, który przeprowadził żywe lekcje przyrody dla klas I-III i IV-VI. Pan zajmuje się hodowlą pajęczaków. Zgromadzeni w sali gimnastycznej  uczniowie  z zainteresowaniem, ale i dozą strachu obejrzeli z bliska przywiezione okazy pająków i skorpionów. Poznali cechy gatunkowe i zwyczaje ptaszników, czarnej wdowy, o których ciekawie i z prawdziwą pasją opowiadał prowadzący spotkanie. Dowiedzieli się np., że w Polsce też żyją ptaszniki … ukraińskie , a swoją ostoję  mają w Bieszczadach .

K. Kowalska

IMAG3043 zobacz więcej


Niech żyje bal!

Po południu 28 stycznia w szkole  odbywała się zabawa karnawałowa. Uczniowie klas I-III przygotowali świetne przebrania . Nie brakowało spidermanów, piratów, księżniczek i innych postaci ze znanych dzieciom bajek . Kolorytu zabawie dodali  niektórzy rodzice, dzięki kostiumom i charakteryzacji. Wszyscy bawili się wyśmienicie ,a zaangażowanie organizatorów – klasy V b wraz z wychowawczynią p. M. Tochman, rodziców i wychowawczyń klas I-III było naprawdę ogromne. Po skończonych harcach młodszych uczniów, do sali wkroczyli tanecznym krokiem starsi. V b zadbała o smakowity asortyment w kawiarence i popularną muzykę do zabawy.

K. Kowalska

DSC_7141 zobacz więcej


Strażnicy Miejscy apelują o ostrożność przy korzystaniu z uroków zimy

 

W dniu 25 stycznia odwiedzili naszą szkołę Strażnicy Miejscy, którzy apelowali do uczniów o ostrożność podczas korzystania z uroków zimy. Spotkali się z każdą klasą i zachęcali do porzucenia komputera na rzecz aktywności fizycznej na śniegu, ale radzili przy tym, co zrobić, by zabawa była bezpieczna. Nie zapomnieli także powiedzieć o odpowiednim stroju i sprawnym sprzęcie. Zima chyba jeszcze nas nie opuszcza. Mamy nadzieję, że będzie nam nadal sprzyjać, a szczególnie podczas ferii zimowych. Z tego powodu warto wszystkie rady wziąć sobie do serca.

Anna Szczęsna

DSC_7070 zobacz więcej


Książka mojego dzieciństwa, ciąg dalszy spotkań czytelniczych

W dniu 19 stycznia 2016r. gościem biblioteki szkolnej był pan Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa. Pan Burmistrz spotkał się z uczniami klasy 2a w ramach projektu Książka mojego dzieciństwa. W sposób niezwykle zajmujący opowiadał o swoich dziecięcych fascynacjach czytelniczych. Wspólnie przeżyliśmy podróż wspomnień po baśniach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, braci Grimm, Andersena aż do książki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Właśnie ta książka, a dokładniej ilustracje do niej wykonane przez Jana Marcina Szancera, stały się jednym z najpiękniejszych wspomnień literacko-plastycznych z dzieciństwa naszego Gościa. Na zakończenie Pan Burmistrz sprawił uczniom nie lada niespodziankę, wykonał ilustrację przedstawiającą króla Błystka, która już zdobi szkolny korytarz.

To spotkanie niewątpliwie rozbudziło zainteresowanie uczniów prezentowanymi książkami, a szczególnie przygodami małych krasnali, które, zdaniem Marii Konopnickiej, na pewno są na świecie.

Agnieszka Kanarek

Druga próba przed sprawdzianem

W ramach przygotowań do sprawdzianu szóstoklasisty w dniu 20 stycznia uczniowie klas 6 ponownie zmierzyli się z testami, by sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności przed czekającym ich kwietniowym sprawdzianem. Była to druga próba, która na pewno została wykorzystana na realizację wniosków po sprawdzianie listopadowym. Sale egzaminacyjne uczniowie opuszczali z zadowoleniem, co świadczy zapewne o tym, że wszystkie wnioski zostały zrealizowane.

Anna Szczęsna

DSC_7052 zobacz więcej


Jazda z figurami

19 stycznia uczniowie klas IV i V pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Cel to Icemania – świetne miejsce do doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach. Zaraz po wejściu na lód okazało się, że to nie taka łatwa sprawa. Jednak nikt nie dawał za wygraną.

Po 70 minutach niektórzy lekko poobijani, a wszyscy  zmęczeni, ale zadowoleni opuścili lodowisko, by udać się w drogę powrotną do domu. Sezon dopiero się zaczyna - przed nami więc dobry czas na takie zimowe ,lodowe zabawy.

K.Kowalska

IMAG3014


Zaczytani są wśród nas…

Niedawno odbył się II, rozstrzygający, etap szkolnego konkursu czytelniczego Zaczytani . Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami testowymi I etapu.
Po sprawdzeniu testów i podliczeniu punktów podajemy do publicznej wiadomości, iż najbardziej uważnymi czytelnikami okazali się :

czytaj więcej


Wiktor Malczyński z klasy 5a - laureatem literackiej edycji konkursu wojewódzkiego „Moja przygoda w szkolnej bibliotece”!

 

Detektywistyczna historia o poszukiwaniu złoczyńcy w szkolnej bibliotece przyniosła Wiktorowi miejsce na podium. Oryginalny pomysł, wartka narracja, sprawność językowa, a do tego szczypta humoru i mamy gotowy przepis na poczytne opowiadanie!

Wiktorze, gratulujemy Ci wspaniałych pomysłów i literackich zdolności!

Sylwia Krysa

5a-wiktor


Jakub Głuchowski i Julia Barańska

laureatami Wojewódzkiego Konkursu „Mój Anioł”!

Prace Jakuba i Julii z klasy 5a zachwyciły jurorów konkursu. Wśród niemal 800 prac biorących udział w konkursowych zmaganiach to właśnie dzieła Julki i Kuby zostały nagrodzone.

Jakub zajął III miejsce, natomiast Julia otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy twórczych pomysłów !!!

Sylwia Krysa

20151222_133342 zobacz wiecej


Książki naszych marzeń i naszego dzieciństwa

Nasza szkoła jest uczestnikiem programu MEN propagującego czytelnictwo Książki naszych marzeń. W ramach jego realizacji zaplanowano cykl spotkań z mieszkańcami Nałęczowa.
Organizacją i koordynowaniem projektu  pod hasłem Książka mojego dzieciństwa zajęła się Pani Agnieszka Kanarek.

12 i 14. 01.2016r. w szkolnej bibliotece odbyło się I spotkanie uczniów z Panem Krzysztofem Zalechem – nauczycielem, regionalistą i przewodnikiem nałęczowskim,  autorem książki Nałęczowa czar w legendach i opowieściach. Gość opowiadał o swoich pasjach czytelniczych  i promował wydaną książkę.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki, mieli również okazję zadawać pytania o źródła pomysłów czy okoliczności powstawania książki.

K.Kowalska

DSC_6989 zobacz wiecej


Jest taki dzień, tylko jeden raz do  roku…

Tym szczególnym dniem jest oczywiście wigilia, ale zanim  nastąpi, dla uczniów wyjątkowy był wtorek 22.12.2015r. – ostatni przed przerwą świąteczną. Stało się to za sprawą Pań Jadwigi Wajrak i Joanny Socha  i uczniów z klasy III b , którzy przygotowali dla społeczności szkolnej dwa uroczyste spotkania jasełkowe - dla klas I-III i IV-VI.

Barwne stroje, piękne recytacje, wspaniałe wykonania kolęd i  świąteczna dekoracja sceny wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Do kolędowania włączyli się uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej. Warto podkreślić, że byli wśród nich wykonawcy z Ukrainy.

Na koniec spotkania Pani dyrektor Anna Szczęsna złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a po nich wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „ Wśród nocnej ciszy”.

K. Kowalska

DSC_6953 zobacz więcej


Uniwersytet Dziecięcy UMCS, chcemy wiedzieć więcej!

18 grudnia uczniowie już kolejny raz uczestniczyli w wykładzie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, który odbył się w sali widowiskowej NOK.  Temat tego spotkania naukowego brzmiał Od siekierki kamiennej do piły mechanicznej Stihl’a . Uczestnicy wykładu dowiedzieli się, jak nasi przodkowie tworzyli narzędzia i odkrywali skarby. Mieli także okazję obejrzeć przywiezione eksponaty – głównie pięściaki, ciosaki, kamienne siekiery. Zagadnienia przybliżyły  naszym uczniom studentki  Wydziału Humanistycznego, Instytutu Archeologii UMCS Pani Agnieszka Ragaman i Pani Amanda Krać.

K. Kowalska

IMAG2769 zobacz więcej


ZACZYTANI

W ostatnim tygodniu zainteresowani uczniowie klas VI-VI  mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o poznanych lekturach. To już kolejna edycja konkursu promującego czytelnictwo „ Zaczytani”.

W tym roku szkolnym do I etapu przystąpiło 43 uczniów. Ich zadaniem było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 80 pytań dotyczących treści poznanych lektur szkolnych.

Kwalifikację do II etapu konkursu zdobyli uczniowie: .................................czytaj więcej


Wizyta Mikołaja w szkolnym sekretariacie

Święty Mikołaj także w tym roku nie zapomniał o pracownikach naszej szkoły. Skrzaty, należące do Mikołajowej świty, zaprosiły wszystkich pracowników szkoły do sekretariatu, gdzie miało miejsce to przez nas również oczekiwane spotkanie. Święty Mikołaj zaczął od pytania, czy nie dokuczamy uczniom, ale gdy usłyszał nasze zapewnienie, że staramy się dbać o nich najlepiej, jak potrafimy, z radością przedstawił nam swoją świtę, opowiedział o wędrówce po całym świecie i poczęstował słodkościami. Na koniec obiecał, że wróci do nas za rok.

Anna Szczęsna

DSC_6872 zobacz więcej


Siatkówka z Mikołajem.

W dniu Świętego Mikołaja 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki w Lublinie organizowanym przez WZPS w Lublinie. Chłopcy naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Krasnale-  rok urodzenia 2004r i młodsi klasa V „trójki”,
  • Skrzaty- rok urodzenia 2003r i młodsi klasa VI „czwórki”.

W kategorii krasnale chłopcy w składzie: Tymoteusz Ambrozik ,Maks Pardyka, Igor Dziura, Jan Kęsik zajęli I miejsce.

W kategorii skrzaty w składzie: Szymon Kowalczyk, Patryk Kęsik, Mateusz Wijaszka, Karol Wojczuk , również wygrali turniej zdobywając I miejsce w turnieju.

Gratulacje Chłopcy!!!

Adam Musiał

DSC_0083 zobacz więcejDzyń, dzyń, dzyń dzwonią dzwonki sań…!

mikolajDzisiaj do naszych uczniów zawitała drużyna  Śnieżynek, elfów, skrzacików wraz reniferem Rudolfem, którzy zapowiedzieli wizytę św. Mikołaja. Wszyscy pełni emocji oczekiwali na Jego przybycie .  Jeszcze chwilka i… jest! Usiadł wygodnie, zapytał czy byli grzeczni, czy odrabiali prace domowe , a na koniec obdarował słodkim ciasteczkiem. Potem, niestety, musieliśmy się pożegnać.

Aktorami w tym projekcie byli członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy pięknie i z zaangażowaniem prezentowali się przed poszczególnymi klasami. Nad całością, jak co roku, czuwała Pani Joanna Chorębała, a upominki dla każdego ucznia zostały ufundowane przez Panią Dyrektor.

K. Kowalska

DSC_6750 zobacz więcej


2 grudnia w sali gimnastycznej zawitali „średniowieczni rycerze” z grupy rekonstrukcyjnej Rewita. Uczniowie uczestniczyli w  pokazie „ I Ty możesz zostać rycerzem!” W programie znalazły się informacje o historii wczesnego średniowiecza, opowieść o ekwipunku i uzbrojeniu rycerzy . Jeden z wojów krótko scharakteryzował średniowieczne prawo i podziały społeczne. Dzieci mogły dowiedzieć się również o osiągnięciach średniowiecznej cywilizacji i ich znaczeniu dla dzisiejszego świata. Uczestnicy pokazu obejrzeli przywiezione  rekwizyty - miecze , topory, kiścienie , włócznie , tarcze i zbroje . Największą  jednak atrakcją okazały się dyby, które podczas dzisiejszego pokazu posłużyły do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Widzowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało pasowanie na rycerza ( w tej roli wspaniale wypadł Aleksander z Nałęczowa ), a na koniec odbył się pojedynek pomiędzy rycerzem  a Maćkiem Sieczkowskim. Wszystkim  niezmiernie przypadła do gustu ta żywa lekcja historii.

 

K.Kowalska

DSC_6663 zobacz więcej


Szkolne Koło Historyczne w dniu 30 listopada zaprosiło starszych uczniów na żywą lekcję historii zorganizowaną w ramach projektu : „ Bo warto pamiętać”- spotkanie było poświęcone wspomnieniu lotników z Dywizjonu 303. Ci „podniebni rycerze” dzielnie bronili nieba nad Wielką Brytanią podczas II wojny światowej . Członkowie koła pod opieką Pani Beaty Kozłowskiej samodzielnie wyszukali materiały , z których następnie stworzyli scenariusz i prezentację multimedialną - ilustrującą sylwetki lotników.

 

K.Kowalska

DSC_6733 DSC_6732


Sukcesy poetyckie Laury Gorgol z kl. 5a

w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Nowe inspiracje”.

Haiku - to tradycyjna, japońska forma poetycka. Wymaga niezwykłej precyzji, znajomości języka i wyobraźni. Ta trudna sztuka układania haiku nie jest obca Laurze Gorgol z kl. 5a, która w ogólnopolskim konkursie zdobyła wyróżnienie!

W nagrodę Laura otrzymała tomik wierszy, którego jest współautorką, atrakcyjny zestaw książek oraz pamiątkowy dyplom.

Brawo Lauro - jesteśmy z Ciebie dumni!

nauczycielka j. polskiego - Sylwia Krysa

Laura


3o listopada dzięki zaproszeniu Pani Joanny Chorębała do naszej szkoły zawitała grupa teatralna z Krakowa. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie profilaktyczne o aktualnej dla wielu tematyce zatytułowane „ Lilli, fejs i kłopoty”.

Aktorki wcieliły się w postacie nastolatków, którzy mają problemy z racjonalnym korzystaniem z nowoczesnych technologii – komputerem czy smartfonem.

W krótkiej historii „ z życia wziętej” bohaterowie borykają się z uzależnieniem od portali społecznościowych i gier . Po zakończeniu spektaklu uczniowie jeszcze przez kilka minut rozmawiali z aktorkami na temat zagrożeń, które czyhają na dzieci i młodzież w sieci Internet. Mamy nadzieję, że to spotkanie okaże się pożyteczne dla naszych uczniów.

K.Kowalska

DSC_6638 zobacz więcej


Próbny sprawdzian z Nową Erą

Swój pierwszy próbny sprawdzian nasi szóstoklasiści mają już za sobą. W dniu 25 listopada próbowali swoich sił z testami przygotowanymi przez wydawnictwo „Nowa Era”. Mam nadzieję, że mierzyli siły na zamiary i wszystko poszło jak z płatka. Jeśli nie, do 5 kwietnia mamy jeszcze trochę czasu. Najważniejsze, to dobrze go wykorzystać.

Anna Szczęsna

DSC_6620 zobacz więcej


Andrzejki

 

24 listopada młodsi uczniowie, a 25 - starsi , bawili się  podczas andrzejek. Tańce, pląsy, konkursy zręcznościowe wprawiły dzieciaki w wyśmienity humor. Dziewczynki  z Samorządu Uczniowskiego zadbały o magiczną atmosferę, przywdziewając na siebie kostiumy wróżek. Młodszym uczniom towarzyszyli rodzice , którzy zadbali o słodki poczęstunek w salach lekcyjnych . Starsi - degustowali smakołyki  w kawiarence, którą zorganizowała klasa VI a wraz z wychowawczynią Panią Beatą Kozłowską.

K.Kowalska

IMAG2716 zobacz więcej


Nie dla dopalaczy!

 

Pod takim hasłem 23 listopada w Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego  odbył się wykład  dla pedagogów z okolicznych szkół. Prelekcję wygłosił dr Ireneusz Siudem, psycholog, naukowiec - praktyk, terapeuta. Współtwórca środowiskowej koncepcji profilaktyki uzależnień. Przewodniczący Towarzystwa Nowa Kuźnia, autor ponad 60 publikacji naukowych z zakresuprzeciwdziałania patologiom społecznym, psychologicznej analizy zjawisk społecznych, profilaktyki uzależnień przemocy i pomocy psychologicznej. Prelegent przybliżył zebranym zagadnienia związane z zagrożeniami i problemem uzależnień u dzieci i młodzieży szkolnej. Pedagodzy mieli również okazję obejrzeć kilkadziesiąt plakatów wykonanych przez uczniów w ramach akcji „ Nie dla dopalaczy”

K.Kowalska

IMAG2707 zobacz więcej


"Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka".

Janusz Korczak

20 listopada , w Polsce po raz drugi obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole 23 listopada odbył się krótki apel przygotowany przez Panie Joannę Chorębała i Beatę Kozłowską. Podczas spotkania w sali gimnastycznej rozstrzygnięty został konkurs na prezentację multimedialną  o prawach dziecka. Wyróżniono  trzy najciekawsze,
a ich autorami są: Edyta Kozłowska z klasy IV a, Olga Jaruga z klasy VI b oraz Patryk Włodarczyk z klasy V c.

Nagrodzeni uczniowie przedstawili swoje prace zebranym.

K. Kowalska

IMAG2678 zobacz więcej


Pomagamy dzieciom przetrwać zimę

W bieżącym roku nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła do akcji zainicjowanej przez panią Ewę Dados. W dniu 18 listopada przedstawiciele poszczególnych klas ciągnęli losy z nazwami produktów, które będziemy zbierać w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Agnieszka Kanarek. Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Zbiórka produktów trwa do 15 grudnia.

Anna Szczęsna

DSC_6395 zobacz więcej


Tobie śpiewamy- Ojczyzno!

20 listopada odbył się zorganizowany przez nauczycielki naszej szkoły Panie Dagmarę Wrzos - Piech i Katarzynę Kowalską oraz pracowników Nałęczowskiego Ośrodka Kultury  I Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nim udział uczniowie z ościennych szkół podstawowych i gimnazjów  , którzy pod opieką swoich nauczycieli muzyki przygotowali popularne , znane i lubiane utwory  o tematyce patriotycznej. Konkurs zainaugurowała uroczyście Pani dyr. Anna Szczęsna.

Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: solista i zespół.
Nad sprawnym przebiegiem  konkursu i wyłonieniem zwycięzców czuwało profesjonalne jury w osobach: Pani Teresy Kmieć - nauczyciela muzyki, pani Wioletty Sieczkowskiej – Kos - b. dyrektora Prywatnej Szkoły Muzycznej
w Nałęczowie oraz Pana Marcina Maruszek - organistę z kościoła parafialnego
w Nałęczowie . Podczas obrad komisji oceniającej wokaliści i ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

Po uzgodnieniu werdyktu jury podało do wiadomości wyniki.

czytaj więcej..................

DSC_6449 zobacz więcej


O Złotą Różę

20 listopada w sali balowej Pałacu Małachowskich wyłonieni w szkolnych eliminacjach nasi uczniowie Mikołaj Rymanowski z klasy II a, Julia Nowak z klasy III a, Julia Barańska i Wiktor Malczyński  oboje z klasy V a prezentowali się podczas konkursu recytatorskiego prozy Stefana Żeromskiego i walczyli dzielnie  „ O Złotą Różę”. Młodsi recytowali wiersze o Patronie, starsi - fragmenty prozy.
Nasi uczniowie wspaniale prezentowali się na scenie, a werdykt jury jest następujący:

W kategorii klas IV-VI

Julia Barańska I miejsce

Wiktor Malczyński II miejsce

W kategorii klas I-III

Mikołaj Rymanowski nagroda Złotej Róży

Julia Nowak I miejsce

Recytatorom oraz  Paniom Sylwii Krysa , Zofii Grzywacz – Piotrowskiej i Ewie Gajkoś gratulujemy sukcesu i takich uzdolnionych uczniów!

K. Kowalska

IMAG2697


I co Łucja tam zobaczyła?

20 listopada czwartoklasiści wybrali się na wycieczkę do Lublina , by obejrzeć spektakl pt. „ W Krainie Narnii”. To piękna opowieść o sile wyobraźni
i przyjaźni, która może wiele przezwyciężyć. Niebawem uczniowie klas czwartych zaczną omawiać tę lekturę na lekcjach j. polskiego, ucieszyła ich więc możliwość porównania swoich wyobrażeń z wizją reżysera.

K. Kowalska

IMAG2684 zobacz więcej


SKO -TO JEST TO!

19 listopada to kolejny ważny dzień dla pierwszoklasistów – zostali oficjalnie przyjęci do grona Szkolnego Koła Oszczędności. Podczas spotkania w sali gimnastycznej, w obecności przedstawiciela Banku Spółdzielczego opiekunka koła Pani Zofia Grzywacz - Piotrowska wręczyła dzieciakom książeczki SKO, na których zaksięgowano I wpłatę - 10,00 złotych ( taki prezencik od sponsora, BS).

Dla uświetnienia tej uroczystości i popularyzacji oszczędzania klas II a zaprezentowała scenkę pt. „ SKO - to jest to!”

K. Kowalska

DSC_6423 zobacz więcej


„Życie z pasją” Darii!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literackim „Życie z pasją” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.

Komisja po przeczytaniu i analizie 64 wierszy i 38 opowiadań nadesłanych na konkurs z miasta Puławy oraz z Góry Puławskiej, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Klementowic, Sadurek, Opatkowic i Zarzecza postanawia przyznać nagrody i wyróżnienia. Daria Dąbek z klasy V b otrzymała nagrodę w kategorii: wiersz. Serdeczne gratulacje dla uczennicy i Pani Sylwii Krysa- nauczycielki j. polskiego!

K. Kowalska

IMG_2020 zobacz więcej


…tym , co ginęli za Ojczyznę…

 

18 listopada w czasie godziny wychowawczej w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel poświęcony Świętu Odzyskania Niepodległości. Uczestniczyli 
w nim uczniowie klas IV-VI. Recytatorzy i narratorzy – miłośnicy historii z klasy 
VI a, którzy przygotowali swoje wystąpienie pod opieką Pani Beaty Kozłowskiej oraz chór szkolny , nad którym czuwała Pani Dagmara Wrzos- Piech. Montażowi słowno - muzycznemu towarzyszyła prezentacja obrazująca dążenia niepodległościowe naszych rodaków. Podczas apelu Pani Agnieszka Kanarek- koordynator akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zainaugurowała zbiórkę produktów, z których zostaną przygotowane paczki dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Przedstawiciele wylosowali dla swoich klas różne artykuły, m.in. środki czystości czy trwałą żywność.

K. Kowalska

DSC_6404 zobacz wiecej


Apel o Niepodległą

18 listopada odbył się już IX „Apel o Niepodległą”. Jest to, cieszący się dużym zainteresowaniem szkół z naszego regionu Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej w Kurowie. Naszą społeczność szkolną reprezentowali uczniowie klas V a - Julia Barańska, Jakub Głuchowski i V c -  Karolina Góra , którzy pojechali tam pod opieką Pani Sylwii Krysa.

Miło nam, że nasi uczniowie ładnie zaprezentowali się przed publicznością , w efekcie Julia zdobyła III miejsce, a Karolina wyróżnienie.

K. Kowalska

20151118_120104 zobacz więcej


W labiryncie mitologii piąta klasa nie zabłądzi !

18 listopada piątoklasiści uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „ W labiryncie mitologii”. Bez wątpienia to bardzo dobry tytuł! Aktorzy Warszawskiego Teatru Edukacyjnego  starali się zapoznać uczniów z zawiłościami mitów Greków 
i Rzymian. Nie brakowało zabawnych sytuacji i dowcipnego   ujęcia przedstawianych postaci znanych już nieco z lekcji historii i j. polskiego. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie.

K. Kowalska

20151118_092257 zobacz więcej


Czy potrafisz czytać znaki?

17 listopada dzieci z klas I-III obejrzały w NOK przedstawienie pt.” Wielki wyścig w poziomkowym lesie”. Temat omawiany w sztuce jest niezmiernie ważny – znajomość zasad bezpieczeństwa dzieci na drodze. Historyjka, pełna  baśniowych postaci, krasnali, znaków, wesołych piosenek i kolorowych kostiumów przypadła 
do gustu widzom.

K. Kowalska

DSC_6380 zobacz więcej


„ Panta rhei…” *

12 i 13 listopada uczniowie klas II a, b, c, IV a, b i V c w ramach projektu Szkoła Kreatywności pojechali na wycieczkę do Zamościa i Chełma. Zwiedzili zabytki staromiejskie i ogród zoologiczny.

14 listopada klasy V a, b, c ponownie wybrały się  do lubelskiego Aquaparku pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Były to dodatkowe zajęcia  wychowania fizycznego zorganizowane w ramach projektu Szkoła Kreatywności. Uczniowie z radością uczestniczyli w tym wyjeździe, bo przecież czas spędzony  na rekreacji w hali basenowej to super zabawa.

* Panta rhei[czytaj: PANta REi] z greckiego: wszystko płynie; sentencja Heraklita

DSC_0077 zobacz wiecej

K. Kowalska


Kolejna wycieczka organizowana w ramach projektu edukacyjnego

„Szkoła kreatywności”

Dzięki udziałowi w projekcie „Szkoła kreatywności” aż 170 uczniów naszej szkoły mogło uczestniczyć w trzech wycieczkach krajoznawczo-edukacyjnych do Zamościa i Chełma. Piątek, 13 listopada okazał się dniem wymarzonym do odbycia ostatniej, w której uczestniczyli głównie uczniowie klas drugich. Piękna pogoda oraz spotkania z mieszkańcami zamojskiego ZOO i duchem Bieluchem w podziemiach kredowych sprawiły, że wszystkie dzieci wróciły do domu z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

Anna Szczęsna

20151113_101513_resized zobacz więcej


A może byśmy coś wylosowali…

10 listopada większość uczniów klas młodszych i liczne grono starszych ruszyło do sali nr 37, w której odbyła się XVI Wielka Gra pod hasłem „ Wygraj z SKO ” . Rokrocznie organizacją tego przedsięwzięcia zajmują się panie: Zofia Piotrowska i Elżbieta Kowal. W tym roku szkolnym pomocnikami pań podczas akcji była klasa V a wraz z wychowawczynią-panią Karoliną Pańkowską.

Kolejka po losy sięgała prawie do połowy korytarza, bo przecież każdy los wygrywa!

Wszyscy z wypiekami na buziach oglądali wylosowane przedmioty m.in. : przybory do pisania, baloniki, opaski odblaskowe, skarbonki … Niby takie drobiazgi, ale przecież miła pamiątka, no i może się przydać.

K.Kowalska

IMAG2638 zobacz wiecej


Bliskie spotkanie z Bieluchem…

6.11.2015r. w ramach projektu „Szkoła kreatywności” 56 uczniów z klas V a,b, IV a i VI a pojechało na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą do Zamościa i Chełma. Mieli oni okazję poznać „miasto idealne”- jak nazywano swego czasu Zamość, jego zabytki i historię. Uczniowie uczestniczyli w niezwykle interesującym multimedialnym pokazie w Prochowni, zwiedzili Arsenał oraz Nadszaniec. Marszowym krokiem, z powodu dotkliwego zimna, przeszli przez Stare Miasto , po czym ze smakiem spałaszowali obiad.

Po posiłku i krótkim odpoczynku uczestnicy wycieczki udali się w dalszą drogę do Chełma, gdzie zwiedzili podziemia kredowe, a w nich stanęli oko w oko z duchem Bieluchem.

Wycieczka była bardzo udana.

K. Kowalska

IMAG2604 zobacz więcej


Miłośnicy żywego słowa na start!

3 listopada się odbyły się przesłuchania do konkursu recytatorskiego O Złotą Różę organizowanego corocznie przez Muzeum Stefana Żeromskiego. W tym roku do eliminacji szkolnych przystąpili uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Młodsi recytowali wiersze o Żeromskim, starsi – fragmenty prozy Patrona.

Jury – panie polonistki, wyłoniło czworo uczniów , którzy będą reprezentować szkołę podczas konkursu. Są to:

1. Mikołaj Rymanowski z klasy IIa

2. Julia Nowak z klasy IIIa

3. Julia Barańska z klasy Va

4. Wiktor Malczyński z klasy Va

Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie konkursem i przygotowanie recytacji, a za w/wym. uczniów będziemy ściskać kciuki podczas konkursu -20 listopada.

K. Kowalska

DSC_6348 zobacz więcej


„…potoczy się dalej

ziemia niebo powietrze (…)

bez nas zostanie jeszcze…”

W jesiennej zadumie nad przemijaniem staramy się pamiętać o tych, których już nie ma. Tradycją naszej szkoły jest opieka nad najstarszymi zabytkowymi grobami na cmentarzu bochotnickim. Także tym razem - 28.10.15r. uczniowie klas piątych pod opieką nauczycieli spotkali się z panią Anną Wziątek - członkiem Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa, która przypomniała dzieciom nazwiska ważnych w przeszłości osób. Podkreśliła również , jak ważna jest nasza pamięć i ofiarność dla utrzymania porządku w najstarszej części nekropolii.

Następnie uczniowie, zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki, zajęli się sprzątaniem wyznaczonych kwater.

K. Kowalska

20151028_111314 zobacz więcej


26 października klasy I-III uczestniczyły w lekcji przyrody, podczas której mogły poznać życie gadów na przykładzie żywej jaszczurki. Prowadzący ciekawie opowiadał o zwyczajach, trybie życia i gatunkach gadów.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, m.in. tego, że występują na wszystkich kontynentach poza Antarktydą oraz na wielu wyspach oceanicznych. Są najliczniejszą grupą gadów obejmującą ponad 4000 gatunków.

Na zakończenie spotkania najodważniejsi uczniowie mogli uwiecznić się z jaszczurką na pamiątkowym zdjęciu.

Katarzyna Kowalska

DSC_6265 zobacz więcej


Aktywny tydzień: 19 – 23.10.2015r.

 

- na Teatralnym Placu Zabaw Jana Dormana ...

Twórca Teatru Dzieci Zagłębia wielokrotnie podkreślał, że dziecko uczy się i rozwija przez zabawę. Projekt, w którym wzięli udział nasi nauczyciele i uczniowie jest inspirowany twórczością Jana Dormana.

Spotkanie z aktorkami pp. Justyną Czarnotą i Justyną Sobczak przebiegało w dwóch etapach: we wtorek po południu dobyły się warsztatydla nauczycieli. Wzięły w nim udział panie z klas I-III oraz polonistki - zabawa w teatr okazała się bardzo inspirująca, a zaangażowanie uczestniczek ogromne, co doskonale widać na fotografiach.

Następnego dnia , w środę klasy I i III uczestniczyły w spektaklu,do którego same zostały „wciągnięte” . Aktorzy stworzyli naszym uczniom bezpieczną przestrzeń zabawy, w której każde dziecko mogło tworzyć spontanicznie.

Więcej o zabawie w teatr na: www.dorman.e-teatr.pl, www.instytut-teatralny.pl

warsztaty_nauczycielskie_1 zobacz więcej


- „ Ania ” w Aquaparku …

W czwartek klasy V-e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Lublina. W programie imprezy był spektakl teatralny pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza” – zaprezentowany przez aktorów z Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Uczniowie ciepło przyjęli to przedstawienie. Największą jednak radością była wizyta w nowiutkim lubelskim Aquaparku. To super nowoczesny obiekt sportowy . Wszyscy bawili się doskonale.

aqua_lublin_1 aqua_lublin_2

- Pierwszaki ślubują

W czwartek po południu w sali gimnastycznej nasi milusińscy zostali pasowani na uczniów. Przedtem długo się przygotowywały, aby dzisiaj zaprezentować swoje umiejętności przed gośćmi- nauczycielami, rodzicami, dziadkami.

Oj, nie jednemu łezka się w oku zakręciła, gdy patrzył na swoją latorośl, lub sięgał pamięcią do swojego ślubowania.

Pierwszakom życzymy wytrwałości w pracy i samych sukcesów !

K.Kowalska

DSC_6197 zobacz więcej


XV Dzień Papieski

Nasza szkoła włączyła się do obchodów XV Dnia Papieskiego w dniu 16 października 2015r. Panie katechetki - Sylwia Krysa i Jadwiga Wajrak wspólnie z uczniami zadbali o szczególną oprawę tego przedsięwzięcia. Uczniowie pod opieką nauczycieli spotkali się w sali gimnastycznej i uczestniczyli w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Nie brakowało wiadomości, anegdot czy piosenek związanych z Ojcem Świętym.

Katarzyna Kowalska

dzien_papieski_1 zobacz więcej


„W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta

Stoi tu przed Wami dziatwa uśmiechnięta…”

14 października to szczególny dzień w naszej szkole - świętujemy wspólnie Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie włączyli się w przygotowanie oprawy uroczystego apelu , na którym spotkaliśmy się podczas 4 i 5 godziny lekcyjnej. Apel stał się również okazją do zaprzysiężenia członków nowego Samorządu Uczniowskiego, które odbyło się wobec całej społeczności szkolnej , a także zaproszonych ubiegłorocznych absolwentów - obecnie gimnazjalistów.

Na zakończenie wystąpili uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej z muzyczną laurką dla wszystkich pracowników oświaty.

Po uroczystości uczniowie klasy VIb w imieniu całej szkolnej społeczności złożyli kwiaty pod pomnikiem Patrona w Parku Zdrojowym.

K.Kowalska

dzien_patrona_1 zobacz więcej


ENERGIA TEATRU w 5b !!!

Dzięki współpracy z firmą PGE jesteśmy jedną z 15 szkół na Lubelszczyźnie, która ma możliwość realizowania programu ENERGIA TEATRU! Podczas spotkań, które prowadzi p. Urszula Pietrzak - aktorka Teatru Lalki i Aktora i. H. CH. Andersena dzieci uczą się technik teatralnych, wyrażania swoich emocji, posługiwania mową ciała. W tak interesujący sposób przekazujemy wiedzę o bezpieczeństwie i posługiwaniu się prądem - nieodzownym towarzyszem codziennego życia.

Wkrótce kolejna fotorelacja ze spotkań ENERGIA TEATRU !

Sylwia Krysa

5b-energia_teatru_1 zobacz więcej


Nowe oblicze starej biblioteki dzięki Fundacji PGE "Energia z Serca"

„Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka!” – takim hasłem od początku nowego roku szkolnego 2015/2016 reklamuje się nasza biblioteka szkolna. Dzięki hojności Fundacji PGE – Energia z Serca można było zaplanować oraz przeprowadzić podczas minionych wakacji prace zmieniające zdecydowanie wygląd szkolnej biblioteki.

czytaj wiecej

biblioteka_-nowe_oblicze_1 zobacz więcej


Odblaski dla pierwszaków od Fundacji PZU

Miłą niespodziankę sprawiła nam Fundacja PZU, która przysłała odblaskowe serduszka dla wszystkich pierwszoklasistów naszej szkoły. Dzisiaj błyszczące serduszka powędrowały do rąk wszystkich pierwszaków, a następnie na ich plecaki. Jutro sprawdzimy, czy dzieci o nich nie zapomniały. Państwa Rodziców bardzo proszę o przypomnienie swoim pociechom, że z odblaskiem jest zdecydowanie bezpieczniej.

Anna Szczęsna

odblaski_od_pzu_8 zobacz więcej


Dzień pełen zdarzeń i wrażeń!

30 września 2015r. obfitował w naszej szkole w wydarzenia. Najważniejszym były wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej zainteresowani uczniowie przygotowali plakaty, na których prezentowali swój program propozycji działań. Dziś w odświętnej atmosferze  odbywała się lekcja demokracji - poszczególne klasy pod opieką wychowawców oddawały głos na swoich kandydatów. Nad poprawnym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza wraz z opiekunem p. Joanną Chorębała.  Wyniki wyborów będą podane do wiadomości uczniów naszej szkoły po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów.  Wkrótce również odbędzie się zaprzysiężenie nowego SU.

wybory_samorzdu_2015_1 zobacz więcej

Z ekologią za pan brat! Około godziny 11-tej uczniowie klas V a, b, c pod opieką nauczycieli pp. Małgorzaty Tochman, Wiktora Flisa i Adama Musiała wzięli udział w akcji sprzątania Lasu Zakładowego. Inicjatorem tego projektu była Nałęczowianka Sp. z o.o. Nasi reprezentanci zostali podzieleni na grupy zadaniowe i już jako : Smerfetki, Jastrzębie, Wiewiórki ruszyli w las,  by w trosce o najbliższe środowisko, zebrać śmieci z okolic Polany Harcerskiej. Organizatorzy zadbali o dobre wyposażenie uczniów - rękawice ochronne i worki, a po ciężkiej pracy zaprosili wszystkich na poczęstunek.

5c-las zobacz więcej

Po południu w sali gimnastycznej wielbiciele tańca z klas IV-VI  spotkali się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka zorganizowanej przez klasę VI b i p. J. Chorębała. 
W trakcie zabawy zostały również  zaplanowane  i przeprowadzone konkursy taneczne, a w sali nr 28 działała  świetnie zaopatrzona kawiarenka.

disco_2015_1 disco_2015_2

Katarzyna Kowalska


Zosia Rząd zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym:

„Moja rodzina i jej możliwości”.

Wspaniała ilustracja Zosi ozdobiła karty okolicznościowego zbiorku poezji i prozy wydanego z okazji Międzynarodowego Kongresu Rodziny organizowanego przez Instytut Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Podziękowanie za udział w Konkursie otrzymali: Nikola Borkowska, Julia Dębczak, Marta Kędra, Ksawery Kisielewski, Wiktoria Krysa, Olek Krzesiński, Mikołaj Łuszczyński, Julia Maciążek, Dominik Oleksak, Mikołaj Rymanowski, Marcel Sągała, Ola Skoczylas, Iga Topolska, Iga Trębińska, Kacper Wawrzyk, Franek Wojczuk, Tomek Woźniak, Julia Zasada, Natalia Zasada i Oskar Zubrzycki.

Młodym Artystom z klasy 2a składamy serdeczne gratulacje!!!

Jadwiga Wajrak

Zofia Piotrowska

sukcesy_2a_3 zobacz więcejNatalia Różyc, Malwina Głowacka, Zuzanna Zasada, Nel Kuźma i Patrycja Misztal zwyciężczyniami ogólnopolskiego konkursu literackiego "Moja rodzina i jej możliwości"

24 września 2015r. młode poetki uczestniczyły w uroczystej gali wręczenia nagród podczas Ogólnopolskiego Kongresu Rodziny organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziewczęta otrzymały w prezencie niespodziankę - okolicznościowy tomik z własną twórczością.

Gratulujemy talentów i rozsławiania imienia szkoły!!! Czekamy na kolejne wiersze, opowiadania.

Sylwia Krysa

moja_rodzina_1 moja_rodzina_2


Chwyć byka za rogi, czyli opanuj tabliczkę mnożenia!

tabliczka_mnoenia25 września uczniowie naszej szkoły włączyli się do międzynarodowej akcji : V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęły się nauczycielki matematyki p. Elżbieta Kowal i p. Urszula Kuropatwa. Tego dnia w szkole miały miejsce działania różnego typu: zaprezentowano hasła promujące znajomość tabliczki mnożenia, quizy, zagadki i zabawy edukacyjne.

Uczniowie klasy V b pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Tochman i pań matematyczek odwiedziły również kilka nałęczowskich instytucji, aby sprawdzić, jak starsi radzą sobie z tabliczką mnożenia.

Mamy nadzieję, że „światowy dzień tabliczki mnożenia wzbudza w nas słodkie wspomnienia” - takie życzenia widniały na drobnych upominkach, które przygotowały dla uczestników zabawy organizatorki.

Więcej o tej międzynarodowej akcji można przeczytać na stronie : http://www.wmtday.org/pl

Katarzyna Kowalska

dzie_tabliczki_mnoenia_3 zobacz więcej


Próbna ewakuacja!

24 września 2015r. naszą szkołę wizytowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudził wóz bojowy, który przyjechał na ulicę B. Prusa.

Po krótkiej chwili wszyscy usłyszeli sygnał do ewakuacji. Nauczyciele wraz z uczniami, pracownicy administracji i obsługi oraz Dyrekcja szkoły w porządku opuścili budynek wyznaczoną drogą ewakuacyjną. Po zebraniu się społeczności szkolnej na placu apelowym jeden ze strażaków, przybliżył wszystkim potrzebę i cel takich ćwiczeń. Mieliśmy również okazję obejrzeć specjalistyczny strój i niezbędne wyposażenie strażaka. Jedna z klas pierwszych obejrzała także wóz bojowy.

Po dzwonku odwołującym alarm wszyscy spokojnie wróciliśmy na zajęcia .

Katarzyna Kowalska

prbna_ewakuacja_2015_1 zobacz więcej


Spotkanie z tancerzami Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier

Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny i w nowy tydzień weszli uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Wszystko za sprawą tancerzy z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, którzy w poniedziałek kilka minut po godz. 8.00 rozkołysali naszych uczniów w rytm tanecznych hitów. Roześmiane buzie dzieci były najlepszym dowodem na to, że udała nam się ta taneczna niespodzianka.

Anna Szczęsna

spotkanie_z_tancerzami_1 zobacz więcej


DZIEŃ SPORTU

18 września 2015r. w naszej szkole było wielkie sportowe święto. Nauczyciele wychowania fizycznego  pod wodzą p. Czesława Mitury zorganizowali Dzień Sportu Szkolnego dla klas IV-VI. Do współpracy włączyli się wszyscy nauczyciele i wychowawcy. Pierwsza lekcja była poświęcona na przypomnienie zasad rywalizacji fair play i ustalenie składów reprezentacji klasowych. Następnie wszyscy udali się w miejsce rozgrywek: na boisko i do sali gimnastycznej.

Poszczególne klasy  uczestniczyły w takich konkurencjach jak: wyścigi rzędów, mecze piłki nożnej i siatkówki dziewcząt i chłopców, turniej zbijaka i przeciąganie liny.

Słońce paliło, emocje sięgały zenitu, nikt nie żałował sił ani w nogach i rękach, ani w gardłach. Niezwykle emocjonujący był mecz futbolowy chłopców z klas VI, 
w którym o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.

Wszyscy z ożywieniem śledzili  na tablicy wyników i komentowali osiągnięcia swoich klas.

A na koniec - wisienka na torcie: mecz nauczyciele vs uczniowie ( 5 : 2 ).  Nieco młodsi zawodnicy  z niecierpliwością czekają na rewanż!

Katarzyna Kowalska

dzie_sportu_2015_4 zobacz więcej


Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu Prozdrowotnego

pt. „JEM DRUGIE ŚNIADANIE”

organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Dnia Drugiego Śniadania

czytaj więcej

DSC_5533 zobacz więcej


Konkurs kulinarny pt. Jem II śniadanie

Dzięki pomysłowi Pani Dagmary Wrzos - Piech 14 września 2015r. w naszej szkole miał miejsce konkurs kulinarny pt. Jem II śniadanie. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. Niektóre z celów, które przyświecały tej akcji to : podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat racjonalnego odżywiania i jego wpływu na stan zdrowia, rozwijanie umiejętności przygotowywania drugiego śniadania , a także rozwijanie twórczej wyobraźni u uczniów - estetyki i higieny posiłków.

Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie II śniadania zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym . Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim dobór produktów, walory smakowe i estetykę wykonania. Ciekawe, jaki będzie werdykt?

Katarzyna Kowalska

jem_drugie_niadanie_IVa_2 zobacz więcej


Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Od dnia 9 września uczniowie klasy IIIa i IIIb naszej szkoły mogą nosić zaszczytne miano Ambasadorów Bezpiecznego Internetu. Stało się to za sprawą wizyty Wędrującej Akademii Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Dwie niezwykle sympatyczne panie na tyle skutecznie zawładnęły sercami i umysłami naszych trzecioklasistów, że już wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/AmbasadorzyBezpiecznegoInternetu

Anna Szczęsna

wdrujca_akademia_bezpiecznego_internetu_12 zobacz więcej


Klasa 1c zwiedza szkołę

W dniu 2 września do sekretariatu zawitali jakże mili goście. To uczniowie klasy 1c wraz z panią wychowawczynią chcieli zobaczyć sekretariat i gabinet dyrektora. Ich sympatyczne buzie sprawiły nam ogromną radość, zwłaszcza że wszyscy zapewniali, iż bardzo im się w szkole podoba.

Anna Szczęsna

klasa_Ic_zwiedza_szko_1 zobacz więcej


pocztek_roku

1 września 2015r. o godzinie 9.00 wybrzmiał pierwszy dzwonek. Pogoda wprawdzie jeszcze bardzo wakacyjna, ale przed nami już nowe wyzwania. Czas rozpocząć nowy rok szkolny. Społeczność Szkoły powitała ciepło pani dyrektor Anna Szczęsna. Trochę niepewne „pierwszaki” pod opieką wzruszonych rodziców, ciekawe tego , co je czeka… Roześmiani starsi uczniowie, uściski dłoni, dawno nie widziani koledzy – miło wrócić do siebie…Uśmiechnięci nauczyciele, gotowi do pracy. Życzymy wszystkim dobrego roku!

K. Kowalska

rozpoczcie_roku_2015-16_5 zobacz wiecej


Kolonie letnie w Stegnie.

Uczniowie naszej szkoły wyjechali na kolonie letnie nad morze do miejscowości Stegna. Kolonie trwały od 22.07-01.08.2015. Dzieciaki zwiedziły wiele ciekawych miejsc. Trójmiasto z pięknym Starym Miastem w Gdańsku, w Gdyni Oceanarium i statek "Dar Pomorza"a w Sopocie spacerowaliśmy po molo i słynnym "Mąciaku". Odwiedziliśmy naukowy "Park Owadów" w Jantarze, jechaliśmy kolejką wąskotorową, wędrowaliśmy do Wisłoujścia, mimo nie sprzyjającej pogody. Dzieci dzielnie wstawały o świcie i spacerowały nad morze. Mieliśmy wiele zabaw i relaksu. Basen, który był tuż koło naszego pensjonatu pozwalał na codzienne kąpiele. Wykonałam mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Zwiedziliśmy latarnię morską w Krynicy Morskiej, płynęliśmy statkiem po Mierzei Wiślanej. Zamek w Malborku i Toruń to miejsca, które bardzo zainteresowały zwiedzających.Dzieci brały udział w wielu zabawnych konkursach. Kolonia przebiegła pod znakiem dobrej zabawy, poznawania nowych miejsc i odpoczynku. Spotykamy się za rok.

Agnieszka Maciążek

kolonie_letnie_w_Stegnie_1 zobacz więcej


Minął wakacyjny czas, szkolny dzwonek zaprasza do klas!

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo Rodzice,

zapraszam na inaugurację nowego roku szkolnego, która rozpocznie się o godz. 9.00 na tarasie szkolnym w dniu 1 września 2015r. (wtorek). W przypadku złej pogody spotkamy się w sali gimnastycznej.

Uroczystość szkolną poprzedzi Msza Święta odprawiona o godz. 8.00 w Kościele Parafialnym w Nałęczowie.

Serdecznie zapraszam

Anna SzczęsnaROK SZKOLNY 2015/16

 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Konkursy dla dzieci

konkursy_dla_dzieci

Prywatna Szkoła Muzyczna
szkoa_muzyczna_w_naczowie

 

bannerek_jusiak

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

kula-_kultura

jak_sie_uczyc

matzoo