Komunikacja prywatna – rozkład jazdy na linii OPOLE LUBELSKIE-NAŁĘCZÓW-PUŁAWY-DĘBLIN-WARSZAWA
OD 1.04.2018 r.

 

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA PKP

 

 

11 czerwca 2017 r. zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Warszawa – Lublin, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów. W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO kursujące na odcinku Lublin – Dęblin zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.
Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie będą korzystali z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Takie rozwiązanie pozwoli też skrócić czas przejazdu autobusów. Całą trasę (Lublin – Dęblin) autobusy będą pokonywały w czasie około 2 godz., nie obsługując po drodze przystanków osobowych: Stasin Polny, Czesławice, Puławy Chemia i Puławy Azoty. Dodatkowo autobusy będą zatrzymywały się na przystanku komunikacji miejskiej w Lublinie przy ul. Jana Pawła (,,Perłowa”) oraz w Dęblinie przy ul. Wiślanej.
Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.